Kde robia kvalitný 3D/4D ultrazvuk v Košiciach?

babica1
9. máj 2007

😒 Prajem pekný dník....... ktroá z vá smi poradí kde v košiciach na kvalitný 3D/4D ultrazvuk / mimo Dr.Rozprávku/
S vďakou Babica1

jajanenka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jogina1
14. jan 2014

a neviete mi niekto poradit dobreho porodnika v KE? ktory je zaroven aj gynekolog? Dakujem

bubo780
15. jan 2014

@jogina1 @janka3233 ahojky.. hladala som nejake forum o roznych vysetreniach v 1.trimestri a nahodou som narazila aj na tuto diskusiu.. citam, ze ste absolvovali vysetrenie v Myslave.. mna to caka tiez, 18.februara - akekolvek info, ako to tam chodi, potesi - povzbudi - pomoze.. mam totizto neskutocny strach.. odporucil mi to moj gyn, vraj su dobri (zatial vsetko v pohode, len sa nam zazrakom podarilo otehotniet aj napriek velmi zlemu spg (uz sme si vybavovali IVF), tak pre istotu urobit vsetky mozne vysetrenia, aby sa predislo problemom).. vdaka a pekny dnik..

jogina1
15. jan 2014

@bubo780 Ahoj tak v Myslave robia okrem ultrazvuku aj odbery plodovej vody a choriovych klkov, lekar je velmi prijemny a vybavenie asi najmodernejsie v KE ked to porovnam so Sacou, tam sa nemas coho bat, si urcite v dobrych rukach, drzim palce

bubo780
15. jan 2014

@jogina1 dakujem za odpoved.. tak ja zatial idem na ultrazvuk + krv.. citala som tu par nazorov a pochvalovali si viacmenej len jedneho dr., tak preto som sa pytala.. ja som rozpravala len s tou pani alebo sestrickou, co objednava, tak neviem ku ktoremu dr. vlastne pojdem..

tchaliak
17. jan 2014

@bubo780 no oni su tam vsetci vyborni 🙂 , ale dr juhas je asi naj. Tak sa skus sestricky opytat na neho, mozno ma este volny termin kedy ty potrebujes.

leria
17. jan 2014

Ahojte. Dnes som si to tu trosku podrobnejšie preštudovala a som fakt vďačná, ze táto stránka existuje. Mna moja gynekologička poslala na integrovany test k Dankovcikovi. Uz som sa bola aj objednať, tiez mohla byt sestrička milsia, no brala som to s rezervou.... aj ked ten prvotný dojem trosku narušila a ja na to vyšetrenie myslím so strachom. Teraz po prečítaní vašich skúseností som rozhodnutá, ze sa preobjednam do Myslavy. Dúfam, ze bez výmenného lístku nebude nejaky veľký rozdiel v cene. Pozrela som si ich stránku a najviac ma presvedčilo aj to, ze ten integrovany test patrí medzi nepresnú, zdĺhavú a zbytočne stresujúcu metódu. Ja mam teraz 39 rokov, som po troch potratoch a verím, ze teraz to uz úspešne dotiahnem do konca. Je to moje prvé vytúžené bábo,takze aj ked sa snažím pre jeho dobro byt co najviac v pohode, ten strach tam je a ja len uvítam co najsetrnejsie metódy a ľudsky prístup, ktorý sa každej z nas ráta asi najviac. Trosku mam zlosť na svoju gynekologičku, ze ma poslala na integrovany ked je aj iná možnosť- kombinovaný ....

tchaliak
17. jan 2014

@leria je velmi smutne, ze len malo zien pozna rozdiel medzi uvedenymi testami. Som vsak velmi rada, ze sa aspon nejaka tehulka najde, ktora tomu rozumie vtom co je pre nas tehotne podstatne. Nie rozoberat hodnoty (z krvi a usg merani), ktorym tu aj tak z nas nijaka jasne nerozumie, ale prave rozoberat to podstatne a to si naozaj vystihla.
PS: Dankovcik to vysetrenie aj tak nerobi (iba nejaka doktorka), tak ako nerobi odber choriovych klkov. To znamena ak ti vyjde down u Dankovcika a nechces ho, ides ho normalne porodit v 20-24 tyzdni (po amniocenteze). Ak ti vyjde down v Myslave ides na interupciu 11-14 tyzdni (po choriovych klkoch) a TO JE SAKRA ROZDIEL (avsak iba v pripade ze by si ho nechcela)!

