Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy sa objaví gestačný vak?

lucy1311
7. apr 2012

Ahojte baby, na teste som si objavila vytuzene // ... bola som na 19 den od predpokladanej ovu (podla merani BT) na sone, ale okrem zvysenej sliznice a folikulu o velkosti 2 cm zatial nevidel nic. Vraj mam prist o tyzden ... velmi sa bojim mimomaternicoveho tehotenstva alebo toho, ze sa fazulka nevyvinie ako ma ... myslite, ze som bola skoro, ked nevidel zatial ani ten gestacny vak? PM bola 22.2, ovu som mala podla BT az na 25 DC (17.3.) kedze moje cykly su nepravidelne, ale je to zhruba 34-41 dnovy cyklus. Dr. mi sice vypocital, ze zacinam 7 tyzden, ale ked by som to brala podla datumu pocatia, tak je to dnes ukonceny 3tt. Myslite, ze ked pojdem o 2 tyzd., t. j. 5 tt od pocatia, uz urcite bude nieco vidiet, vsak? Dal mi termin o tyzden, t. j. 4tt po oplodneni, ale bojim sa tolkych son, lebo vraj na zaciatku je to nebezpecne. Brusko mam stale v napati asi z tych nervov, sem tam ma popicha v strede, sem tam ma boli na pravom vajecniku, kde mam ten folikul (zlte teliesko) a uz sa len sledujem, ci nedostanem menzes alebo ci to nie je mimomaternicove, ked ma picha napravo ... zacala som mat taky jemne zlty vytok, pomerne husty, ked zaschne, tak je taky bielozlty. Prsia mam tazke, bolia ma ... tak ja neviem, asi sa zblaznim dovtedy! Davam si na nervy 1x denne magnezium 500, vraj sa to moze ... poradte prosim, ak mate skusenosti, ci su tieto veci co tu pisem normalne ... ja uz neviem, ako sa skludnit, lebo viem, ze ten stres mi na nicom neprida. DAKUJEM.

afrika
9. apr 2012

@lucy1311 UTZ nechaj na doktorov, ak by bolo niečo zlé-povedia ti to. držím ti prsty. ale nezabudni - STRESMI UBLIŽUJEŠ NAJMä BÁBU 🙂

lucy1311
autor
9. apr 2012

@afrika no tam je taky pako na tom UTZ, ze ten si podla mna nedovidi ani na koniec nosa! uz zato zvazujem, ze zmenim dr., ktory ma sono u seba, lebo tomuto chňavovi neverim ani dobry den :D ... znama firma v NR

tinushka13
9. apr 2012

potvrdenie tehu som mala 30.3. a to bolo vidiet taku malu ciernu gulicku.. iba to.. nic viac.. 🙂) taká malá čierna diera. 🙂))

lucy1311
autor
9. apr 2012

@miskaska ja viem, ja som šiši, ja si to priznam ... ako buldog, ked mam nieco v hlave, tak si to tam stale drzim 😢 ... chcela som kupit ten bellyamor pas, ale vraj je to odzub tak teraz preverujem inu alternativu tak hadam z toho volaco bude nech mam dusu na mieste :D

lucy1311
autor
9. apr 2012

@tinushka13 no 24 den od oplodnenia, vidis, keby idem tento tyzden ako som povodne planovala, mozno by tam uz aj mne bolo aspon tu ciernu dierku vidiet takto som si sama este zamiesala na nervy, lebo iniciativna som hned utekala 🙂 ... ja dufam, ez to bude dobre ... pockam 2-3tt a pojdem opať na skusy :D

miskaska
9. apr 2012

Ja to poznám, tiež keď mám niečo v hlave, neviem to dostať von. Ale my Ti tu predsa píšeme, že sa nemáš čoho báť, na základe vlastných skúseností.

liviana1111
9. apr 2012

@lucy1311 ty si trdlo ,ty ma normlane bavis 😀 😀 😀 😀 ja uz tu tusim nazeram ,len koli tebe, co tu napises 😀 😀 😀 uz si ta predstavujem ,ako chodis s takou tou tazkou olovenou zasterou, ktoru dostanes v miestnosti na rontgenoch, aby ta neoziarilo,ked ti rongenuju zlomeninu 😀 😀 😀 ze v tom ides do roboty elegantne oblecena v bluzke ,sukni ,alebo dakom kostime nohavicovom v lodickach a na sebe tu ziarovzdornu olovenu zasetru a cely den pred PC to mas na sebe 😀 😀 😀 😀 😀 😀
pianko vazne!!! PC ti nic neurobi, tu myslienku uz uplne vypust z hlavy 😉

lucy1311
autor
9. apr 2012

@liviana1111 tak teraz si aj ty mna pobavila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale dobry naaaaaapad, mala by som kuknut v bazari, ci volakto nepredava 😀 😀 😀 😀 😀

liviana1111
9. apr 2012

@lucy1311 to chod rovno do zelziarstva 😝

lucy1311
autor
9. apr 2012

@liviana1111 a dam si spravit aj pas cudnosti, elbo aj to mam zakazane 😀 😀 😀 😀

liviana1111
9. apr 2012

@lucy1311 nato je uz asi neskoro 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 bo to len pre panny 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucy1311
autor
9. apr 2012

@liviana1111 a sakra, zmeskala som svoj vlak 😀 😀 😀

liviana1111
9. apr 2012

@lucy1311 no vidis a si tam kde si chcela byt 😎 vlak si nezmeskala len si nastupila na ten spravny a tak pokracuj v ceste a nedaj sa uz vyprovokovat dakymi blbostami 😝 ...joj toto boli ina veta odo mna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ze ja som sa nedala na studovanie psychologie 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucy1311
autor
10. apr 2012

@liviana1111 no ale natrafila som na webe na jedneho pana, ktory sa tomu dost seriozne venuje, takze budu cerstve informacie a uz nahanam informatika v praci, nech odprace krabicu PC co najdalej odomna (akoze nemozem spavat, ze ma rusi ten smog) 😀 som to ja ale mrška hehe

liviana1111
10. apr 2012

@lucy1311 smog???? no to je take trochu odveci.... 🙂ale ked ti to dusevne pomoze ....tak uz konaj ,ako uznas za vhodne,len aby ti informatik nedoporucil dake osobitne liecenie 😉 mimochodom ked uz ma cosi vyzarovat, tak to bude asi z obrazovky(,ale ledze mame 21. sorocie,tak ani obrzovka nic nevyzaruje) a nie z krabice pocitaca, ale tak ktovie, ked ten tvoj aj vypusta do ovzdusia smog, tak mozno ma aj ine nadprirodzene vlastnosti... no ukoncujem tuto debatu tymto ,pretoze ty si budes stale aj tak viest svoje mysticke reci o tom ako to skodi a ako ti to spali tvoje dieta v bruchu... no zjave ma bylinkarka v sebe silu ale na labilnejsich ludi v podobe toho ako ich poriadne zmagorit v celom ich mysleni a uvahach a u slabsich povah jej to neskutocne vychadza ,to bez urazky ,ale vazne nechapem ako si mohla v takej velkej miere tomuto nezmyslu takto podlahnut... uz ti mozem len priat do zivota aby ta neoslovil daky jehovista lebo iny ancikrist,lebo neskoncis cica dobre 😉 ok drz sa ,drzim ti palce a nech ti to vsetko dopadne dobre aj skrz toho ako si pomylena 😉

lucka1987
10. apr 2012

ahoj . zbezne som si precitala diskusiu ... na spominany elektrosmog skutocne moze byt clovek precitlivý . uz od roku cca 1930 sa o tomto hovori .. hovoril o tom dokonca aj pan Tesla . a stovky inych lekarov, z roznych odvetvi.. takze urcite to nie je len taky blud . ved clovek je ako antena a zachytavame vsetky mozne ziarenia ... / uz len si dat na hlavu hlinikovu foliu 😕 / doporucujem sa skontaktovat s tymto panom http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/dusany/
nie som si ista, ci taketo ziarenie / z pc obrazovky, LCD, mikrovlnky, indukcnej varnej dosky, wifi, .... / je zivotu nebezpecne pre nenarodeny plod ... skor nie ako áno. no samozrejme, ze ako vsetko ma svoje hranice a tak ma svoje hranice aj ista norma pouzivania pc a obkolesovania sa roznymi elektrospotrebicmi .....

pokial sa tak bojis, doporucujem vypnut PC a ist do lesa na prechadzku. tam aspon minimalizujes dopad ziarenia na tvoje telo... neviem ci som to tu uz tebe nepisala,aleo tu bola len podobna tema... ale pokial by si si chcela byt 100% ista, ze si v bezpeci tak funguje v tomto smere jedine faradayova klietka 😅

lucy1311
autor
10. apr 2012

@liviana1111 elektrosmog, len tu som to skratila :D :D ... ano, mas pravdu, monitor vyzaruje ale dnes mi to ten seriozny pan potvrdil, ze to tie stare monitory co sa pouzivali, ze LCD nie a PC ako taky vyzaruje tiez ale dozadu vies, kadial fuka ventilator ... ale to je jedno, ja som sa uspokojila takto, pekne mi to "ujo" vysvetlil, tak som spokojnejsia KONECNE a kupila som si ten pas bellyarmor ako zaverecnu bodku a finito 🙂 ... do konca tyzdna ho mam doma, tak uz to bude dufam ok, uz na to nebudem tak mysliet, a tete bylinkarke uz asi radsej ani volat nebudem, elbo ma dovedie na psychiatriu :D ... pomylena som celkom neni, nakolko aj na tej stranke bellyarmoru pisu o tych ucinkoch, ale nie je to uz urcite take strasne ako to bolo napr. pred 10 rokmi, kedze doba pokrocila ... ale co clovek nespravi pre krpca a pokoj v dusi 🙂 ... takze tak 🙂 ... ozvem sa po sone, ako som dopadla ak xcete vediet ... idem 2.5., to bude 5tt od ovu, tak uz dufam ze pojdem na istotu a rovno s knizkou domov ... 🙂

lucy1311
autor
10. apr 2012

@lucka1987 uz som to poriesila, prave som pisala liviane a celkom som sa s tym uchlacholila 🙂 ... dakujem

liviana1111
10. apr 2012

@lucy1311 sak s tymi monitormi som ti to uz isala na zaciatku ze to len tie stare kramy velky su skodlive,nie moderne plochace a co sa tyka toho bellyamor------------ to co predavaju a pisu to co si citala na tej stranke je zaroven aj marketingovy tah, aby im tie pasy dakto kupoval 😀 😀 😀 😀 😀 😀 takze fakt uz dost o tom ,podla mna je to zbitocna investicia ,ale prosim ak ti to ma psychicky ulahodit ,tak si kup aj 10 tych pasov a cela sa do toho obal 😀 😀 noooo a jasne, ze daj potom vediet ako si dopadla,dufam ze len a len dobre!!!! ak ta dovtedy neoziari a nezabudes na to, ze si tehotna a nedostavis sa na sono 😀 😀 😀 😀 😀 a este k tej knizke!!!! tehotenska knizka sa dava az po tretom mesiaci ,takze moc sa na knizku predcasne netes 😉

lucy1311
autor
10. apr 2012

@liviana1111 jj ja som si to potrebovala rozpitvat na drobne a vybrala som si z toho vsetkeho to, co mi ako tak "vyhovuje" ... az taka sialena nie som, lebo niektore zeny isli na PN hned na zaciatku a nic nezvazovali, takze su aj labilnejsie 🙂 ... cela sa neobalim, az tak mi nesibe 🙂 ... sesternici dal ten isty gynekolog co mam ja uz v 6tt knizku, hned jak zbadali srdiecko tak mozno ma ine moresy 🙂

liviana1111
10. apr 2012

@lucy1311 no ak ti to rozpitvanie pomohlo a bolo uzitocne,tak neni o com a co sa knizky tyka nuz tak iny kraj iny mrav... ale tu u nas vacsina doktorov dava knizku az po tretom mesiaci nakolko v prvych troch mesiacoch je najvacsi pocet potratov spontannych ,koli tomu sa nevypisuje zbytocne,ale tak to ta nejdem haluzit dalsou vecou ,lebo do konca deviateho mesiaca nebude spavat 🙄

nelynka
10. apr 2012

@lucy1311 mne dal doktor knizku v 5tt hned ako videl na USG gestacny vak..
a dava ju kazdej jednej takto ci potrati alebo nie..
ja som potratila a knizku mam dodnes doma na pamiatku..

lucy1311
autor
11. apr 2012

@liviana1111 no logicky to tak vychadza, ze by to mali davat az po tretom mesiaci ... aj nelynka tu pise, ze nakoniec potratila ... takze asi je to tak lepsie .... ale ako vravis, iny kraj, iny mrav, to ze dostane zena knizku neznamena, ze ma vyhrate, uz to len uspesne dobojovat 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli