Koľko platíte opatrovateľke na mesiac?

mc26
7. jan 2012

Byvam na deninke v okrese KN,a chcela by som vediet kolko sa platí,alebo kolko by ste daly opatrovatelke na mesiac za opateru pár tízdnového bábetka?. V prípade ze nie je cez agentúru,ale na zivnost,alebo bez zivnosti, a jednalo by sa o opateru cez tízden na 9-10-hodín, od rána do poludnia.

maznacik007
7. jan 2012

300 EUR

liz_lemon
7. jan 2012

@maznacik007 nezda sa ti to malo? za 9-10 hodin denne, a take male babo?

maznacik007
7. jan 2012

@liz_lemon no myslim ze vzhladom na lokalitu je to odpovedajuce samozrejme plienky a stravu a kozmetiku si dava mama
ako je to vec ponuky a dopytu mne to prijde primerane a vtej lokalite je isto vela nezamestnanych zien ktore tolko nezarobili ani ked chodili do roboty ked mali min. mzdu...

inak za tuto sumu sa da zohnat opatera aj napr. v BA a okoli... pre take babo...

liz_lemon
7. jan 2012

@maznacik007 mas pravdu, je to viac ako min. mzda

grettka
7. jan 2012

baby, citajte, to nie je 9-10 hodin denne, ale cca za tyzden 🙂 a pise, ze od rana do obeda

deniseee
7. jan 2012

ide o poldenne opatrovanie, ak som spravne pochopila... takze cca 150-170 Eur. Je to predsa len velka zodpovednost varovat cudzie deticky

mc26
autor
7. jan 2012

ide o opatrovanie cez pracovné dni,cize od pondelka do piatka kazdí den,a 9-10 hodín denne

kathynka
8. jan 2012

za tak male babatko, aj ked je to na dedine, aspon 400e...pri 10h denne to vychadza na cca 2e/h (ak ma pracovny mesiac 20 dni), co je v podstate nic, kedze zena, ktora tuto pracu vykonava, sa tym zivi (ine je samozrejme zohnat si na opatrovanie mamicku na materskej, ktora to ma ako privyrobok)...ak si navyse mamicka zozenie opatrovatelku na zivnost, tak ma narok na prispevok z uradu prace, socialnych veci a rodiny vo vyske 230e...

deniseee
14. jan 2012

Mamina kolegyna varovala takto v Pezinku, ked uz bola na dochodku... jej cena za jedno dieta za osem hodin bola pred siedmymi rokmi 10.000 Sk, samozrejme bez stravy, bez plienok, bez utierok... to vsetko nosili rodicia. V sucastnosti, keby chcel niekto povarovat na tolko hodin denne, tak by urcite pod 400 Eur za dietatko nesla... Susedka si davala dvojicky varovat pred siedmymi rokmi a platila za 6-8 hod denne 20.000 Sk, pricom pani, ktora im varovala deticky mala u nich zadarmo byvanie a stravu... Ked si nechavam varovat ja, tak platim od 2,5 do 6 Eur za hodinu/dieta, podla toho, ci mi deti varuje mamicka na MD, co byva najlacnejsie ale nie je na to doklad, alebo profisluzba, ktore ale naozaj stoja najmenej 6 Eur na hodinu. Viac vyuzivam teda sluzby inych mamiciek, lebo by som sa nedoplatila...

erzebet2
14. jan 2012

@mc26 myslim,ze 300 eur ja dost,ak by to to robila napr.dochodkyna to ma jeden slovensky dochodok, cena sa pohybuje cca 4 eur/hod alebo 2 e/hod pri dochodkyni,studentke