Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

dupinka
9. dec 2008

Jasom, myslim, ze je to v pohode, nie vzdy je drobcek aktivny....

Ja som parkrat pocitila take mravencenie v brusku, tak dufam, ze je to babatkom a bude sa to len stupnovat. 😵 😵 Ale zase nie tak, ze sa nevyspim. 😀 😀

jasom
9. dec 2008

dupinka, no ja praveze mravencenie necitim a preto som z toho uz nervozna 😠 citila som take slabe ako keby kopanceky ale iba parkrat a odvtedy ziadne pohyby, kopanceky, 😖 a cim viac citam ze baby citia pohyby este skor tym sa viac bojim. 😢

veronika1982
10. dec 2008

ahojte tak ja vravencenie nepocitujem ale citim kopanceky a niekedy citim aj to ako mi stvrdne brusku a spravi sa taky hrbolcek a potom zmizne..

hviezda22
10. dec 2008

ahojte, čakam dvojky, zajtra mi začína 18tt, od včera čosi pozorujem 🙂 , ako píše veronika 1982 cítim, akoby mi stvrdla čast bruška a bud na jednej, alebo na druhej strane sa mi spravi hrbolček 😀 , asi ritku vytrčaju,
tiez to citim, ked mi velmi treba na malu, hlavne v noci, potom akoby sa posunuli a je dobre
dicinka, este maš čas 🙂 , normalne je počkat si do 20 tt

clea333
11. dec 2008

ahojte bruska, ja som citila prve pohyby na konci 18tt, boli to akoby bublinky, ale musela som byt uplne v klude, lezat a byt potichu, mala som na bruchu asi polhodinu polozenu ruku, kym so to pocitila. Ale neopakovalo sa to kazdy den, takze sa babulky nebojte. Ja aj teraz niekdy 1-2 dni necitim vobec male, lekarka vravela, ze je vsetko v poriadku a proste drobec len spi, ze sa netreba stresovat. Niektore zeny pocituju riadne kopance, ine iba mierne, to zalezi aj od velkosti babatka, polohy, ci spinka, proste to nie je pravidlo, ze hra v brusku futbal kazdy den 😉 Ine je to vo vyssom stadiu tehu, to uz budem aj ja nervozna, ak nebudem male citit 😉 prajem vam vsetkym pekne tehulkovanie

hotelacka
11. dec 2008

Ja sa pridavam tiez babenky!
Ja som svoje prve pohyby zacala citit v strede 17tt takym mravcenim ,a ako pisete vy vydurenim bruska, ked si oprelo ritku, ale v 18tt uz som citila riadne kopance co sa teraz len stupnuje..ale je to nadherny pocit! 😀

dicinka1
11. dec 2008

hotelacka..tak skoro fiiiiiiiiiha?aj ja ceeeeeeeem

cleo55
11. dec 2008

ahoj babenky ja sa chcem spytat ja zase citim take steklenie v brusku az sa dakedy zasmejem lebo to fakt velmi stekli a potom sa musim poskrabkat🙂 mysllite ze su to pohyby drobceka?

kackabrcka
11. dec 2008

caute kocky ja som citila prve pohyby v 18tt a v 19tt zrovna predvcerom na boku riadne 3kopance.. je to uzasne..

pajinka23
19. dec 2008

ahojte tehulky a mamulienky 🙂 ja som v dvadsiatom tyzdni tehotenstva a prve pohyby mojho zlaticka citim uz od 18tt 😅 je to taky nadherny pocit,v pondelok ideme aj z mojim drahym na prve vonkajsie sono 😉 juuuj sa stjasne tesime...ako maje deti 😲

lenkahrehusova
19. dec 2008

Ahojte baby. Ja som v 32 tt a prvý pohyb našej kočky som cítila v 17tt. Je to super 😀
A teraz, už kope a kope ako divá 😀

sssimi
19. dec 2008

pajinka aj ja idem v pondelok na morfologiu.... 😀
Ja somprvorodička a cítim pohyby od 17+6tt. V nedeľu večer pri telke... Je to krásne...
Ak Vás môžem poprosiť pošlite mi hlas 😀
http://www.nipa.sk/fotosutaz.php?id=16&sid=1

pajinka23
19. dec 2008

boooze zienky moje neviem sa uz dockat pondelka,,veeelmi by sme chceli vediet ci to bude majisky alebo majiska 😲 😲 .Tehotenstvo je taaaka kjasna vec 😀

pajinka23
19. dec 2008

sssimi som ti dala hlas a prajem aby ti to vyslo 🙂 🙂 🙂 toto je tvoje prve mimi??? 😉

gabika25
21. dec 2008

ahojte, ja som zacala citit pohyby az v 20tt. Cakame dve babatka a vzdy sa ozve len jedno, zatial nie obe naraz. Budia sa kazdy den zhruba v rovnakom case. Citim vsak, ze kazdym dnom je to o nieco intenzivnejsie. Velmi sa z toho tesim, aspon viem, ze su v poriadku. 🙂

snehulienka
21. dec 2008

je to take hmirenie alebo klopkanie. casom na to dojdete
a co sa tyka vacsich kopancov, ktore hned za tym pridu, tak mne to prislo s prepacenim ako ked musim utekat na wc, lebo mi vrti crevami a chce sa mi kakat... blbe prirovnanie, ale parkrat som myslela ze musim na wc a to bol pohyb mimi, potom som sa to naucila odlisovat..

jarka82
23. dec 2008

Ahoj Gabika ja tiez cakam dvojicky a tiez ich necitim naraz apon ja to nepostrehnem ale su dni ked citim naraz pohyby hore aj dole ale neviem kedy ktore sa mrvi 😀

belanka
26. dec 2008

ja som to pri malej pocítila v 18.týždni a bola dosť lenivá a "decentná".teraz som to samozrejme pri 2.cítila skôr a konštatujem,že je to divoch.také rany dáva,až ma niekedy vystrie 🙂

dupinka
27. dec 2008

Ahojte! tak prve intezivnejsie pohyby, ktore zaregistroval uz aj manzelik, sme pocitili prave na stedry vecer, ked sme sa chystali k stedrovecernemu stolu. to bolo radosti! 😉
dalsie dva dni trochu klud, a dnes ma akoby az pichlo.... Tak sme radi, ze je piskota v poriadku.

veronika1982
27. dec 2008

dupinka a este ked prides na to ze ked sa pozeras na brusko a vidis ako to male sa hybe tak to uvidis kolko radosti bude. my sme prisli na to az vcera vecer a tesili sme sa ako v siedmom nebi. nase sa hybe uz od 18 tt.

lante
27. dec 2008

Tak to ja mám pocit, že toto mimčo cítim už od min týždňa, teda na 100% od 24.12.

veronika1982
27. dec 2008

lante mozes ho citit ja som ho citila tiez skor ale to som si hovorila ze si namyslam lebo to bolo v den svadby... ale potom som sa presvedcila ze to bola pravda..

hviezda22
27. dec 2008

veronika1982, ja som mojho Tea, teraz ma 2 roky tiez cítila prvy krat v den svadby 😀 sranda
moje dvojičky, teraz som na začiatku 20tt uz citim pravidelne, v pravo mam chlapčeka a to je taky divoch 🙂 , dokonca si to na brušku uz vidim,mne uz teraz trčí pupok von a ked tak v klude ležím a oni sa hybu, pupok sa trošku schova a oni idu vyššie, alebo v pravo na boku asi rukou, alebo nohou to tak šteklí a aj je to trošku vidno, to druhe je ovela pokojnejšie, zatial nevieme pohlavie, ja hovorím, že dievčatko, je aj trošku menšie, ale na ultrazvuku je ok, to tak velmi necítim

baskaj
27. dec 2008

ja som bábo začala cítiť v 17/18tt. najprv len ako také jemné bublinky, aj to som si nebola istá, lebo sme predtým práve jedli veľa fazule (aj ja som práve varila, aj svokra nám poslala 😀 ). tak som si povedala, že počkám a uvidíme, ale bolo to ono. veru, je to fantastický pocit. teraz je to už samozrejme zase iné, teraz už cítim silné kopance a cítim ako sa mi po brušku presúvajú hnátiky, pevné končatiny... 🙂 🙂 🙂

veronika1982
28. dec 2008

hviezda22 super ze cakate dvojicky.. aj ja som chcela ale tesime aj z toho jedneho drobceka.. vcera sa ukludnil az okolo jedenastej vecer aj to som sa na posteli hojdala aby zaspal. pekne bolo vidno kde sa nachadza a kde kope. tak som sa usmievala a usmievala. ale uz ked som na nohach a on kopne tak je to take zvlastne..vzdy sa zlaknem. este asi na to nie som zvyknuta..

berus222
28. dec 2008

ja cakam nase prve a tiez som sa nevedela dockat prvych pohybov.som v 20.tt a uz asi tyzden sa tesim z jemnych kopancov.cakala som bublinky a mravcenie, ale nas drobizg hned kopol.

medeana
29. dec 2008

ajojte,ja som dostala od nasho drobceka najkrajsi vianocny darcek,jemnucke vecerne kopanceky.den predtym som bola v pradni a lekar sa ma pytal ci uz nieco citim a ja ze este stale nic ☹ doporucil mi aby som mu skusila dohovorit ze uz by malo zacat kopat..hmm..srandista. ale asi to pomohlo 😀

veronika1982
29. dec 2008

no moj nas vcera kopol aj s nohami a aj s rukami. ja som to citila pod rebrami a manzel na bruchu tak sme sa rehotali ze uz asi nema 6 cm ako kedysi na zaciatku..

pajinka23
29. dec 2008

ahojte babulienky 🙂 nemate niektora telefonne cisielkodo zvolena na 4d sono ☹ ???neviem ho nikde najst 😢 Pjossiiimmm ☹

wild.horses
29. dec 2008

ahojte,

nas maly sa uz na sone v 12 tt javil ako znacne aktivny. Prve pohyby som citila v 18 tt a nebolo to nic jemne, ale riadny kopanec. Pokracuje doteraz 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre