Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

ikke
9. jún 2009

milik75 • Dnes o 13:01
Ahoj holky, uvazujeme o dovolene na Sicilii, abychom si uzili pobyt u more se synem. Problem je v tom, ze bych zrejme letela kolem 25tt a nevim, jestli to uz neni pozde. Citim se velmi dobre od zacatku zadne problemy nemam, ale zeptam se jeste sveho gynekologa na radu, ale rada bych znala i vase zkusenosti, pripadne vase rady. Diky moc vsem!

parvitas • 23tt • Dnes o 13:04
mudr. tusim neodporucaju tehotnym letiet 1. a posledny trimester, ale ty si akurat medzi 😀. je to o tebe, ako sa citis, ale urcite i to prekonzultuj s lekarom. a tiez si zisti, ci nemaju aj letecke spolocnosti nejake obmedzenia... a dovolenku si uzi! 😉

sylviabab
9. jún 2009

Baby, ja som bola v na konci 3 mesiaca, ked sme s manzelom vyrazili do Kalifornie na nasu svadobnu cestu.
3 tyzdne sme jazdili autom po horucavach, nastastie klimatizacia nas vzdy schladila. Lety som zvladla dobre, pocas nich som mala na sebe specialne pancusky. Lekar ma predtym vysetril a dovolenku schvalil.

veronikap
11. jún 2009

ja letím teraz v nedeľu, na konci 27.tt ... lekárka nemá výhrady, celé tehotenstvo sa cítim dobre, žiadne problémy a informovala som sa aj u leteckej spoločnosti, ktorou letíme.. (seagle air) oni berú na palubu do 32.tt a nie je potrebné ani lekárske potvrdenie

ivorytinka
15. jún 2009

ahojte, myslite si, ze ked budem v 31.tyzdni tehotenstva a chceme sa vybrat este na tyzden do cHorvatska oddychnut, ze je to ok? naposledy som letela v 22 tyzdni 5 hodinovy let a vsetko bolo super, ani nohy mi neopuchali nic. milujem vodu a more a lietanie, tak sme si chceli pred porodom este oddychnut. (ale je mozne, ze mozem byt aj okolo 32-33 tyzdna podla mojho vypoctu)mate s tym niekto skusenost?

hathor1231
15. jún 2009

ivorytinka, vse zalezi od tvojho lekara, radsej sa porad... ja som tiez chcela ist domov (zijem v zahranici), ale nepustili ma do lietadla, pretoze ak si vic ako 28tt vacsina leteckych spolocnosti chce od teba lekarske potvrdenie,ze namas rizikove tehu a ze let zvladnes (asi nemaju porodnika 😉 ). ja som letiet uz namohla,lebo som mala problemy s tvrdnutim bruska ☹ ...
kazdopadne sa porad s lekarom,bez jeho suhlasu sa nikam nepohnes...
drzim palce a nech ti to vyjde 😀 😀 😀

briketa
15. jún 2009

ivorytinka, ja idem v 32TT tiez na dovolenku, lekar mi potvrdenie dal.

briketa
17. jún 2009

dievcata citala som ako sa snazite vyhnut kovovym detektorom na letiskach a potom vam nevadi ako denne chodite v obchodoch cez detektory pri dverach? ;)

poletucha
17. jún 2009

briketa u detektoru kovu na letisti neni jejich skodlivost vyloucena ani prokazana...proto kdyz security na letisti vidi tehotnou,tak ji automaticky posilaji okolo...tak nejakej duvod to snad ma,ne? 😅
a v obchodech jsou detektory kovu? 😕 ...asi myslis ty snimace cipu a kodu...a ty asi pracujou uplne na jinym principu

klauduska
20. jún 2009

Ahojte kocky,

tak z dovolenky sme uz davno doma,bolo uzasne,vsetko na jednotku,so vsetkym sme boli max. spokojni...
Pridavam len taku skusenost-tym Vas nechcem vystrasit,len mozno pre tie,co mavaju nizsi tlak ako ja...

Cestou napsat nam let meskal skoro 2 hodiny,To by bolo este ok,ale asi 20 minut pred pristanim som v lietadle odpadla a museli ma kriesit.Zrejme pokles tlaku....a potom este do 10 minut zvracanie...Poviem Vam,ze mi bolo fakt strasne zle a bala som sa o mimi,ci to bezvedomie a ziaden prisun kyslika na tych niekolko sekund,nemohlo mimi ohrozit....Na pohotovosti ma vysetrili a vsetko bolo ok,len som mala nizky tlak,co aj mavam a tehotenstvo ho znizuje este viac....

Takze taka moja skusenost,inak vsetko ok,tych detektorov sa bat nemusite,skenovanie,resp. rontgen je len na tu prirucnu batozinu.... 😉

briketa
20. jún 2009

Poletucha, detektory - vsetky, od detektorov rychlostnych radarov, cez tie na letisku az po tie v obchode pracuju na principe nizkofrekvencnych elektromagnetickych vln. Ine su tam potom len nastavenia (ak mas v aute detektor na radary, da sa to tam nastavovat) Vsetky domace elektrospotrebice, takmer vsetko co dnes puzivame, vratane pocitacov do ktorych piseme ma elektromagneticke vyzarovanie. A doma sa tymi vecami obklopujeme roky rokuce.
Takze letecke detektory kovu su bezpecne aj pre tehotne. Nebezpecny je rontgen, ale ten je iba na prirucnu batozinu.
Samozrejme kazda tehotna zena ma slobodne rozhodnutie cez to prejst, alebo nie. To zase leteckym spolocnostiam za to nestoji diskutovat to s kazdou tehulou ... to je logicke. Ludia sudia spolocnosti za vacsie blbosti, takto to maju jednoduchsie vyhnut sa zbytocnostiam.

poletucha
20. jún 2009

briketa- aha, tak to jsem nevedela ze je to vsechno na jedno brdo 😀 ...ale ze by opravdu security na letisti neresili bezpecnost jenom na zaklade toho aby se nemuseli dohadovat s tehulema se mi moc nezda 😕 ...zvlast treba v anglii kde resi kazdou hovadinu 😒

macu.k
22. jún 2009

Mě by spíš než let zajímalo, jestli nevadí v těhu to vedro u moře, silný sluníčko a tak...?? Já se spíš bojím, abych třeba neporodila dřív nebo tak něco. No měli bysme jet (letět?) až budu asi v 25. tt, tak snad to bude ok.

briketa
22. jún 2009

Macu, pri mori je praveze vzdy prijemnejsie ako vo vnutrozemi, lebo tam je vzduch vlhkejsi a omnoho viac pofukuje. Zober si vzdy slnecnik, aby si z prudkeho opalovania nemala pigmentove skvrny. Ja v lete ani domov na SVK uz nechodim, lebo sa tam idem uvarit a je velmi dusno. Pri mori mas tak sviezejsie.

whoknows
23. jún 2009

Ahoj,
já jsem byla na dovolené ve 20 týdnu a při odbavení říkali, že chtějí potvrzení od lékaře od 25 týdne. Má to asi každá let. společnost trochu jinak. Okolo detektoru mě teda neposílali, musela jsem projít jako ostatní a ještě mě rukama lehce projeli v pase (zřejmě jestli nemám břicho vycpané heroinem 😀 ).
Jinak dovolená byla úžasná, byli jsme v Egyptě a jela bych klidně znova. Krásně foukalo, takže mi nebylo vůbec zle. To zase až po návratu do ČR, jakmile letadlo zalétlo pod "šedivou poklici" nad Prahou.
Přeju příjemnou dovolenou všem 🙂

aduska29
23. jún 2009

ahojte mozem letiet v lietadle v 5 mesiaci tehotenstva?
😉

poletucha
23. jún 2009

aduska- urcite 😉

zoozkha
29. jún 2009

ahoj, ja som letela v 21.tt 9 hodinový let, v 23.tt späť a všetko prebehlo bezproblémov..takže všetkým, čo sa chystáte na dovolenku, prajem príjemný oddych.. 😉

veronikap
29. jún 2009

ahojte, aj my sme už doma z dovolenky.. letela som v 28.tt a nemala som absolútne žiadne problémy.. zisťovala som si u leteckej spoločnosti ako je to s tehotnými.. my sme leteli so Seagle air a oni potrebujú potvrdenie od lekára od 32.tt, resp. po tomto týždni sa môže stať, že ani potvrdenie nepomôže...
čo sa týka tých detektorov, na mne bolo zjavné, že som tehotná a ani raz ma neposlali bokom, vždy som cez ne normálne prešla.. iba pri ceste späť sa ma na letisku v Turecku spýtali, v koľkom som týždni, to bolo všetko..

briketa
15. júl 2009

Tiez sme prave prisli domov, letela som medzikontinentalne viac hodin, v 34 TT a nikoho vobec nic nezaujimalo ani nic odo mna nechcel. Letela som v pohode. Cez detektory v pohode, plus na ostrovoch ma prezerali aj rucne.
V prvom tehu som isla tak isto este na vacsiu vzdialenost a tiez odo mna nikto nic neziadal. Treba pozerat ktorou spolocnostou letite.

bambolina
15. júl 2009

ahojte, chcela by som aj ja povzbudit vsetky ktore sa boja letiet, ja domov letim dost casto, ale to je len hodinka letu, minuly tyzden som sa vratila z z dovolenky, 6 apol hodinovy let a bolo to ok, poviem vam ze ta cesta autobusom na letisko dve hodiny bola horsie ako cely let...takze prijemnu dovolenku bez stresov prajem 🙂

lili136
22. júl 2009

ahojte baby...
ja som včera, resp. dnes si potvrdila, že som asi tehu.... samozrejme, že idem k doktorke, ale tá ordinuje až zajtra.... na nedelu máme objednanú dovolenku v Grécku a teraz neviem, čo mám urobiť... letieť, či neletieť??? Storno poplatok v tomto prípade sa rovná kompletne cene zájazdu, tzn., že by sme nedostali ani korunu naspať ☹

caira
23. júl 2009

lili, proc bys neletela? vzdyt v tomhle stadiu tehotenstvi vubec neni duvod proc se chovat jinak nez normalne, takze klidne na dovlenou let, koupej se a uzivej si volna..neni duvod proc se chovat jinak 😉

katie211
24. júl 2009

ahojte mamicky a buduce mamicky som v 8 tt a na buduci tyzden mam naplanovanu cestu lietadlom na slovensko.ale prave som sa dozvedela ze 4hodinovy let je rovnaky ako rentgon pluc a ze v prvom trimestri ked sa vyvyjaju organy to je je 100%bezpecne.co mam robit

beranek
24. júl 2009

Ahoj, my letíme do Řecka za týden a nepředpokládám žádný problém 😉

katie211
24. júl 2009

a v ktorem tysdni si

beranek
24. júl 2009

Poletím na konci 28tt.

caira
24. júl 2009

katie: to je desna hloupost s tim letem=rentgen 😉 ja v prvnim tehotenstvi letela kazdych par tydnu az do osmeho mesice a neprijde mi, ze dite by bylo nejake "zrentgenovane" 😀

vyhledej si na googlu o letani v tehotenstvi a vsude ti odbornici reknout, ze jediny problem je v tom,ze ti muze byt za letu soufl od nevolnosti, proto se rika, ze nejvhodnejsi je II trimestri, ale i ve tretim to neni problem, pokud nemas nejake zdravotni problemy, a i po tom 30tt te vetsina aerolinek necha letet, kdyz predlozis papir, ze nemas nejake problemy.

TAkze se niceho neboj, let vubec nemuze miminku uskodit, ja letim za 4 tydny a to budu v 9tt 😉

slovakia13
24. júl 2009

katie
ja som tiez v prvom trimestri parkrat letela na sk a mala je podla vsetkeho ok 😉

inka28
24. júl 2009

ahoj slovakia ako sa mas a baby?

slovakia13
24. júl 2009

inka
celkom pohoda,iba to pocasie ma stve stale prsi......ale asi lepsie ako tie horucavy na sk 😉
citis uz drobceka? pozeram,ze si uz v 19 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre