Je problém otehotnieť príliš skoro po potrate?

sita1008
8. feb 2008

Ahojte milé dievčatá!
Mali sme MA a nejak , síce chtiac, ale sme otehotneli trocha skôr, hneď na prvý krát, po prvej MS...
Tak ja by som sa vás len chcela spýtať, že či je tu niekto kto bol v podobnej situácii...
Dakujem.

mima21
14. okt 2011

@anuska30 ahoj, ja som mala MA teraz v nedelu, cistili ma v pondelok a hned v utorok rano ma pustili domov

anuska30
14. okt 2011

@mima21 ahoj,ja som podla posl.menst.teraz v 10tt a v pondelok mal plod 10mm ,srdiecko este nebilo.Bola som vcera u lekara a lekar vravel ze este nebije a vraj plod nenarastol. Posielal ma dnes do nemocnice,ale ja som nechcela ist na vikend aj tak by so mnou nic nerobili.Krvacala si,lebo ja nie a ani nijake priznaky nemam.Pobolieva ma v podbrusku a krize a prsia citim sem tam.Teraz kazdym dnom by som bezne mala aj ovul.Ja mam jedno mmt za sebou 4/2011 a teraz 8/2011 som mala posl.menst.Mam 14 rocnu dcerku ale velmi tuzime po babatku.Brali ti v nedelu aj nejaku krvalebo nieco?? V ktorom si bola tt?? Ja mam ist este v pondelok rano k svojmu lekarovi ale neviem ci by ma este v pondelok cistili.Nerada by som tam cely pondelok prelezala a mali by ma robit v utorok a este cakat do stredy.Radsej by som isla v nedelu vecer a nech ma v pondelok urobia a v utorok domov.Mala si aj nejake bolesti a uspali ta?? Ja este nemam na 100 percent potvrdeny MA ale nevyzera to dobre.A deticky si mala bez problemov? Vela otazok,ale som velmi nestastna z toho a mam 35 rokov. je mi to luto co sa ti stalo a prajem skore snazilkovanie.Po akej dobe sa chcete zacat snazit /ak teda este chcete/ ? drzim palce

mima21
14. okt 2011

@anuska30 ja som bola podla PM 12tt ale uz na poradni mi povedala dr ze je mensie o 2 tyzdne a akciu tiez namohla zachytit, tak mi povedala ze ak by som zacala krvacat tak mam ist hned na pohotovost. To bolo v stredu a v nedelu rano som zacala trosicku spinit tak sme sli hned na pohotovost, robili mi usg a podla toho to bol hroziaci potrat a ze vecer spravime kontroslne usg, liecba bola nasadena ako pri hroz.potrate. Hned som dostala injekciu a aj tabletky, brali mi aj krvicku,a aj na EKG ma poslai, potom som uz len cakala do vecera. Nemala som bolesti ani nic ine, az kym som nezacala krvacat. Vecer mi spravili zase usg a potvrdilo sa ze je to MA, takze hned vecer mi prisli spravit predoperacne interne vyset. V pondelok rano som bola este na ARE spravit predoperacne. Pockala som kym po mna prisiel osetrovatel, odniesol ma na zakrokovu, uspali ma a potom som sa brebrala po narkoze a bola mi zima, ale hned som vstala s postele a isla som sa najest. Bolesti ziadne, len trosku som krvacala. Predosle tehu bezproblemove ale obe sekciou, a snazilkovat sa asi zacneme az po novom roku. Nemysli hned na to najhorsie, budem silno drzat palce nech to srdiecko bije 😉

anuska30
14. okt 2011

@mima21 ja som bolau lekara 10.10. a to mi zacal 10tt ale lekar mi povedal ze to je 7+3tt cize 8tt,ale ved ako pisu ine zeny tak to nemoze byt problem. Tak pokial sa nic nestane tak by som asi isla do nemocnice v nedelu vecer aby mi urobili vysetrenie uz v nedelu,lebo urcite by mi to robili v pondelok a isla by som domov az v stredu a to by som sa tam zblaznila,ale dufam,ze mas pravdu a vsetko bude ok.Este malinka sanca tam je stale.dakujem a aj ja drzim palce a ozvem sa ako to dopadlo.Dufam,ze bude to ta lepsia sprava.

mima21
14. okt 2011

@anuska30 budem cakat, a fakt ti veeeelmi drzim palce, ja som sa narevala dost, a teraz som uz v pohode, ako kazda strata boli, ale snazim sa na to nemysliet. 😉

gumkacka1
14. okt 2011

@anuska30 ja som mala MA 2 x. Prvykrat mi rano spravila predoperacne, okolo 12 tej som isla na prijem a o druhej som uz mala po zakroku. Domov som isla na druhy den rano. A druhykrat to malo taky isty priebeh, rano predoperacne, zakrok okolo pol druhej a domov som isla este v ten isty den okolo pol siestej.

svetlankat
14. okt 2011

@anuska30 ahoj silno ti drzim paste, mna pri zakroku uspali, hned v ten isty den ma aj pustili domov, bol to moj najsmutnejsi pondelok. A deticky budes moct mat v pohode, ja uz mam 20 mesacnu sibalku. Neboj, bude dobre, verim.

anuska30
15. okt 2011

@mima21 ahoj.Vcera vecer okolo 21:30hod. som bola na WC a vlozka trochu cervena.Isli sme s manzelom na pohotovost /mal sluzbu moj lekar/.Pozrel ma a vravel ze srdiecko stale nebije a plod sa nevyvija.Je to marne,uz nemam ani malinku nadej.V pondelok rano mam prist.Trasiem sa od zimy a uz dve noci nespim co len premyslam.Kolko si bola PN po zakroku?? CO robim zle?najskor mmt teraz MA.Tak rada by som dala dcere surodenca.Je mi z toho do placu.Tak vo februari by sme sa chceli zacat znovu.Uz asi naposledy.U mna je to horsie ze mam len jeden vajcovod.Pri mmt mi jeden zobrali.Asi nam neni sudene mat uz dalsie dietatko.Svagrina v januari caka .Tesim sa a zaroven som smutna.Po mmt ked som videla mamicky s kocikmi tak mi bolo hrozne.Po cisteni budem aspon 1-2 mesiace pit caj z alchemilky a nechtika a asi si kupim aj nieco na precistenie organizmu. drz sa a papapa

anuska30
15. okt 2011

@gumkacka1 ahoj.aj ti zistili preco si mala 2xMA ?

anuska30
15. okt 2011

@svetlankat ahoj.dakujem ale je to asi uz stratene po vcerajsej kontrole.Najskor si mala MA a potom sa ti narodila dcerka?Zistili ti aj pricinu preco sa to stalo? Ja uz mam jeden smutny piatok a teraz to bude pondelok alebo utorok.

mima21
15. okt 2011

@anuska30 to je mi luto, dufala som s tebou, viem co momentalne prezivas, ale hlavu hore. Mam kamoska ktora ma tiez len jeden vajcovod a teraz uz ma dve krasne dievcatka. Ja som nebola na PN lebo som na predlzenej materskej s mladsym chlapcom, je alergig a astmatik. Ber to stej stranky ze potom budeme snazilky abydve a mozeme si pisat ako vsetko nam to ide. Drzkaj sa a potom napis. Drzim palce nech je vsetko ok a ty sa skoro zotavis. 😉

anuska30
15. okt 2011

@mima21 dakujem za podporu,ale psychika je silnejsia ako ja.Uz sa bojim aj otehotniet.Teraz ked som zistila ze som tehotna a lekar uvidel aj plod uz som myslela ze sa uz nic nemoze stat a stalo sa.Tak som sa velmi tesila ze budem chodit s bruskom.Budes ziadat od lekara aj nejake vysetrenia geneticke alebo nieco take? pa

gumkacka1
15. okt 2011

@anuska30 druhy MA som mala pred tyzdnom, takze este nemam ani vysledky z histologie. Moj doktor mi povedal, ze sa na testy chodi az po tretom potrate. Ale, ze nebude cakat na treti, ze ma posle uz teraz na geneticke a hematologicke testy. Ja som mala prve tehotenstvo uplne bez problemov, tak aj tak neviem, ci zistia pricinu potratov. Drzim ti palceky, nech sa vam coskoro podari otehotniet a mate zdrave babatko.

mima21
15. okt 2011

@anuska30 poznam to, aj ja som sa tak tesila ze este len prvi hehu test mi vysiel velmi slabulinky ale uz kazdy vedel ze cakame babo, a nakoniec sme on prisli. A nebudem nic ziadat, ako sa hovori co sa ma stat stane sa, takze to neriesim. Mne sa dr pytal ci som nahodou nebola chora v tom obdoby a aj som bola, takze sme asi na pricinu prisli. Ked som sla domov s nemocnice tak mi brali este krv, a vysledky som mala hned na druhy den a bolo vsetko ok. V utorok idem na kontrolny usg ci je vsetko cistucke a maternica taka aka ma byt.

anuska30
15. okt 2011

@gumkacka1 ahoj a dakujem.Ja sa budem pytat tiez na testy a nakolko uz mam 35 r. tak nemam naco cakat.Si potratila alebo babatko sa nevyvijalo? Aj ja dufam ze cockoro otehotniem a vsetko bude ok a drzim aj tebe palce a nech sa aj vam podari o najskor otehotniet.

anuska30
15. okt 2011

@mima21 ja som chora nebola ale bola som dost v strese ci bude vsetko ok ale neviem ci to ma nejaky suvis.Uvidim ako dopadnu vysledky a potom budem mudrejsia

anuska30
15. okt 2011

dievcata bolo 10:56 hod.isla som na WC a vysla zo mna asi 10 cm krvava hrca.Urcite to bol uz potrat.Citim sa uplne prazdna :(

anuska30
15. okt 2011

@anuska30 sedim tu stale pri PC placem a placem...Uz by som sa najradsej zajtra snazila o dalsie babo.Viem,ze vy sa urcite citite rovnako a prajem nam vsetkym skore tehulkovanie.Rodine som vobec nepovedala ze som tehotna kvoli mmt a chcela som cakat az do 12tt a teraz sa nemam komu vyplakat.S manzelom sme to vcera preberali.Nechcem ho tym stale zatazovat.Este ze vas tu mam a dakujem za podporu.

majloo
15. okt 2011

@anuska30 je mi luto, co sa ti stalo, myslim, ze presne viem, ako sa teraz citis, je to taky zufaly plac, ktory sa neda nijak zastavit....mne sa to stalo minule leto, v 6.tyzdni som isla na wc a bolo tam spinenie a hodinu na to som zacala krvacat. Ja nevedela prestat plakat niekolko dni, aj ked sa ma snazil partner akokolvek utisit, bolo to tazke, taky zvlastny druh smutku, aky som dovtedy vobec nepoznala. Ale musim povedat, ze presiel mesiac a uz som pri tej spomienke neplakala, brala som to triezvo. Kedze ultrazvuk bol ok, pockala som len jednu menstruaciu a otehotnela som, sice som mala tiet spinenie na zaciatku, ale brala som duphaston a mam zdraveho polrocneho synceka.
Uvidis, ze zial preboli a za chvilu sa budes tesit z // na teste. 🙂 Velmi ti drzim palce.

anuska30
15. okt 2011

@majloo dakujem a gratulujem.Ja viem,ale moc uz tomu neverim nakolko som mala MMt a terz MA ale dufam,ze slniecko sa na nas este usmeje.ja som brala utrogestan na udrzanie,ale co z toho ked nebilo srdiecko a plod sa nevyvijal

mima21
15. okt 2011

@anuska30 aj mne je to luto, ja ked som prisla domov tak som sa tvarila statocne aby nik nevidel ako ma to boli, a vecer ked som bola sama tak som si tiez poplakala ale poriadne, ani tu na konik som nemohla prist lebo mi bolo stale do placu, ale teraz je to uz ok, stale to boli ale uz neplacem a tesim sa na dalsie snazilkovanie, ale az po novom roku, mozno sa to podari na prvy sup a bude to darcek pre menzela v septembri na narodeniny ako bol matejko(prvorodeny) sa narodil 26.9. a manzel ma narodeniny 28.9. 🙂

anuska30
16. okt 2011

@mima21 ahoj.ja som sa vcera vyplakala a uz nechcem plakat.Som inak rada ze to vie asi 5 ludi lebo pri kazdom vysvetlovani by som len plakala a chcem sa z toho co najskor dostat aby bola psychika v poriadku.Snazim sa to brat ako zly sen.Konecne som sa tuto noc vyspala lepsie.Najhorsie je,ze ma caka zajtra cistenie.Dcera uz 2 roky otravuje psa,ale manzel bol proti mat psa v byte.Vcera som hzo nahovorila aj ja a som mu povedala ze mi to tiez urcite psychicky pomoze.Vybrali sme si 8 tyzdnove stenietko Jack Russel a dnes si ideme pren.Velmi sa tesim 🙂 Dufam,ze potom sa nam zas podari babatko.Najhorsie ma este len caka ked pojdem do prace povedat co sa stalo,lebo tam to vedia/dufam/dvaja ludia a poprosila som ich o diskretnost kvoli mmt tak dufam,ze to tak zostalo.Dufam,ze sa nerozplacem ako sa ja poznam tak asi hej.Uz teraz sa mi tisnu slzy do oci.zatial pa a drzte sa

anuska30
16. okt 2011

@mima21 este som chcela napisat ze som si pisala vcera vecer so spoluziacku s ucnaku a ona mi napisala ze jej sestra potratila 2x a teraz ma este 3 deti.Vecer s nou budem volat,tak som zvedava co sa stalo.Dam vediet a dufam ze nas to povzbudi.Mna to trochu povzbudilo ze mam este sancu aj ked mi je to luto.

mima21
16. okt 2011

@anuska30 ahojky, tak ten psik je urcite dobre rozhodnutie, ja mam tri maciatka. Napis potom ako si dopadla na cisteni, budem na teba zajtra sylno mysliet, a neboj do tretice vsetko dobre.....uvidis. Ja som dnes len tak nadhodila pred manzelom ze aj tak budeme mat dievcatko, a on nato ze nie, mam pocit ze a boji viac ako ja. Len dufam ze ho to prejde. Vsetko bude ok, verim tomu ja a musis aj ty, budem drzat palceky. Drzkaj sa a napis. 😉

anuska30
17. okt 2011

@mima21 ahoj,tak rano ma vyciatili a teraz som prisla domov.som rada ze som tam nemusela byt na noc.. spontanny potrat. ja som sa dnes vypytovala kolko by bolo mat najvhodnejsie pauzu a primar mi vravel ze tak 3-4 mesiace ale zas ostatny ze tak 6 mesiacov aby sa to nahodou nezopakovalo.ja uz by som zacala hned. dufam ze sa nam podari lebo manzel chce tiez a aj ja ale teraz sa budem snazit nato nemysliet.este v praci oznamit.to bude moja smrt. drzte sa papapa mne je jedno co to bude hlavne nech je ale manzel by si urcite prial chlapca lebo hrava futbal🙂

mima21
17. okt 2011

@anuska30 tak to si ko mala dobre ze si tam nemusela ostat, ja idem zajtra na kontrolu tak som zvedava ci je vsetko ok. Uz som citala aj nazory a skusenosti po MA kedy niektore otehotneli este pred prvou mrchou, ja chcem pockat a mozno aj mm sa prestane bat . 😉

Ako sa teraz citis? ☹

anuska30
17. okt 2011

@mima21 ja sa pojdem ukazat vo stvrtok lebo sa mam do 3 dni hlasit.ja som vcera telefonovala so spoluziacku a jej sestra potratila v 6 mesiaci tehot. ale uz od zaciatku malo babatko problem so srdieckom a potom otehotnela do 2 mesiacov a znova potratila a potom si dali pauzu 6 mesiacov a porodila 2 dievcata zdrave a teraz ma syna 1 mesacneho a porodila ho v 8 mesiaci ale je zdravy. primar mi povedal ze tak 3-4 mesiace si dat pautzu.mne to vychadza podla ovul.kde mam vajcovod v poriadku tak vo februari a to by som mala po 4 mrche. papap dnes som velmi nestastna,volala som aj ekonomovi aby vedel a velmi som sa rozplakala a povedal ze sa mam dat do poriadku a je jedno kolko to bude trvat. chcem sadat psychicky do poriadku lebo po mmt po laparke som isla po tyzdni do prace a teraz uz nebudem taka hlupa.oddychnem si.

anuska30
17. okt 2011

@mima21 ako sa teraz citim?? velmi prazdno a tuzim mat babatko.som velmi nestastna. krvacam trosku a trochu ma stipe spodok ale inak ujde to.idem akurat so psom von ale hneva ma lebo vsade cura 🙂 este som trochu oblbnuta po narkoze ale boli na sale super lekari.velmi ma podporovali a jedna lekarka 35 rocna ma stale hladkala a povzbudzovala az kym som nezaspala 🙂

anuska30
17. okt 2011

@mima21 este pockam na vysledky z histologie a uvidim potom aj aky nazor bude mat lekar ale dufam ze ked oteh. a on mi to odsuhlasi tak aby som nepocuvala ze som skoro oteh. ako mi to teraz stale rozpraval a pritom povedal ze mozeme ale necakal ze tak rychlo vraj oteh. potom si vyber.vy chcete kolko cakat??

mima21
18. okt 2011

@anuska30 ahojky, takze uz som doma, na kontrole bolo vsetko ok, odniesla som papiere aj svojej doky a ona mi povedala ze je lepsie pockat pol roka, takze zasneme asi az v marci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre