Mačka Britská modra - beriete ju von aj v zime?

tinka144
25. jan 2019

ahojte.mame 5mes.macicku britska modra. ma niekto skusenosti s cestovaním? beriete macku von, hlavne teraz v zime?
ďakujem za odpovede

beky1813
25. jan 2019

My sme od zaciatku mali prepravku v chodbe, spava tam, cize cestovanie nebol problem. Je zvyknutý od malicka na prepravku. A von s nim nechodime, boji sa

lucinika
25. jan 2019

@tinka144 moja mamina ma britskú modrú. Žije v zahraničí ale mačku si kupovala na dovolenke v SR,cize s nou cestovali v aute cca 20 hodín. Veterinár dal na dlhú cestu tabletky ktoré mačke dala a spokojne a bez stresu cestovali domov. Venci ju pravidelne, ale u nich sú v zime cca 5 až 9 stupnove teploty.

lubik87
25. jan 2019

My máme kocúra britská modrá má už 13 rokov 🙂 je kastrovany..behá po vonku len taký fukot má take driapadlo so zvonček mi naučil sa.zenled chce ísť dnu tak začne driapkat ..keď chce von stojí pri dverách ..

katrin21
25. jan 2019

mali sme britku a chodila s nami medzi PD a TT pravidelne autom.. prve cesty mraucala, ale potom si zvykla, chodila v prepravke, kde mala decku naskladanu, neskor, ked uz bola velka cestovatelka, mohla som ju aj nechat volne, spala na zadnom sedadle, alebo vzadu pod zadnym oknom na tej plosinke 🙂
Vydrzala v pohode tie 2h cesty... inak, je bezproblemova macka, ktora ma svoju osobnost,je velmi inteligentna, ale urobi len to, co ona chce, nenecha sa oblbnut.. Je velmi pritulna, ked ma naladu 🙂 ked ju nema, tak ju nedonutis, proste ma svoje JA...
von sme ju nepustali, ale stale chcela ist von, parkrat usla, ale hned sme ju chytili, lebo som sa bala, aby sa jej nieco nestalo a aj kvoli hygiene, je to ine, ked je len domaca, je to predsalen zdravsie..lebo spavala s nami v posteli na paplone pri nohach atd... takze radsej....
ak by si chcela , aby chodila aj von, tak ju musis nechat od jesene casto vonku, aby si vytvorila podsadku srsti, inak by jej bola zima, ako kazdemu bytovemu zvieratku

lindusss2016
26. jan 2019

Cestovat macky kludne moze. Treba jek kupit prepravku, nechat ju, nech sa s nou sama zoznami, ked tam zacne polihovat, bude ok. Britke prechadzka vonku iat neublizi ani v zime, skor ide o to, aku ma povahu, ci nie je velmi bojazliva, ci vy mate bezpecny dcor atd. Je uz len na tebe, ci ju naucis chodit von samu, na voditku alebo vobec. Mozno jej postaci balkon, musis zistit sama.

tinka144
autor
26. jan 2019

@lindusss2016 ďakujem krásne !!!

tinka144
autor
26. jan 2019

@katrin21 ďakujem krasne!! tiež v aute mrauci .zatiaľ druhá cesta....ďakujem za skúsené rady👍😘

tinka144
autor
30. jan 2019

@lubik87 wau 13 rokov....naša ma 5mesiacov....takže sa postupne všetkému ucime

tinka144
autor
30. jan 2019

@lucinika ďakujem....super !!!

lubik87
30. jan 2019

@tinka144 áno už je to starý pán 🙂 už nemá ani zúbky len jeden tak všetko dostáva mäkkučké 🙂 naučíte sa všetko hlavne treba mať rád to zvieratko 🙂

tinka144
autor
31. jan 2019

@lubik87 máš nejaké tipy ako ju odnaucil skákať na linku na pracku a pod.? viem že mačky skáču a že sa nedajú "vycvicit" . všetko objavuje.skúša . takže ak existuje nejaký trik....tak porad😁

lubik87
1. feb 2019

@tinka144 no u nás fungovalo dať čistú vodu do rozprasovaca a keď bolo niečo zle tak sme naňho prskli... samozrejme keď sa nikto nepozeral bol pán kuchynskej linky ale ako ale niekoho zbadal tak fukoty dole :D potom aby nedriapal.nabytok tak driapadlo v každej izbe ..na to sa naučil.rychlo a ocino mu vyrobil polickovu preliezku na stene a celkom pod stropom v kúte leharo tam sa mu páčilo.mal.rozhlad..tera sa.preraba obyvka tak je.hotovy že nieje kde t ak sedáva v okne 🙂