Mám veľké prsia. Narastú ešte viac v tehotenstve?

svetluska.p
26. júl 2006

Ahojte mile tehulienky, zaujima ma, ako je to s rastom prsnikov v tehu. Ja mam normalne kosik D a tak som zvedava, aky kosik budem mat 😉 . Som v 2 tt a prsia ma bolia bolia bolia 🙂. Ale nestazujem sa - tesiim sa velmi. Napiste mi Vase skusenosti.

basa22
6. mar 2011

@dayanka ja som mala malinke prsia a bola som spokojna, cvicila som 6krat do tyzdna, takze mne moje male prsia velmi vyhovovali, male a pevne 🙂 teraz su sice este pevne ale ta velkost 😲 normalne mam z toho depku ako mi porastu, pretoze moja mamicka ma dost velke prsia

dayanka
6. mar 2011

@basa22 a co ma potom povedat ja???? 😀 😀 😀

basa22
6. mar 2011

@dayanka si tehu?

dayanka
6. mar 2011

@basa22 nie 🙂

dejka77
9. mar 2011

Ja som v 32tt a prsia mi este nenarastli 🙂 Stale sa mi zdaju rovnake.

dejka77
9. mar 2011

Miesto 🙂 tam malo byt ☹

sshiva
9. mar 2011

ja som pri prvom tehu ani nevedela že nejaké prsia mám, nič nebolelo, nič netlačilo, nič nerástlo 😀 ...až ku koncu, zato teraz už niekedy v 12tt mi prsia zo dňa na deň narástli, strašne ma boleli bradavky a prsia ma pálili od bolesti...nechápem kde sa to vo mne vzalo 😅 Ale akú ma drahý z toho radosť 😀 !!!

michala1515
24. mar 2011

@dejka77 a vsimas si, ze ti z prsnikov vyteka nejaka tekutina? citala som, ze by malo vytekat prve mliecko, no u mna sa nic nedeje. tak teraz neviem, ci nebudem mat mlieko, alebo je to normlane 😒

dejka77
24. mar 2011

@michala1515 Nic mi zatial netecie. Ale myslim, ze to nema kazda tehotna. Aj ja mam pocit, ze nebudem mat mlieko. Je to asi hlupe takto rozmyslat, ale nemozem si pomoct, tak len dufam v to najlepsie lebo kojit chcem.

michala1515
24. mar 2011

@dejka77 ja si kazdy vecer kontrolujem ci nahodou nieco netecie 🙂 a nic... aj ja chcem kojit a snazim sa nastavit sa tak, ze mlieko budem mat, ale ...vraj prve prisatie babatka po porode by malo spustit produkciu mlieka, tak duuufam.

dejka77
24. mar 2011

@michala1515 Tak mozno sa nemusime strachovat. Ked maju mlieko matky, ktore sa ani poriadne nestravuju ani nepiju tak musim mat aj ja. A prsia sa ti zvacsili?

michala1515
24. mar 2011

@dejka77 pred otehotnenim som mala 75B,C, teraz 80D. na kojenie som si kupila este o kosik vacsiu podprsenku, ale poviem ti, normalne som mala problem vybrat si, ziadna mi nesedela.

dejka77
24. mar 2011

@michala1515 Ja som podprsenku na kojenie este nekupovala, vraj sa to ma az na konci tehu a mne sa zdaju moje prsia aj tak rovnake. Uz ju asi ani nebudem kupovat, kupila som ti take sportove a tie mi dost vyhovuju, viem si predstavit kojit aj s nimi. Uvidim ake budem mat prsia po porode, ak bude treba tak si nejaku kupim.

michala1515
24. mar 2011

@dejka77 ja som si pre istotu tuto jednu kupila, tiez je sportova a velmi pohodlna, vraj v nej mozem aj spavat, kedze uz teraz mam vacsie prsia, nechcem aby mi velmi ochabli. a aj tym sa vlastne presviedcam, ze aj tak kojit budem 🙂 a ty tiez, uvidis 🙂

dejka77
24. mar 2011

@michala1515 Ja sa na to spolieham, ze budem kojit 🙂 Vidim, ze mas termin o 3 dni neskor, tak si potom mozme napisat ako nam to ide 🙂

bv_alexandra
24. mar 2011

môj drahy ich nazval cisternami ato som len v 12tt 😀

janicka
24. mar 2011

ahojte. No... ja som v 29. tt a moje prsia su maju stale cislo -1 ... tusim... 😅
Tak fakt neviem ze co bude... a ci sa vobec naplnia... Je tu nejaka mne podobna? 🙂

michala1515
25. mar 2011

@dejka77 ok 🙂 zaujimave bude aj ktora kedy porodime, lebo tie terminy, su vraj na 90percent len orientacne. nech nam to rychlo a stastne ubehne 🙂

ciernavila
25. mar 2011

ja som mala na zaciatku 75B, o tri tyzdne rodim mam 90C, uvidim ci mi potom ked sa naleju prsia mliekom budu kosiky dobre...to je u kazdeho individualne. Velkost prs nema ale vplyv na mlieko takze komu ani moc nenarastu sa nemusi bat

dejka77
25. mar 2011

@michala1515 Ja nad tym rozmyslam stale, ze kedy porodim. Podla terminu mam uz len 6 tyzdnov na uzivanie si 🙂 , hlavne na vyspavanie. Urcite nechcem aby sa babo poponahlalo na svet, aj tak si myslim, ze som min. 2 tyzdne pozadu co sa tyka vypoctu terminu. Ale ved vieme ako sa to pocita. Dnes som bola na kontrole a babo je uz hlavickou dole, tak som rada.

dejka77
25. mar 2011

@ciernavila Viem, ze velkost prs nema vplyv na mlieko, ale ja som tak dufala, ze ich budem mat aspon o nieco vacsie 🙂

ciernavila
25. mar 2011

@dejka77 Ved uvidis po porode, este sa to moze zmenit a ak aj nie bud rada so svojimi, lepsie ako mat velke a ovisnute 🙂 Mne sa na mojich porobili dost strie ale ono to trocha zbledne tak sa spolieham ze to nebude az tak vidno

michala1515
25. mar 2011

@ciernavila tak strii som sa aj ja bala, od zaciatku tehotenstva sa preto natieram, teraz uz denne, hlavne brusko a prsia. zatial je to ok, dufam, ze to tak aj zostane 🙂 tebe sa kedy zacali objavovat?

vava2
25. mar 2011

mne sa podarilo bruško zachrániť vďaka olivovému oleju z lekárne, poctivo som mastila každý deň a žiadna stria, ale prsia som zanedbala a trošku na bokoch vznikli, zato teraz mastím o 106, hádam nie zbytočne - oplatí sa 😉

ciernavila
25. mar 2011

ja som sa natierala tiez ElastikQ a aj tak mi to bolo na nic platne, cize zavisi od toho aku mas pruznu pokozku a ako rychlo proberas. Ak priberas rychlo pocas tehotenstva, ja mam uz temer 20 kil navrch tak ani krem nepomoze, mne sa zacali robit asi v siedmom mesiaci a v osmom teda ich pribudlo dost, hlavne ku koncu ked sa to brusko riadne zvacsi, mne sa porobili naskor len na prsiach, neskor na bokoch - ale tam az take cervene /ale to vybledne/ a dokonca som si zo dve nasla uz aj z vonkajsej strany stehien. Este ze o tri tyzdne rodim, ktovie ako by to pokracovalo...mozno az k lytkam 😀

ciernavila
25. mar 2011

@vava2
@michala1515
potom mi napiste na konci tehotenstva prosim ci to zabralo fakt ma to zaujima lebo ja mam pocit ze aj keby som sa nebola mazala je to to iste

vava2
29. mar 2011

ciernavila možno si mohla skúsiť niečo iné na natieranie, nie vždy je to reklamované najlepšie... 😉
podľa fotky nemáš o moc väčšie bruško ako ja 🙂 a toto je moje druhé tehotenstvo, 1-2x denne "mastené" olejom, raz olivovým a teraz aj z DM drogérie obyčajný babylove - ten je o čosi obohatený (bylinky) ja by som mala rodiť cca o mesiac ale zatiaľ klopem, no mastenie zaberá a ak je to pružnosťou pokožky, z čoho je potom pružná?? - len z "výživy" ktorú jej dáme. Ja som pri prvom pribrala +18kg, takže tiež nie málo, to len na margo že striám sa DÁ zabrániť...

klincek
4. apr 2011

dievcata, vy si tu z toho robite srandu, ale ja vazne potrebujem utesit... moje prsia si ziju svojim zivotom od zaciatku tehotenstva. som v polovici 5 mes a uz som si kupovala dve tehu podprdy, a aj ta druha (80 E!!) je mi uz tesna. nikdy som nebola plocha, ale uz sa dost bojim, kam to az dospeje 😒 (vyrabaju tusim kosiky po I, ale to si nechcem ani predstavit). dojcit by som chcela, ale myslim, ze to by sa dalo uz aj pri tejto velkosti..
je tu niekto taky, komu sa z takychto sialenych cisel vratila povodna velkost?
a viete poradit, kde v BA maju obchody s megapodprdami? 😢

benice
4. apr 2011

Ahojte žienky. Prosím vás, chcela by som sa vás niečo opýtať. Som prvorodička, mám 22 rokov a som v 30.tom týždni tehotenstva. Je normálne, že v noci ale aj cez deň mi z prsníkov vyteká mliečko už teraz??? Mávam malé fliačky na podprsenke a aj na vrchnom dieli od pyžama a bojím sa, že či je to v poriadku ... Napíšte mi prosím váš názor alebo skúsenosti ... Ďakujem ...
Inak čo sa týka veľkosti, nosila som veľkosť 80 B a teraz mi je už 85 C tesná aj v obvode aj v košíkoch asi ....

bosoriak
4. apr 2011

@klincek Ja to mam velmi podobne, zo 70A som na 75D a este nie je koniec zjavne. Pri prvom si nepamatam velkost, ale tiez to bolo velmi podobne. V porodnici sa mi este zvacsili, az tak, ze mam strie. Po par tyzdnoch kojenia sa mi to upravilo na normalnejsiu velkost a po skonceni kojenia som mala o cislo mensie ako pred otehotnenim 🙂 Takze neboj.

Podprsenky (na kojenie) som si vtedy kupovala na mileticke, stali 5 eur a boli na nezaplatenie, bavlnene a vzdusne.
Inak si kupujem sportove alebo z Tesca, lebo by sme na podprsenkach skrachovali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre