Kedy sa môžme začať snažiť po mimomaternicovom tehotenstve?

lala1501
4. jan 2017

Ahojte som tu nova a prosim o názor. 16.12 som absolvovala laparoskopiu a odstranili mi pravy vajcovod kvoli Mimo.nerobili mi ziaden zasah do maternice lebo nebolo treba takze žiadna kyret.kedy by som mala asi dostať menzes?a kedy sa mozem opat snažiť?jeden dr mi povedal ze za 2 mesiace a druhy ze kľudne môžem aj za mesiac keďže mi nerobili zasah do maternice. Prosim mate niekto skusenost ?

sykorkauhliarka
4. jan 2017

mne v nemocke povedali ze po 4 mesiacoch a po styroh mesiacoh som ostala tehotna presne to vyslo

lala1501
autor
4. jan 2017

@sykorkauhliarka
Mne sa to zda velmi dlho 4 mesiace.som z toho preto taka zmatena lebo jeden dr vravi tak a druhy tak.a tebe robili aj kyretaz ?

renimac
4. jan 2017

Mne povedal, ze mozeme hned, tiez mi nerobili kyret. Ale nam sa prirodzene nedarilo ani potom.

lala1501
autor
4. jan 2017

@renimac a zobrali ti tiez vajcovod ?a o to tehotenstvo ktore ti vyslo mimomaternicove ste sa dlho pokusali ? A teraz si ako na tom .asi mam vela otazok

sykorkauhliarka
4. jan 2017

nerobili mi kyret nebol dovod...my sme tiez sa nevedeli dockat a sme si nedavali pozor zhruba po mesiaci

renimac
4. jan 2017

@lala1501 ano, tiez pravy. To mimomaternicove bolo po takmer 2,5 roku snazenia, po laparke sme pockali na prvu MS a snazili sme sa znova. Po 8.mesiacoch nedarenia sa sme skusili nativne IVF (bez hormonov a stimulacie, uplne prirodzeny cyklus) a to nam vyslo. Teraz som v 16.tt 🙂. Manzel zasiahol, ja som bola po 3 rokoch na prasky.

lala1501
autor
4. jan 2017

@renimac tak super gratulujem nech vsetko dobre dopadne 🙂 no ja som to moje mala po jednom pokuse.kiež by sa mi to tak znovu podarilo len uz s dobrym koncom.len tetaz vobec neviem kedy cakat menzes

lala1501
autor
4. jan 2017

@sykorkauhliarka aj ja tak budem asi len nech uz pride ms len nemam ani sajnu kedy sa dostavi 🙂

sykorkauhliarka
4. jan 2017

mne prisla asi v cykle tak ak mala...uz si to presne nepamatam ja som zistila mimomaternicove tak ze som stale krvacala slabo mimo menstruacie takze asi som to stihla vyriesit do dalsej

renimac
4. jan 2017

@lala1501 ej, stastna to zena 😉. Tak druhe bude tiez cubi dup 😉. Drzim palce. Daj potom vediet 😉.

lala1501
autor
4. jan 2017

@sykorkauhliarka no ja som to asi nestihla a mala som len slabsie spinenie na kontrolu som mala ist az v stredu ale mala som dakeho tusaka ze nieco nie je v poriadku a sup v piatok ma uz robili len vdaka tomu ze robim v nemocnici a odbehla som si pre istotu za doktorom .do tej stredy by som vraj uz nevydrzala lebo uz som krvacala do brusnej dutiny a pritom som nemala ani bolesti

lala1501
autor
4. jan 2017

@renimac no bodaj by si mala pravdu ,urcite dam vediet 🙂

renimac
4. jan 2017

@lala1501 ja som to zistila tiez kvoli spineniu a mala som 50ml krvi v brusnej dutine. Ale ja som mala predtym par dni aj krce.

lala1501
autor
4. jan 2017

@renimac pre mna to bol taky sok som sa mu tam normalne zosypala.ale boli hrozne zlatí na mna a vsetko mi vysvetlili,len dufam ze najbližšie ich stretnem uz len pri porode 🙂

renimac
4. jan 2017

@lala1501 no ja som tam revala tiez a hovorila im, ze je to moje vymodlene dieta. Jednemu lekarovi ma bolo fakt strasne luto. Pozeral na mna akoby bol moj otec. Otrasna spomienka.... Ale teraz sa tesime na drobceka, a ty sa budes o chvilu tiez 😉.

lala1501
autor
4. jan 2017

@renimac ved mna to este aj teraz doma hocikedy chytí ale je to este skoro ved v piatok ro budu len 3 tyzdne.Tesili sme sa ze to na Vianoce oznámime a Akurat tak sme mali uplne pokazene Vianoce

renimac
4. jan 2017

@lala1501 mna to drzalo dost dlho, aj pol roka, az potom som bola schopna normalne fungovat. Neboj, dalsie Vianoce ste uz traja 😉.

lala1501
autor
4. jan 2017

Aj keby som ich mala stravit v porodnici aj tak by to bolo super 🙂

sykorkauhliarka
4. jan 2017

@lala1501 ja som to tiez na vianoce zazivala :D a doktorka co mi robila laarku mi robila aj sekciu :D

lala1501
autor
4. jan 2017

@sykorkauhliarka tak dufam ze aj mna ro caka len radsej klasicky porod 🙂 tebe museli robit sekciu ?vedla mna lezala jedna po sekcii a ked som videla tu ranu na bruchu au .

sykorkauhliarka
4. jan 2017

no boli to rovnako ako laparka az na to ze po sekcii sa uz musis starat o babo ..museli lebo mala nezostupila

lala1501
autor
4. jan 2017

@sykorkauhliarka tak ale hlavne ze to dobre dopadlo.na bolest sa zabudne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre