Je obvodná lekárka povinná zobrať tehotnú ženu prednostne?

vejula
25. máj 2014

Ahojte. chcem sa opýtať, či je lekarka povinna zobrať tehotnu ženu prednostne alebo ju môže nechať čakať v čakarni medzi ostatnými chorými. Ďakujem vopred za odpovede.

irenkask
25. okt 2014

Neviem prečo, nepočula som že by tehotenstvo bolo nejaké ochorenie alebo vážna diagnóza. 😉

lucretia7
12. jan 2016

Neviem, preco sa divite, ze zakladatelka polozila takuto otazku. Nikomu nie je prijemne v cakarni ochoriet, ale viete, ake ma nasledky pre tehotnu zenu vysoka horucka alebo antibiotika? Bud ste neboli tehotne alebo fakt nechapem, pretoze ja by som dobrovolne nesla riskovat potrat alebo predcasny porod medzi ludmi s roznymi virusmi a bakteriami. Pokial je moznost objednat sa za poplatok, tak v poriadku. Ale odkedy sa to zrusilo, ako sa ma tehotna dostat k lekarovi a neriskovat, ze bude svoje nenarodene dieta dopovat antibiotikami?

lucretia7
12. jan 2016

Tu len taky maly pripad pre "vzdy mudre zeny":
http://najmama.aktuality.sk/clanok/226364/pozor...

jeennyv
13. jan 2016

Ja nemam problem pred seba hocikde prepustit, ak je to skutocne potrebne a akutne, ci tehotnu, starsieho cloveka, choreho atd... ci v potravinach na urade atd... no tehotna netehotna nemam rada vybabranost istych ludi, par raz sa mi stalo, hlavne pri takych obdobiach ako ked nam menili mhd preukazy atd, alebo preste dane atd, ked potrebuje vacsina iste dokumenty, cely mesiac rady po stovkach ludi a nakluse si tehotna sebavedomo a prerazi sto ludi, lebo ona musi ist prva ved je tehotna a berie to ako vyhodu a vstupenku vsade......tak vtedy mi chyba aspon kus slusnosti...v konecnom dosledku som chcela len povedat, ze proste jasne pomoct tymto gestom ludom ano, ale nemalo by to byt zneuzivane....

ukulela
13. jan 2016

@lucretia7 tehotna neznamena nerozmyslajuca. zdvihnem telefon a zavolam obvodakovi, co a ako a ci mam prist a kedy ... (ja som to tak v poho riesila) ... vsetko sa da.nemozem ale automaticky cakat, ze v spicke, ked je v cakarni 15 ludi ja si naklusem, prebijem cestu bruchom a vplavam do dveri, lebo potrebujem len predpis, alebo stempel. alebo som len malicko chora.
a ked uz idem do cakarne v case, ked ocakavam 140 kaslajucich ludi, mame ruska, tak si dam na ksicht, ked sa chcem chranit.
ja som si kvoli "bruchu" nenarokovala nikdy prednost. raz ma pustili na dorpavnom inspektrate. tot vsjo.

malibu21
13. jan 2016

ani v mhd ta nikto nepusti sediet . 🙂 Ja aj ked som sedela prisiel niekto starsi automaticky s brusiskom velkym som pustila starsieho cloveka vzdy sadnut. Tehotnost neni choroba a lenivost a neucta. Treba zatat zuby a hotovo 🙂 A tak isto lekar mame telelefon a ruska.

@lucretia7 predstav si bola som tehotna a dokonca som byvala stale chora a co teraz. Vsetko sa len googli a sleduje co sa nema,kam sa nema preco naco zaco. Novodobe mamicky och .

lavinis
13. jan 2016

@irenkask no asi preto, ze sediet medzi chorymi a chytit tam virus, moze v urcitych stadiach tehotenstva sposobit poskodenie plodu.

bosorka32
19. dec 2017

Ahoj. Pracujem v zdravotnictve a podla mna pustit prednostne tehotnu zenu je elementarna slusnost. A je jedno, ci je to u lekara alebo v MHD. Ako tehotna som sa nikde netlacila, xkrat sa mi stalo, ze ma uz aj s velkym bruchom odignorovali v preplenenej MHD v Bratislave, kde som visela a lietala hore dole. Ja osobne tehotne zeny vzdy uprednostnujem a poslem ich pred seba. Teraz som znova tehotna a to viac ma potesil pristup koznej lekarky, ktora mi po hodine, ktoru som si odstala v cakarni povedala, aby som najblizsie mavala tehotenskou knizkou, aby ma vzala prednostne.

bellaluna
21. dec 2017

Ja som bola pred týždňom pre potvrdenie do práce. Čakala som a samozrejme na druhý deň už som bola chorá. Už týždeň ma bolí hrdlo a nezaberá nič z toho čo môžem ale lekárovi nepôjdem ani náhodou, snáď to prejde skôr ako by som sa tam nakazila ešte viac

moneequa
22. dec 2017

Mne napr aj na ORL povedali, ze tehotne beru prednostne, ze som mala zaklopat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre