Išli by ste v 27 týždni do Egypta koncom marca na dovolenku?

katka116
18. jan 2013

Ahojte babulky,
Chcem sa poradit. Chceli by sme este pred mojim porodom zaciatkom jula ist na dovolenku k moru so 4 rocnou dcerkou. Miluje more a kupanie sa a ja by som este niekam rada vypadla lenze more je teple len v Dubaii - drahe pobyty, v Thajsku - strasne dlhy let a potom mi zostava Egypt. Bojim sa faraonovej choroby aj ked budeme v 5 hviezdickovom TOP hoteli, moze a nemusi nas to minut - uz sme to v Egypte zazili a takisto ja ako tehotna sa nemozem poistit na storno dovolenky kvoli komplikaciam spojenych s tehu..

Este ma napada varianta, ze by sme mohli ist v septembri do Chorvatska - ale neviem ake to je s 2 mesacnym babom.
Co by ste vy doporucovali? Dakujem za rady

katka116
autor
18. jan 2013

@lalia123 ideme koncom februara do Rakuska do wellness hotela, na to sme uz s malou zvyknuti a este dojednam nejake family hotely v Rakusku a mozno Cechy. V Madarsku sme boli tiez velmi spokojni a Turecko dame dalsi rok

tatanka1
19. jan 2013

my sme bolo s cca 3-4 mesacnou malou a synom 3 rocnym v xhorvatsku a bolo super dcerka vacsinu prespala a tak sme sa na striedacku vedeli vykupat vsetci. uplne v pohode pkrem toho Sr ma s chorvatskom ako jedina krajina ciastocne hradenu zdr starostlivost - teda na mieste zaplatia 50% a tie vrati poistovna po navrate.

zuzanka7834
19. jan 2013

@katka116 egypt by som radsej vynechala a radsej sla do toho HR, my sme boli s malym v Taliansku ked mal 3 mesiace a bola to super dovolenka, HR s babatkom doporucujem urcite viac ako 27tt v Egypte...

cawes
19. jan 2013

@katka116 ani ja by som urcite v tehu nesla do Egypta, nemusi sa nic stat ale neriskovala by som to. NO a z 2 mesacnym k moru do chorvatska hm neviem. Ja som z 2 mesacnym absolvovala cestu zo svajcu na slovensko a uz to bolo o hubu. Stale stojis na papanie. Maly bol nervozny. Mali sme vanicku takze lezal ale aj tak toho mal dost.

lussy23
19. jan 2013

zaujíalo by ma, čo je také zle na Egypte, keď sa tam nesmie ísť v tehotnosti.

billam
19. jan 2013

Na Egypte je vsetko zle...hygiena nulova.

kbeata
19. jan 2013

tehotna,alebo s malym babom by som volila Europu 😉

natalia_2
19. jan 2013

v žiadnom pripade,možeš dostat faraonovu chorobu a pomahaju tam len ich egypske lieky....a to babu by uškodilo...a myslim že ta do lietadla ani nepustia..nestoji to zato!

nevestickaaaa
19. jan 2013

Nešla by som, ja som mala absolutne bezproblémové tehu a isla som v 23 tt do chorvátska. Týždeň po návrate z dovolenky sme o bábo prišli zrejme kvoli infekcii, ktoru som nachytala pri mori. Rozhodne sa nám táto dovolenka neoplatila. Možno jetu taká šanca iba 1%, ale stále tu je. Keď sa mi podarí druhý krát otehotnieť, dovolenku si odpustim. Len skoda, že som da musela poučiť na vlastnej chybe...

stanislava2
19. jan 2013

@katka116 ahoj ja by som na dovolenku do egypta určite nešla.Hnačky ti možu privolat predšasný porod a to ti určite zato dovolenka nestoji.My sme boli teraz v lete zo synčekom 7 mesačným v grécku a poviem ti super.či už kojiš maš prsko zo sebou a ked sa kojit nebudete vodičku som si nadávkovala do troch flašiek a do malych nadobiek som si nadávkovala aj sunar.Hlavne si zoberte dobrý kočik v ktorm sa babätko dobre vyspinka a nebudete mat jeden problem.Vodu mi ohriali v lietadle aj na letisku boli ohrievačky v každom prebalovacom mieste.Na hoteli bolo prevarenej vody na každom kroku alebo si zoberte cestovnu rýchlovarku je na pol litra a zasuvky su všade.My sme si z babätkom dovolenku užili a ked mate 4 dieta neplanujetedisco party do rána.Tehotná do krajiny kde su žaludočne problemy ani nezvažuj nebolo by to vhodne ani pre 4 dieta.

martini
19. jan 2013

@katka116 do Egypta?! no pre mňa je tehotenstvo zázrak a žiadne poistenie by mi nepripadalo ani len trochu dostatočné na to, aby som niečo riskovala. Predstava, že čo i len teoreticky budem potrebovať lekára a odovzdám sa do rúk nejakého egyptského zdravotníctva, je pre mňa nepredstaviteľná. Nehnevaj sa, ale faraonova pomsta či nepoistenie by pre mňa boli len malou obavou, čo ak ti začne presakovať plodová voda? čo ak začneš mať zlý tlak? alebo nejaký problém so zražanlivosťou krvi? čo ak sa stane niečo s krčom maternice, to si daš v egypte urobiť serklaž alebo tam dokonca porodíš 800g dieťa? áno, možeš si povedať, že na dovolenke už bolo veľa tehuliak a nič sa im nestalo... ak ti toto stačí... A plus - ja by som v tejto politickej situácii do egypta nešla ani slobodná a bezdetná a nieto s jedným dieťaťom v náručí a druhým v bruchu...

stanislava2
19. jan 2013

@kmkke ok len v španielsku nečiha faraonova pomsta.nemyslim si že v 27tt tehotenstva je dobre cestovat vobec do zahraničia.Porod može prist kedykolvek a ostat niekde v egypte v nemocnici niekolko mesiacov kým dietatko nenarastie je myslim vysoka dan za dovolenku ktoru si možu presunut na vhodnejšie obdobie.Ja som letela do Belgicka v 20tt tehotenstva a bolo super lenže ak by sa dietatko nedajbože narodilo predčasne aj tak by nemalo šancu na prežitie.Po 25tt by som určite nikam daleko nešla.

stansn
23. jan 2013

do Egypta by som v ziadnom tyzdni tehotenstva nesla.. dovolenka tam je zataz aj pre normalny zdravy organizmus. A v akom stave je ich zdravotnictvo, ak by sa nieco stalo... Europa je Europa, Afrika je Afrika.

rainee
23. jan 2013

v ziadnom pripade by som nesla, ani do egypta ani vramci europy, nikdy nemozes vediet co sa stane. suhlasim ze aj zdravy clovek ma co robit aby tam prezil dovolenku bez ujmy, kamoska skoncila 2 tyzdne na infuziach v egyptskej nemocke prave kvoli hnackam, hovorila ze cista katastrofa. my sme to obstali s mensimi komplikaciami,mna uz do afriky na dovcu nikto veru nedostane 😉

jasmin14
29. mar 2013

ahoj, my odlietame na zaciatku juna do Egypta,budem v 26 tt a berieme aj dcerku 2,5 rocnu a vobec sa nebojim. Boli sme v Egypte 3 krat. Zavediem urcite opatrenia- kazdy den jest probiotika a vodu pit len vlasnu-kupenu (nie z AI).dbat aby pribor a taniere boli suche a ovocie tak isto.pri sprchovani a umyvani zubov -pozor na prehltnutie vody. a ak by aj prisiel faraon...tak je to asi neprijemne, ale urcite sa na to neumiera. A co sa tyka druhej alternativy, aj tu som skusila...boli sme s 2 mes. dcerou na dovolenke v Taliansku v septembri. kojila som, takze uplne v pohode...vsade malo ludi, prijemne pocasie a mala spala ako "zabita" .tam mi prvy krat prespala skoro celu noc...

fra
29. mar 2013

@jasmin14 my sme v Egypte stretli jedneho českeho ostrielaneho cestovatela ktory precestoval celu zemegulu a on mal jednoduchy recept: nejedol žiadne ovocie okrem ovocia ktoré si sám vlastnoručne ošúpal, pil iba pivo z vlastnoručne otvorenej fľašky a jedol len maso alebo placky ktoré mu podali opečené priamo z ohna... a mal pri sebe slivovičku ktorú striedmo denne užival ... vraj takymito opatreniami sa dá dosť slušne predísť nevolnostiam ... inak my sme tam mali tiež svoju slivovicu v malej mineralkovej flaške, kym bola, fungovalo to, ale ked sa dva dni pred odchodom minula, faraonovi sme sa nevyhli... ale naša chyba, boli sme dosť žraví a zdaleka sme nejedli len veci stiahnuté čerstvo z ohna alebo vlastnoručne ošupane ovocie 😝

ivka1985
29. mar 2013

My sme boli na zaciatku mojho tehu a uplne v pohode. Ked sa spravas s rozumom nie je problem.

janinah
29. mar 2013

celé tri tehotenstvá som sedela doma /sk/ ,nemienila som nič riskovať a v nejakej tramtárii už vôbec nie

lusinda1989
29. mar 2013

@katka116 ja som bola v egypte na svadobnej ceste 25-27tt isli sme v juni nebolo este mic teplo... Bolo super dovilenku sme si super uzili a nic mi nebolo... Ja si len pochvalujem aj let bol v poriadku... Tehu neni choroba ako mi veavievala doktorka

dari226
29. mar 2013

ked sme boli na neonatologii bolo tam vela fotiek s podakovanim,zaramovane fotky.bol tam aj pribeh jednych anglicanou co tu boli v rakausku na dovolenke a zena bola v 27 tyzdni a mala sa im narodila predcastne,3 mesiace bola tu v nemocnici a to si neviem predstavit,museli tu platit byvanie,stravu a vsetko ,robotu ty uz asi nikto neudrzi a kto sa im staral o dom doma neviem ,ale pomysliet na to tak uf,dlha dovolenka v cudzine,no nechcela by som ja by som urcite neriskovala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre