Je problém otehotnieť príliš skoro po potrate?

sita1008
8. feb 2008

Ahojte milé dievčatá!
Mali sme MA a nejak , síce chtiac, ale sme otehotneli trocha skôr, hneď na prvý krát, po prvej MS...
Tak ja by som sa vás len chcela spýtať, že či je tu niekto kto bol v podobnej situácii...
Dakujem.

anuska30
6. dec 2011

@bambi2 a robili ti kyret? v ktorom si potratila?

bambi2
6. dec 2011

@anuska30 nerobili, podla ms v 9tt a podla sona 6tt. tak si vyber... 😀

poisonblu
6. dec 2011

@anuska30 my sme uz zacali, po tretom menzese...ja 3 mesiace beriem femibion 800, prvy mesiac po kyrete som pila alchemilku...dufam, ze tentokrat to vyjde 🙂

anuska30
6. dec 2011

@bambi2 no ja som bola podla ms 10tt a podla sona 8tt

anuska30
6. dec 2011

@poisonblu tak uvidim co povie lekar vo stvrtok.Mozno nebude ovulka a bude to vyriesene.Inak citala si vcera v SME o dobrovolnom poisteni? ja si ho tiez platim uz 3 roky ale ked budem mat zaplatit po novom 130 eur tak to zrusim.Zajtra sa idem pytat nato do socialnej poistovne

bambi2
6. dec 2011

@anuska30 moj nepovedal nic lebo som sa nepytala... ja by som si aj tak urobila po svojom, takze nema vyznam pytat sa... 😀 a keby mi povedal, ze cakat tak by som aj tak nepockala... ja doverujem mojmu telu... ak je na to pripravene tak preco nezacat hned?? a kontrolu 19. zrusim... 🙂 myslim, ze tam nema vyznam chodit teraz pred mrchou a potom nebude mat vyznam ked budem nahodou tehotna, zase sa vo mne vrtat tak skoro... tentokrat pojdem ale k dr. az ked budem tak v 8- 9 tyzdni...

poisonblu
6. dec 2011

@anuska30 ja si platim DNP este kratko, len mne hrozi v praci vypoved, tak musim co najskor otehotniet, aby som bola v ochrannej lehote, ked ma z prace vyhodia...

@bambi2 ja sa tiez chystam k dr. az v 8. tyzdni...ved ak sa to ma udrzat, tak sa udrzi..nechcem, aby do mna zbytocne pchali tabletky....

bambi2
6. dec 2011

@poisonblu no ak sa neudrzi tak ani tabletky nepomozu... mne ide skor o to sono... to nemusim... 😒

mimi1111
6. dec 2011

@bambi2 tak drzim palce snazim sa mysliet pozitvne urobim preto vsetko 😵 😵

anuska30
7. dec 2011

ak by t vyslo ja by som aj teraz chcela po prvej ovulke,nejak mam tusaka ze to bude ok ale velmi sa bojim ci to neni skoro a aby sa to nezopakovalo a vysledky mam mat az buduci tyzden a lekar vravel ze ak by tam bol zapal tak mi da lieky alebo ak bude nieco zle a bolo by treba preliecit tak by som si to vycitala.som ako male dieta:chcem a chcem a chcem 🙂

schnauzee
7. dec 2011

pridavam sa 🙂 mam 3 mesiace po druhom kyrete a ideme sa snazit, dokonca zacinam lutovat, ze sme sa nesnazili uz pred mesiacom. Som bola u lekara na kontrole a ten uz aj po druhej mrche mi chvalil maternicu, ze ani nevyzera ako po kyrete. Ale tak nejak som si nahovorila, ze pockam 3, tak uz nic... ale uz idem na to, nech sa deje co sa deje a dufam, ze tentokrat uz stastne.
Drzim palce aj vsetkym ostatnym bojovnickam 😉 o mesiac chcem citat, ze mate 2 ciarocky 🙂

bambi2
7. dec 2011

@mimi1111 dakujem.. ja viem, ze teraz to dobre dopadne.. 🙂

kacicqa
7. dec 2011

@bambi2 Ahojte, tak ja som dnes bola na kontrolu, HCG uz uplne kleslo, kyret nieje potrebny. Najprv mi lekar odporucil 6 mesacnu pauzu, co som len vyvalila oci, ale dohodli sme sa na kompromise, cize mame do februara pauzu...

bambi2
7. dec 2011

@kacicqa super!!! ani ja som nesla na kyret! je to tak lepsie.. telo sa rychlejsie spamäta... netreba 6 mesacnu pauzu a uz vobec nie ked si nebola na kyret. ja mam zajtra 2 tyzdne po potrate, nabuduci tyzden uz chceme ist na to. nevidim dovod cakat... cim dlhsie sa caka tym to bude tazsie... teraz je maternica ako keby pohnojena tehotenstvom takze je väcsia sanca na otehotnenie...
najlepsie to vies ty kolko toho znesie tvoje telo, ci si pripravena alebo nie... ja nevidim dovod cakat... 😉

usacek79
7. dec 2011

@bambi2 za cas potratu sa povazuje moment potratu, nie velkost plodu - takze ty si bola v 9tt.. totiz maternica chudatko rastie veselo dalej aj ked je plod mrtvy a kedze potrat - ci uz s kyretom alebo bez - sa tyka stavu maternice, tak preto sa to tak pocita 🙂 a teda hovori sa, ze kolko trvalo tehu, tolko by mala trvat pauza po potrate, kym sa clovek pusti do dalsieho otehotnovania 😉 no ako sme si uz pisali, nijaka univerzalna mudrost neexistuje, proste ked sa zena na to citi, tak nech sa na to vrhne 😵 ja som potratila v 12tt a otehu som cca po 11tyzdnoch po kyrete (dvoch ms), takze ja som to v podstate nechtiac dodrzala 🙂

kacicqa
7. dec 2011

@bambi2 Jam usim pockat ci xcem ci nie...Bude aspon raz posluxat lekara..musim lebo potrebujem pregnyl na prasknutie folikov a bez lekara sa k tomu asi tazko dostanem;o) Cie ak zaveli, ze ideme a to, tak pojdeme..uz ked som vydrzala doteraz taq tie tri mesiace zvladnem.

usacek79
7. dec 2011

@bambi2 no inak kyret nie je taky zly... praveze je to prave kyret o ktorom sa hovori, ze je ako "hnojivo" pre maternicu - odstrani sa totiz dokladne storocna vystelka a vytvori sa total funglovka, takze je t ako vymena pody 🙂
ale samozrejme, ze na druhej strane kyret je zasah do organizmu, minimalne kvoli narkoze, takze tazko sa priet, ktory sposob je lepsi... ANI JEDEN! 🙄

kacicqa
7. dec 2011

@usacek79 Ja predpokladam, ze moja sliznica odisla kompletne...Ked sa spustila ms taq vtedy som si uvedomila co vravel doktor na usg "mate nadherne vysoku sliznicu" ;o) Ale uz je oki...dnes posledny den ms a prezila som to;o)

usacek79
7. dec 2011

@kacicqa no bez kyretu neodide nikdy kompletne - vzdy len tak, akoby odisla pocas silnej menstruacie... to je asi taky rozdiel, ako ked zjes kasu z taniera lyzicou alebo ked ten tanier este aj vylizes 😀
ale o tej vysokej sliznici ti doktor hovoril hadam ale pocas tehu, nie?

kacicqa
7. dec 2011

@usacek79 Jaj jasne, nenadarmo sa kyretu hnusne vravi aj "vyskrab" ;o( Jojo, po ovu a potom cez tehu

usacek79
7. dec 2011

@kacicqa presne tak, je to naozaj vyskrab a robi sa takou "lyzicou", proste to kompletne vyskarbu, blee 😒
no tak vysoka sliznica je pre tehu dobra, mne po kyrete nastastie veeelmi rychlo narastla, urcite aj vdaka alchemilkovemu caju (verim na bylinky 😉 )

kacicqa
7. dec 2011

@usacek79 Ax keby ta alchemilka nebola taka hnusna...Ja neznasam ziadne caje a alchemilka je pre mna super hnusna..;o) Premaham sa, no neda sa povedat, zeby som si zvykala;o)

usacek79
7. dec 2011

@kacicqa 😀 ja som problem nemala - dva krat denne tri deci som davala 🙂 ziadna dobrota, no ked bol caj studeny, tak som to proste kopla 😉 ale ty bez kyretu nemusis nejako extra sa zotavovat, telo je v podstate uplne v poriadku 🙂

bambi2
7. dec 2011

@usacek79 ja mam svoju teoriu... 😀 ja sa riadim podla seba ako sa citim... a ja sa citim super...
tak to bolo v 9 ale ktovie... 😅

kacicqa
7. dec 2011

@usacek79 Hehe, si pre mna hrdinka;o) Ja exujem naraz pol litra, ale to ma tak napina...;o)

bambi2
8. dec 2011

@kacicqa na alchemylku si zvyknes... mne to tiez nechutilo. skus si zo zaciatku dat do nej trochu medu a postupne zmensovat mnozstvo.. raz ti to zachuti potom aj bez medu... 😉

bambi2
8. dec 2011

@usacek79 pre mna je kazdy zasah do tela zly... nech to je co to je.. pokial nemusim, je pre mna lepsie nic nerobit... ved telo je uzasny "pristroj" vie sa dat do poriadku aj same. len mu treba ukazat cestu a ono si poradi...

usacek79
8. dec 2011

@bambi2 ja s tym uplne suhlasim 🙂 len kyret si clovek nevybera dobrovolne 😒 tak sa snazim na tom najst aspon nejake pozitiva..

bambi2
8. dec 2011

@usacek79 ja viem, ked treba tak treba... ale na sk vraj posielaju automaticky.. mne dal dr. 3 moznosti...
1) kyret ( ale ten u mna nepripadala do uvahy)
2) hormony ( tie som sice zvolila ale nevybrala ich)
3) nechat telo vycistit sa same- tato moznost sa mi zdala naj... nechat to na prirodu...

usacek79
8. dec 2011

@bambi2 to je pravda, ze u nas je to take nejake automaticke, no myslim, ze u mna by to uz asi take lahke nebolo v tom 12tt - plod umrel uz v 7tt a kedze sa mu neracilo odist v priebehu 5 tyzdnov, asi by tam ostal cucat dalej.. 😒 a hormony neznasam uplne najviac, tak radsej ten kyret 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre