Kozmetika počas tehotenstva. Čo áno a čo nie?

bosilek
5. okt 2006

Ahojte baby,
Pred niekolkymi dnami som zistila, ze som tehotna 🙂 S manzelom sa samozrejme velmi tesime a uz som zacala pozerat "tehotne" temy 🙂 Nevidela som vsak temu o kozmetike. Zaujima ma, ci mozem pouzivat hociaku kozmetiku, proste vsetko - masky na tvari, na vlasy, telove mlieka, losiony, pletove mlieka, kremy, atd. Ak sa uz niekde o tom pisalo, pls, napiste mi link. Ak nie, budem velmi rada ak sa podelite o vase skusenosti a ak mi poradite. Mozno je to blbost, mozno sa vsetko da pouzivat, neviem... Viem, ze este skoro na taketo "pripravy", ale chce sa mi, aby vsetko bolo v poriadku s mojim tehotenstvom a tak... 🙂 Dakujem 🙂 Ozaj, je ti niekde tema pre "zaciatocnicky tehulky"? 🙂

latvia
15. mar 2010

ja som mastila brucho od zaciatku a v 38tt mi zrazu vsetko popuklao 😝 a tak som sa tesila ze budem bez strii 🙂

martina149
15. mar 2010

Ja som sa pri prvom aj druhom tehotenstve natierala normálnym telovým mliekom od Avonu po každom sprchovaní a nemám na bruchu ani jednu striu a aj teraz sa natieram len telovým mliekom nič zvláštne a zatiaľ žiadne strie.Tak dúfam,že už nebudú.Ale veľkú úlohu zohráva aj dedičná predispozícia.Moja mama nás mala 5 a nemá ani jednu striu a takisto aj obe moje sestry.

silvapokorna
22. jan 2015

@bosilek ahoj, kľudne používaj všetko ako si zvyknutá, aj farbenie vlasov mozes. ja som v tehotenstve vyhybala iba takym veciam ako trvala na vlasy, antibiotika, aj v kremoch a pletovych vodach a pod. proste silnejsie chemicke zalezitosti. inak som pouzivala vsetko ako som bola zvyknuta. ono si telo a koza stejne povie svoje, da ti jasne najavo napr. alergickou reakciou, zacervenanie koze a pod, ze jej to alebo ono nesedi. mne napriklad vyhovovala kozmetika zn. Dove a uz som pri nej aj ostala. hlavne vlasy ma v tehotenstvo neposluchali a to som objavila prave sampony od Dove a tie mi sadli v tej dobe. viac sa zameraj na to co jes a lieky zbytocne neuzivaj. a pridaj vitaminy, hlavne kyselinu listovu, ta je velmi dolezita v tomto stave. prajem pohodove tehu a krasne a zdave mimco. 🙂

tama321
22. jan 2015

@silvapokorna už má 7 rokov 😀

ivky
25. jan 2015

Ahojte a co hovorite na intimnu hygienu, su vhodne produkty napr z avonu alebo radsej len z lekarne?

nutrimas
25. jan 2015

Vseobecne a nielen pocas tehotenstva je vhodne pouzivat kozmeticke pripravky bez obsahu chem. latok, ktore maju viacero neg. ucinkov na nase zdravie. Vhodne je vzdy pred kupou citat zlozenie na etiketach. Prirodnu kozmetiku sme zacali sami pouzivat kvoli zhorsujucim sa ekzemom aj u nasich deti a mame s nimi len dobre skusenosti. V nasej ponuke najdete pestry vyber pritodnej kozmetiky, aj pre citlivu detsku pokozku.

@ivky Co sa tyka intimnej hygieny, najlepsia je cista voda. Ako prevenciu pred mykozami je vhodne pouzivat cisto bavlnene spodne pradlo a prip. intimky zo 100% bavlny, bez chloru a syntetiky:
https://www.modrykonik.sk/shops/kozmetika-dospe...

silvapokorna
30. júl 2015

Ahojte žienky, ak by ste mali záujem vyskúšať kozmetiku z radu Dove go fresh, tak prebieha súťaž o balíček produktov s nápojovou fľašou. Stačí poslať fotku na zadané téma. Viac tu: http://bit.ly/Sutaz_Dove.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre