Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

lucka1987
2. júl 2011

@renattka24 no to asi aj zalezi do akeho obdobia ides rodit.. ty budes mat na zimu.. a na jar. je tiez este chladno.. my aj ked v spalni vypneme radiator je tu teplo, takze aj ked sa odpoke sa nebojim ze by prechladlo... a ked tak urobim to ako moja teta.. paplonik zastrcim pod matrac aby sa nemalo ako odpopat 😉

denda29
2. júl 2011

@majka_3 moja creva vôbec nevadia tym sa netrap 🙂 kludne papaj co len chces 😀

renattka24
2. júl 2011

@majka_3 Ano do Hlohovca ale kamoska mi povedala ze sa vola Brestansky,tak neviem ci je to ten ako ty pises 😀 Tak sa mozno stretnem😀 No mne tiez byvalo len nevolno a hlavne ked som citila pach kavy...z toho som bola hotova a teraz uz dobre.

majka_3
2. júl 2011

@renattka24 hop prepac brestansky..mas pravdu 🙂 a ty si uz objednana na 3D??? lebo co ja viem 3D eobia od 20tt ..ciiii??? 😲 😲 😲 teraz som prekvapenaaa 🙂

@denda29 nemozem papat co len chcem.ved ma stale boli brucho....dnes..uplne mam ubolene creva..a neviem s coho ☹

renattka24
2. júl 2011

@majka_3 No takze je to on🙂 Ano robia to az v 20tt ale k nemu sa treba objednat mesiac do predu.Aj som si tam volala a sestricka povedala nech zavolam za tyzden ze este nemaju rozdelenu dovolenku.Ale radsej sa objednam skorej ako keby som to mala presvihnut🙂
Skus aj ty ved uvidis.Ona povedala ze v tom 17tt sa zeny uz objednavaju aj kamoska sa mesiac dopredu objednavala.

majka_3
2. júl 2011

@renattka24 ja som uz objednana..ja som sa objednavala v 16tyzdni a objednala ma na 22tt cize 10augusta. este tam bolo vsetko volnee..tak som si aj hodinu mohla vybrat 🙂 tak o 16 🙂 sa teesiiiim 🙂

renattka24
2. júl 2011

@majka_3 Tak no som zvedava kedy mna objedna ale hovorila tiez zaciatkom augusta.To nam hned daju fotky a CD,ze? Tesim sa potom ich sem zaves😀

majka_3
2. júl 2011

@renattka24 no objedna ta ked budes v 22tyzdni 🙂 cize volako okolo mna to bude 🙂 len volaj aby bolo volneeee 🙂 😀

renattka24
2. júl 2011

@majka_3 Jasne na buduci tyzden volam asi hned v pondelok😀 a Dam ti vediet ze kedy. Tesiiiim sa.A ozaj uz ti robili testy geneticke a vyvojove chyby plodu?Mne ano ale sestricka sa mi vyhybala s odpovedou tak musim ist na konzultaciu s doktorkou....som z toho nesvoja...

denda29
2. júl 2011

@majka_3 a boli velmi ???

majka_3
2. júl 2011

@renattka24 hej robili mi a vsetko mam ok..len mam RH-negat. tak musim byt viacej pozorovana... to je vsetko.... a som si istal an 95% ista ze su to pohyby.... 🙂 som si stuchala do brucha som citila take mrvenie..ako keby.... 🙂 chvilku som jej robila zle 🙂 ale som rada som ju citila 🙂

@denda29 nie mojaaa..vobec nie....to je taka pohode bolest keby na to nemyslim tak ani neviem....... 🙂 to mi asi tlaci na creva alebo nieco..je to v pohode 🙂 a do krizov mi to ide..zajtra uz bude ok 🙂 to uz poznaaaaaam 🙂

majka_3
2. júl 2011

@renattka24 a ako to ze ti nechcela povedat vysledky,??? no ja by som veru taka kludna ako ty nebola... 🙂 a nie ze mi to nechce povedat do telefonu ved o vysledky si ma kazdy zavolat a ony su povinny ta oboznamit...keby to bolo ale zle si myslim ze by ta zavolala skor ...ci volala ta???

denda29
2. júl 2011

@majka_3 tak vidis kludne papaj len sa tak moc nesleduj 😉 ... vsetko bude ok 🙂

venny26
3. júl 2011

ahojte, ja som v 15tt a mám pocit, že som také slabunké vibrovanie už cítila, od pupka na ľavo, ale zdá sa mi to skoro, tak uvidíme.🙂

gazovicka
4. júl 2011

ja az 20+3 🙂

zuzka17
4. júl 2011

ahojte ja som prve pohyby ucitila v 16+3 tt takze to bolo teraz v piatok. najprv som si to ani neuvedomila, ale trvalo to nejakych 10 sek. take rychle zblnkotanie na jednom mieste. ale odvtedy nic, tak cakam kedy to zase zacitim.

anjelaa
5. júl 2011

pridavam sa i ja, vcera vecer 16+4 som citila bublinky po prvy krat 🙂 kedze som doteraz nic take nezazila, predpokladam, ze to bol drobcek 😀 ale tak uvidime, tiez cakam na dalsie bublinky 🙂

renattka24
5. júl 2011

@majka_3 Takze si babenku robila zel😀 no ja som tiez skusala skakat a tak ale nic.Tak ale dnes to bolo omnoho viacej citit 🙂 No a zajtra volam na vysledky a nepolozim telefon pokial mi nepovedia vysledky.Robili mi testy v centre kde mi robili vklad.A tam my to nechcela povedat ale tie testy co mam zajtra volat my zasa robili na rizikovej poradni.Tak uvidim,ak by nechcela ani ona povedat tak si tam skocim.Do TT lahko zabehnem ako do Ba.Takze zajtra Ti dam vediet.
A aky si mala vikend?Nieco si citila?Nejaku mrveicku? 😀

gloria9
5. júl 2011

ahojte babenky tak ja som drobca citila na 18 tyzden stale je to silnejsie a silnejsie intenzivnejsie a hlavne ked som vklude. Napriklad dlho sa hybem a ked si sadnem na gauc tak vtedy to zacne velmi sa tesim. Od bublinkovania to prechadza na kopanceky

simonkato
6. júl 2011

Ahojte bambulky ja som svojho drobceka citila pred par minutami je to uzsny pocit sme nejako v18tt a3dni.Je to naozaj uzasny pocit som z toho na makko 🙂

renattka24
7. júl 2011

@simonkato A citila si len bublinky alebo kopkanie?? Ja zacinam v sobotu 18tt a pred tyzdnom som citila prve bublinky ale odvtedy som len raz citila...... ☹ Tak sa stale prihovaram brusku ze nech ma kopne 😀

simonkato
7. júl 2011

@renattka24bolo to jemne kopkanie...ja som bublinky nevedela rozoznat ale toto som citila jasne natierala som si brusko po kupani kremom a zrazu taky kopanec som ucitila no nadhera potom este trosku kopkalo.a ak je to tvoje prve babo ze to byva neskér ja som ostala tiez prekvapena 😀 ale velmi milo

lovesista
7. júl 2011

@renattka24 ahoj, tiez zacinam v sobotu 18tt a babatko som prvy krat citila dnes nad ranom ako som lezala v posteli naboku 🙂
nebud smutna, uz zacina nas cas.. teraz urcite budeme citit castejsie. 😉

sssimi
7. júl 2011

@renattka24 neboj, ku koncu bude také akrobacie robiť, že aj nadávať budeš 😀 Ja som prvé bublinky cítila strašne skoro-asi okolo 16tt a to som bola prvorodička. Kopkanie-také jemnučké až okolo 19tt. A ku koncu? Ach jaj.... Najhoršie bolo keď trafila močový mechúr čo sa jej darilo docela často 😀 😀 😀

chomik
7. júl 2011

Ahojte, ja som prvé pohyby cítila v 17tt+3, úžasné na tom bolo, že to bolo práve v momente, kedy mi priateľ hladkal brucho, prekvapene sme sa na seba pozreli, aby sme si potvrdili, že to fakt bolo ono 🙂 Takže u mňa žiadne žblnkanie ani motýlie dotyky, ale rovno kopanček pre budúceho tatina 🙂

renattka24
8. júl 2011

@simonkato No uplne uzasny pocit to musel byt.Ja sa neviem dockat.A zistila som ze to asi zalezi podla hrubky brusnej steny.Ja mam asi trosku viac nadbytocneho tuku tak asi kopanceky budu neskorej 😀 Ale s tebou sa velmi tesim.Len si to uzivaj. 🙂

renattka24
8. júl 2011

@lovesista No super je nas tu vela co mame rovnaky termin😀 Tak si mozme hovorit informacie co maju nove babatka🙂 Aj ja v sobotu zacinam 18tt tak sa tesim.A aj chcete vediet pohlavie?Tesim sa ze je nas tu tak vela 🙂

renattka24
8. júl 2011

@sssimi Tak super ze si tak skoro citila pohyby.Je to asi individualne,kazda zena je ina a hlavne to asi zalezi od stavby tela.Ja sa na tie akrobacie tesim a velmi nech ma riadne kope aby som vedela ze je tam.Dlho sme na babatko cakali a teraz sa neviem dockat pohybov a hlavne uz by som chcela aby babenko bolo na svete😀 Tak hovoris ze sa mam na co tesit😀

renattka24
8. júl 2011

@chomik To je uplne super,Gratulujem.Musel to byt uzasny pocit.A este ked ste to citili obaja na raz.No krasne 😅

chomik
8. júl 2011

@renattka24 Vďaka, v tom to bolo super...mala som totiž obavy, či to "bublanie" rozoznám, či si skrátka len nebudem nahovárať, že sú to pohyby a pritom to budú len moje črevá 😀 ale maličké asi pochopilo moje obavy a tak sa na prvý krát ozvalo s patričnou silou 🙂 držím palce, nech to čoskoro zažiješ aj Ty 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre