Helikobakter a antibiotiká

lulu_2323
25. nov 2016

Ahojte potrebujem poradit ak s tym mate niektore skusenost. Bola som na gastro kvoli silnym bolestiam zaludka po kazdom jedle. Zistili mi helikobaktera a zapal zaludka sliznice ktory stale prebieha a nici zaludok. Dostala som antibiotika jem 4 tabletky rano 4 vecer. No problem nastal dnes v noci po uziti prvej davky antibiotik kedy ma zacalo velmi boliet brucho isla som sa zosaliet od bolesti citila som velky tlak na zaludok aj v oblasti pri srdci a pod pravymi rebrami. Prosim vas mali ste aj vy taketo problemi pri uzivani antibiotik na helikobaktera a je to normalne alebo radsej volat doktorovi? Dakujem za kazdu odpoved

janusa9
25. nov 2016

@lulu_2323 ahoj ja som tiez brala ATB na helicobaktera ale nemala som s tym ziadny problem douzivat celu davku. Ale moj manzel po troch dnoch s tym musel skoncit, pretoze mu bolo neskutocne zle. A viem ze je viacej ludi, ktori nedokazu tieto antibiotika douzivat. Skus si v lekarni kupit probiotika (teraz neviem si spomenut ako sa volaju) mne to gastrolekar odporucil uzivat spolu s ATB. Potom by si to mala zvladnut

lulu_2323
autor
25. nov 2016

@janusa9 a prosim ta ked ich tvoj manzel nedouzival tak co sa stalo? Dali mu ine? Vies ja som nikdy nemala problem a antibiotikmi ked som bola chora ale toto je otras tie bolesti mne povedal ze probiotika vtedy ak budem mat hnacky

lulu_2323
autor
25. nov 2016

@janusa9 alebo ze ak som v minulosti mala problem s antibiotikmi co som nemala

janusa9
25. nov 2016

@lulu_2323 nie nedal mu ine, nebral ziadne. Isiel po asi polroku na kontrolu a predstav si, helicobakter prec. Ale mi sme obidvaja veeelmi casto pili acidofilne mlieko. Skus to, daj si pohar acidka, uzi liek a uvidis ze to pomoze. Keby sa ti podarilo aspon polovicku vybrat z tych liekov (najlepsie celu)

megika1
25. nov 2016

upraviť črevnú flóru,aj kapustová šťava je výborná.Sestre už po vybraní antibiotík z lekárne ,v inej lekárni by bola dala na helikobaktera liek na prírodnej báze,len ona už začala liečbu antibiotikami

lulu_2323
autor
25. nov 2016

Pre mna je najhorsie to ze ked som nebrala este antibiotika tak po kazdom jedle ma bolel zaludok vravim si konecne lieky bude dobre a je mi este horsie ako bez liekov preto mi to pride zvlastne teraz na jedlo ani nepomyslim

megika1
25. nov 2016

myslím,že výťažok z kapucínky dokáže zatočiť aj s helikobacterom 🙂

lulu_2323
autor
30. nov 2016

Znovu ottvaram tuto temu idem si po radu dnes vecer koncim s antibiotikmi a moje bolesti stale neustupili hocico zjem a boli ma zaludok rovnako ako ked som antibiotika nemala stalo sa vam to ze by vam lieky nepomohli? Mala som tam zisteny silny zapal ktory stale prebiehal mozno prebieha a helikobaktera co dalej? Mam cakat dalsi mesiac v bolestiach kym zas budem moct ist na gastro? Preco nezabrali lieky ked bolest som myslela ze po nich zmyzne

simca06022011
30. nov 2016

@lulu_2323 antibiotika nie su zazrak, ak mas zapal a bolesti z toho, napr. poskodenu sliznicu atd, to potrebuje cas na zahojenie. Detto aj z ATB na helikobaktera casto boli brucho samo o sebe, cize to tiez bude potrebovat cas kym sa to ukludni... Dalsia vec, ze ta to brucho nemusi boliet z helikobaktera... Cize preto. Nikto ti nepovie presne preco. Ak tak treba skusit zavolat lekarovi... ehm.. ak bude mat chut sa bavit v tejto dobe... ja sa uz bojim niekdy aj usta otvorit u lekara, lebo co spustim je niekedy neskutocne :D
A hlavne, nemysli si ze po niecom zazracnom nejaka bolest len tak zmizne :D

lulu_2323
autor
30. nov 2016

@simca06022011 no tak sliznica je poskode a ked mi prisli vysledky doktor povedal ze sa stale poskodzuje kedze tam zapal je..toto som sa pytala lekara boli ma zaludok s helikobaktera? Odpoved bola neviem helikobakter neni specifikovane ake su pri nom problemy...s bolestami zaludka po jedle a na pravej strane sa uz trapim 2 mesiace bola som uz na sono zlcnika zevraj ten je ok brali mi krv zaujimave ze crp mam normalne aj ked v bruchu je zapal tak neviem bola som na chirurgii kde zevraj z ich hladiska je to ok potom u obvodneho teraz na gastre dokedy ma este cakat aby to preslo?

megika1
30. nov 2016

@lulu_2323 daj si týždennú kúru čajíkami,napr.repík,nechtík pomáhajú pri zápaloch aj 3 x denne poctivo ....bylinky sú liekom prírodným

lulu_2323
autor
30. nov 2016

@simca06022011 a doktorovi volat nemam odvahu 😀

petuska86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lulu_2323
autor
30. nov 2016

@petuska86 a ked si ich nebrala bolo ti dobre? Ci ta bolel zaludok aj ked si antibiotika nemala? Mna boli uz dva mesiace vkuse po kazdom jedle a idem sa z toho uz zosaliet myslela som ze toto mi pomoze tie antibiotika ze po nich bolest prejde ale nic

petuska86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nell77
30. nov 2016

Pomohol mi sypany harmancekovy caj..posobi na zapal zalud.sliznici.ukludni..pit vlazny 3xdenne
tiez som behala na gastro..sonda a pod.

libawet
30. nov 2016

@lulu_2323 helikobakter pylori je zodpovedný za vznik žalúdočných vredov. Ak máš bolesti po užití antibiotík, nejedná sa u Teba už o vzniknuté vredy?
http://mastichaterapia.sk/helikobakter-pylori/

petuska86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nell77
30. nov 2016

Za malo.mne neskutocne pomohol..a redukujem stresy...
ako sa da.

petuska86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lulu_2323
autor
30. nov 2016

@libawet vies co mne doktor ked to kukal hadicou tvrdil zevraj vredy nemam ale tiez mi je velmi divne ze mam taketo bolesti po antibiotikach

sono2
30. nov 2016

@lulu_2323 kontaktuj doktora, ja tomu nechápem, čo vyriešis tu

petuska86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lulu_2323
autor
30. nov 2016

@sono2 mozno viac ako s doktorom z gastra pretoze ten s ludmi nekomunikuje

lulu_2323
autor
30. nov 2016

@petuska86 ja miesto probiotik pijem kysle mlieko to mi kazal doktor ze je to velmi dobre vies ja dnes koncim antibiotika a neverim tomu ze zajtra mi bude lepsie lebo je toto iste co pred tym

tatiana1980
30. nov 2016

@petuska86 daj si exhelico a dietu prisnu. Ja som teraz po liecne atb a uzivam nadalej helicid tiez ma bolieva este zaludok. Nepijem kavu - boli ma z nej zaludok. A ranajkujem pravidelne . Helicid ti dali tiez ?

petuska86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
decembrovka77
1. dec 2016

@petuska86 ano helicid ber dalej, je to na odkyslenie žalúdka, v takom prostredí sa nedokáže helicobakter rozmnožiť...

tatiana1980
1. dec 2016

@petuska86 urcite ho ber nadalej. aj ja ho beriem a to som mala helikaca v oktobri...

tatiana1980
1. dec 2016

@petuska86 mna tiez dlho bolel zaludok ... aj po liecbe. chce to cas. tiez som bola z toho na nervy ale teraz je to uz dobre. uz ma nebolieva. tie ATB ti uplne rozkafrali zaludok a urcite si nasad probiotika napr biopron. ja som dobrala s ATB exhelico a teraz mam uz druhy mesiac biopron.