Kratšia - zaostávajúca stehenná kosť v 19. týždni

hope170317
15. máj 2018

Ahojte. Prosim Vas mate niektora skusenost s kratsou stehennou a ramennou kostou na utz v druhom trimestri? Vsetky ostatne merane hodnoty zodpovedaju 18/5 ale dlhe kosticky zaostavaju tyzden (17/4).

ukulela
15. máj 2018

ja. doktorka len povedala, ze stehenna je trocha kratsia, ale ze nemam stresovat, ze to moze byt len normalna tabulkova odchylka a na dalsej kontrole to premeria - a tak aj bolo, dorastla do tabulkoveho rozmeru. ziadny stres. vo vseobecnosti moja dok bola skvela, vedela ukludnit, nicim nestrasila, netlacila do amnio, pohodacka, ale napr ked bolo treba robila vysetrenia nad ramec povinnosti ... vdaka za nu, skoda, ze je uz v dochodku 🙂

hope170317
autor
15. máj 2018

@ukulela Ja som bola u Grochala v MT....a ten hned odporucil amnio. Na kt. ale som uz ale davno bola. Snazim sa mysliet pozitivne.Ale bojim sa velmi. Hladam vsetky dostupne info.

ukulela
15. máj 2018

@hope170317 no neviem, podla mna tyzden zaostavania je uplne OK, ako grochal je odbornik par excelance. ak si bola na amnio, vysledky uz mas? ak su tie OK, tak nic neries, vsetko ostatne bolo OK, len ta stehenna kost nie? kratsie stehenne kosti mozu indikovat nejake postihnutia, ale ked su ostatne veci OK, aj amnio vysledky, tak by som sa nestresovala. kedy budes mat dalsie sono? to ti da odpoved.

belllinka
15. máj 2018

Ja som mala rozdiel aj 3 tyzdne medzi stehennou a ostatnymi kostami, dr. to vobec neriesila. A ked som videla, ako sa to meria, tak som vobec nestresovala. Tie merania su dost nepresne.

hope170317
autor
15. máj 2018

@ukulela Ako vysledky z amnio ano negativne, ale tieto "rastove anomalie"netestovali ale nasli ulozenu cast vzorky tak mi este dotestuju. Snad jej bude dost. Zaostavaju dlhe kosti aj ramenna. obe boli 24,4 mm a mali byt cca 28mm. Dalsie o mesiac a pride mi to zas ako neskutocna doba. uz cakanie na amnio, potom na sono a zas cakat, zblaznim sa.

hope170317
autor
15. máj 2018

@belllinka A vsetko ok? nebol problem ani s vahou babetka, ani si skor nerodila? Ako dok uuplne nic k tomu?

belllinka
15. máj 2018

Uplne vsetko ok, rodila som v termine, vaha 3,5

tinapa
15. máj 2018

@hope170317 Váham, či ti napísať, aby som ťa úplne nezostresovala.. Presný týždeň ti nepoviem, ale bolo to určite viac než 19.tt, to sme boli u dr.Grochala, poznamenal, že stehenná kosť je trochu kratšia, ale inak vš.o.k, však ani my nie sme výšky, tak ani on nebude.. Presne takto nám to povedal. Dlho sme na to neprišli, nebolo to až tak vidno..hoci bol menší, pripisovala som to niečomu inému. A potom bác- na FRO v Martine, kde sme boli na rehab.pobyte- p.primárka nám odporučila gen.vyšetrenie..to bolo v 1,5 roku približne. No a testy vyšli pozitívne- má hypochondropláziu. Je krásny úžasný zdravý chlapček, len je nižší.. Pre nám to bol šok, pretože som na to nebola pripravená.. No nie je to tragédia, sú oveľa horšie veci.. Už som na to prišla...

hope170317
autor
15. máj 2018

@tinapa presne na tieto vady nam.robia teraz tu dodatocnu amnio...tak sa toho bojim. na strane druhej, je to len nizsi vzrast, predsa len, nie? ci su k tomu pridruzene dalsie diagnozy😕

tinapa
15. máj 2018

@hope170317 Vôbec nemusia byť, my sme však mali..

vincp
15. máj 2018

My sme mali kratsir a aj ramenne na genetike cca dva tyzdne a maly mal pri porode 4230gramov. Jedina diagnoza ktoru spomenul bola Liliputanstvo

tinapa
15. máj 2018

Je to len nižší vzrast, áno.. Andrejko má takmer 5 rokov, je úplne zdravý..

hope170317
autor
15. máj 2018

@vincp A vsetko dobre? zistili vam to uz v 2trimestri, ci az v 3?

vincp
15. máj 2018

Ja som bola u Grochala v 23.tt

mijunik
15. máj 2018

@hope170317 niečo Ti poviem ☺️ Čakáš dieťatko, ktoré už teraz veľmi ľúbiš a ono ľúbi Teba. Nech by bol výsledok vyšetrenia akýkoľvek, nebudeš ho menej ľúbiť. Moja dcérka má od narodenia jemne hendikepovanú jednu ruku. Nevedeli sme, či tú ručičku rozhýbe. Rozhýbala. Ale niektoré pohyby s ňou nespraví. Lenže je milá, empatická, vtipná. Hrá na flautu, pláva. Ľúbim ju veľmi. A som šťastná, že ju máme. Aj keď fyzicky kvôli ruke asi nespĺňa nejaké ideály dokonalosti. Pre mňa dokonalá je. ☺️☺️ Teš sa na dieťatko. Na Tvoje ľúbené a ľúbiace bábo. ☺️☺️

janaaaaaaaaa
16. máj 2018

Porozmýšľaj aj či nemáte v rodine proste kratšie nohy. My sme mali zase úplný opak, dcéra sa mala narodiť podľa stehennej kosti 4 kilova ale chvalabohu sa tak nestalo, len malá straaaasne dlhé nohy 🙂 a to ma doteraz

mijunik
16. máj 2018

@hope170317 a ešte niečo. Máš silnú, veľmi povzbudivú prezývku. ☺️☺️ Už včera som Ti to chcela napísať. Zvyčajne prezývky neriešim, ale tu si neviem pomôcť. ☺️ Núti ma "to" pripomenúť Ti to slovo "hope". ☺️🌻🌼 Posielam Ti veľa, veľa energie. ☺️

felycity
16. máj 2018

ahoj, tiež som váhala, či napísať, ale keďže už to riešite a bolo vám naznačené očo by mohlo prísť do úvahy tak predsa napíšem, hlavne sa prosím nestresuj, kratšie ramenné a stehenné kosti ( teda dlhé) môžu znamenať podozrenie na kostné dysplázie, najčastejšie je to hypochondroplázia a achondroplázia, v ľudovom jazyku ľudia nižšieho vzrastu, ide o genetické ochorenie a to o mutáciu jedného faktora, ktorý spôsobuje opak, namiesto, aby podporoval rast tak ho brzdí ( takéto detičky sú síce nižšie, ale sú veľmi šikovné a inteligentné a fungujú ako ostatné deti ( my máme achopndro, žijeme úplne normálny plnohodnotný život, syn lyžuje, korčuluje a skôr my mu nestíhame 🙂 /, ale ako ti tu baby píšu nemusí toto zaostávanie nič znamenať a aj keby sa to potvrdilo tak ti garantujem, že to dieťatko budeš milovať a bude ťa robiť šťastnou každý deň. Ak by si chcela viac info daj vedieť. P.S. na facebooku existuje skupina achondroplazia česká republika, sú tam rodičia aj zo SR a mamičky, ktoré podobné podozrenia riešili počas tehotenstva, možno aj tam nájdeš informácie. Ale skôr než niečo nemáte potvrdené by som neriešila.

hope170317
autor
16. máj 2018

@felycity nejdr mi odpisat ti teraz na spra. Neda sami najst nta skupina na fb. Presne tak sa cvolato?

felycity
16. máj 2018

@hope170317 ani mne to nešlo , ale potom som to zavrela a išlo, nevadí... volá sa Achondroplazie Česká republika.

hope170317
autor
16. máj 2018

@felycity ozvem sa ked to pojde. Blbne mi to pisem ako madar. Skupinku som nasla. Dakujem.

hope170317
autor
16. máj 2018

aaa vsetkym vam dakujem za nazory, povzbudenie a skusenosti dodava mi to silu a odputava myslienky...

pietrula
4. nov 2023

@hope170317 Ahoj, ako ste nakoniec dopadli?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre