Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

anjelicek26
2. júl 2011

@renattka24 - zvladnut sme to zvladli, aspon pri konci tehu bol u oboch deti a pomahal, ako sa dalo a bol tam, aj ked sa narodili a odvtedy uz stale... ale ano, miestami to nebolo lahke, ked som bola tehu bolo v nemecku hrozne snehu, kazde rano tri!!! mesiace odhrnat sneh a ist po zladovatenej ceste k autu,same smyky, vlacit tade nakupne tasky a miestami aj dcerku, aby sa nezabila, no bol to zazitok... ale vravim, tretie si uz naplanujeme inak 😅

Preco nechcete vediet pohlavie? Mne to bolo pri oboch jedno, co to bude, ale kvoli vybavicke som chcela vediet, aj som chcela babu hovorit tym spravnym menom 😵

renattka24
2. júl 2011

@anjelicek26 No takze ste si uzili.Ale potom to bolo pekne ked bol manzel aj pri porode.Mal aspon zazitok.A ja hovorim ze by mal kazdy chlap ist,nech vidia co vsteko si vytrpime a mozno by si aj niektore ze viacej vazili.....Tak to si mala zaujimave v tej zime.Ale mas na co spominat aspon 🙂
A preco nechceme vediet pohlavie?Vzdy som si myslela ze tehotnestvo pride pekne po svadbesamo prirodzene a bude to pre nas obrovske a prijemne prekvapenie,no ale my sme to mali inak.2 roky sme chodili po doktoroch a teraz si to chceme trosku uzit.Mena si vyberame Dve jedno pre dievcatko a jedno pre chlapca.A vybavicku mame vybranu taku kremovu alebo zltu.Takze asi sme mozno staromodny ale mame radi prekvapenia.A smejem sa na rodine ked sa stale vypytuju co to bude a ake mena sme vybrali a mi nic nepovieme😀 Vzdy vieme ake babenko nam ide do rodinky a takto maju aspon o com polemizovat 😀

anjelicek26
2. júl 2011

@renattka24 - tak to je pekny dovod 🙂 Ved ano, je to jedno, ci chlapcek, ci dievcatko, oboje budete lubit, jedno ci sa to dozviete par mesiacov pred alebo az pri porode 🙂 A kamoske dva dni pred porodom zmenili pohlavie ehm, takze ani v dnesnej dobe sa neda uplne spolahnut 😅

No neviem, drahy bol pri oboch porodoch, ale ma z nich pozitivny zazitok, kedze boli strasne rychle, pri malom sme boli 34 minut v porodnici a uz krical na svete 🙂 Takze nejake trpenie tam nebolo 😅 Ja som si to par minut po porode v pohode odkracala do sprchy a potom na izbu 😅 Ja by kludne rodim kedykolvek zas 😉

lucka1987
2. júl 2011

@renattka24 ja som si zo zacietku tiez myslela ze si to len namyslam.. ale ked sa to zopakovalo na druhy den tak som bola presvedcena ze su to pohyby.. to si s crevami nezmyslis 😉 nie my sa nechame prekvapit.. vcera som bola na sone aj tak doki povedal ze sa drobec neukazuje... ale ja mam takeho doktora ze aj keby mu drobec pipika vystrci tak mi povie ze nevie co to bude 😀 takze to bude prekvapko 🙂

renattka24
2. júl 2011

@anjelicek26 Ej tak neviem ci bola kamoska rada.Teda je jedno co to je hlavne nech je to zdrave.Ale ak mala kupenu rozovucku vybavicku a povedali jej ze to bude chlapcek tak to mohla byt celkom zabava 😀 😀
Ja mam z porodu dost panicky strach.Neznasam nemocnicu.....a uz vobec nie Gynekologov....raz mi robili jedno vysetrenie a bolo velmi bolestive a potom som sa im tam aj tak zrutila a potom som mala problem roztiahnut nohy 😅 Hned mi zacne buchat srdce a bojim sa hrozne....no tak som zvedava ako to vsetko dopadne.Preto som rada ze tam pojde so mnou manzel.

lucka1987
2. júl 2011

@renattka24 inak aj u nas je rodina viac zvedava ako my.. akurat zehlim vecicky s prestavkami..a tiez mame biele, kremove, zlte , zelene.. ale mam aj fialove a modre a ruzove.. potom to vytriedim ked sa mrnusik narodi..teda aspon tie ruzove ak to bude chlapec.. modre dievca znese 😀 je to take krajsie a vzrusujucejsie cakanie na drobca... postielku sme tiez ladili do oranzovo zlto zelena (mam ju v albume) takze myslim ze to bude ok aj pri chlapocivi aj pri devcatku

renattka24
2. júl 2011

@lucka1987 Tak pekne aj my chceme prekvapenie 🙂 Si prva co viem v mojom okoli ze chcu prekvapenie 😀 Tak potom mas dobreho doktora.Takze ak nevie rozoznat pohlavie, je moznost ze by tam boli dve 😀 😀 Ja som velmi chcela dvojicky ale uchytilo sa len jedno, ale za to sme velmi vdacny.

renattka24
2. júl 2011

@lucka1987 Jeee aj aj uz chcem zehlit vecicky🙂 Ja by som uz najradsej kupovala vecicky ale este chceme pockat.Robili nam geneticke testy a asi nedopadli najlepsie tak uvidime co bude.
Presne aj u nas v rodine stale do nas vrtaju😀 aj kamosky mi hovoria ze som zla.Ze im ani mena nechceme povedat🙂 Ked uz prekvapko tak poriadne.Idem kuk tvoju postielku.

majka_3
2. júl 2011

Ahojte..no ja som prvy krat vcera citila take nieco.......akoby klopkanie ...ale skor mi to pripominalo take jak ked je seknuty nerv a potom to tak trhne tak tak nejako som to citila..3x za den vcera a dnes zatial nic..dnes ma boli brusko a krize 😒 😒 😒 co si myslite je to moj drobcek??? to tukanie...

lucka1987
2. júl 2011

@renattka24 no ved ono o pohlavie nejde... nam tiez trvalo dlhsie kym sme otehu.. vlastne dva roky skoro, potom som potratila a po prvej mrche po ptrate sa zadarilo.. a to som prvy trim prelezala v nemocici co som krvacala a stale ma uz chceli cistit ze to je potrat dalsi.. a nie je.. dobre ze som sa nedala..no dvojicky u nas nehrozia.. aj ked babka mala dvojicky... len v 1 trim som bola 9 krat na sone.. to neratam potom poradne.. takze myslim ze by na to uz prisli 😀 vy ste boli na umelom? ked pisses ze sa len jendo uchytilo? no aspon jedno...a druhe na teba caka za par rokov 😉 aj to je velka vyhra... ja dakujem doteraz ze sa podarilo prirodzene.. uz sme sa sli objednavat do centra... a priroda nas predbehla

lucka1987
2. júl 2011

@renattka24 inak mm babka (veelmi staromodna a straasne nabozensky zalozena zena) tiez sa nas pyta ze preco si to necheme dat zistit.. ze aby sme si to dali zistit ze to bude pre nas lepsie a podobne.... to som sa cudovala ked to povedala prave ona co porodila 12 deti za starej skoly 😅 ako keby na tom bol postaveny cely svet, aby sme kupovali bud ruzove alebo modre vecicky.. a svagrina tiez nahlas vyhlasila ze jej sa neutralne vecicky nepacia... 😅
inak deticky ako prve farby vnimaju pestre farby ako cervena zelena, oranzova, a take kroklavejsie a sytejsie... takze som ani nahodou neuvazovala aj keby mam dievcatko.. kupovat len ruzovucku vybavicku.... mam rada farby

lucka1987
2. júl 2011

@majka_3 moze byt 😉 skus pockat o par dni , mozno uz za par hodin sa to zopakuje a budes i uplne ista

majka_3
2. júl 2011

@lucka1987 bolo to take ine pre mna vcera...taky iny pocit. 🙂 🙂 🙂 ..prvy krat som to citila cez den isli sme autom a zrazu take ze tuk..tuk..a niekolko krat sa to zopakovalo prisla domov rychlo lahla a opakovalo sa to..raz na lavej strane.potom nizsie.... a potom to prestalo....zasa navecer som to citila ale v strede zasa v aute ale to iba len tak 2-3x no a vecer sa mi chcelo cikat tak som sla a citila som ze drobec tlaci na mechur no aked som si lahla tak nad mechurom som to zacitila iba raz. 🙂 je to iny poct ako keby creva alebo tak....tak preto si myslim ze to je ono....dnes sa sledujem a cakam 🙂

lucka1987
2. júl 2011

@majka_3 no tak to bude urcite ono.... jeej a prvy krat to je krasny pocit... ja si pamatam na svoj prvy pohyb ... som sedela u svokry na pniku na dvore a mm cosi v dielni majstroval a zrazu take slabucke tuk tuk.. a ja ze :"matooo ono sa pohlooo" 😀 a potom ked sme doli domov som si lahla skoro sa rozplakala a cakala kym sa pohne... a .. nic 😀 az n dalsi den.. a potom par dni nic a zrazu uplne silne kopanceky 😀

majka_3
2. júl 2011

@lucka1987 jeeej ..no super tak budem ocakavat..tak ak by sa dnes nepohlo tak nic sa nedeje..ze??? 🙂 🙂 tak uz len cakat kedy sa pohne zas 🙂

renattka24
2. júl 2011

@lucka1987 Takze aj vy ste si vytrpeli.Aj my sme tak dlho cakali a ano na koniec sme isli na Umele.To sa podarilo na 2pokus.Takze aj preto si to tak uzivame zo vsetkeho som unesena.Je to take ine ked tuzis po babatko a nejde to.A ak to pride potom to tak viac vnimas.Tak este ze Vam priroda pomohla,aspon ste nemuseli podstupovat vsetky tie opletacky okolo toho.No a mm ma fajn babku 😀 No ja tiez budem kupovat farebne oblecka.Hlavne fialova a zelena a oranzova no proste take pestre farby mam rada.Dievcatko je take cukrikovesjsie ale ved aj pre chlaca sa daju pekne vecicky najst.A mne sa zasa naopak pacia tie vecicky v neutralnej farbe, hlavne co maju v Tescu- Cherokee. Tak budem sledovat co sa Vam narodi uz som tusim aj ja zvedava 😀 😀

renattka24
2. júl 2011

@majka_3 Ja som presne hladala tento tvoj opis prvych pohybov🙂 Presne ako keby ma bolel zub a v nom mate take trhane kmyty.Tak asi to budu pohyby ved sa pozoruj a za nejaky tyzden alebo dva budes vediet ci su to pohyby🙂)Aspon tu mam niekoho kto to citi v rovnakom tt ja dnes presne zacinm 17tt. 😀 Termin mas kedy presne?

cecil36
2. júl 2011

ahojte, prepacte, ze vam sem idem, ale mam taku otazocku. Baby, ktore ste zacali druhy trimester, mali ste nejake "sprievodne javy"? Mne zo zaciatku byvalo dost zle, potom to postupne prechadzalo a ako som zacala druhy trimester, ako by utalo. Vobec nic mi nie je. Iba obcas ma bolia prsia. Ale co sa tyka bruska, akoby som ani tehulka nebola. Az sa bojim ci je mimi ok. Tak ma zaujima ci aj ostatne ste mali nieco podobne.

majka_3
2. júl 2011

@renattka24 15decembra 🙂
a ja som 17t zacala vo stvrtok..a vtedy som prvy krat citila ked som si natierala brusko take divny pohyb...a sa mi nadvihlo brusko..a myslela som si ze to bolo crevo......ale vcera mi to asi utvrdilo ze to crevo nebolo 🙂
ty mas kedy termin??? no super budeme sa pozorovat 🙂 a porovnavat ..jo?? 😉

majka_3
2. júl 2011

@cecil36 neboj vsetko je ok 🙂 to presne aj ja som mala...inak obcas ma zaboli brusko..pichne a tak...napr.teraz ma boli ...a aj krize.. a netusim preco... ☹ ale je to normalne neboj 🙂 a nie som urcite jedina.. a.ani ty 🙂

lucka1987
2. júl 2011

@renattka24 aj ja kupujem v tescu.. kremove florence ci ako sa volaju tí zajacikovia.. taku sadu mam aj kabatik aj na traciky dupacky aj ciapocky... pekne to je aj pre dievca aj pre chlapca 😉 a ked su tam zlavy stale na to oblecko tak sa ozaj oplati....

cecil36
2. júl 2011

@majka_3 jej dakujem si ma ukludnila 🙂 Mna obcas len pichne, to vsak je len vtedy, ak sa nejako prilis dam na bok alebo prudko vstanem. A pozeram, ze mame termin blizko seba. Ja mam 24.12 🙂

renattka24
2. júl 2011

@majka_3 Ja mam termin 17 decembra 😀 Tak super budeme cakat spolu.Inak poviem Ti ze aj ja mam bolesti v podbrusku ale to asi patri k tehotenstvu.Som sa na to pytala doktorky a ona povedala len nech boli,ze sa mi vnutro roztahuje.Iba ak by to bolo neznesitelne alebo pri krvacani by som mala prist.Krize ma bolia hrooozne a mozno s tych mojich vemienok 😀 😀 Nenormalne sa mi zvacsili.Teda manzelovi sa to paci ale ja umieram.....ani dotknut.A aj chcete vediet pohlavie?Lucka 1987 patri k tym ktorí chcu prekvapenie tak ako my.Takze ty si ako na tom?

renattka24
2. júl 2011

@lucka1987 Ja len cakam kedy bude vypredaj na tu znacku.Hlavne ten spaci vak sa mi tam paci.Kamoska mi o nom povedala a ked som ho uvidela no peknucky a taky makkucky😀

fomarik
2. júl 2011

@cecil36 neboj nič, ja som mla presne také isté pocity v druhom trimestri ako ty - teda skoro žiadne až na mierne pichnutie. Aj ja som sa bála, či je všetko OK, až kým v 20tt neprišli prvé pohyby babatka. Mne ani bruško nerástlo, ani zle mi nebolo, proste nič..akoby som tehotná ani nebola..a to som an rizikovom ( lebo nás oplodnovali v centre, nám to prirodzene nešlo) 😉 Moôžeš byť pokojná a už len čakať natie pohyby, ktoré ťa den co den budu usvedčovať v to, že babatko je stebou a v mamičkinom brušinku mu je dobre 😉

lucka1987
2. júl 2011

@renattka24 vies co? ja som si ani spaci vak nekupovala.. my mame na byte dost teplo aj v zime.. a nie kazde babo znese ten vak, tak som nesla vyhadzovat koruny do luftu.. 😅 lebo ozaj ked nie je v akcii a mas kupit nejaky riadny je to dost.. na to ze nevies ci ho vyuzijes..

majka_3
2. júl 2011

@cecil36 jeeej tak to bude vianocneeee 🙂
nooo ..neboj vsetko je ok 🙂 picha preto lebo sa roztahuje 🙂 inak vsetko ok 🙂

@renattka24 jeeej no super ..pridam si ta 🙂 a budeme konzultovat do decembra co a ako 🙂 hm? ja som na tom tak ze uz by som chcela vediet co toje...robila som si aj test pohlavia....a vyslo by dievcatko..no uvidime.... 27 idem na sono snad mi to potvrdi a ked nie tak v auguste idem na 3D . dievcatko by sme chceliii 🙂 ale v podstate to je jedno... len to by bolo take splnenie..inak nam sa tiez nedarilo okolo 2 rokov...a nakoniec mi pomohli tabletky 🙂 a je to tu 🙂 prekvapko ... 😀 mne sa tiez prsicka zvacsili ale nie nejako extrem takl pohodka 🙂 a ties sa to drahemu paaaci 🙂 🙂 ina prisla som nato preco ma boli brusko..asi creva... bolievaju ma raz za cas...podla toho co zjem,..mam ich dost nachylne teraz...dam si trocha hrachu a hned mam krce.... tak musim davat bacha co zjem..no neviem co som zjedla..ale uz to prechadza.... 🙂 idem to zajest 🙂

renattka24
2. júl 2011

@majka_3 Tak super budeme konzultovat vsetky nase stavy😀 My sa tiez chystame na 3D sono,vy kam idete?My sa uz na buduci tyzden objedname do Hlohovca🙂 Tak sa nam snad drobcek neukaze a ked ano zakrijeme si oci 😀 😀 To sa da kupit aj test na pohlavie?no to su ale vymozenosti.No dievcatko je take mile a mozes ho obliekat ako babiku🙂)No ja som inak 4 mesaice nevracala a cez vikend som hovorila svagorvej (aj moje dve sestri su tehotne) ze sestricky vracaju obidve a ja nic ze ani neviem ze som tehotna....a do rana som myslela ze umrem.....a potom este aj cely den som vracala.Sme grilovali ale mala som uplne malicky kusok maska a takto som dopadla...........ty ako byva ti zle?

renattka24
2. júl 2011

@lucka1987 No ja som tiez najprv ze nie nie ze na co.ALe kamoska ma pol rocndcerku a stale sa jej odkopvava.Tak ze by ho chceli kupit.No ja uvidim ci bude v akci.Ak bude za polovicu tak ho asi kupim.Stal tam vtedy 15 eur a bol vazne peknucky.Tak uvidime.

majka_3
2. júl 2011

@renattka24 byvalo mi zle..no ale nevraciavala som.... tak iba nevolno.... 🙂 a cul mi nebyva zle ale creva protestuju ☹
no jasne do Hlohohvca som s Hc tak preco nie...si ako objednana Belanskemu???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre