Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

bobacik_29
2. sep 2009

gerci90 meno uz mam ale nemozem napisat lebo moj chlap to nevie a tu by si to isto kukol 😀 este sa ti mala nehybe???ta bude asi leniva... no ja uz take silnejsie som citila v 25 tyzdni ale to uz boli kotrmelce 😝

matka331
2. sep 2009

gerci ved ja ta chapem ved aj aj sa tak stresujem ....ale vies to neni pre nase babetka velmi dobre 🙂

viki10
3. sep 2009

Ahojte Babenky, ja mám zase úplne opačný problém / obavu / mne sa zdá, že môj malý sa hýbe zase stále, je aj to v pohode? Ďakujem za odpoveď...

misskkaa
3. sep 2009

aj moj krpec sa stale hybe..neviem ci neni nejak narocny,lebo ked lezim na lavej strane tak neskutocne ma bucha a vytlaca...,mam jednu oblubenu podprdu v ktorej sa citim fajn,len ma kostice a ked sa trosku ohnem tak uz ma bije...mozno ho tie kostice tlacia..tak musim nosit uplne obycajnu....a ked dlhsie stojim pri sporaku tak mu je asi teplo, lebo vtedy asi kope aj hlavickou... 😵 ...takze sa sama seba pytam ci neni volaky narocny.. 😵 😵

jahoda
3. sep 2009

radsej stale ako vobec viki 🙂 moja mala tiez casto robi mexicke vlny, alebo sa vygulati a potom mam jednu polku brucha uplne nafuknutu...a tvrdu...dufam len, ze je to OK.

viki10
3. sep 2009

jahoda-Niekde som čítala, že aj veľmi časté pohyby nie sú dobré...Môj malý kopká fúúúúrt, aj teraz keď sedím cítim, pod ľavým rebrom tlačenie a dole pod pupkom pohyby, len neviem kde má hlavičku a kde nožky. Myslím si, že nožkami kopká asi do rebra alebo ritkou? 🙂
misskkaa- ja ked ležím tiež na ľavej strane, tak sa babo hneď ozve, asi ho to tlačí... 😉 To máš dobre, že podprdu oblečieš ja nosím teraz cez leto len plavkový vrch /trojuholníky/ je to pohodlné. Budem musieť na jeseň aj ja niečo pozháňať... 😝

bobacik_29
3. sep 2009

no baby moja tiez trieska o zavod a to cely den raz za cas ma prestavku a to vsetky moje baba tak kopali tak nestraste jahodku 😅

gerci90
5. sep 2009

cawte holky..tak už je to troska lepsie tda aspon si mýslim sem tam pocitm taký malinký pohyb,,ale na sone mi pov,že mala je na pravej strane tam je aj plcenta a je hlavičkou dolu....ale tak hlavne vecer ked si lahnem rovno na chrbat tak citim..a ked ležim na boku tak nič 😖 a vý ako??? 😀

bobacik_29
5. sep 2009

gerci90 tak mala konecne kopka??uz sa jej patrilo
😀

gerci90
5. sep 2009

jaaj bobacik veru tak konecne ale ako vravim len ked som na chrbte ked na boku ani za nič sa nepohne...a to ju ledva ledva citim..... ☹
a ty ako moja,,,,,jaaj ti už 33tt..ako ti zavidiiiiiiiim 😠

bobacik_29
5. sep 2009

gerci90 ja som tiez predtym takto sledovala pohyby ako ty na chrbte 😀 dobra finta co???uz by som chcela byt v 36 t nech mi uz velmi nehrozi predcasny porod ale to mam este casu strasne daco 😝 inak moja mala kope ako diva a to sa vravi ze uz v osmom kope menej ale u nas to neplati az aukam od bolesti dakedy 😀

gerci90
5. sep 2009

tebe hrozi predcasný ???ci???ak ano smiem vediet preco???no jasne ....aj ja bý som už chcela být aspon v tom 36tt..ale to je este strasne daleko 😒

bobacik_29
5. sep 2009

gerci90 no jasne ze mozes 😀 skratil sa mi krcok a otvorena som na spicku tak lezim ako sliepka 😀 vo stvrtok idem k doktorovi som zvedava co mi povie

gerci90
5. sep 2009

uf a to len tak z nicoho nic???to je mi luto..držim palce teda 😖

bobacik_29
5. sep 2009

gerci90 no jo len tak ja som to mala pri vsetkych detoch pri tomto to nastastie prislo neskor uz dako tri tyzdne polezim

gerci90
5. sep 2009

a kolko mas detičiek????

bobacik_29
5. sep 2009

gerci90 joooooooj ja uz mam tri ale dve su uz velke vedia si po sebe porobit a teraz sa staraju aj o mna 😀

gerci90
5. sep 2009

no tak tomu je tažko uverit kedže nato nevipadaaas

bobacik_29
5. sep 2009

gerci90 joj vies ja som bola strasne sikovna moja najstarsia dievka ma 13 mala som ju v 17 rokoch 😀 ledva som ju donosila s tou som mala strasne problemy pocas tehu aj zosita aj pesar a lezat som musela 5 mesiacov 😀

gerci90
5. sep 2009

UF TO JE MI Luto ale hlavne že je zdrava a ty tiež🙂

bobacik_29
5. sep 2009

gerci90 no ved jasne zdrava je veru a papulnata hlavne
😀 ty cakas prve babo?

misskkaa
9. sep 2009

viki 10 to by ma nenapadlo...akurat cakam sestru ideme do mesta...hned si idem dat plavky...skoda ze som to nevedela pred mesiacom..vtedy bolo na zblaznenie v podprde... 😀 😀 😀 😀 😀

viki10
17. sep 2009

Ahojte babulky, v posledných dňoch ma malý kopká skoro celú noc, vždy ked idem na wc-ko a potom si idem
ľahnúť malý začne kopať, či ležím na ľavej strane alebo na pravej. Je to normálne? trošku sa bojím, že toľko
v noci buntoší...

gerci90
17. sep 2009

Bobacik jasne prve babulko cakam a mne sa zda že to ide straaaasne pomali

selyma
17. sep 2009

Ja citim pohyby od 18 tyzdna a je to take zlatucke

labradorik
17. sep 2009

tak ahojte babeny,ja som zacala citit prve pohyby v 16tt-som si myslela ze vetry 😀 ,no a nakoniec nie vetry ale nas maly cervik.nie je pravda,teda ako u koho ze uz ku koncu je pohybov menej,mne sa maly hmyril skoro stale a bolo to potom uz aj dost neprijemne.hlavne stikutka.no uz okolo 38tt,som si musela vzdy lahnut na bok aby ma to nebolelo,lebo ako on bol otoceny hlavickou dolu,tak ked mal stikutku mu to bolo asi neprijemne a sa zapieral ,tym padom mi tlacil na porodne cesty a to bol zazitok aj zo slzamy v ociach.inak taka pikoska ja ked som bole este tehu tak som sa pytala dokyho ci je to normalne ze maly ma kazdy den stikutku aj 5x za den a ze ma to boli.a on ze kde ma to boli a tak...tak som vysvetlila a on ze nech som rada lebo ze sa pomaly zacinam otvarat (35tt),no a ze sa budem ku koncu lahsie otvarat a tym padom budem mat lahsi porod..no a v konecnom dosledku mal pravdu ,lebo v den terminu mi zacalo pravidelne (20 min)tvrdnut brucho,ale bez boelsti -rano o siestej....no a bez bolesti sa skracovali intervaly az na 4 minuty kedy sme vyrazili do porodky to bolo 5 hodin no a maly bol vonku 18:50.silne kontrakcie a bolesti som mala asi od pol siedmej...ale uz som sa moc rozpisala takze radsej idem.pa a drzim palceky

renatkas
1. okt 2009

ahojte, ja som 19+4 tt a este necitim vobec ziadny pohyb, ziadne bublinky. Je to normalne? Uz sa neviem dockat kedy bude maly kopkat

lentilka3000
1. okt 2009

Renatkas,skus si vecer lahnut na chrbat,mierne pokrc nohy a sustred sa,urcite uz nejake to slabucke stuchnutie budes citit.Ja som zo zaciatku citila take vlnky alebo bublinky,take prve boli asi v 18 tyzdni.Teraz som uz v 20tom a pohyby citim uz aj cez den,hlavne ked nieco papam hlavne sladke 😀 😀 😀 .Obcas su silnejsie,obcas slabsie.Tak ti drzim palce a neboj,onedlho to pride... 😵 😵

selyma
1. okt 2009

Ahojte babky. Ja som pisala, ze pohyby citim uz od asi 18 tyzdna. Ale tak sa mi zda, ze v poslednych dnoch skoro vobec, len z casu na cas. Predtym som s tym nemala problem, zacitila som ich uz casto aj cez den, ked som nieco robila. Ale terza je toho nejako malo. Dufam, ze to nic neznamena. Zajtra idem do poradne, cosi sa mi zda, ze ma pobolieva lavy vajecnik, tak dofam, ze to nebude mat s tym nic spolocne. Ahojte zatial, a krasne tehulkovanie bez problemov.

lentilka3000
1. okt 2009

Selyma,ono nieje dolezite,ze ako casto ich citis,ale to ,ze ich vobec citis.Je horsie,keby si zrazu necitila vobec nic.Mozno ma teraz babatko len kludne obdobie a vela spinka. No ked mas obavy,tak o tom povedz svojej lekarke.Kazdopadne drzim palce...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre