Farbenie vlasov Henou

colormoda
5. okt 2015

Ahojte žienky, chcem sa popytat o radu.
Dnes som bola u kaderky dat sa ostrihat a rozpravali sme sa o farbeni vlasov henou, mam tmavohnede vlasy - farbene. Rada by som pri takejto farbe ostala rada by som vsak presla na setrne farbenie vlasov, pouzivam sice farbu bez amoniaku, ale casto sa mi objavuje aj ekzem a celkovo chcem zmenu 🙂
nemate skusenosti s nejakou dobrou znackou heny ktora pekne chyta farbu ? dajte tip 🙂 😉 dakujem

hilda412
10. okt 2015

ja používam práškovú Henne Color. Mám tmavé vlasy so šedinami a táto farba mi ich prekryje. Používam medenú, takže šedivé mi zafarbí na medeno a tmavé zostanú tmavými, čiže mám taký melír 🙂. Som s ňou spokojná, len to farbenie je zdĺhavejšie ako chemické.

amy2408
10. okt 2015

@colormoda ahoj, ja pouzivam hennu HenneColor praskovu - asi to iste ako pise babenka vyssie.
som s nou max.spokojna, z chemickej farby mi strasne padali vlasy, po henne mi tak zhustli ze mi to az niekedy vadi 😵 Objednavam si ju z navlasy.sk 100g balenie mi vide na 2x na dlhe vlasy. S henou z dm sa to neda porovnat, ta je slaba a 66g balenie je dvojnaobne drahsie.

jasminet
10. okt 2015

@colormoda ja pouzivam tuto... http://farby-na-vlasy.heureka.sk/henna-barva-na... uz roky, davam si bordo+mahagon a obcas primiesam hnedu, tizian alebo medenu... vlasy su krasne leskle, hladke. jediny problem je typicky "smrad" 1-2 dni po farbeni 😉

amy2408
10. okt 2015

@jasminet prosim ta kde ju kupujes? Maju ju aj v nejakej drogerii ci len cez net?

jasminet
10. okt 2015

@amy2408 normalne v dmke, alebo u nas je "retro" drogeria a tam je o dost lacnejsia nez v dmke

amy2408
10. okt 2015

@jasminet dakujem. Pozriem v nejakej drogerke, v dmke som vzdy len videla tu klasicku ich hennu 33g za ale 5€ co sa mi zda dost kedze potrebujem dve balenia a aspon kazde 4 tyzdne.

jasminet
10. okt 2015

@amy2408 ja ani neviem, ze maju nejaku svoju henu, ja vzdy k tejto rovno idem. su tam 2 balicky v tej krabicke. mne ta krabicka staci na 1 farbenie.

venividivikinka
11. okt 2015

ahoj 🙂 @colormoda ja farbim hennou poslednych 6 rokov. na svetlu medenu. vyskusala som vela farieb, najepsie skusenosti s praskovou Henne Color a TOP-OP Henna.

k henne este tolko, ze henna nevie zosvetlit, svetlejsia farba sa s hennou docielit neda, len tmavsia. super to chyta na sediny, moju mamku som prehovorila na gastanovu (jej prirodzena farba) a sediny jej chytilo tak na svetlohnedu a vyzera to ako profesionalny a dost prepracovany melir. henna vlasy tiez zjemnuje. je trvala, ale prvych par umyti moze farba pustat, hlavne ak nevymyjes poriadne po farbeni, a prvych par dni henna na vzduchu oxiduje, cize farba tmavne. tiez je dolezite, ako hennu namiesas a ako dlho ju na hlave nechas posobit. je to super prilezitost na dobru vlasovu masku. ja do "mixu" pridavam citron (zvyraznuje farbu), med (zosvetluje), olivovy olej a zalievam hennu nie vodou, ale harmancekovym cajom (zosvetluje, zjemnuje), na hlave nechavam min. 3 hodiny, casto ale aj 5-7, kolko vydrzim, da sa s tym aj spat, ale dobre sa nevyspis :D. henna prirodzene vysusuje, cize ak mas suche vlasy, treba pridat do mixu dobry olej (moze byt vlasovy, ale ked nemas, daj olivovy) a po omyti henny ich vyzivit kondicionerom. a inak ja som si prehovorila kadernicku, nech mi hennu nanasa ona a je to 100x lepsie, ako ked si to robim sama doma - doma len vymiesam a ona mi to za 3 ecka nanesie, zabalime do potr. folie, ciapku na hlavu, prebehnem domov a super 🙂 takze ak mas normalnu kadernicku, toto je isto lepsia alternativa ako domaca aplikacia.

colormoda
autor
11. okt 2015

KOčky dakujem krasne za rady a aky odtien by ste odporučili pri tmavohnedej farbe vlasov ??

colormoda
autor
18. okt 2015

jasminet prosim vas tu farbu kupujete aj na SR lebo mne to ukazuje ze to je CR ked by som to chcela objednat z toho linku, dam to do košíka a dalej idem do pokladne tak , to ide z Ciech...

martaniana
18. okt 2015

@venividivikinka chcem sa opýtať na tú hennu top op, aká je kde ju kupuješ? ja som zatiaľ použila len henne color, v čom je iná tá prvá? ktorá podľa teba lepšie drží na vlasoch, vďaka..

ludmilaka
18. okt 2015

@colormoda Ahojko, ja kupuj čistú henu Khadí. Na hnedú skús do nej primie
šať prášok Amla.

katarinatibi
18. okt 2015

@jasminet ta henna je tiez praskova? teda cisty prasok?

erickatt
18. okt 2015

Opatrneeee. Ak si das na chemicku farbu hennu moc dobre to nedopadne. Musis pockat , teraz neviem kolko asi 3 mesuace? a potom. Je to ale uplne super vec. A do farby si buchni vajicko, do ochladenej a 2- 3. Lyzicky oleja.

venividivikinka
18. okt 2015

@martaniana ahoj, narazila som na nu, ked som zila v UK, myslim, ze ju normalne bolo dostat v asde (taka siet asi ako tesco), potom som ju hladala na SK a nasla som ju v e-shope henna yvette. dlho som odtial brala hennu, lebo ma milu pani, co to vedie, ale teraz sme s mamkou zacali objednavat spolocne a nasli sme si trosku promptnejsi a lacnejsi e-shop, len neviem, ako sa vola :D

mne ta top op pripada akoby najcistejsia a najlepsie pomleta (dobre sa mi rozpusta), v tej henne color akoby bolo este nieco domiesavane, ale nic zleho, praveze je ta henne color asi aj vyzivnejsia. ta top op je akoby uplny zaklad, uplne basic, nie je tam ani poriadny navod, pripada mi taka najauntentickejsia. ale ta hene color je tiez super, mozno aj lepsia, obsahuje aj rukavice a navod a konzistencia je velmi dobra a lahsie ju dostat.

zita19
18. okt 2015

@erickatt n hennu staci pockat 6 tyzdnov po poslednej chemii

jasminet
18. okt 2015

@katarinatibi ano, cisty prasok, zalievas horucou vodou (cim horucejsia tym lepsie), rozmiesas a aplikujes, su tam rukavice a sacok na vlasy aby to bolo v teple. cele potom zamotat do uteraka a nechat posobit, ja nechavam minimalne hodinu, vacsinou 2-3 hodky.

erickatt
18. okt 2015

@zita19 no moc by som to neriskovala. Strihala som pani, vlasy do zelena. A to cakala dajake 2 mesiace

martaniana
18. okt 2015

ja som prvý krát farbila hennou po mesiaci od farbenia chémiou a nič sa nestalo..

zita19
18. okt 2015

@erickatt ja som po 6 tyzdnoch farbila a nic. Asi zavisi aj od tej chemie

colormoda
autor
26. okt 2015

KOčky nemate skusenost s touto indickou henou ? http://www.naturalhaircare.sk/2_odtiene.html#top
Indigo (tmovohneda-cierna odtien)

vika35
26. okt 2015

ja som vyskusala vela druhov henne ale najviac mi sadla tato http://www.biovitae.sk/engine/search/ chyta mi dobre aj na sediny a k tomu si pridavam amla prasok 🙂
odporuca sa pocakt aspon 4 tyzdne aks i si predtym dvaala normalnu farbu

friday13th
26. nov 2015

@colormoda ja som si ju dnes objednala 🙂

colormoda
autor
26. nov 2015

aj ja ale zial bola som dost sklamana 😒 dufam ze ty budes spokojna 🙂

friday13th
27. nov 2015

@colormoda preco si bola sklamana? ja som prave pocula dobre ohlasy, ja to budem mat komplikovanejsie, idem na dvojfazove farbenie 🙂

colormoda
autor
28. nov 2015

Mala som ju 4 hodinky, komplikovane aplikovanie, tekuta henna sa mi zda lepsia. Farba chytila minimalne a uz tyzden po aplikacii sa mi zmyla a bolo vidno blede odrasty vlasov, za mna moc nie.

vintage_lady
28. nov 2015

Ja ako kaderníčka ti odporúčam aspoň mesiac nefarbit vlasy chemickou farbou, btw "bez amoniaku " je len marketingový ťah, takže žiadne mega zázraky to nerobí. Ak máš ekzém a iné problémy s kožou na hlave, tvoja kaderníčka ti dávno mala povedať, aby si nepoužívala farbu na vlasy. Ja osobne hennu používam už dva roky a som veľmi spokojná. Používam značku Sante, aj Logona je dobrá, vlastne oboje patrí pod Logonu ☺ ale tak isto nečakaj veľké zmeny, hena urobí farebný akcent, je to individuálne, ale určite budeš spokojná ☺ ešte ti ale doporucim konzultovať to s koznou lekárkou. Je to rastlinná farba, ale predsa ten ekzém treba ošetriť. Dúfam, že som pomohla ☺

vintage_lady
28. nov 2015

Baby, ktoré používate tu hennu, treba dodržiavať tu teplotu vody, je to dôležité. Tak isto vyhnúť sa šampónu so silikonmi a nadávať na vlasy pred farbenim balzám.

friday13th
28. nov 2015

@vintage_lady presne ako hovoríš.... je veľmi veľa dôvodov, prečo henna môže nechytiť a takisto netreba porovnávať 100% práškovú hennu, ktorá v podstate zamiešaním s inými ingredienciami vytvori tzv. kašu a hennou, ktorá je hladká a tekutá vďaka pridaniu všelijakých iných komponentov...

katka708
28. nov 2015

Baby dá sa hennou docieliť aj neutrálna hnedá bez červených a zlatých odtieňov? či také čosi je nereálne?