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jogina1
18. jan 2014

ja som bola tiez u doktora Juhasa a velmi prijemny mlady muz, velmi prijemne vystupovanie a vsetko podrobne vysvetli..........aj upokoji asi vela mamiciek svojimi vysledkami.

solida
20. jan 2014

rozhodla som sa do tejto témy prispieť aj ja, aj keď moje skúsenosti s Dr. Juhásom nie sú až také pozitívne, ako má väčšina z vás. nepopieram, že je to odborník vo svojom odbore, no u mňa, teda u nás, platí, že sa ,,sekol" , našťastie. Nakoľko štatisticky nespadám do tabuľky mladých mamičiek (mám 35 rokov), tripple test nám vyšiel vysoko rizikový, Down 1:42. Hneď na druhý deň si nás pán doktor pozval k sebe a navrhol odber choriových klkov. Ten sme odmietli, pretože od začiatku tehotenstva sme obaja s manželom vedeli, že si bábatko v každom prípade necháme. Pán doktor nám ale začal obšírne vysvetľovať, aké ťažké je vychovávať postihnuté dieťa, ako končia manželstvá s takýmito deťmi rozvodmi a pod. Neskutočná psychická ,,pomoc" ! Nedali sme sa 😉 - pre nás vec uzavretá. No na konci II.trimestra sme boli na podnet môjho gynekologa znova v Myslave (niečo sa môjmu Dr.nepozdávalo na ultrazvuku). A zasa to prišlo -na ultrazvuku bolo odrazu všetko zlé, choré hento, choré tamto .... nepopieram, domov som išla zaliata slzami. A znova telefonáty z centra - objednanie na odber plodovej vody... 1x, 2x ...6x. A ja som odmietala a odmietala. (Kto si myslí, že číta zle, že telefonáty z centra - omyl! Nie ja som sa objednávala, oni mi vyvolávali! Vraj z prevádzkových príčin, aby vedeli naplánovať zákrok!) No nebudem tu písať, čím všetkým sme si prešli, pretože ženy, ktorým oznámili, že ich bábatko nebude celkom v poriadku, to vedia. Modlila som sa! Veľa a z celého srdca! Zmierená s tým všetkým som v termíne porodila ZDRAVÉ KRÁSNE DIEŤA! ZDRAVÉ! Nepíšem to sem preto, aby som nadávala na Dr. v centre, aj keď mám na neho ťažké srdce, že nerešpektoval moje rozhodnutie neísť na odber plodovej vody a sústavne mi podsúval nové termíny odberu. Vzal mi však pokoj v období, kedy som ho najviac potrebovala. Píšem sem preto, aby baby, ktorým aj nejaké ,,zlé výsledky" počítač vyhodnotí, vedeli, že nemusí to byť pravda!

jogina1
21. jan 2014

fuha, no tak to klobuk dole, ja som mala tiez zvysene riziko na Downo a len par dni som trpela a bolo to strašne stresujuce, neviem ci to predstavit zeby som to mala cele tehotenstvo, tak odber pldovej vody v Myslave stoji 100 eur, v Saci 50, je to pre nich samozrejme biznis, ale zas pokial je mamicka pevne rozhodnuta a nevaha, lekar by ju mal povzbudit a nie este viac naliehat a to hociktory lekar, ved tu psychiku narusaju len lekari, predtym neboli ziadne take vysetrenia ako teraz, nebolo tolko zbytočného stresu, a ani tie vyšetrenia nie su 100% bohuzial sa stalo aj jednej mamicke, ktora sla ukončiť tehotenstvo, kedže odber plodovej vody potvrdil postihnnutie a babätko bolo zdrave...😨(
každopádne v Myslave majú najlepšie výsledky a aj vybavenie, prístup lekárov je už u každého individualny

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solida
21. jan 2014

elisssasa: na prvom vyšetrení v spomínanom centre sme boli v 12 t.t - spravili mi ultrazvukové vyšetrenie a odobrali krv na tzv. kombinovaný test (mimochodom presnejší ako tripple). Ultrazvuk neukázal žiadne abnormality, avšak výsledky testu (tie boli dostupné v neskoré poobedie - preto mi dr.volal večer) stanovili riziko Downa na tých 1:42. Preto ten odber choriových klkov. A k tomu ,,a po druhé" viem, čo mi dr.povedal a takisto viem, čo som mala napísané v správe z vyšetrenia - tá so mnou išla na rizikovú poradňu aj do pôrodnice. Spravila si si vlastný záver - neberiem ti ho, len ti prajem, aby si nikdy nebola v mojej situácii.
elisssasa a janka3233: keby sa mi narodil Down, prijala by som ho, lebo by bol môj
a keby mi lekár nepovedal riziká, na súd by som ho iste nedala - - - ja len tvrdím, že nie každá štatistika a každá prognóza musí byť pravdivá

selene83
22. jan 2014

Ahojte. Budúci týždeň som objednaná na ultrazvuk do Myslavy. Mám si so sebou zobrať aj tehotenskú knižku, aby mi tam zapísali výsledky? Či mi dajú výsledky vo forme lekárskej správy?

jajanenka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajanenka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solida
23. jan 2014

@jajanenka8 Na prvé vyšetrenie do centra ma odoslal môj gynekológ, nakoľko spadám do skupiny rizikových pacientiek (kvôli veku), druhýkrát kvôli tomu, že sa mu nepozdávala na ultrazvuku žal.bublina - išla som tam teda kvôli tomu, že ak by moje bábatko malo nejaký problém so žalúdkom, ktorý by bolo nutné hneď po pôrode riešiť, aby boli lekári pripravení.
A čo sa týka tripple testov, tie nie sú len na Downov syndróm, tak nevidím dôvod neísť. Okrem toho, u nás tripple testy robia automaticky, o možnosti odmietnutia som donedávna nemala ani potuchy.

Som však trošku prekvapená, čo mi tu niektoré píšete: chválenie sa, lekára k súdu ... nikdy som neuvažovala o niečom podobnom. Ja som len napísala svoje skúsenosti a svoj názor. Veď o tom fóra sú, či nie? 😒

jajanenka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lydy19
23. jan 2014

Prosim vas, potrebovala by som poradit. Som 11tt a moj doktor mi vobec nespomenul, ze by som mala absolvovat nejaky ultrazvuk v prvom trimestri. Najblizsie idem k nemu na vysetrenie v 13tt. Myslite, ze sa mam objednat napriklad aj do tej Myslavy aj napriek tomu, ze moj doktor to vobec nespomenul, alebo mam radsej pockat na najblizsiu poradnu v tom 13tt, ci ma neposle potom na ultrazvuk?

tchaliak
23. jan 2014

@lydy19 ked ti mozem poradit, tak to nenechavaj na ten 13 tyzden, lebo jednak mozes premeskat dobu kedy sa prvotrimestralny skrining da urobit a jednak uz nemusia mat pre teba volny termin 😒 . Teda nevahala by som a objednala by som sa uz zajtra, tel. je myslim 0903138306. Drzim prsty nech je vsetko OK 😉

tchaliak
23. jan 2014

@selene83 usg spravy ti jednoznacne daju 🙂 , ale odo mna chceli aj knizku asi kvoli vseobecnym vysledkom.

skopion911
24. jan 2014

@lydy19 Mne napr. lekar povedal, ze ten ultrazvuk mi netreba, ale ja som sa tam aj tak objednala a absolvovala som ho.

tanickaskorokubikova
24. jan 2014

@selene83 knižku by si mala nosiť so sebou stále, je to preukaz ako každý iný a sú v ňom veľmi dôležité informácie o tebe a o bábätku 😉 mňa na to zvlášť upozorňovala sestrička 😉

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skopion911
24. jan 2014

@elisssasa No v mojom pripade to bolo dokonca tak, ze som sa gyn spytala, ci mam ist na ten specialny ultrazvuk, pretoze som pri prvom synovi bola pred 3 rokmi. A gyn mi povedal, ze je to zbytocne 🙂 ze on bude robit ultrazvuk v 14-tom tyzdni plus tie triple test.

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tchaliak
25. jan 2014

@skopion911 ak sa tvoj gyn nevenuje podrobnej prenatalnej diagnostike, tak je z jeho strany velmi odvazne tvrdit, ze ti ziaden prvotrimestralny skrining netreba 😠 .

garonka
28. jan 2014

ahojte, ja som bola včera na morfologickom ultrazvuku u dr. Janovského v Myslave a veľká spokojnosť. Videl na mňa, že sa doktorov bojím 😅 trošku sa čakanie v čakarni natiahlo až o hodinu som sa dostala dnu vyšetrenie prebehlo 45 min, ale uplne dôsledne prezrel babätko.
Ako odborníka ho odporučam 😉 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre