Júlovky 2018

nikus987
5. nov 2017

Ahojte nenasla som tu forum s tymto nazvom. dufam ze nas tu bude co najviac ...

lucia2831988
15. máj 2018

@tatinka no ty to mas cele zle pre ten slepak...ja nastastie mozem byt na pravo i ked mam vtdy kyselinu no na lavo zase bolesti tak sa prehadzujem a po nejakej dobe uz nejako zaspim...na chrbate sa neda uz ani mne...mam problem s dychanim veru a aj taha to brusko....inak napnute ho mam akokeby malo prasknut....strasne brutalne zacalo teras rast...ako islo postupne tak teraz brutalne ide....sa bojim,ze praskne... vies co mne robia dobre na veceru jablka alebo uhorka no teraz nemam nic doma a chcela som ist do obchodu,ale behali sme po moravciach pre ine veci a uz sme potom potraviny nestihali,lebo priatel isiel na nocnu tak skocim si ja zajtra po robote kupit....ako velmi ma to uz otravujje a aj to ako ma bolia nohy a nic sa mi nechce,ale nevadi nejako to uz vydrzim...a aj ma stve,ze nevladzem ani hore kopcekom pri bytovke...normalne ma palia nohy...ako nikdy som nemala extra kondiciu ale teraz nemam ziadnu...sak takto nebudem vladat ani tlacit 🙂))
no veru aj mi je malej luto,ze ako sa tam musi tlacit bo sak ja brusko malinke a ona velika🙂...
ano ano...od 37tt uz to nieje predcasn porod....a vies co kludne po 37tt mozem aj rodit 🙂 uz nech to je zamnou...cim blizsie tym mam vacsiu obavu...no ja ranajkujem kavu 🙂 vlocky moc nemusim ale pomlete so skoricou som si davala do jogurtu...a prave by som si veru aj dala🙂)))
Na svadbe dufam,ze sa nic take nestane a ani potom,lebo bolo by to skoro,ale kedze to je daleko tak chcem mat veru vsetko pri sebe nech nemusi potom mamina letiet do bb s taskou...ked uz nech je to bez stresu...a hlavne zakon schvalnosti :D...
jeeej super tak to gratulujem a drzim palce sesterke ;)

tatinka
15. máj 2018

@lucia2831988 uhorky jedavam tiez tie velke salatovky,to aj tri za den zblajznem...
Ja mam brusko velke ale mam pocit,ze aj maly bude velky....
Kokos dnes ma ale fakt dako tisne na ten zaludok...
Len tie plucka su dokoncene vyvojovo az na konci 38tt,...ach no sama som zvedava do kedy sa podari potiahnut...
Mna paty bolievaju aj obcas ich mavam take trosku akoby spuchnute,ale to mi cez den prejde a na dalsi to mam zas...
Si odmeraj brusko a potom neskor,reku kolko podrastie,na vahe si kolko sla?u mna zatial 12 kg co som sa vazila pred vcerom,do noh ani na prdel neslo ale do bokov hej,do brucha to je samozrejme v tehu🙂))....ta sesterka co porodila pred tyzdnom je hned po porode zas tenka ako lata ako aj pred otehu....

lucia2831988
15. máj 2018

@tatinka aj ja ich mam strasne rada od decka,ale aj nakladacky cerstve mam rada🙂..no moja je bud vzdy rozmerovo na svoj vek,alebo trosku vacsia...no uplne mi staci ked bude mat 3000-3500g 🙂....a ked meram brusko moc neni rozdiel...teraz mam okolo pupka a tesne pod nim 100cm...kolko som mala predtym ani nepamatam...ale mne ide iba dopreduja mam iba loptu pod kozou 🙂 take smiesne je no som rada,ze je take...ze nejde aj do bokov a tak...a pribrala som max 10kg...ale narala som aj do zadku a stehien...mne sa to rovnomerne rozlozilo vsade....aj ruky...no dnes bude asi nieco vo vzduchu bo dnes mam aj ja zaludok velmi na prd...no aj koniec 38tt moze byt...len nech to nieje 42 a viac🙂
no mna paty a clenky z chodenia ked som dlho na nohach...to beriem,lebo aj opuchaju mi....to si natriem alpa kremom a je dobre,ale mna viac hneva da sa povedat spicka....ta predna cast chodidla...ale nie prsty...pod prstamy...a cela ta plocha...ale ,ze strasne ma to boli...a rano ani nehovoriac...
ta uz akoze aj schudla????v to dufam ja,ze to pojde hned dole🙂))

tatinka
16. máj 2018

@lucia2831988 ano sesternica hovodila dnes ked som s nou volala,ze 8 kg sla dolu hned pri porode a dalsie dve uz dala dolu od porodu,celkovo pribrala len 12 kg,cize uz ma skoro povodnu vahu to tie 2kg co este ma to je nic....
Neboj 42 to isto nebude,v dnesnej dobe myslim ze uz ked prenasa zena par dni sa dava vyvolavacka😉
Teraz som sa merala cca3cm pod pupkom a vies kolko mam ?115 cm takze si vies predstavit aky mam balon pred sebou🙂)neviem si predstavit co kolko mi to este skoci za tie cca dva mesiace...
Aj vaha mi podla mna este pojde hore.
Dako ma zacina hnevat zub,zaciatkom juna mam druhu preventivku u zubarky tak dufzm ,ze mi ho preplombuje nech mam pokoj....
Dneska nam robili reviziu kotla,aspom ze je to ok,lebo tolke vydavky co clovek ma ....vsak poznas to,ozaj ss mi mari,ze si pisala o potrebe kupit novy kotol,uz ste kupili?

lucia2831988
16. máj 2018

@tatinka ale co...no super...snad to pojde aj nam takto...a co mlieko? Ma? Bolelo ju moc spustsnie?
Myslim,ze vyvolava sa prave 2t po termíne co je 42tt... ale vyvolat by som nechcela...teda bola by som rada sk by to bolo pekne ,rychle a v pohode bez oxotocinu ci ako ss vola....15,cm viac 🙂 chuda moje....to ti nezavidim ver...ved mne uz teraz zavadzia 😂 som hrozna...no mna ti zuby bolia celkovo...citim,ze su oslabené teraz...a furt som si ma tu zubarku nenasla cas a ani odvahu🤔...no revizia je nie lacna vec...a este aj stk no mali ste toho veru dosť🤔 ....my s kotlom stagnujeme...ten co mal robit ochorel a uz sa neozval no uz sa nekuri tak pohoda uvaxujem,ze dalsi mesiac po vyplate ho zbombardujem 😂...to bude mat asi aj plnu sumu tak parada...

tatinka
16. máj 2018

@lucia2831988 ci ju bolelo spustenie som sa veru nepytala,ma ho zatial dost.epi nedavala ale oxytocin si dala aj klistir ze sa jej pytali ci suhlasi s jeho podanim a ano dala aj ten...tiez by ma potesilo,ked by som tiez tak hned schudla na povodnu vahu ale moc tomu neverim🙂)
Toho zubara by si si asi mala vybavit.neviem teda.vsak je to na tebe,ale radsej pred porodom ako potom s kocikom behat po zubaroch,to by sa uz mne moc nechcelo🙂))
Dnes mi maly zas dolu hlavu tisne,a to ozaj aj lezim viac ale..neviem ci to pomaha....skoro stale sa mrvi ci den ci noc🙂)
Moj ma dnes aj zajtra nocnu,tak nemam rada ked ma tie nocne,uz sa normalne bojim byt sama v noci ked uz ma clovek taketo tlaky na spodok.

lucia2831988
16. máj 2018

@tatinka no ja si asi tiez dam klistir...aspon neokadim doktora 😂😂😂😂...treba veriť a schudneme 😉...mam aj vyhodu,ze bude teplo tak kazdy den mozme spravit 5km s kocikom aspon 😉...
Hej mala mala veru...sak budem musiet...teraz uz aj cas na to bude ked nebudem chodit do prace tak sa k tomu musim donutit...mne teraz poobede tiez veru zacala...🤔 Nemam to tiez rada...inak citala som,ze babo 90%casu spi...no ja mam pocit,ze moja 90%je hore 😂 tiez stale nieco stvara 😂 aspon ale nestresujem...dnes som inak fajne padla na rit...ked som sla pre vajcia tak ma smyklo na blate🤔...moj ma tiez nocnu dnes podlednu a v sobotu zacina zas dalsie 3🤔 tiez mi to uz brutalne vadi...hlavne ked somala minule tie krce...proste sa doma nas sa o koho opriet a ani ta nema kto upokojit...ach...ja sa bojim,ze aj ked budem rodit budem sama 😤😭😢

tatinka
17. máj 2018

@lucia2831988 tiez chcem nech je moj pri porode ale tiez je velka pravdepodobnost,ze nedostane volno ked bude treba,radsej bysom bola keby je pri nas v case porodu..aj ta podpori ,aj lekar sa sprava podla mna inak nez ked je tam zena sama a taktiez aj muz aspom uvidi dietatko hned ako sa narodi ...
Fuha no veru pozor si treba davat na pady,ale ked sa princezna vrti tak je isto vsetko ok,neboj...
Ja sa tesim ked sa drobec mrvoce,len ked chcem trosku pospat by sa mohol skludnit🙂)))ale nechce sa mu 🙂)))
Musim sa dnes trepat na postu,dufam,ze to stihnem este pred dazdom lebo uz mu len tak visia nohy...
Inak co si pisala,ze az po 2 tyzdnoch prenasania sa dava vyvolavacka...to fakt?myslela som,ze po tyzdni sa dava...to dva tyzdne este nechat je dako vela jezkovi oci.....

lucia2831988
17. máj 2018

@tatinka no moj asi uplne k porodu nechce ist,ale aspon nech je doma pri mne a nech ma tam odnesie a je somnou kym nepojde do tuheho...chudak ma teraz porodou dost 😂...inak ale oni maju sa mi vydi,ze aj od zakona narok na volno v takom prípade...no len ked ma to chytí v noci neviem kto by siel zanho na objekt🤔.
Joj ani nehovor...celu zimu nepadnem a teraz ako take vrece na blate🤔...uz nepojdem z tej strany radsej...hej to kopcovanie ked chcem spat poznam 😂 ale aj dnes od rána je nejaka akcna 😀...asi sa niekto dobre vyspal...mne pride kurier...jupiiii zajtra sa bude robit mydlo pre bábätko...
No ono asi zalezi od stavu ale poznam hrozne vela zien co 2t pretahovali a niekde som to aj citala...ako ok aspoň je dobre vyvinuté,ale co my? 😂😂😂...sak uz tiez chcemeat to za sebou a brucho dole 😂😂😂

tatinka
17. máj 2018

@lucia2831988 ano muzi maju narok na paragraf ohladne porodu ale kedze umojho je ich malo a este su vtedy aj dovolenky,je otazne cimu volno daju....a ked to nahodou pride ked budu nasi chlapi v praci?moj robi mimo mesto....Ach no neviem,uvidime asi od situacie,ale uz teraz mam troska bobky z toho.,..
Volala som aj s hematologickou a ,ze epi aj spinal si dat mozem ale ze ma to byt 12 hodin pred porodom a 12 po porode.pripadne 1 den v case porodu mozem injekciu vynechat,ak sa to nestihne pri pridodzenom porode tych 12 hodin pred tak porodnik zrejme pichne nieco na zrazanie a potom poda frax az po porode.....
Kolko porodov ma priafel priemerne v praci za den?

lucia2831988
17. máj 2018

@tatinka no ved presne toto,ze im tiez vypadol clovek a + zatva bude tak ich bude zase menej...no ja mam z toho velke bobky...a urcite vtedy aj mamka bude v praci, otec bude mat nieco a brat v Rakúsku bude...uz akoby som to videla...no sanitku mam v obci tak pohoda 😂...ale verim,ze to nakoniec dobre všetko dopadne...tak to je super,ze ti to povolila...a chces si dat epi? Ja urcite...to ani neuvazujem,ze nie lebo sa bojim bolesti...
No niekedy nema a niekedy aj 3... Minule mal komplikovany porod🤔 skoro sa miminko zadusilo,ale zvladli to a vytiahli...nastastie to dobre dopadlo...a 2dni dozadu mal tiez...tuto noc mal jednu co cakal,ale nic...no mlieko jej striekalo...(rec je ale o kobylach 😉) popravde ale neviem kolko kobyl caka...vzdy pozeram len co je v termine 😂 no polku uz maju odrodenú a postupne zacnu nanovo pripúšťať

tatinka
17. máj 2018

@lucia2831988 co ti kurier pekneho priviezol?
Ohladne epi netusim ci si dam,ak by to slo bez toho bola by som radsej...ale uvidim podla situacie 🙂)ved este ani neviem ci to bude prirodzeny ci cisar...prirodzeny je lepsi pre zenu ale tazsi pre dieta lebo sa musi predrat von cez uzky otvor,cisar je horsi pre zenu ale lepsi pre dieta lebo ho vyberu a nikam sa nemusi tiskat same....to som takto citala 🙂)kto vie ako to je naozaj....
Tak to si tych porodov uzije dost,....ale byt pri porode vlastneho miminka je nieco uzasne,najuzastnejsie😀
Inak predporodny scenar mas ako ja🙂))tiez to vidim tak ze chlap v praci,svokre sa nedovolam ,vypadne linka,svagor bude na chate a podobne🙂))

lucia2831988
17. máj 2018

@tatinka Mam macerat z harmanceka a aj klincekov a objednavala som vone konecne tak zajtra spravim mydlo...aj sebe aj pre babo...i ked uz pred mesiacom som ich mala robit,ale co uz no...
no len aby nebolo neskoro ked ju budes chciet🙂 ale kazdopadne pojdes aj za internistom ci vobec to nejdes riesit?prirodzeny je lepsi aj pre babo,pretoze pre babo je dolezite prejst porodnou cestou a je pren aj dolezity ten stres z toho co prenho vznika...to ,ze je pre babo lepsi cisar to pocujem prvy krat....
Jasne uzije kazdy rok🙂 cca 50 kobyl...ale samozrejme nieje pri kazdej 🙂 ale jasne neni to ako vlastne dieta...no necham rozhodnutie na nom...ci sa bude na to citit alebo nie,lebo predsa s clovekom to zamava...
Vidim,ze obe to vidime hororovo 🙂)))) som zvedava ako dopadneme :DDDD

tatinka
18. máj 2018

@lucia2831988
O tom cisar.a prir.porode som to dakde citala ale z hora a prirodou je to zariadene tak , ako ma byt ,pre niekoho cis.a pre niekoho prir.porod:))
Ohladne epi to nejdem riesit lebo ked to na teba pride, v nemocke hned ako prides si povies co chces ,predpokladam,ze sa ta hned aj budu pytat na to,sa mi zda,ze si to mozes aj popredu dohodnut ,neviem,zatial som to az tak neskumala....nie som si ista sa mi ale zda ze je to aj spoplatnene,ale mozno sa mylim,o to vsak nejde,ked to pomoze je to fajn,len dufam,ze to pojde rychlo a dobre aj bez toho,ale urcite to este kapanek postudujem o 2-3 tyzdne hadam postaci😀
Mne dnes kurier dovezie ostatne veci pre drobca co nemali minule na sklade,som zvedava....
Akurat som sa nasrdila na soc.poistovnu,je to sila tieto nase urady....

lucia2831988
18. máj 2018

@tatinka presne ako pises...zhora to mame zariadene a ako to ma byt tak to aj proste bude...epi a aj otec pri porode a zazmluvneny lekar bolo spoplatnene,ale uz by to nemalo byt..niekedy zaciatkom roka sa mali tieto poplatky rusit no neviem ako to dopadlo...kazdopadne ja som pocula a to si samozrejme ja budem aj zistovat,ze ak chces epi je dolezite ist za anesteziologom,ktory si spravi vysetrenia aby vedel kolko ti ma a ako podat...a ak ho nemas vybaveneho proste smola nema ti ju kto podat kedze anesteziolog nebude dohodnuty...ja sa chystam koli tomu aj ist do nemocnice a vsetko si presne zistit...super tak potom daj vediet co ti prislo 🙂

tatinka
21. máj 2018

@lucia2831988 no konecne som sa sem dostala🙂
Co mi prislo?vysielacka babatkovska,vankusik na kojenie,nepremokave plactiky do postielky,zavinovacky dve,este rozmyslam pultik so skrynkou objendat na dom do kupelne,ked uz pultik nebude treba dz sa odmontovat a skynku vyuzivat na bezne pouzitie....
Daj potom vediet co zistis ohladne tej epi,som zvedava.Vcera sa mi stalo vecer som sla odostlat postel,ze idem uz spat a ako som odostielala tak malicko sa tam clovek zohne k paplonu a uplne ma zabolelo tesne nad suskou ale to bol taky pocit ze je tam miminko vopchate ,aj na ohmat bolo poznat ,som uplne citila,ze maly tam ma hlavu vopchatu,normalne som sa zlakla,dvakrat sa mi to stalo vcera kratko po sebe...

tatinka
21. máj 2018

@lucia2831988 od dnes uz tusim dovolenkujes,isto sa tesis,ze uz nemusis ist do praces bruskom😀

tatinka
21. máj 2018

@lucia2831988 mi j mal dva dni volno a nabijacku si zabudol v praci,takze znarodnil moju na dv dni na dom a ipod ostal nenabity dva dni🙂))
Maly sa stale tlaci dolu,uplne vidno ako tam vyduva hlavicku a aj casto citim,ze tam sibrinkuje rucickami,aj tvoja mala sa ti tak tisne na spodok?trosku sa bojim ci vobec vydrzime aspom do konca juna ale hovorim si ze ano🙂)
Co si dobreho varila?akurat peciem lososa🙂)

lucia2831988
21. máj 2018

@tatinka tie nepremokave musim aj ja este kupit...ja mam tiez komodu v spalni s prebalovacim pultom,ktory sa da dat dole...podla mna super vec,lebo mam v nej vsetko pre babo oblecenie...a dala som si ju oproti postele a vedla postele chcem postielku nech to mam v noci poruke vsetko ked bude buntosit 🙂...no jasne dam vediet...no az niekedy v juni pojdem do nr...dnes rodila kamoska a normalne ma upokojila...ze super to tam je ...babo jej hned dali po porode a nechali aj aby sa prisalo...a ze strasne jej pomahali...proste super...tak dufam,ze aj u mna to tak bude...upokojila ma trochu a priatel bol cely cas s nou...no ja mam problem cupnut alebo zohnut,lebo ma vzdy tlaci hlavicka alebo nozicky...je ako kamen malinka🙂 a veru tlaci sa dole riadne...az sa bojim tej svadby...ale verim,ze bude vsetko ok...posledne dni iba lezim co nic nevladzem...hotova som...telo si pyta oddych...no nastastie uz mu ho mozem dopriat...je to super pocit zobudit sa a nemusiet ist do prace🙂....a vies co tieto posledne dni som hrozne rada,ze mam vsetko oprate ,ozehlene a nachystane...keby to mam teraz uz robit nezvladla by som to...nevladzem ani byt upratat...uz ma boli cley clovek a hlavne klby na pravej strane...uz aj prsty na rukach...neviem si ani mineralku otvorit 🙂 tehotensku nespavost mam na 100% uz aj ja 🙂)) pravidelne do 2 rana hore :D...ale vies co neboj bude dobre...vsetko bude ako ma byt aj keby sa krpcom chcelo skor...ale ja verim ,ze 5 tyzdnov este vydrzime🙂 ach uz sa tesim na prechadzky a dlhe bez tvrdnutia bruska 🙂)) ja ti teraz ledva pre vajcia zajdem...
Dnes som nevarila...cez tyzden nevarim ale vcera som mala zeleninovu polievku so smotanou a sekana nam prisla na chut tak sekana a zemiaky....rychle jedla🙂 spravila som mydla a polievku a druhe uz z poslednych sil som dovarila a potom uz som len na gauci lezala...

tatinka
21. máj 2018

@lucia2831988 no ja tiez rychle jedla lebo nezvladnem uz pol dna pri sporaku sa serkat🙂)
Jej tak super,ze kamoske vsetko slo hladko,aspom mas info z prvej ruky a teda je fajn ze si aj kludnejsia,je dobre ked ma nejaka znama skusenost z porodnice,kam clovek chce ist...vies co ja prebalovaci so skynkou do kupelne by som chcela na dom,lebo tam nemam nic kde by som maleho po!ozila a utrela,obliekla po okupkani a kd bysom si aj ulozila vsetko co po kupkani treba plus plienocky,moja ty do postielky a kocika mas aj vankusik?lebo vsade citam,ze novorodenec ma byt bez vankusa na rovnom matraci len,aspom v zaciatkoch...ako pojdem kupit sadu perinka vankusik do postielky aj kocika !ebo to este nemam ale teda vankusik zrejme az neskor sa pouzije,tiez mam uz pre maleho poprate ale ked pojdem kupit perinku vankus tak na to este navlecmy kupim tak este to poperiem,ine uz mam....este lieh na osetrenie pupcekza musim z lekarne kupit.vzdy nan zabudnem ked ta po nieco idem...
Ty si teraz 34 tt sa mi zda ze?my 33...presne do konca juna som ratala,ze vychadza ukonceny 38tt,to by som chcela keby do vtrdy potiahneme...ale uvidime😉
No veru z tej roboty je fajn,ze uz mas pokoj,uz len oddichuj v ramci moznosti,lezkat,relaxovat😀
Mne na tej lavacke prsty trpnu,pred tym tak dva,teraz uz tri obcas 4,ale nie je to az take katastrofalne,len trosku neprijemne...
Uz aj tie mydielka si spravila?no sikulma si veru
Ta sesternica,co rodila 8.5.si predstav jejmalemu ze este neodpadol ten pupocnik,citala som,ze u niekoho par dni,u ineho aj dva tyzdne....a von ze mozu ist az po dvoch tyzdnoch od prichodu z porodnice...inak maly ze je kludny,placka len na papanie ci prebalenie,v noci ze sa budi tak raz za dve alebo tri hodiny,ze aj ked napriklad cez dennespi tak neplacka ale si len tak pre seba mrmoce a je kludnucky....😀

lucia2831988
21. máj 2018

@tatinka no ved toto,ze nevladzem 3hodiny stat pri sporaku...
no ved nevedela som sa dockat kedy pojde rodit nech mam info z pravej ruky 🙂)) a jej slova boli,ze porodnicu NR mozem len maximalne odporucat...vsetok personal pomahal radil co je super...tak aspon som pokojnejsia,ze nebudem sama...keby aspon viem co mame cakat 🙂..ja do kupelne nebudem davat nic...nevojde mi to tam takze mam v spalni a ked budem kupat tak vanicku si dam na prebalovaci pult...ak mi to nebude vyhovovat tak kupim stojan na vanicku okupem v kupelke a sup s babom do spalne...uvidim este...budem to musiet riesit v praxi ako mi to bude vyhovovt...a co po kupani treba? ja vlastne ani nic nejdem kupovat 🙂 mydlo som si spravila domace a na prdelku a telicko chcem kupit kokosovy a olivovy olej v lekarni a hotovo...su rozne nazori...aj kremovat vraj len ak je to potrebne...a na ritku je vraj super ten kokosak...ak by bola velmi zaparena a nepekna tak az potom krem na zapareniny...puder som citala,ze nepouzivat pri malom a sampon cca do roka dvoch tiez netreba...dokonca vraj miminko idealne iba cistou vodou,ale tak to budem umyvat mydlom...ale svojim...uz len vyyriet musi🙂...vankusik mam...mam ten refluxny...a pouzijem len a bude to potrebne no a mam aj d postielky,lebo kupovala som sadu...perinka,vankusik,navliecky,mantinel a baldachyn no vankusik pouzivam ja🙂 minimalne 2 roky babu davat nebudem..citala som o tom par clankov a veru som sa rozhodla,ze ziaden vankusik...ak budem potrebovat podopriet babo na boku supnem do hniezda...a tu sadu do postielky nemma este ani ja popranu...to si nechavam na jun...ked v sobotu donesiem postielku tak ju zlozime a niekedy v juni to nachystam na prichod...nechcela som dopredu,lebo aj tak by som to tesne pred porodom este raz prala......si ako ja 🙂)))tiez ten lieh vzdy zabudnem...dnes som to mala v plane :DDD
v nedelu som zacala 33 ty mas vlastne kedy termin??? no ja tiez chcem do 38tt potiahnut a potom nech uz ide...veru uz len oddychovat a sem tam nieco doma spravit...mna prava strana a na ruke je to ok ale ked chcem prsty ohnut alebo nieco silnejsie chytit a tak vtedy tie klby bolia najviac...no aspon ,ze to neni ako s chodidlami na nich stojim stale :/ to ma boli nonstop...
to je super,ze ma take dobrucke babo...ja dufam,ze aj moja bude pokojna...ved som sa koli nej snazila nerozculovat sa a radovat sa zo vsetkeho nech ma dobry zaklad🙂)))tak mohla by sa mi za to odvdacit bezbolestnym porodom a tym,ze bude to zlaticko....pupocek odpadne podla mna uz coskoro 😉 a co sa tyka vychadzok...no pocula som,ze ked je teplo moze sa aj po tyzdni...kazdopadne hned po porode sa asi ani nam nebude chciet hned s kocikom trmacat 🙂 ale uz sa tesim ked budem moct chodit bez opuchnutych a bolavych noh a bez brucha v krci ako skala :D

lucia2831988
21. máj 2018

@tatinka inak moja mala mala vcera stikutku 😂 chuda...aj tvoj mava?

tatinka
22. máj 2018

@lucia2831988 vies co ja na byte v kupelni tiez nemam pultik nevosiel by,ale kedze na dome mam vepku kupelnu pultik tam vojde,na zapareniny mam kupelne masticku preventivne ale tiez samozrejme pouzijem len v pripsde potreby,umyvat chcem len cistou vodickou ale poradili miv lekarni po kupani jemnucky neparfumovany olivovy olejcek v pripade supiniek vo vlasoch alebo suchej koze tak som kupila,tak po kupani co treba som myslela len ak by bol potrebny ten olejcek alebo krem proti zapar.,ale mozno to nebude treba ,na byte tiez bude improvizacia vanicka so stojanom sa do kupelne zmesti tak uvidim ci okupkam tam a v kuch.na stole po kupkani uz maleho obriadim na makkejprebalovacej podlozke alebo ci ho v kuch.aj okupkam kedze tu mam obrovsku zmesti sa mi tam aj vanicka na stojane, na dome to uz vsetko vmestim do kupelne...
Termin mame 14.7.,dnes sme 32+3 cize sme uz v prebiehajucom 33 tyzdni do piatku a od soboty ideme do 34 tt...
Moj zatial asi nemal stikutku,vraj sa to prejavi akoby skakajucim bruskom,je to tak?

tatinka
22. máj 2018

@lucia2831988 som si dnes dokupila este kojenecke kosele dve a podprdu,aj pradlo nech mam slusne do porodnice🙂)......aj ten prebalovaci lultik so skrynkou som uz objednala....
Stale ti to tvrdnutie neustupilo ani trosku?

lucia2831988
22. máj 2018

@tatinka no tak ako aj u mna v byte...ale nevadi ved to nejako dam 🙂 ako budem musiet aj ja na zapareniny bo to je potrebne aj do nemocnice...a presne ten olejcek som myslela a este som citala bio panensky kokosak ze je super na vela veci no hlavne na docistenie ritky po kakani...namiesto vlhcenej...vies napr sprchnes ritulu a osetris kokosakom na vatovom tampone....tak to pojdem kupit este...a veru aj nohavicky🙂 nocne kosele mam 2 co treba do porodnice...viac nechcem ,lebo ja neznasam nocne kosele🙂 a podprdy som si 3 objednala...este chcem do porodnice aj jednorazove nohavicky...to tvrdnutie ja mam pocit,ze sa skor zhorsuje a aj mala dost tlaci tak niekedy neviem ci je to tvrdnutie alebo mala...no nic vydrzat do svadby a potom uz budem len lezat :/....to mas super s tym domom...u nas dom nehrozi...no keby aspon vacsi byt sa postasti casom :/ no co uz milujeme to tu a to je hlavne 🙂....no ja som zvedava kto bude skor 🙂 ja mam 8.7. a tiez mam pocit, ze tak dlho nevydrzim...ale vobec mi to nebude vadit ked to bude o tyzden dva skor🙂...
a ta stikutka ano 🙂 ja som si myslela,ze kope ale po minute az 2 v rovnakom intervali mi to doslo...trvala asi 10 min ta stikutka 🙂 bolo to podarene no bolo mi jej aj luto :DDD...bolo to take ,ze kazde 2sek mi podskocilo brusko🙂

tatinka
22. máj 2018

@lucia2831988 a nedalo by sa vam napriklad vymenit vas byt za vacsi a doplatit rozdiel?niekde tam ako byvate?my sme este pred rokmi zvazovali taku alternativu v pripade prichodu dietatka,vtedy sme este netusili,ze sa k nam dostane dom...
Tak kde je drobec ulozeny to mam tiez tvrde ale to viem ze je tam on a nejde o tvrdnutie bruska...
Muselo byt podarene to stikutanie🙂))
Vies co ja asi pouzijem tie nocne kosele aj na doma lebo nebude sa mi chciet v noci vyzliekat ,vyhrnat cely vrch pyzama...inak ich tiez nepouzivam,ale teraz asi spravim vynimku 🙂))tacsesternica co rodila mi pred tym hovorila,ze nemam kupovat kosele,ze mi da tie jej lebo na doma ich nchce a teraz ,ze nech sa nehnevam a!e predsa len su jej na nocne kojenie dobfe aj na doma🙂))inak ja v lete ked su velke tepla spim len v kratasoch z pyzama,bez vrchu,ale toto leto by mi asi mlieko vytekalo po porode,tak asi dam tu koselu na kojenie🙂))

tatinka
22. máj 2018

@lucia2831988 kupila som siv lekarni jednu krabicku caju na kojenie,ta kamoska co slubila posunut od nej tak minule zabudla ked sme sa stretli a uz s nou dlho nebudem....uvidime tie caje,niekto chvalil,niekto,ze je to len placebo efekt,ale vraj vela vody pit a casto som citala ze mamickam lomohlo pit bielu vineu...tak kto vie,asi len skusi ci nieco zaberie

lucia2831988
22. máj 2018

@tatinka no len neni s kym vymenit...ale jedna suseda co ju nemame moc radi sa mozno bude rozvadzat 🙂 nechcem byt zla no ma 4 izb byt 🙂
no hej ono najhorsie je ked mi stvrdne brucho a este sa aj tak zle ulozi 🙂 to je dost neprijemne...no hej bola to sranda,ale trochu mi trvalo kym som zistila co to je 🙂...no koli kojeniu si ju aj ja budem davat lebo pyzamo na kojenie je drahe,ale pod to kratasy a nohavice...mne hrozne vadi ,ze sa to v noci vyhrnie a mam holu rit...a jednu mam taku kratsiu co bude ako predlzene tricko 🙂 ja vzdy mam pyzamo len v lete kratke a na ramienka ale inak musim mat 🙂 zvyk 🙂
a aky to je vlastne cajik? ja som este nic take nekupovala...ono je to tazko,lebo veru u kazdeho je to inak...niekto ma aj mlieka na rozdavanie bez caju a niekto s cajom ani kvapku :/ o tej vinei som aj ja pocula...tiez to chcem skusit 🙂

tatinka
22. máj 2018

@lucia2831988 moja ty budes malu aj klokankovat?
Som zvedava kedy dnes zaspim,uplne mam nervozitu do noh,vsetko ma tlaci v pravo,lavo,krize mi ice urvat,ide mi uz vsetko na nervy,niekedy si myslim ze ma uz drbne samu zo seba🙂)tato nespavost to je otras,clovek nevie co ma od dobroty robit sam so sebou...aj toto teplo je ubijajuce,v noci by som sa aj do hola vyzliekla co mi je stale teplo a to som normalne skor zamrznuta ale teraz .....
Cajik je leros baby s jastrabinou,bio caj pre kojace matky,ukazovala mi vela cajov ale ze tento si chvalia aj chutovo,ja inak caje nemam rada,jediny co mi celkom siel dolu krkom je gynastan zensky caj ked sme sa snazili o mimi,ale inak ani ked som chora moc cajom neholdujem,vtedy dam dva tri caje ako teekane proti chripke alebo coldrex ale inak pijavam len neperlivu vodu aj pocas choroby,lepsie mi na hrdlo pomoze poharik palenky co bacila vypali nez caj a naparovanie nad slanou vodou.

tatinka
23. máj 2018

@lucia2831988 fuj dnes sa vobec necitim ok,aj v noci som sa budila na velke tlaky od krpca na konecnik,aj na brusko,na susku,nie som schopna nic spravit dako,akurat varim zemiaky a dusim maso,to je rychlovka...uplne nemozna som

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre