Jóga počas tehotenstvo a jej vplyv na priebeh pôrodu

hanaju
22. mar 2019

Dievčatá, tie ktoré ste cvičili pravidelne jogu počas tehotenstva, aký ste mali priebeh pôrodu? Myslíte, že vám to pomohlo, že ste samotný pôrod ľahšie zvládali?

espturmalina
22. mar 2019

ahoj, mne sa podarilo cvičiť do 6. mesiaca (vrátane) pravidelne a potom občasne, boli akurát letné prázdniny, tak neprebiehal kurz, inak by som cvičila ďalej, pôrod som mala s epi a bohužiaľ vyvolávaný... Joga mi však pomohla byť dlhšie v psychickej a fyzickej pohode a kondícii. Za mňa je to super pomoc a príprava.... Treba rozcvičovať hlavne svalstvo v panve a sedacie svaly, teraz je toho milión, dá sa nájsť na nete plno cvikov, ja som však jogu cvičila aj pred tehotenstvom, takže ak začínaš až v tehotenstve, tak pomaly na to a opatrne....

veroonikadan
22. mar 2019

@hanaju joga je fajn pri tomto, lebo ti pomoze ako tu uz kocka nadomnou pisala udrzat sa co najdlhsie v klude, v pokoji a predychavat tak ako sa ma 🙂

eko22
22. mar 2019

Ono sa tým vraj dajú normálne vycvičiť tie panvové svaly, že to potom ide akosi rýchlejšie ale osobnú skúsenosť nemám. Kamoška čo cvičila asi do 7 mesiaca tehotenstva jógu, samozrejme tú špeci pre tehotné vravela, že jej to pomohlo v tom, že sa necítila ako taká nemotorná guľa, že proste stále bola taká ohybnejšia, vládala všetko tak ako pred tým

hanaju
autor
22. mar 2019

ja som cvičila aj pred tehotenstvom a cvičím aj počas (necvičím denne, ale dobre mi padne sa aspoň raz do týždňa ponaťahovať a zrelaxovať).. to, že je to pre telo benefit mi je jasné, lebo to na sebe vidím, len by ma zaujímalo či tie baby, ktoré ste cvičili/cvičíte ste tie pozitíva pocítili aj počas pôrodu.. či ste skrátka mali pocit, že aj vďaka tomu, vám to išlo ľahšie.. s tým dýchaním to bude asi ozaj tak, vďaka ;)

natalyasurova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ledgerka
8. mar 2020

Ja cvicim kazdy den, ci uz normalne cviky s vlastnou vahou, jogu alebo strecing. O 3 mesiace sa spytaj :D napisem ti ako to slo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre