Je možné čakať dvojičky, keď ich nikto v rodine nemal?

cocogogo
6. apr 2016

Velmi tuzim po dvojickach ale bohuzial v rodine este nikdy neboli dvojcata. Je tu niekto kto caka dvojicky napriek tomu ze nato nema geneticke prepozicie??

lauricka
6. apr 2016

@cocogogo jasne, ze je to mozne. Stat sa moze vzdy, ide o urcitu anomaliu. Ja myslim, ze staci jedno babo. Zelat si treba zdravie. 😉

ukulela
6. apr 2016

jasne, ze je to mozne. akurat to nenaplanujes. okrem toho, ak by ste aj v rodine mali dvojicky, je to stale viac o nahode (pripadne nepravidelnej /viacnasobnej ovulacii) sice sanca dvojiciek moze byt o cosi vyssia, no nie je zarucena. takze ti nepomoze ani chlap z rodiny s dvojickami 🙂 aj u nas su jedny dvojcata v rodine - a siroko daleko okolo v sirsej aj blzkej rodinei ziadne ine takze oo genetickej predispozicii sa hovorit neda ... inac vycitala som, ze na 85 porodov jedny dvojcata.

tova
7. apr 2016

a o co ti ide aby boli dvojicky??? aby si bola na rizikovm cele tehotenstvo, deti sa skor narodili, venovat sa nemozes osobne , ale delit o energiu, v kociari ked su je to mile, ale ked nastupia do skoly, su ako 2 deti rozneho veku. mam dvojicky, to neni len o peknych fotkach ktore vidis kde su deti usmiate

bonaqa2013
7. apr 2016

áno môžeš čakať dvojičky aj napriek tomu, že nemáte to v rodine...

janussss
7. apr 2016

My tiež nemáme dvojčatá v rodine a moja sestra má dvojičky... 😀 😀 😀 takže áno 😀

katy83
7. apr 2016

no a ja mam oboch rodicov z dvojciat a predsa nemam dvojicky 🙂 🙂 🙂

ajka123m
7. apr 2016

vyzerá to tak, že ja som tento prípad. Ani v mojej ani v manželovej rodine neboli dvojičky min. 200 rokov. Podľa ultrazvuku to zatiaľ vyzerá na dvojvaječné dvojičky, momentálne čakáme na to, či sa ujme aj druhé dvojča alebo nie 🙂

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamilka1986
7. apr 2016

Aj ja mám dvojičky a v celej rodine nikto nikdy predtým nemal.ale ako píše tova, nie je to len o pekných fotkach ale skôr o prebdenych nociach,dvojnásobnej starostlivosti a úplnej nedbanlivosti o seba samú 😄

miricka77
7. apr 2016

Ja mam dvojičky a nikto v našich rodinách nemá.

mircalla
7. apr 2016

@piacere ja tu mam este jednu podobnu kandidatku, na ktoru sa nik nechyta....este som od nej necitala prispevok, keby zakladatelke vyslovene nevynadala

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
candii
7. apr 2016

Ja si myslim ze urcite sa moze stat.. ale dve babatka?? To by bola riadna psychiatria.. cest vsetkym zenam co maju dvojky 🙂 radsej najprv jedno a po case druhe 🙂

hanzi
7. apr 2016

Mne sa zda, ze je "cosi" vo vzduchu a dvojiciek je aspon okolo mna veeelmi vela. Len u nas v rodine poznam 8 parov. Nehovoriac o tom , ze 7 zo spoluziakov z nasej triedy su rodicmi dvojiciek. Co je z cca 35 ludi fakt dost vela. A nie vsetci uz maju deti, cize pocty mozu rast...😉

evita0483
7. apr 2016

áno môže sa stať 🙂 v rodine nemáme žiadne dvojičky... a teraz som ja prvá, ktorá čaká 🙂

lusswinki
7. apr 2016

Ja si myslim, ze je to o tuzbe. Aj moja sestra tuzi po dvojcatach. Jasne starosti, radosti... ale mnohe zeny hravo zbladnu aj velke rodiny a mnohe nezvladnu ani jedno dieta. Netreba odsudzovat a ak by sa podarili dvojicky zakladatelke tejto temy, som presvedcena, ze ona to na 1000% zvladne a ani raz nebude lutovat 😎

zuzana76
7. apr 2016

@piacere ja si zase myslím, že chcela len reálne informovať, mnoho žien totiž sníva, ale potom ich dobehne realita, ktorá je často iná, ja na príspevku nevidím nič také poburujuce, tiež som ho lajkla, v podstate mne zakladateľka prijde ako naivne dievčatko, navyše dvojičky sa naplánovať nedajú, jedine um oplodnenie ale aj to nerobia na takúto žiadosť, takže pre mňa bezpredmetna otázka

lusswinki
7. apr 2016

@zuzana76 vpodstate zakladatelka len chcela vediet, ci je to mozne, alebo nie.. jasne, kazdy mal v zivote ruzove okuliare, ale keby sa na svet pozeral deprimujuco kazdy, ako by to potom vyzeralo 😀 😀

zuzana76
7. apr 2016

@lusswinki áno, mohla sa spýtať aj v blogu, alebo v inej téme, napr o dvojickach, ale neviem toto je info, čo sa zistiť dá, máš pravdu čakala odpoveď a tu aj dostala

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana76
7. apr 2016

@piacere to je už aj povahou človeka, ja som zase človek čo skôr očakáva horšie a potom sa radšej teším z lepšieho ako som očakávala

lusswinki
7. apr 2016

@piacere kaslat na to, kto ma aku "naladu" a kto koho ako "podpori",ale ten posledny prispevok si napisala velmi pekne. Naozaj kazda zena je individualna a kazda zvladne rozne situacie inak. Ale darovat zivot 2x je nieco nadherne.. ci uz naraz pri jednom tehotenstve, alebo v dvoch. Klobuk dolu. A uplne obdivuem zeny, ktore maju viac deti. Moja mamka nas mala 8. Neskutocne nieco.. aj narocne, ale rozhodli sa s ockom prijat vsetky deti, ktore im Boh pozehnal, za co ich obdivujem a dakujem im. A ja teraz cakam prve a stazujem sa, ze toto a toto ma boli... 😀

butterfly333
7. apr 2016

@piacere pekne si to napisala a pravdivo pomáhala som kamaratke od narodenia s výchovou dvojičiek ked prišla tragicky o manžela ked mali dvojičky mesiac,su to užasné deti jasne že s detmi su starosti či je jedno alebo dve no človek ich vychováva obe s láskou aj ja som vždy tužila po dvojičkách no časom ked človek dospeje je rád že sa podarí jedno a zdravé,

butterfly333
7. apr 2016

@cocogogo je to možné aj z tabletiek hormonálnych.

zuzana76
7. apr 2016

@butterfly333 aj ja si myslim, ze ked clovek dozreje, tak si vie vazit aj ine veci, nie ci ma dvojicky, ale ze ma napr dve deticky jednotlivo, zdrave a tesi sa z nich

zuzana76
7. apr 2016

@butterfly333 ale je to aj nebezpecne, davkovat sa hormónmi a potom mat zdravotne problemy, zakladatelke by som poradila nech si sniva, ale ked sa podari inak, nech je stastna, ze je to ine ako si vysnivala, urcite to bude krasne, lebo dieta je dar

butterfly333
7. apr 2016

@zuzana76 Ano ved oto ide dieta je boží dar či je jedno alebo dve hlavné je to aby boli zdravé.No ked su dve tak je to oto viac roboty starostí ale aj radostí lebo dve deti su ozaj niekedy velmi zábavné jeden opakuje po tom druhom no ja som snimi zažila kopu srandy. 😉 😉

butterfly333
7. apr 2016

@zuzana76 To máš pravdu ja som nemyslela aby teraz naschvál pchala do seba hormony ale stat sa to može z hormonou ak má žena problem napr s ovulkou a dostane clostil tak je tam šanca mat dvojky,len to som chcela ale jasne že to nieje spravne aby sa sama pchala hormonmy

elenita
7. apr 2016

Ja mám dvojičky - dvojvaječné, párik. Nikto zo širokej rodiny nemá. Ale tak, niekto to začať musí 😉 .
Sú to síce dvojnásobné starosti, ale najmä mnohonásobná radosť 😵
Od prvej chvíle, kedy mi boli potvrdené uzv dvojičky, som bola šťastná a tešila sa na ne 🙂

elenita
7. apr 2016

Ešte dodám, že boli splodené prirodzene, na prvý šup a žiadnu hormonálnu liečbu som nebrala...