Je vhodné, aby tehotná žena išla na pohreb?

anjel65
22. aug 2012

dobry den,chcem sa opytat ci je vhodne aby isla tehu zena v 6 mesiaci na pohreb niekomu,koho dlho poznala.

tilly24
22. aug 2012

aj ja som bola, pri oboch tehotenstvach, neviem ze preco by to malo byt nevhodne???

mimuska2
22. aug 2012

Ahoj, ja som bola viac než v ôsmom mesiaci keď som bola svokrovi na pohrebe. Keď sa nato sama cítiš tak chod ale maj pri sebe oporu. Ja som bola na pohrebe ale na poslednej rozlúčke kedy sa chodí pozreť tam som nešla. Je tonlen na tebe. Držím palceky

diabliq6666
22. aug 2012

sestra...ty len pekne sed doma na zadku...a nerob samkovi zle....abo sa dojdi pobavit s neterou

anjelik99
22. aug 2012

Tiez sa pripajam 🙂 ak sa na to citis tak chod 😉

nikolka2
22. aug 2012

Urcite by som isla ,,,sa rozlucit ,,,aj ja som bola ked som bola tehotna na pohrobe,,prave naopak bolo mi lepsie , ze som sa mohla zucastnit na poslednej rozlucke ...

nicky182
22. aug 2012

je to vhodne, preco by nebolo, hm ? ak sa na to citis, chod ...ja som bola tiez tehu na pohrebe kamaratovho otca, revala som ako dazd, nesla som sa ukludnit...bolo to hrozne ....ludia po mne cumeli 😝

qtinka29
22. aug 2012

Ja pohreby dosť zle znášam-fobia z mrtvol..... ☹ ale bola som aj tehotná-asi v 6mes.-pretože som si toho človeka vážila a mala ho rada.K otvorenej truhle zásadne nechodím....ale ak sa na to necítiš,nechoď,nikto ti to nemôže vyčítať......ja som raz nenašla odvahu a kamarátke som sa ospravedlnila,že nezvládnem ísť na pohreb jej 12roč. syna ☹ ☹ ☹

lauricka
22. aug 2012

@anjel65 a preco sa pytas? nie je ziadny dovod, aby tehotna nesla na pohreb, ak tam ist chce... co si pocula nejake povery starych mam?

ejuska79
22. aug 2012

ja by som nesla..a ani som nesla, ked som bola tehu, dedkovi.. bala som sa ze odpadnem, co sa mi uz na pohrebe stalo 2 x....

evickav
22. aug 2012

žiaľ aj ja som bola pred tromi týždňami na jednom pohrebe a hneď za týždeň na druhom pohrebe,,, ten druhý už bol dosť na mňa, tak som potom musela odísť,,, bolo strašne horúco a bála som sa, že to nezvládnem až do konca,,, ale som rada, že som sa bola rozlúčiť

adka.8
22. aug 2012

akurat som prešla do 9 mesiaca ked mi zomrel svokor do poslednej chvíli som verila že vydrží kým príde na svet jeho vytužený vnučik ale nestalo sa a to bola pre mne rana dvojnasobna. Na pohrebe som bola a viem že keby som nešla vyčitala by som si to do smrti, ani na chvílu som nezavahala či ísť alebo nie.Veľa ľudí s rodiny vravelo nech ostanem doma, ale čo doma - sama v lutosti???????? je to ešte horšie takto som tam bola s celou rodinou, a zvladla som to tak ako ostatný. Vieš nepovedz mi že za celé tehotenstvo si sa napr. nepohádala s manželom?? vtedy si nebola rozhorčená? neplakala si? netrápila si sa, že ste sa zase pohádali pre uplnu blbosť??? určité ano a to tiež ubližuje dieťaťku v brušku tak ako pocity ked niekoho stratíme, ak si povedala že nie tak ti gratulujem ku kludnemu dokonalému manželstvu.....

martinkacasarova
22. aug 2012

Ahoj,pozri sa-tehotenstvo nieje choroba,netreba sa na tehotenstvo vyhovárať a nahovárať si situácie,ktoré sa možno ani nestanú.Ak sa chceš ísť rozlúčiť so zosnulým osobne kľudne chod,zober si so sebou vodu a nemusíš stáť v predu-stoj v zadčí,tam určite nebudeš až tak vnímať emocie druhých,tam sa to trošku lakšie zvláda.Ja osobne si myslím že ak si mala toho človeka rada,je povinnosťou ísť sa osobne rozlúčiť,je to posledný okamih mu dať poctu a vzdať úctu od danej osoby ,dôkaz že bol človek ktorého si si vážila.Mimochodom ak by mi ako tehotnej bolo nevoľno,odišla by som aj v strede pohrebu,ved určite by som tam nešla uplne sama,a nemala by som neskôr vyčitky svedomia že som tam nebolaVšetko je len na tebe ako si si vážila daného človeka..

zlobinka
22. aug 2012

ja som bola v piatom mesiaci a sla som muzovej starkej...ak s citis dobre,nebyva ti zle,tak preco nie? hlavne sa hovori,ze tehotna nesmie vidiet mrtveho...na pohreb moze ist..aspon u nas sa to tak hovori...

carmella
22. aug 2012

ahoj mne zomrel necakane ujo , dost Ma to zobralo a na pohreb som nesla , necitila som sa na to .. rozhodnutie je na tebe

radka24
24. aug 2012

Ak chces ist a citis sa dobre tak chod, mozes byt niekde v uzadi a ked ti nebude dobre tak pojdes prec. ja som bola na pohrebe v 20 tyzdni zomrel mi dedko a prebehlo to premna v pohode.

babullka1
24. aug 2012

Túto dilemu som riesila ja ako tehotna....Nakoniec som nešla..umrel mi dedko...bola som na rizikovom a neviem si predstavit ako by som to tam zvladla..nasli sa síce aj "dobré duše" ktore ma odsúdili a ohovorili.... ale ak by sa niečo stalo malému nikdy by som si to neodpustila..

lenka_b
24. aug 2012

Ja by som Isla. Inu prilezitost na rozlucku uz nedostanes;(

dunatena
2. apr 2015

Ja to momentálne riešim, ísť, neísť. Mne tvorí doktor neodporúčal, už teraz mám menšie svahy maternice, starám aj plodovú vodu, ale zatiaľ je to vraj ešte v norme, no mám veľké obavy o bábo. Myslíte, že rodina to pochopí?

martina238
8. máj 2020

Pridavam svoju skusenost. Necakane mi zomrel ocko. Bola som v 12 tyzdni tehotenstva. Neist na pohreb bolo pre mna neptedstavitelne. Mala som pocit, ze sa s nim musim rozlucit. Akurat, ze mi zakazovali ist k otvorenej truhle. Tak som hladala dovody preco sa to nesmie. Az som prisla na toto forum. Mozno tym pomozem niekomu inemu v rozhodovani. Ja som velmi tuzila sa ho este raz dotknut a dat mu posledne zbohom. Ked som to urobila, velmi sa mi ulavilo. Nebolo to take zle, ako samotny zial za nim, ktory som dovtedy mala. Takze zalezi aj od toho, ako velmi blizky clovek Vam zomrel a od toho ako to citite. Ked mate potrebu ist na pohreb, ci k truhle, chodte ak nie, tak nie. Ja teraz po 3 mesiacoch od pohrebu nelutujem,ze som to vsetko absolvovala. Doteraz by som nebola spokojna, ze som tam a s nim nebola. Aj spustanie truhly do hrobu som zvladla, aj ked gynekologicka mi to zakazala. Ja si myslim, ze emocie ktore v sebe mame musia vyjst von,aby nas to netazilo. Netreba to drzat v sebe. Co som prezila, neprajem nikomu. Je smutne, ze prave v tehotenstve, ale zivot si nevybera.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre