Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Mali ste doma mačku počas vášho tehotenstva?

ivis_iv
3. aug 2017

Ahojte 🙂 chcela som sa opýtať , či niektorá mate doma mačičku britskú, ale pod. a ste tehotná ? myslím normálne v byte. alebo skúsenosti s týmto.

ciernypes
3. aug 2017

@candii no .uplne ta chapem🙂

mamutka
3. aug 2017

@ciernypes seriózne, vyskúšala som asi 7 druhov kvalitných drahých granul a po všetkých to smrdelo a ver tomu, ze ked som našla tie co mojim mackam sadli, necítiť to. Proste to treba vychytať, ako každé dieťa je iné, aj každá mačka, aj každý pes je iný. Vonkajšie mačky pozeru kadečo, vtáky, myši, zvyšky z kuchyne... To musí byť kentus.... Ale jednoducho ak im strava totálne sadne, majú wc uzavreté a s filtrom, nie je problém. A moj muž je extrémne citlivý na pachy, keď ten uznal, ze nic necítiť, tak už nie je o čom. Nemôžeš súdiť všetky tvory podľa toho čo poznáš ty vonku pri zvieratách.

misinka0611
3. aug 2017

@ciernypes No vidis to, my používame filtre, pravidelne čistíme a este aj neutralizator pachu a naposledy ked u nas bola spolužiačka zo základnej školy az ked zbadala mačku sa pýta, vy mate aj mačku? Nevedela :D To kravské lajno mne napr. smrdí viac, to je uz čistý čpavok. Asi potom sila zvyku na kravské lajno, hnoj a jeho objem si zvyknutá viac ako na pár bobkov od mačky 🙂

puklica13
3. aug 2017

@ciernypes no určite je tam viac ravfy ako mal tvoj zeolog..treba kuknúť aj zdroj...ale to tebe asi hlavicka nepohne toľko infosiek naraz 😂

minttu
3. aug 2017

@ciernypes "Vyhadzovat" zvierata z domu svedci o inteligencii jedinca - alebo teda skor jej nedostatku. Ked uz to inak nejde, tak snad zvieratku najdem nahradny domov.

misinka0611
3. aug 2017

@minttu Ono potom a ze preco ľudia nachádzajú psov v komtajmeroch a mačky v krabiciach.. Lebo medzi nami žijú takéto hyeny...

ukulela
3. aug 2017

@ciernypes Konečným hostiteľom toxoplazmózy sú mačkovité šelmy, hlavne mačky domáce. Toxoplazmóza sa však môže nachádzať aj u cicavcov, hlavne u hlodavcov alebo vtákov. Len u mačkovitých šeliem prekonáva T. gondii sexuálne štádium. Medzihostiteľmi T. gondii môžu byť kozy, ovce, králiky, prasce, kravy, kurčatá a iné vtáky. U všetkých zvierat môžu byť prítomné infekčné štádiá v tkanive (svaloch alebo mozgu).
... takze ak sa macky na tvojom dvore nakazia toxo, mozu ju chytit od tvojich sliepok, krav, prasiat, .... takze ako tehotna by si tvojou logikou mala vykantrit pred otehotnenim vsetok statok. ale k tomu - ako sme uz 100000 krat pisali, no nereagovala si, bacha na zeleninu, maso, ... mysli na to, ked nabuduce budes kostovat gulas, ci uz je maso hotove, ze si prave mohla dostat toxo aj od tvojho prasata.
kapisto uz?

zibi
3. aug 2017

@ivis_iv neboj , skor dostanes toxo zo zle upraveneho masa ako z macky. Najma ked nechodi vonku a neje vtaciky.

ciernypes
3. aug 2017

@ukulela ja macky nemam.

mafifka
3. aug 2017

Ak má niekto mačku (ale platí to pre akékoľvek domáce zviera) je zaňho zodpovedný. Znamená to, že je zodpovedný aj za jeho zdravotný stav. Pravidelné návštevy u veterinára sú tu samozrejmosťou. Vo vlastnom záujme a v záujme zvieratka. Mačky majú tú smolu, že sa na ne nalepilo kopec povier...Mám dve mačky a dve deti. Počas tehotenstiev nebol v tomto smere žiadny problém. Samozrejme, mačky sú v byte a sú ZDRAVÉ. Kontaktu a hladkaniu neznámych zvierat (zámerne píšem zvierat, nielen mačiek) počas tehotnosti som sa vyhýbala. Takže zhrnutie: mačka počas tehotenstva nie je problém, ak je 100% - ne zdravá.

ukulela
3. aug 2017

@ciernypes tak potom este skor hladaj dovod, ked zistis, ze si dakedy ani nevies kedy prekonala toxo (lebo nie kazdy musi mat priznaky napr)

ivis_iv
autor
3. aug 2017

@zibi ja uz som zmetena 😂😂😂 nepotrebovala som o tom aby sa tu niekto hadal......iba som sa chcela spytat ci takto niekto macku chova....a hocijaku macku by som si len tak nezobrala 🙂

jajka257
3. aug 2017

@candii aspon si mu nasla domov....
@ciernypes vies, my mame dve macky. Jednu z utulku a druhu darovanu, vlastne zachranenu pred smrtou. Pre nas su to clenovia domacnosti. Su cistotne, vonave a hlavne maju pravidelnu lekarsku starostlivost. Dokonca maju predplatenu kartu pre milacikov, veterinar pride k nam, keby daco. Chodia s nami aj na dovolenky....a poviem ti, od kedy ich mame, nepozname antibiotika a ani lieky na alergiu a astmu. A ta radost, ked pridem domov, cakaju pri dverach. Nasa Baska ich miluje a vsetci sme spokojni. 😝;

jajka257
3. aug 2017

@ivis_iv my mame dve. Uzasne stvorenia. A aku si chces vziat?

candii
3. aug 2017

@jajka257 joj aj som si poplakala za nim a stale som s babou v kontakte a posiela mi foto. Tu mu nebolo dobre, priatel nervozny z neho lebo plzol, kocur v strese. Vidim ze teraz je spokojny 🙂

jajka257
3. aug 2017

@candii ved jasne😀nas tatinko by ani jednu nedal. Kebyze mame dom a nie byt, mame uz dalsie doma. Ale nasa prva, Sasa, je tazka povaha, ako tak zvladla druhu - Lilu. A uz by asi tretiu nerozdychala.

ukulela
3. aug 2017

@ivis_iv tak aspon mas info 🙂 ja ako som pisala,som prekonala toxo, ked som mala myslim 16. ked som bola v nejakom 3tom mesiaci sme vzali 2dnove maca a odchovali ho na flaske ... ak vezmes aj macku z utulku, tam by mali byt veterinarne osetrene. resp popros ich, nech ju otestuju na toxo.
a sme viacere pisali,ano - toxo sa prenasa macacimi vykalmi - ale len v pripade,ked je macka akutne chora a infekcna - a to trva 2 tyzdne - potom uz infekcna vie je. a este k tym vykalom - toxicke sa stavaju po viac ako 24 hodinach na vzduchu. takze ak sa macaci zachod cisti pravidelne aspon raz denne, ziadna toxo v nom nebude. ovela vacsi pozor si treba davat na to tepelne neupravene maso - tataraky, udene klobasy, udene, ... a tiez napr kostovanie masa pri vareni - ak bolo kurca/prasa/... nakazene, mozesdostat toxo skor z toho, ako od doma chovanej a veterinarne osetrenej macky. a tiez reda bacha na tu zeleninu zo zahrady - poriadne umyt.

zibi
3. aug 2017

@ivis_iv hadal? 😲 asi si ma zle oznacila ... ved ja som ti len odpisala, ze sa nemusis bat, ze toxo nedostanes ked macka zije v byte, ze to skor z masa.. ja mam macky cely zivot a toxo som nedostala
ale je pravda, ze som si davala preventivne toxoplazmozu zistovat 🙂

ivis_iv
autor
3. aug 2017

@jajka257 britsku modru by som chcela

ciernypes
4. aug 2017

@ukulela nastastie som toxo nemala,a verim ze nedostanem.

jajka257
4. aug 2017

@ivis_iv tak hlavne pozor na chovatela, niektori to robia len pre zisk a zvieratka su chorlave a slabe.

ivis_iv
autor
4. aug 2017

@jajka257 len tak by som si ju urcite nezobrala....a v prvom rade by som s nou isla ku zverolekarovi.

katrin21
4. aug 2017

@ivis_iv su to krasne macicky.. aj my sme mali britku... 🙂 je to skvele plemeno do bytu a ked nebude chodit von, tak sa nemas preco bat toxoplazmozy... ak das surove masko, tak ako som pisala, tak vzdy naporcovat do mensich davok a premrazit 3dni v mrazaku a potom vybrat a dat... alebo len grabule a tasticky a mas to..... Hovorim, 7 maciek som mala za zivot z toho 3 boli len bytove a ostatne dnu aj von, ked sme uz " len bytove" nemali...posledna co mame teraz,je vonku ale chodila aj dnu kym sa mala nenarodila.. a uplne v pohode.... to je uz taka obycajna.. ale mali sme aj Britku... Lili sa volala. .. a teraz mame Lori , je sterilizovana uz rok.🙂 Na poslednej foto som uz tehotna asi 4-5 mesiac s dcerkou... 🙂, normalne si chodila mi lahnut k brusku.. citila to asi, ze tam je babo...

katka253111
4. aug 2017

Ja som mala 2obycajne macky co boli len v byte a ziaden problem 🙂 aj kednniektori mudri ludia si neodpustili pripomiemky, ale ich problem 🙂 moja macka sa napr.brusku vyhybala, hoci dakedy mi nan hocikedy skocila, ako tam bol drobec, tak davala pozor... a co bolo zvlastne - a uvedomila som si to az po porode podla fotky - ze mi v jeden den led som bola 37+5 dala hlavu na brusko a tak lezala... o hodinu na to mi odtiekla plodova voda - ta moja cica, ktora sa cele tehu nepriblizila k brusku, to citila - uuuzasne 🙂

A ak vas bude niekto strasit toxoplazmozou, tak kludne treba povedat, ze nie ste taky gurman, aby ste jedli vykaly (navyse ak by aj macka toxo mala, tak je infekcna len asi 11dni, nepamatam presne)... ale skor sa clovek nakazi od zle umytej zeleniny a ovocia, zle tepelne spracovaneho masa alebo neunytych ruk zo zahrady 🙂 z macky minimalma sanca 🙂 a takisto je sanca, ze ste toxo prekonali ako dieta ci neskor mimo tehu a uz vas nemoze ohrozit -

lolita555
4. aug 2017

Neboj sa macky ja som vzala z ulice maca nevedela som ze som tehu dala som ju kastrovat robili jej testy bala som sa strasne.ale doktor ma ukludnil ze to by som to hovienko musela zjest aby som sa nakazila😂😂ze skor zelenina neumyta a tak.....takze bez obav

ivis_iv
autor
4. aug 2017

Ďakujem žienky za rady 🤗....určite to nebude take zle....a mačky mam strašne rada ☺

kobrtko
4. jan 2018

@ciernypes Si mala poriadne umyť ruky tá tvoja známa... ale chápem, že mačka mohla mať toxo... bola to taká debilná náhoda... tehotná si musí dávať pozor... ale tak isto je prenášačom napr. králik alebo už vyššie spomenuté faktory... proste hygiena rúk a potravín je na prvom mieste...nemôžeme všetko len na mačky hádzať... 🐱

Tu začni písať odpoveď...

Odošli