Mám veľké prsia. Narastú ešte viac v tehotenstve?

svetluska.p
26. júl 2006

Ahojte mile tehulienky, zaujima ma, ako je to s rastom prsnikov v tehu. Ja mam normalne kosik D a tak som zvedava, aky kosik budem mat 😉 . Som v 2 tt a prsia ma bolia bolia bolia 🙂. Ale nestazujem sa - tesiim sa velmi. Napiste mi Vase skusenosti.

monika676
27. feb 2008

Moja znama mi vravela ze ja nebudem moct kojit bo mam male prsia.....velmi som sa zlakla ale ako to tu citam tak to nen pravda...ja mam prsia B-cko ako ty zuz11 🙂

jarka70
27. feb 2008

tak to nezalezi vobec od toho ja som skoro nemala nic take biedne 75/b aj to som nosila podprsku tu z vystuzami a kojila som dceru skoro 3r.

mywiel
27. feb 2008

Tak ja som mala pred tehu 80B a teraz mam 90D, tak uvidime dufam, ze sa to uz viac nezvatsi. 🙂

tribitka
27. feb 2008

ja som sa tešila že sa mi v tehu zväčšia a oni nič!!!!!! 😀
akurát teraz sú o trošku väčšie ale to len preto, že sú naliate mliekom.... 😉
nie je pravda, že s malými prsiami nemôžeš kojiť...to vôbec nezáleží od velkosti prsníkov ale od prsných žliaz... ja mám prsia po otcovi a kojím..... 😀

h0blinka
27. feb 2008

svetluska dobru temu si nacala 😀
ja som mala normal tak B-C podla podprdy terz D a niekedy ma v noci tlacii podprda tak ju musim zhodit dolu
ale to je potom v posteli potopa, do rana sa kupem v mlieku 😀 😀 😀

dididi30
27. feb 2008

jaj babenky zavidim, vam, ja som pred tehu mala nulky a teraz mam jednotky, no aj to je uspech, nie?🙂) ale zas doki mi vravi, ze praveze v malickych je najviac mliecka, no mozem potvrdit, len akurat moja mlieko grcala, tak som si mohla akurat tak do poharika do kavy striekat 😀 zartujem...ale mledzivo mi tieklo do teraz...... 😔

monika676
27. feb 2008

Dakujem zienky velmi ste ma potesili ja som tomu nechcela moc verit ale viete....aj tak som sa velmi zlakla...bo chcem kojit.... 😉

sonenschein
3. mar 2008

viete nieco o formovani bradaviek pocas tehotenstva, niekde som nieco vycitala ze existuje nejaky "formovac" na ploche bradavky ..asi sa spytam v lekarni 😉

saudi
5. mar 2008

Ja by som sa chcela spytat, ako su na tom vase bradavky. vsimla som si, ze mam ako keby upchate tie kanaliky nejakym mazom. neviem, ci to je normalne, alebo ci to odstranovat, nechat tak... umyvanim sa to neda dat prec, lebo je to tak trochu v tych zarezoch. inak tiez mi zatial prsia narastli zo 75C na 85D, dufam, ze viac nebudu 🙂

1980mat
7. mar 2008

monika676: Určitě se neboj, že budeš mít problémy s kojením. Dokonce existuje taková statistika, že ženy s menším poprsím mají méně problémů při kojení. Nemají tak často záněty prsou, nebolí je tolik záda a miminku dají, co potřebuje. Moje švagrová měla před těhu nulky. No a během obou těhotenství se jí prsa mírně zvětšila a obě dcery odkojila úplně suprově bez jakýchkoliv problémů. Jednu kojila 9 měsíců a druhou dokonce rok a půl a pak ji odstavila. Já mám taky nulky. Jsem ve 24 tt a prsa se mi moc nezměnily, ale myslím, že budu moci taky v pohodě kojit. Alespoň moje doktorka to tvrdí. Velikost prsů skutečně nemá na možnost kojení vliv. 😉

many
7. mar 2008

saudi - já to mám taky,tak snad je to normální 😉 hlavně se prý nemá nic vymačkávat 😉

majcik
7. mar 2008

Sonen - vcra nam o tom rozpravali na kurze pripravy na porod ... je to potrebne u zien, ktore maju vtiahnutu bradavky. Su na to take formovace, ktore sa vkladaju do podprsenky. Malo by sa to dat kupit v zdravotnickych potrebach.

tonicka
7. mar 2008

Ahojte, mozem potvrdit.... kojenie je v hlave, nie v prsiach 😉 ja som mala Povodme B-C, teraz mam E 😅 , saudi, mani je to v poriadku, dokonca vam moze aj mliecko tiect, sonen, da sa to kupit v lekarni, aj v zdravot. potrebach, aj v obchodoch pre deti 😉

vodniicka
10. mar 2008

no mozem potvrdit, ja som mala vacsie prsia a nemala som vela mliecka ☹ aaa tak to bolo aj s mojou mamou a sestrou...tiez o vidim tak, ze mensie maju viac mliecka..alebo je to v genoch alebo uz neviem..

sonenschein
12. mar 2008

dakujem majcik, uz som si ich objednala tak uvidim ci to zaberie 😕

kikinela
12. mar 2008

no to ste ma nastrašili že nemau vačšie prsia mlieka lebo ja mam teraz D a to som v 19 tt 😖

lienockaa
12. mar 2008

kikinela, dám vedieť po pôrode, ja mám tiež D..a ešte k tomu také väčšie D, skoro E..pred tehu som bola C.. 😅 a chystám sa kojiť, takže uvidíme..inak, prsia mám po mame, tiež ich má také a kojila úplne bez problémov..takže nevešaj hlavu..😉

lienockaa
12. mar 2008

a súhlasím, že kojenie je v hlave a nie v prsiach.. 🙂

tinni
12. mar 2008

no tak ja som mala trojky a po kojeni mi ostali jenotky ☹ nechapem, ako sa to stalo, ale asi preto, ze pred tehu som mala 55kg a teraz mam 50kg...

monika676
13. mar 2008

1980mat. dakujem ti velmi si ma potesila co si napisala...bo ja velmi chcem dieta kojit..no este si chvilku pockam...ted mi test ukazal len jednu ciarku ale aj to pride....este raz dakujem za povzbudenie 🙂

bubuku
20. dec 2008

ahojte dievcata, rada by som sa opytala na jednu zaujimavost.... boleli Vas prsia v tehotenstve, hlavne teda na uplnom zaciatku??? a ak boleli, boleli stale, alebo rad boleli a raz nie??? Ja mam pocit, ze jeden den ma bolia dost a dalsi vobec, je to ok???

jasminka
20. dec 2008

bubuku mna boleli prsia priserne, ale asi som si to v kuse neuvedomovala, len pri vacsom tlaku, pri spani bez podprsenky, ked som presla autom po nejakom vymole

bubuku
20. dec 2008

si zlata za odpoved a dakujem za odpoved, ale mna dnes nebolia vobec a vcera ma boleli cele vratane bradaviek.... a zacinam byt zufala.....:(

zuzkaprofant
20. dec 2008

bubu mna bolia od zaciatku alebo svrbia a narastli mi asi o 2 cisla takze som ako napumpovana 😀 😀 ale po case sa da na to zvyknut potom uz vsetko boli 😀 😀

bubuku
20. dec 2008

ja som sa ale pytala na to, ci je normalne, ze raz bolia a raz nie....

muriel293
20. dec 2008

tak mne prsia hovadsky narástli hneď na začiatku,a to ešte nie sú naliate takže už mám obavy ako to bude potom vyzerať 😅

bubuku
20. dec 2008

pytala som sa ci je normalne, ze raz bolia a raz nie....

zuzkaprofant
20. dec 2008

bubuku ano ja si myslim ze je to normalne ze raz bolia a raz nie 😉

mici11
20. dec 2008

bubuku mna raz bolia, raz nie. Neboj je to normalka 😉

petka_s
20. dec 2008

mne narastli len bradavky,ale taak by somchcela keby boli vacsie,no co uz 😒
a to ci je to normalne,tak asi ano,vsetko je take kadeake a individualne..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre