Je med nebezpečný pre tehotné ženy?

wiskas
8. máj 2009

ahojte.ja by som sa chcela opytat ci niektora z vas uz pocula o tom ze med je nebezpecny pre tehotne zeny.alebo ci nejaka s tymto mate nejake skusenosti.dakujem

mira_ba
15. okt 2013

suhlasim s hajajanka: http://sk.wikipedia.org/wiki/Med.
Med, kukuričný sirup a iné sladidlá tvoria potencionálne a akútne riziko pre dojčatá. Neškodné dospelým pre zrelú osobnú kyslosť žalúdka, botulínové výtrusy sú často prítomné v prostredí a patria k niekoľkým baktériám, ktoré v mede prežijú. Pretože žalúdočné šťavy dojčaťa nie sú dostatočne kyslé, konzumácia medu je ideálny spôsob pre botulínové výtrusy ako začať rásť a produkovať dostatočné množstvo botulotoxínov na vyvolanie botulizmu u dojčaťa.
Preto sa neodporúča podávať med alebo iné sladidlo deťom mladším než 18 mesiacov. Až keď dieťa začne prijímať pevnú stravu, začnú byť žalúdočné šťavy dosť kyslé na prevenciu rastu spór (výtrusov).

pastelka74
15. okt 2013

...kto sa môže toto spýtať??.....

lucinkab
15. okt 2013

ja mám každý den, čaj s medom..asi 2L čaju... mám od detstva alergiu na palinu, trávy atd a nič mi nevadí..... nevidím dovod ho nejest ani moj alergolog.....dokonca mi je lepsie od 15tich ako ho pravidelne jem a to med od vcelara a nie ten "kupovany roztopený cukor" ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre