Koľko priberiem počas tehu ak mám vysoku hmotnosť?

srdiecko34
2. feb 2007

vážim 106 kg 165 výška, a som na začiatku t , nerada by som vela pribrala. Dokonca som čítala, že také ženy priberú niekedy minimum.
Nemáte niektorá takúto váhu, aká je vaša skúsenosť.

svetluska.p
2. feb 2007

ahoj, uz si bola na uzv?ktory si tt? nemas nic v pase...

cucuska
2. feb 2007

? v ktorom tt si? a maš nejake problemi ?

certica
2. feb 2007

srdiecko, poznam baby, ktore dokonca pri vyssej povodnej hmotnosti dokonca niekolko kil schudnu, kedze je to uz dost rizikova vaha, zrejme budu do teba dr. tlacit, aby si sa rozumne a zdravo stravovala, takze je naozaj sanca, ze ak neubudne, nemalo by nejak pribudnut. vela zalezi od teba 😉 , tak drzim palce

lienka79
2. feb 2007

Mala som podobnu kolegynu, bola sice o nieco vyssia,ale s podobnou vahou...POcas tehu pribrala rozumne (cca 8 kg),len dobehla to potom po porode..Takze pozor na to..Mavala problemy s vysokym tlakom ,bielkovinami v moci..Takze to chce asi ozaj rouzmne stravovanie..Drzim palce

dorotka
2. feb 2007

kukni si tuto temu myslim ze by ti to mohlo pomoct

denik
2. feb 2007

srdiečko myslím, že priberanie je individuálne.. ja som mala pred tehu sotva 45kg (strašné viem, ale mala som vtedy hektické obdobie a nedobrovoľne som schudla 5kg) no a teraz sme v 8.mesiaci a pribrala som už 18kg 😉 na rozdiel od teba, mňa to veľmi teší, stále to na mne nevidno a ja dúfam, že mi niečo ostane aj po pôrode.. tým všetkým som chcela povedať to, že aj keď máš teraz vyššiu váhu, neznamená to zaručene, že budeš počas tehu nejak veľmi priberať.. záleží od teba, ako sa budeš stravovať a či sa dokážeš obmedziť v maškrtení 😉 držím palce 😵

melory
2. feb 2007

srdiecko, ked uz mas 106 kludne mozes mat aj 126, to sa po porode zas vrati do starych kolaji, tazku hlavku si z toho nerob.

lara1znk
2. feb 2007

ja mam taku silnejsiu kolegynu, dietatko sa ma narodit v aprili a zda sa mi ze takmer vobec nepribrala, dokonca som si len v januari vsimla ze je tehu, takze sa neboj, zalezi od tvojho stravovania 🙂

titkovamiriam
2. feb 2007

ahoj mala som 96 ked som otehotnela a pribrala som 6kg,problemy som mala ku koncu s tlakom,no to ma vela zien.pri prvom tehu som mala 76,druhom 86 a tak sa to stupnovalo.teraz mam 84kg u chudnem dalej asi preto ze stale kojim.

grmitko
2. feb 2007

srdiecko, ja som mala na zaciatku tehotenstva 103, meriam 174cm a pribrala som 13 kg, ale to som cakal dvojicky. Pri porode som zhodila asi 11 kg a ten zbytok do povodnej hmotnosti som zhodila do mesiaca po porode. Teraz vazime este menej. Okolo dvoch drobcov je dost roboty a niet casu sa najest 😀 . Netreba si z toho nic robit, nemala som ziadne problemy, chvalabohu, ale ja som ani nikdy stihla nebola. Vzdy ma bolo viac ako dost. Stravovala som sa normalne. Priberat som zacala az tak vo stvrtom mesiaci, dovtedy som pribrala asi 2 kg. Tiez si nikto nevsimol ze som tehotna, az ked mi vyskocilo brucho, inak mi kazdy vravel, že keby som nemala brucho, tak si to ani nevsimne. A to som mala od siesteho mesiaca do porodu dost poriadne 😀 😝

titkovamiriam
2. feb 2007

No ani na mne nebolo ziadne tehu vidno,malo sa to kam schovat.jedine komu ta moja hmotnost vadila bol lekar na ultrazvuku,ze tam dobre nevidi.no technika postupila a pri marekovi mi nik nevinadal.

maca793
2. feb 2007

baby, chcem pridať ja svoj postreh. keď som bola prvý raz tehu, na začiatku som vážila 51kg. po dvoch mesiacov som mala58kg, a každý týždeň to išlo hore a hore. až sa to zastavilo na váhe a teraz sa podržte a to si vôbec nevymýšľam 130kg!!!!!!!!!!! ☹ ☹
rodila som cisásrkym dvojičky, po pôrode som mala 78kg a trvalo mi celé presne 3roky kým som sa vrátila na pôvodnú váhu. dokonca som mala aj pod 50kg. pri druhom tehu som pribrala 20kg a do mesiaca od pôrodu som vážila 52kg. po pôrode som vážila 56kg. počas tehu som sa vyhýbala sladkostiam alebo som ich jedla s mierou(1keks na deň), pila som nesladené čaje, malinovky vôbec len detské minerálky a stravu som jedla nesolenú alebo len málo solenú a to v normálnych porciách. takže to záleží len na tom, akú máme genetiku.

emjee
2. feb 2007

maca 80 kil 😲 ale klobuk dolu, ze si sa dokazala vratit k povodnej vahe

maca793
2. feb 2007

ani neviem ako to išlo sporadicky pomaly veľa som zhodila až 8kg za 3 týždne, keď som nastúpila do roboty. jedla som normálne a to hlavne večer do neskorých hodín. praktizujem to aj teraz. nerobí mi ťahať 2hodinovku od 20.00do 22.00večera. alebo niekedy aj v noci si dám keks, čokoládu a zapijem to malinovkou a na mne nič nevidno. naši vravia, že mám gény na starkú z otcovej strany, tá bola po 2 deťoch ako papek.

expertka8
2. feb 2007

..maca..ty brďo..a to som si myslela..že týx mojix 30kg je "vrxol"... 😅 ...80kg???...to som si teraz prečítala 1.krát... 😕 ...a ty dokonca "žiješ"...a vyzeráš skutočne po pôrode skvele 😉 😵

maca793
2. feb 2007

díky baby len keby mi ostali prsia ☹
neviem čo by som dala za to, aby som ich mala väčšie aspoň také 2 😉

janeette
3. feb 2007

čaute.Tak ja som na začiatku vážila neakých 75 a teraz som v 32tt.,a vážim 106kg,mam 173cm.pritom ani vela nejem.je to riadna záťaž.pás mám pomaly až pri lopatkách,strie všade kde sa môžu vyskytnuť,no tie som zdedila po mame...myslím,že si budem musieť po pôrode kúpiť celý šatník XXXXL.No ale čo už,hlavne nech je bábetko zdravučké 😀 .Hej a jedna známa mi povedala,že žena v tehotnosti pribere len zo 5 kg 😵 😵 😵 .Inde som sa dopočula,že žena,ak má viac ako 100kg,na90% bude rodiť cisárskym rezom,aby nenastali koplikácie.čo je na tom pravdy?

dorotka
3. feb 2007
dorotka
3. feb 2007

maca ja obdivujem hlavne ze to tvoja chrptica zvladla a samozrejme aj teba ze si to potom dala dole

arabeska
3. feb 2007

janeette,moja krstna rodila ako 110 kilova a rodila normalne,to zavisi myslim aj od tlaku a roznys inyx faktorov.takze ak nemas ziadne ine problemy len vysiu hmotnost tak mozes rodit normalne

janeette
3. feb 2007

ty máš pôrod pomaly pred sebou,nebojíš sa trošku?

arabeska
3. feb 2007

inak maca,fuuha klobuk dole ze si to zhodila do povodnej vahy,mas moj obdiv.
janeette a ty mas nejake ine problemy?

dorotka
3. feb 2007

janeette ano trosku hej teda do dokonca januara som sa nebala a ako padlo prveho nejak ma to chytilo 😀 😀 😀

janeette
3. feb 2007

našťastie nič také hrozné,len tá váha mi robí menšie problémy,pri pohybe ale to je myslím normálne,a večer sa neviem na ktorú stranu sa otočiť,na každej ma poležiačky dosť bolí kostrč,ale to je asi vahou dieťatka.

janeette
3. feb 2007

dorotka,ja mam termin kus dalej,ale tiež som sa doteraz nebála,no ale už pomaličky sa aj začínam báť.myslím,že sa mi v porodnici budú klepať nohy 😅

arabeska
3. feb 2007

tak ja nevidim dovod preco by si mala rodit cisarskym,pokial ho ovsem nevidi tov dokino.inak 30 kil je dost,ja tieraz vazim 70kg a dufam ze priberiem maximum 10kg ako pri prvom.ale ty mozes byt naliata aj vodou co sa stava dost casto,takze si hlavu nerob a po porode sa das do formy hned,uvidis pocas kojenia sxudnes a sxudnes aj pri behani okolo babenka 😵 😵 drzkam palce

tigrica182
14. apr 2011

ahojte - no pridavam aj ja svoj postreh - som prvorodicka a ked som otehotnela mala som 82kg - teraz som v 37.tt a pribrala som len 6kg - manzel mi hovori, ze dokonca som na stehnach a zadku schudla... len brusko vyskocilo poriadne... takze si s tym hlavu nerob a uzivaj si tehotenstvo a nad kilami sa mozes zaoberat, neskor, po porode... a neboj ak by si kojila - tak aj pri tom sa chudne... takze hlavu hore .... 🙂

nibiru
15. apr 2011

no ja som ostala tehotna s vahou 85kg prvy trimester som schudla na 80kg a do konca tehu som mala 108kg lenze ja som od 5mesiaca mala obmedzeny pohyb mala mi tlacila na klb.+ v 34tt mi zistili preklamsiu rodila som v 38tt prirodzene a domou som odchadzala o 13kg lahsia tak som bola naliata vodou no mala bude mat 9m. a ja som nezhodila ani kilo este som 2 pribrala ☹ kojim stale ....no dufam ze ked prestanem kojit vaha pojde dole 😒

haniplanetka
23. sep 2012

mám taky vysokou váhu tak si hlídám kyčle, abych nepřibírala, měla jsem je nemocné. Jím pestře a zdravě a mám v 19tt plus 1kg.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre