Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

mausy21
27. jan 2017

@bb6 ...ak si po babatku velmi tuzila tak je mozne ze si si vsugerovala tie pohyby...je jasne ze ziadne pohyby neboli.urcite nie v 8 tt..boli to len creva...urcite si citila peristaltiku criev

virtin
15. feb 2017

Ahojte, som v 19tt tak uz pomaly ocakavam ze by som mohla zacat aj citit malicke... z casu nacas cez den, ale hlavne vecer ked si lahnem, ako napriklad teraz, citim take zvlastne stekliace bublinky. Podla toho co som pocitala by to mohlo/malo byt babo. Akurat problem mam s tym ze to citim velmi vysoko, az niekde pod rebrami a zasadne v lavo. Creva to podla mna nie su, to uz poznam. Toto je zasadne iny pocit. Myslite, ze to moze byt male? Aj tak vysoko?

janamexico
27. júl 2017

Ahojte babulky som skoro 19 tt a je to moje tretie tehu hovori sa ze by som uz mala citit riadne kopance alo viac rodicka zacala som ich citit 15.7 co bolo majpr taka frcka potom bublinky vlnky najprv raz a to vzdy vecer traz necitim ani to sem tam sa mi urobi hrcka bud na lavo alebo pravo alebo pod brusku neviem vi to je babo ale matermica mam strach minule tehu okolo tohto tyzdn neuspelo prosim pomoc poradit vase nazory dakujem..😔

noname26
27. júl 2017

ja v 21tyzdni ako male krce, vlny prechadzajuce z jednej strany brucha do druhej. bola som kvoli tomu aj v nemocnici na 3 dni ci nemam aktivitu maternice. po 3 dnoch uz bolo citit skutocne pohyby a vypytala som sa domov.

janamexico
27. júl 2017

@noname26 takze by som mala ost k doktorovi? Lebo do poradne idem az 4 augusta

14hviezdicka12
27. júl 2017

@janamexico ahoj ja mam tiez pocit ze cosi citim ale uz na tie prave kopance sa tesim 🙂 🙂 vela stastia

noname26
27. júl 2017

@janamexico neviem priznam sa celu diskusiu som necitala, co riesite. u mna to bola zbytocna hospitalizacia ale ako rizikovu a ustrachanu prvorodicku ma tam dr. poslal, aby som bola psychicky v pohode. bola som hodne rizikova

janamexico
27. júl 2017

@noname26 ja som v tomto tyzdni o moje druhe tehu prisla pteto sa pytam je to uz sedem rokov a uz si dobre nepametam ako to bolo pti mojom synovi pri dvojkach to bolo ine pohyby od 16 tyzdna silne

janamexico
27. júl 2017

@14hviezdicka12 aj ja sa tesim a budem kludnejsia aj tebe vels stastia..😊

noname26
27. júl 2017

skus si lahnut na chrbat, alebo zjest nieco sladke, to dietatko trosku zaktivizuje ak mas pocit ze nic necitis a mala by si. ale 19tt je este taky dost skory, mozes citit a nemusis je to este slabucke a kopu veci sa da vsugerovat
@janamexico

janamexico
27. júl 2017

@noname26 moze byt ale som uz viac rodicka takzs toto je mojr tretie a preto som nekludna alr zas nieky citim taku jemnu bolest na urcitich miestach tak to je asi kopancek

lilienlukacs
4. okt 2017

Dievčata, možem poprosit o radu podla velkosti babatka som v 15+4 a myslim ze citim pohyby- take jemne steklenie akoby bublinky .. Zaujima ma ci to moze byt babatko kedze to citim stale na tom istom mieste pod srdcom kusolincek nizsie. Vobec netusim kde presne sa asi tak babatko nachadza ci niekde nizsie alebo ci mozu byt toto teda uz pohyby.PS: este som nikdy predtym tento pocit bubliniek nezazila. Dakujem za vase odpovede.

janamexico
4. okt 2017

To je este vysoko ja som citila prve pohyby pod pupkom take 5 cm take vlnky sem tam jak leby nieco puklo alebo take bublinly 🙂

lilienlukacs
4. okt 2017

@janamexico Dakuejm za odpoved🙂

janamexico
4. okt 2017

@lilienlukacs prosim 😊

pitrova
25. jan 2019

Mna ras koplo a uz tyzden a nic nekope

minicka20
15. feb 2019

Baby ja som 13+4 A neviem sa dočkať prvého kopkania 🙂 vôbec si neviem predstavit aký ro je pocit 🙂 snáď už čoskoro pocítim tie maličké nôžky 🙂

jitkau
6. mar 2019

ja som 24+4,čakáme dvojičky, a viacej citim pohyby na pravej strane, na ľavej iba občas, je to normálne?

frantiseklotrinsky
19. máj 2019

Ja mám dosť aktívne črevá, takže už cítim tak maximálne ako sa mi hromadí a presúvajú plyny a bublinky z jednej strany na druhú! Aj keď som tehotná! Nemýľte si črevá s nahromadenými bublinkami, alias prdkami🙏
Kopance sú kopance a tie vaše bubliny, prdíky!!!

ankastevko
12. aug 2019

@tonicka ahoj citam si tu pozorne a vsetke citia neskor ja som v 14tt cakam uz 3babo a vcera vecer ked som bola v klude v takom polosede tak pod pupkom tiez som citila take vlnky ako otacanie bolo to pekne a dokonca vcera v nemocnici sa ma pytali ci citim uz pohyby som povedala ze este nie ze skoro a doktorka povedala ze nieje skoro ze zeny ktore uz viac krat rodili ozaj citia vsetko skor tak som bola prekvapena a doma ked som prisla a bola v klude to zacalo 🥰

ankastevko
12. aug 2019

@lilienlukacs ahojky no ja som v 14tt citim ale pod pupkom neviem presne v tvojom tyzdni kde babo je ale tie pocity ake mas vizera to na mimi 🤗

anet567
3. sep 2020

Ahojte.. som v 20tt a nepocitujem žiadne pohybi .. a možno že aj pociťujem ale nerozpoznavam to lebo neviem ale to je keďže som to ešte nikdy predtým nepocitila je to moje prve babo a mam aj obavi keďže ja pociťujem nejake jemne pohyby z vnútra ako keby len take jemne šteklenie tak neviem čo si mam o tom myslieť prosím poraďte baby 🙂🙂

frantiseklotrinsky
3. sep 2020

@anet567 pohyby nešteklia. Su to len pohyby ako ryba v akvarku atd
Je to velmi skoro na silne pohyby. Budes ich citit stale silnejsie, ale az o par tyzdnov. A do porodu stale. Kazdy den aj niekolkokrat.
Spozorniet a infornovat lekara treba vtedy, ak pohyby prestanu alebo uplne zoslabnu, cca po 24h
Ak ste ich predtym citili intenzivne z stale.

katka2505
3. sep 2020

Ja som cítila prvé pohyby v 17.týždni tak pod pupkom

anet567
4. sep 2020

@frantiseklotrinsky dakujem pekne za radu 🙂

yvessl
15. dec 2020

Ja som prvorodicka a najprv som vnimala akoby vibracie vnutri cca v 17.tyzdni.Potom od 19.tyzdna uz pravidelne bublinky a stuchance,raz okolo pupka,inokedy uplne nizko,niekedy az do mechura,potom zase v oblasti slabin na pravo/nalavo.

martinag23
4. feb 2021

Ja som začala cítiť pohyby ako naozaj motýliky v brušku v 20tt a to som prvorodička😊 počkám si ešte na silnejšie 😊😊😊😊

martinag23
4. feb 2021

@anet567 ja som cítila to iste v 20tt 😊 sú to pohyby babatka aj ked ešte jemné ale nebojte sa všetko je v poriadku😊 niekedy to pekne zašteklí🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre