Mám ísť k zubárovi v tehotenstve alebo počkať?

mien
31. dec 2007

ahojty všetky tehuľky, ja sa vás chcem opýtať, že či niektorá už mala problém so zubami, lebo mne práve vypadla blombá, a bojím sa navštíviť zubára, lebo sa bojím, že mi nemôže dať injekciu a ja už mám zub taký pokazený, že hi musia vytrhnúť, teraz som v 17 tt, a neviem či ešte mám počkať, keď už bude malý väčší / zub ma nebolí, iba keď sa dotkne niečoho /

smary
31. dec 2007

mien ja som bola niekolkokrat u zubarky pocas tehu,vzdy s injekciou suprakain a v pohode,doktorka mi citala letak a tam je napisane,ze sa moze aj v tehu aj pri kojeni,tak sa neboj,jedine ti nemoze zub zrengenovat v tehotenstve 😉

sofik
31. dec 2007

Ahojky! Radsej chod teraz pretoze pocas tehotenstva sa ti este moze viac pokazit a dokial to neboli tak to je dobre. Neda ti zubarka sice injekciu ale ona si s tym urcite poradi.

mien
autor
31. dec 2007

ďakujem za rady, tak asi pôjdem, ja sa nebojím, keď mi dá injekciu, len som počula aj to, že počas tehotenstva, nemôžu dávať, ale uvidíme, lepšie to ajtak nebude iba horšie

smary
31. dec 2007

mien ja som sa na tie injekcie pytala aj dvoch gynekologov a obaja vraveli,ze lepsia injekica,ako ten adrenalin,co by sa mi vyplavil z tej boelsti,keby mi to robili bez injekcie,ten by vraj babetku skodil viac

maca793
31. dec 2007

v priebehu tehu sa vraj viac kazí chrup
mne sa pokazili naraz 4 zuby, niektoré až tak, že som ich musela dať vytrhnúť. našťastie mi ich trhali až po pôrode.

mien
autor
31. dec 2007

okej smary tak určite pôjdem a prajem ti šťastný Nový rok

mien
autor
31. dec 2007

sofik, aj tebe šťastný Nový rok, a maličkej pusu

mien
autor
31. dec 2007

maca viem o čom hovoríš, aj moja mama mala krásne zuby, ale naozaj krásne, a na nešťastie sa jej pokazili práve v predu, počas tehotenstva nechcela ísť k zubárke, tak aj tak dopadla

norik1
1. jan 2008

Baby a krvácajú vám ďasná? mne strašne... zubárka mi síce povedala, že je to normálne a používam Lacalut, ale aj tak je to divný pocit, keď ide von z pusy viac krvi ako pasty... ☹

mien
autor
1. jan 2008

norik, mne tiež krvácajú ďasná, ale keď si ich umývam tak veľmi, a aj ma bolia

norik1
1. jan 2008

Môžme ísť točiť reklamy na pasty proti paradontóze 😀

jankapo
1. jan 2008

norik, presne taky problem mam aj ja... 😒 uz ma to ani neprekvapuje...pokial ma nic neboli tak je to ok...nezabudajte zvysit vit.C, vraj to moze pomoct

sofik
1. jan 2008

Mien stastny novy rok a malemu v brusku nech sa dari a je zdravucky.
A este k zubom. Mne pocas tehotensta a aj pred nim strasne krvacali dasna a po porode ani kvapka krvi co mi je az zvlastne. Tehotensto a porod mi asi pomohol. Nikdy som nemala tak zdrave dasna.

weroni
4. jan 2008

baby mne zatial pocas tehu opravovala zubarka jeden zub kde som mala tu klasicku amalganovu plombu, vymienala mi ju za tu bielu, bez injekcie - nebolo treba, este ma cakaju tri kazy - z toho dva budu naraz lebo su vedla seba tak uvidim ako to bude riesit s nejakym utlmovanim bolesti, ale co sa tyka celkovo zubov v tehu, poradila mi zubarka zvysenu hygienu - tzn. v ziadnom pripade neist spat s neumytymi zubkami alebo tak lebo ze sa meni konzistencia slin a su dost agresivne voci sklovine...
ja sama citim ze mavam z tych slin taky "cudny" pocit v ustach a preto si aj parkrat za den umyjem zuby ked mam pocit ze potrebujem

lucka0122
6. jan 2008

mne v 17tt trhala zub s injekciou ze sa to uz moze v takom mesiaci....

mien
autor
6. jan 2008

tak Lucka tebe trhala v 17 tt, aj mne bude, len to stále odkladám

martinkamm
6. jan 2008

ahojte babenky o zubarovi mi ani nevravte tiez mam kazy a ta tava ma objednala az na koniec februara co budem mat mesiac pred porodom som zvedava ako to prezijeme ja mam strach zo zubara aj normalne a nie este teraz

mien
autor
6. jan 2008

ahoj martinkamm, možno že ti zle radím, ale keď ťa objednala iba vo Feb., prečo nepôjdeš po pôrode, no ak ta nebolia zuby

vejinka
6. jan 2008

martinka..neda sa ti vybavit ze ti urobi az po porode?? mala by vyst v ustrety vymysli si nieco ze ti byva zle..masvas zavraty..a tak..nemoze ta v takom stave brat 😉

jana87
25. jan 2008

Ahojte babulky, pridavam sa k tym, co im krvacaju dasna. Lenze ja som si na zaciatku tehotenstva dala na horne zuby nalepit fixny strojcek, co neodporucam nikomu. Pytala som sa aj zubarky, ci to nebude robit problem pocas tehu, ona ze nie, tak som sa nechala ukecat. Ak by sa Vam nieco take stalo, nerobte to ☹ . Teraz mi zacali strasne krvacat dasna, do toho mi zuby taha strojcek a je to na nevydrzanie. Tak pekne potichu trpim a pevne verim, ze ustna voda a pasta Lacalut pomoze. A to mi chcela zubarka davat strojcek aj na dolne zuby, tak som ju zrusila, ze uz trpim dost 😀. Drzim palce vsetkym, co maju problemy so zubkami 😉 .

pupicek22
25. jan 2008

Babulky...po tretom mesiaci sa moze dat lokalka 😝

lucka0122
25. jan 2008

ahojte ja som v 6 mesiaci a uz mi vytrhli 4 zuby a este je na rade piaty.strasne sa mi pokazili zuby zbicoho nic sa mi zdravy zub zlomil .dasna mi krvacaju.....ale co co sme chceli to mame...no nie?

kmirkav
29. jan 2010

Ahojte dievčatá, prosím o radu. V tomto mesiaci sme sa pokúšali s manželom o bábatko. Som 7 DPO a mám problémy so zubom. Zubárka mi lieči zub, dala mi doňho nejaké "liečivo" som objednaná na stredu, no mňa ten zub akosi pobolieva. Chcem sa spýtať, ak by som teraz otehotnela, má extrakcia zuba v prvých týždňoch veľký vplyv na dieťatko? Prosím, poraďte, mám obavy.

stvura
30. jan 2010

Kmirkav...drzim palce, ja som chodila k zubarovi ako na klavir pri prvom dietati a momentalne asi tiez budem...mala by si odlozit troska ak sa da vsetky zubne veci po tretom mesiaci.
Ja mam druhy stupen paradentozy, takze uz sa tesim ako zo mna druhe tehotenstvo vysaje co sa da a budem zrejme bezzuba /zuby mam v poriadku, len bohuzial tie dasna = to mam darcek po 14 rocnom vegetarianstve, takze vrele doporucujem 😀 /

kmirkav
30. jan 2010

Vďaka za radu, bola som dnes na stomat. pohotovosti, pretože v noci to bolo zle. Iba mi vybrala to liečivo zo zuba (ktorý mi lieči moja zubárka už vyše 3 mesiacov) a vravela mi, že mám ísť za svojou obv. zubárkou. Pýtala som sa, ako je to s tehotenstvom a s extrakciou zubov, vravela, že by to nemalo uškodiť, len tá starostlivosť - čistenie medzizubnými kefkami a dentálnou niťou je základ, pretože tehotenstvo dáva zubom zabrať. Veľmi pekne ti ďakujem stvura.

cervena_ciapocka
30. jan 2010

Extrakcia zuba je pre babo mensie zlo ako riskovat zapal a potom prezivat stres a bolesti.

brisilda
1. feb 2010

kocky a co vam zabera na odkrivajuce sa krcky? ja uz neviem co mam robit ☹ nakupila som tie najdrahsie zubne pasty co existuju no akosi to nepomaha zuby nema citlive ani nekrvacaju no krcky sa odkryvaju a mam strach o bude ked porodim 😔 citala som, ze uz nejednej maminke tak zacali vypadavat zuby.Uzivam vitaminy, zujem zuvacky a cistim zuby 3 krat denne prosim ak mala niektora podobny problem poradte

blondinka42
2. feb 2010

brisilda,odporucam okrem cistenia zubov pi vela mlieka a jedz mliecne vyrobky,zena ak je tehotna potrebuje viac vapnika odporucane mnozstvo je asi liter mlieka,ja vypijem denne aj liter mlieka,papam syry,sem tam nejaky jogurt a myslim ze to pomaha...zubne krcky su citlive na sladkosti,ja som kedysi rada hryzla cukriky a hned sa mi vytvorili takze pozor aj na cukor!

lumimi
3. feb 2010

brisilda - skus si kupit nejaku jemnu zubnu kefku - odporučam curaprox ultra soft - a čisti si zuby kruživými pohybmi tak aby si si pri tom masirovala jemne aj dasná - a kamaratka mi spomínala že jej gynekologička predla zubnu pastu "Silix" a "bílý diamant" pretože ju velmi boleli zuby a po dvoch vyčisteniach touto pastou jej to prešlo - snad sa tie pasty daju zohnat aj na slovensku (kamaratka je v čr.) ale to masírovanie zubnou kefkou určite skus - zdravé ďasná ti neodkryju krčky

brisilda
8. feb 2010

kocky ik za radu inak speci pasty mam aj tu kefku ktoru spominas a vdaka nej krvacanie dasien mi prestalo uz davno ale tie krcky ma trapia cize ich cistim kruz. pohybmi 😉 uvidim ci to pomoze a mliecne vyrobky jem na kila 😀 + uzivam magnesko a to je tiez dobre na zuby vraj ale uzivam ho na odporucanie gynekologa nakolko sa mi zacal nechceny pred. porod a lezala som v nemocnici 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre