Krvný obraz počas menštruácie

lalypaly
25. feb 2015

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či mi neviete povedať ako je to s krvným obrazom počas menštruácie,teda či keď idete na odber krvi (klasický krvný obraz) na gynekológii, či sa podľa výsledkov dá rozoznať, či máte, alebo nemáte menštruáciu. Ďakujem.

pilinka1
25. feb 2015

nie..pokiaľ je k dispozícii len krvný obraz, nikto z neho nezistí, či bol odobratý v čase menštruácie alebo inokedy

siska53
25. feb 2015

@lalypaly ja viem len tolko,bola som na prehliadke,kde mi robili test aj na urcite onkomarkery. Mala som akurat menzes. A ten jeden onkomarker mi vyskocil prave kvoli menzesu. Ostatne vysledky mi menzes neovplyvnil.

latvia
26. feb 2015

@lalypaly nie, pocas menstruacie strati zena maximalne 300ml krvi, aj to v priebehu cca 6 dni pri silnejsom menzese. to sa na krvnom obraze takmer vobec neprejavi. nehovoriac o tom, ze vela zavisi aj od toho, kolko tekutin pred odberom vypijes, vysledok to moze skreslit. mas zle vysledky?

nelita02
2. sep 2020

@siska53 ahoj, prosim ta, ktory onkomarker ti vyskocil pocas manzesu? a kedy ti ho brali na kontrolu opat z odberu? dakujem

siska53
4. sep 2020

@nelita02 fuha, to uz neviem, to bolo 6 rokov dozadu. Na krv som sla.potom.mimo menzesu a bolo to ok..