Je druhé tehotenstvo kratšie ako prvé?

tinusa78
26. jún 2009

Babulky, kedze som prve deculko rodila v 42 tyzdni (a to cakanie bolo nekonecne 🙂), zaujimalo by ma, ci je pravdepodobne, ze by som mohla porodit druhe skor 🙂 Mozno to bude zaujimat viac maminiek, tak som zalozila tuto temu. Prosim, piste, v ktorom tyzdni ste porodili prve dietatko a v ktorom druhe... Dik moc, Tina

emily3
26. jún 2009

tinus je to individualne, moja sagra prve dve porodila pred terminom a dalsie tri po termine...
moje deti sa narodili presne na termin....takze neviem ti povedat ci budes rodit skor alebo nie.

belanka
26. jún 2009

ja som prvéporodila 6dní pred termínom a druhé 6dní po termíne.tak sa to aspoň vyrovnalo 🙂.obe sú dievčatá,ale hovorí sa,že chlapci bývajú väčšinou po.tak moja mladšia to vyvracia 🙂

emily3
26. jún 2009

belanka, moja sestra ma troch chlapcov a dve diecatka..a baby prenasala...tak to sa asi len hovori 😉

dadka212
26. jún 2009

Tinuša ja som syna porodila 5 dní po termíne a dcérku 5 dní pred termínom 😀

michalienka
26. jún 2009

ja som porodila dceru 4 dni po termine a syna 5 dni po termine, a to som si myslela ze druhe bude skor.

akejka
28. jún 2009

ja som 1. dcéru porodila 2 dni po termíne, 2. dcéru 4 dni po termíne...
ale 1. pôrod trval 6 hodín a 2. pôrod len 2 hodiny
😉
takže väčšinou je ten 2. pôrod rýchlejší ako 1. pôrod 😉

sisinka5
28. jún 2009

syna som porodila sekciou jeden den po termine a dcerku 12 dni pred terminom

adka10
28. jún 2009

prvého som porodila 10 dní pred termínom a druhého 21 dní pred termínom. Takže moji to tiež vyvracajú, že chlapci bývajú po termíne

byggyt
28. jún 2009

akejka- dúfam , že to je pravda aj ja som to počula že druhé ide rýchlejšie, to by bolo aké super 🙂

susik77
28. jún 2009

ja by som tiez chcela rodit pred terminom 😔 prvu dceru som rodila tyzden po termine. robili ste nieco inak ze sa vam narodili deti pred terminom?

byggyt
28. jún 2009

susik- ja som musela, mala som termín 8 októbra ale dcéra sa narodila 20 septembra, mala som gestózu tak mi museli dať vyvolávačku

lucia375
28. jún 2009

Mne sa syn narodil 5 dni po termine a dcera 8 dni pred terminom.

inneska
28. jún 2009

ja som prvé rodila 2 dni po termíne na vyvolávačku a zatial mi ostáva 5 dní do TP a vyzerá to na opätovné prenášanie..aj som sa doktora na to pýtala, tak mi vravel, že je tam istá predispozícia, že ked sa prvé prenáša, tak aj druhé...tak mne to asi výjde 🙂

dada78
28. jún 2009

ja som prvého rodila v 39tt a tiež aj druhého 😵 akurát s rozdielom, že prvý pôrod bol spontánny, bez vyvolávania, teraz mi dali čípok na zmäknutie krčka, pretože už som bola tri týždne otvorená a dosť a tiež malý bol úplne zídený, takže aj tak to bolo na spadnutie, len tomu trošku pomohli 🙂

mufo24
28. jún 2009

Mne prvú dcéru vyvolávali v deň termínu pôrodu. Aj keď na pôrod to ešte nebolo - bola som zatvorená, bez kontrakcií ale slabli mi prietoky. Druhá dcéra sa mi narodila 12 dní pred termínom. Začalo to samé ani neviem ako. Na pôrod som sa necítila, išla som normálne na vyš. a dr. mi povedala, že sa to už rozbieha. Išla som si domov pre veci, postupne začali kontrakcie a do večera bola malá na svete 😉

kacatko
1. júl 2009

Ahoj, prvého syna som porodila presne na termín - čiže v 40 týždni a druhé som porodila dva dni po termíne, čiže v 41 týždni 🙂

jankaborka
1. júl 2009

Tinusa78:ahojky,pozeram ze mame rovnaky termin porodu,aj ja dufam ze porodim skor,prva dcera sa narodila 14 dni pred terminom,odtiekla mi voda a isla som do nemocnice ,mala sa narodiala o 30 hodin.urcite mi dopomohla dlha prechadzka ale fakt dlha okolo 6-8kilometrov,co sa chystam zorganizovat a teraz za nejaky tyzden.tak drzim palce

kukenzi
1. júl 2009

ja som prve porodila den po urcenom termine podla poslednej menstruacie, druhe detto

majula28
2. júl 2009

ja som prvé mala 10 dní pred termínom a aj to mi vyvolali, lebo som už bola na 6cm otvorená, teraz som už na 4cm otvorená a mám ešte 12 dní pred termínom, takže uvidíme kedy sa malý vypýta na tento svet... 😀

keiko
2. júl 2009

Prvé dieťatko desat dní pred termínom, druhé desat dní po termíne, vyvolávali... 😵

tinusa78
autor
2. júl 2009

Babulky, tak co sa mi z tohto podarilo zatial vycitat je, ze len 4 ste porodili druhe dietatko skor. Piste, piste, nech mam z coho vyhodnocovat 🙂

mata2
3. júl 2009

prvy sa narodil 7 dni pred terminon,druhy 3 dni pred terminom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre