Mám veľké prsia. Narastú ešte viac v tehotenstve?

svetluska.p
26. júl 2006

Ahojte mile tehulienky, zaujima ma, ako je to s rastom prsnikov v tehu. Ja mam normalne kosik D a tak som zvedava, aky kosik budem mat 😉 . Som v 2 tt a prsia ma bolia bolia bolia 🙂. Ale nestazujem sa - tesiim sa velmi. Napiste mi Vase skusenosti.

klincek
4. apr 2011

@bosoriak to by bolo super, mat este o cislo menej..budem potisku dufat. lebo inak po porode musim zalozit fond na plastiku 😠

ja uz ceny podprseniek neriesim. patrim k tym "stastnym," ktorym vacsina strihov nesedi, takze kupujem znackove, a nie preto, ze by som si na to potrpela. minuly tyzden som si zadovazila akoze lacnejsie bavlnene bezkosticove v Marks&Spencer, ale nosit ich mozem akurat doma a na spanie.. akonahle to nema kosticu a vysoky strih, tak v tom vyzeram hrozne. celkom mi sedi Anita, lenze o chvilu sa minu cisla...teda pismenka 😖

dejka77
14. máj 2011

@michala1515 No vidim, ze sa nam deticky narodili v rovnaky den 🙂))

michala1515
15. máj 2011

@dejka77 🙂 a ako si na tom teraz s prsiami? su plne mliecka, kojis? ja ako velmi som chcela kojit, tak sa mi nedari, mliecka mam zatial malo, musime prikrmovat, ale tak stale dufam, ze sa to este moze rozbehnut.

michala1515
15. máj 2011

@ciernavila ahoj, ak ta to este zaujima, mne to natieranie sa asi naozaj pomohlo, nemam ziadne strie ani na brusku ani nikde inde nastastie 🙂 a brusko som mala na konci tehu dooost velke, pribrala som 17 kil. Este 7 mi zostalo po 2 tyzdnoch od porodu.

dejka77
15. máj 2011

@michala1515 Ja som mala dost vela mlieka na zaciatku a mala aj tak vela nepila, posledne dni jej to ale nestaci, uz som si aj odsala mlieko, ale ked sme jej ho davali tak vypila len par ml. Cim dokrmujes? Svojim alebo um? Mozno to nie je o tom, ze mas malo mlieka, to som si aj ja myslela, ale dieta sa potrebuje dostat hlavne k zadnemu mlieku co je zlozitejsie a ked sa napije len predneho tak je stale hladne.

ciernavila
15. máj 2011

@michala1515 Tak to si ta stastna 🙂 ja zas poznam baby co pribrali tiez do 20 kg a nemali strie a to ani nekremovali, podla mna to je aj dedicne ta elasticita pokozky....my to mame v rodine, strie a aj zilky na nohach, ma to aj mama aj segra, takze by soms a tomu tak ci tak asi nevyhla, inak po porode som tiez dala 12 kil dole este mi ostava tych osem ale aj viac by mohlo ist dole by som sa nenahnevala

michala1515
15. máj 2011

@dejka77 my uz sme v porodnici dostavali um, nakolko prve tri dni som nemala vobec mliecko. takze aj doma papame um, ale poslednych par dni si uz aj odstriekavam svoje, mam pocit, ze sa mi aj viac tvori, tak jej davam aj svoje ak mam odsate. dnes som ju napr dost dlho mala pocas dna na prsiach a suma sumarum toho um vypila menej ako po ine dni, tak si asi dost aj vytiahla.
@ciernavila urcite je to aj dedicne, ale mozno naozaj aj natieranie moze pomoct. tiez by som nedbala, keby mi tych 8 slo rychlo dole, ale ved sme len teraz nedavno porodili, asi to chce este cas 🙂

adunka73
15. máj 2011

Ahoj holky,ja jsem bojovala s kojenim u kazdeho ditete,pri prvni dcerce jsem dostala behem 3 tydnu mastitidu ze spatneho vyprazdnovani prsou a uz to neslo znovu nastartovat.Pri druhe dcerce jsem byla rozhodnuta kojit za kazdou cenu a taky to tak dopadlo-byla na me prisata kazde 2 hod. celeho pul roku,byla jsem z toho brzy silena,odmitala totiz dudlik i flasku s UM,trvalo cele dva mesice,nez si dala rict.Presto me to neodradilo kojit i treti dcerku,coz byla uplna katastrofa,protoze se mi netvorilo dostatek mlika ale ja si proste chtela dokazat,ze to zvladnu.Celych 8 tydnu jsem zkousela vsechno mozne i nemozne,babske rady,nakoupili jsme pomucky,pila jsem caje a ja nevim co jeste,mezitim jsem stale brecela a trapila se otazkou,proc vsechny dokazi kojit jen ja s tim mam pokazde takove problemy,hledala rady na internetu,byla v uzkem kontaktu s annag tady z MK,ktera byla uzasna laktacni poradkyne...ale nic nepomohlo.Skoncili jsme stejne na UM a ja bych timto chtela utesit vsechny maminky,ktere chteji kojit,ale nejde jim to.Holky,netrapte se,je to proste priroda,diky Bohu ze existuje UM a my nezijeme ve stredoveku.Vsechny moje deti by umrely hlady 🙄 .Jeste musim podotknout,ze mam moc male prsa a myslim,ze i malo mlecnych zlaz.Tech pry navic s vekem ubyva.
Jeste k tem striim a zilkam na nohach,urcite je to dedicne.Pribrala jsem pri kazdem tehu 20kg a presto nemam jedinou strii na tele.Zato mi zustaly paradni zilky na nohach a sem tam i krecak,coz mam po mame. 😢

dejka77
16. máj 2011

@michala1515 A stravujes sa dobre? Mne pomaha aj to ked si sprchujem prsia teplou vodou niekolkokrat denne.

michala1515
17. máj 2011

@dejka77 je pravda, ze prve dni doma som vobec nemala na nic chut, asi psychika trochu zauradovala, ale uz je to lepsie, uz aj mliecka mam viacej, aj si odsavam a davam jej to potom pit, ale stale dokrmujem um.

dejka77
17. máj 2011

@michala1515 Ja som praveze hned po porode bola nenormalne hladna a dokonca mi ani nevadilo, ze jem nieco malo slane alebo pijem nesladeny caj, mala som taky apetit, ze by som zjedla hocico. Ale uz sa to trochu zmenilo kvoli tomu, ze nemam na nic cas a som trochu v strese. Mlieka mam ale dost. Aky si mala porod?

michala1515
18. máj 2011

@dejka77 mne sa teraz par dni uz citelne naplnaju prsia, tak sa z toho vytesujem 🙂 porod som mala spontanny, v termine, bezproblemovy, porodila som za 3 hod od pustenia plodovej vody, dovtedy boli aj kontrakcie uplne znesitelne, az potom to uz dost bolelo, ale chvalabohu netrvalo to dlho. rodila som bez epi

dejka77
18. máj 2011

@michala1515 Tak to si mala fakt rychly porod. Ja som porodila za 6 a pol hod. od pustenia plod. vody, z toho asi tych 2 a pol hod. to este nebolo nic, az potom zacali horsie kontrakcie. Tiez bez epi, ale mala som rajsky plyn.

monulik88
21. máj 2011

ahojte chcem sa spytat je to normalne ked sa mi teraz trocha zmensili prsia som v 32.tt a bojim sa ci to nebude mat nejaky vplyv na kojenie

nosoroztek
17. jún 2011

ahojte, okolo bradaviek a prsnych dvorcov sa mi urobili male hnede znamienka, mate s tym skusenosti?

princeznal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaya47
21. jún 2011

@klincek Jeden obchod, nie celkom s megapodprsenkami, ale mojich 75E tam v pohode zozeniem, je na mileticke - na trhovisku v takej budove, co je na zaciatku trhovicka. Su tam aj velmi dobre ceny (na taketo velkosti), mila pani, slovenske podprsenky a tak...

Ja som zvedava, ako mne narastu... Pred tehotenstvom 75E, teraz zacinam tehulkovat, nosim iba sportove a tehotenske podprsenky.

tepka
4. júl 2011

@svetluska.p No ja mám D tiež a teraz hmm myslím aj E alebo F radšj nechcem vedieť kupujem športové podprdy D ktoré sa roztiahnu 😉

tepka
4. júl 2011

@jaya47 Fuha až Epred tehu???Hmm no..to aj ja tie športové stačia 😉

123pes
8. feb 2014

dobry den mam velke prsia a chcela bi som mat mensie prosim vas poradte mi ako neda sa kupit niejaka mast alebo tabletky lebo nemozem si obliect pekne sati tricko lebo ich mam velke chcela bi som mat mensie dakujem

katadan
8. feb 2014

@nosoroztek ahoj, ja to mam tiez, ale ked som sa pytala na to gynekologa, tak povedal, ze je tol normalne...

katadan
8. feb 2014

@svetluska.p ahoj, ja som mala pred tehotenstvom 75D, pocas som niektore Dcka este obliekla, ale teraz, ked kojim, su mi male aj Ecka a vacsie som zatial nenasla... Takze momentalne nosim take sportove, ale sikla by sa aj nejaka slusna

maykaaa1122
9. nov 2016

ja používam výhradne bepanthen na strie. Som maxi spokojná. Pokožku mám oveľa pružnejšiu a hydratovanejšiu. 🙂

danusskaaa
9. nov 2016

Ja zo 75B som už na 80C (niektoré až D)

dexter2016
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
10. nov 2016

@dexter2016 Ty si si to naštudoval-a?! A prišla si sem predávať knihy? Bola si vôbec niekedy tehotná, keď tu radíš ženám len podľa toho čo si si naštudovala a čo sa píše v nejakej knižke?
Ja som vôbec nemala prsia ako "dva vaky" v tehu. Vôbec ma neboleli a ani nič podobné. Narástli a boli väčšie až pri dojčení.

katka253111
10. nov 2016

@dexter2016 robis reklamu?

dexter2016
10. nov 2016

@katka253111 Katka mám syna a áno ja som mala problémy s prsiami mala som bolesti a reklamu nerobím len odporúčam danú lieratúru. To, že ty si nemala takýto problém neznamená, že ďalšie ženy nedajú na odbornú radu. Každá žena je špecifická takže nevidím dôvod, prečo by sa mali všetky riadiť tvojimi prsiami, ktoré si nemala také veľké počas tehotenstva ja som pribrala 14kg počas tehotenstva a prsia mi spôsobovali bolesť a nie žľazy ale práve ich veľkosť na dotyk boli napumpované a nemala som žiadny laktačný problém. Reklamu robím asi v takom zmysle, že sa dá na tej knihe ušetriť. Doktor mi doporučil dokonca nejaké kúpele, ale počas tehotenstva som to nechcela riskovať.

evittam
10. nov 2016

@katka253111 Ja mam ten pocit-hlavne z niektorých diskusií tu na MK,ze niektore ženy sa bez internetu,MK a ako vidim aj bez literatury nejdu uz ani vys..t.😂😉

katka253111
10. nov 2016

@dexter2016 o com pls tocis? Kde som ja pisala o tom, ake som mala velke prsia a ze by sa mali vsetci riadit mojimi prsiami? Nerozumiem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre