Mávate bábätko pri sebe, keď ste na internete?

lenka1977
17. mar 2008

som zavisla na nete, je to pre mna relax i praca. momentalne som na ametrskej dovolenke a tak pri pc travim cas aj s nasim dietatom. mnohi ludia v mojom okoli mi povedali ze mu tym skodim zeby som nemala byt s 2 mesacnym babom na nete. ono jue vsak spokojne, bud ho mam v satke cize spinka alebo ho kojim. chcela by som vediet ako to riesite s netovanim vy? ja by som sa inak na net ani nedostala, lebo ked spi tak sa snazim robit nieco okolo domacnosti a ked je hore tak sa bude zabava tu pri mne alebo sa venujem. je to ozaj take skodlive. vy nemate detio pri sebe alebo v satke ked surfujete po nete? a ako si zariadujete aby ste stihali pri malom babe bezny zivot?

susik77
17. mar 2008

ahoj, je to skodlive, len ak mas klasicky monitor, kt. blika a maly do toho pozera. LCD monitor je neskodny. A to ziarenie zo samotneho pocitaca je minimalne, slabsie ako mobil. Ja som sa tiez bala, ale manzel je IT=ak, vysvetloval mi to 😉

uhlikova09
17. mar 2008

hehe to je dobre ze ametrskej dovolenke 😀 😀 😀 my uz sme rocny takze maly tu pri mne beha,hraje sa .... ked je nervozny tak vypnem pc,lebo niekedy mu je uz dlho ked sa mu nevenujem.vacsinou urobim kukuc na konika a idem takze netravim az tak vela casu na nete

mata79
17. mar 2008

Lenka1977, ak chces nieco o skodlivosti PC, bola tu uz tema Vplyv elektromagnetickeho ziarenia na dieta.Skus pozriet.
Zo mna sa stal tiez maniak. Niekedy mi to milovany manzel vycita, ze sa mu po veceroch nevenujem. Snazim sa ist na net tiez vzdy,ked maly spi.
Neumyty riad ide bokom. Hlavne, ze sa napojim, precitam, napisem a hlavne komunikujem s niekym,kto ma podobne radosti a starosti ako ja.
A potom sa doma snazim vsetko postihat na 2 minuty.
Tiez patrite k maminam, co nestihaju a pritom maju vzdy navarene a upratane? Ale aj tak mam pocit, ze to nie je ono. No, lepsie to uz asi nebude, lebo vekom sa nam hracky budu stahovat do skriniek na hrnce a hrnce do detskych skriniek.Na to si musime zvyknut...

😀

bystricanka
17. mar 2008

ahojte..moje dieťa je somnou na PC od 2 mesiacov. Vždy som ho mala na rukách.Isto mu to neškodí, lebo máme LCD obrazovku. Len čím je starší, tým menej pri nete trávim času, lebo moje dieťa asi žiarli, že nie je jediná "vec"ktorú mama ľúbi 😀 😀 😀

denisocka
17. mar 2008

bystričanka-tak tak, doteraz som aj kojila pri nete,jdenou rukou ťukala,druhou cicku šteľovala,ale teraz kojim po ležiačky a malý ked vidí že ho beriem smer - notebook,tak spousti sirénu,takže ma kus prebral z tej amaterskej či akej dovolenky 😀

jaduska
17. mar 2008

Ja som pri PC iba keď malá spí. Čím je staršia, tak tým menej som tu cez deň. Niekedy nemám PC zapnutý aj celý deň. Večer ju uložím okolo ôsmej a veru tu straším niekedy aj do polnoci. Ráno vstávame o siedmej, tak aj spánku mám vcelku dosť. Tiež potrebujem byť na nete kvôli práci, aby som celkom nevypadla z obrazu, ale dojčiť pri počítači? Čo ja viem? To mi už príde ako závislosť. Ale nikomu to neberiem 😉

bubba
17. mar 2008

PC obrazovka takisto vydava zo seba skodlive ziarenie ja tiez pouzivam pc len ked mala zaspi..myslim ze ked s tym deti vyrastaju,potom to len zbytocne sa stava samozrejmostou ich zivotov a ked budu mat10 rokov budete sa cudovat,preco deti nechcu ist von a so spoluziakmi chatuju na skype

kattom
17. mar 2008

lenka - ja som pri pocitaci vacsinou az vecer, ked maly zaspi - od tej osmej do jednej, pol druhej v noci. pripadne, ak spi cez den a mam chvilku, tak ja vtedy. ked bol mensi, tak som k pocitacu sadala velmi malo - bol dost vycerpavajuce babatko.. ale tiez som taka zavislacka, ze ked aspon vecer neskontrolujem maily, tak sa citim cela nesvoja..

elise
17. mar 2008

keby sme sa zamýšľali nad každou vecou čo je škodlivá tak by sme museli žiť v sterilnej bubine ved máme doma spotrebiče ako je mikrovlnka mobil ked nakupujeme tak nám skenujú kody čo je vraj tiež škodlivé, mobili, televízor.........a o potravinách ani nehovorím takže ak je internet-jeho vlny škodlivé tak tomu nezabránite ani vypnutím pc pretože vlny sú všade 😉

jaduska
17. mar 2008

Ja si myslím, že tu ani neide o to, že bábätku škodí žiarenie, ale skôr o to, čo písala bubba, že potom z detí vyrastú závislaci na PC, keď sú pri tom odmalička, tak to budú brať ako samozrejmosť. Ja viem ,že bez počítača sa v dnešnej dobe človek nezaobíde, ale treba ho vedieť aj vypnúť. A to treba naučiť hlavne deti. 😉

elise
17. mar 2008

je podľa mna potrebné dieťaťu určiť čas na pc ale malo by byť aj pod dohľadom dospelého. neviem aké to bude ked malý bude väčší ale ztial to neriešim.len si myslím že rodičia by sa mali venovať aj programu pre deti mám na mysli ísť do prírody, hrať spoločenské hry-originál nie na pc, rozprávať sa v rodine, obedovať spolu cez výkendy ranajkovať spolu každé ráno, vystrihovať maľovať.......potom dieťa nebude závislé na pc a ani na internete 😉

masinka
17. mar 2008

ja chodim na net vacsinou az okolo polnoci ked mala spinka. ked sme doma aj s muzom a jeden z nas je na PC, tak druhy sa snazi Nelku zabavit v niektorej inej miestnosti, lebo inac chce hned asistovat a mlati do klavesnice 😉
a aj ked mame LCD, a neverim ze to je az take neskodne, v robote som ho mala tiez a kazdeho pol roka sa mi zrak zhorsil o pol dioptrie
obcas ked sa uz teda k pocitacu pritmoli, zapnem konika a pozerame si fotky babatiek a ona pri tom nadsene vyska

jahodka11
17. mar 2008

jaaaj, elise, ja sa uz nemozem dockat kedy budeme s malym hravat spolocenske hry, my sme doma hravali stale, je to super, ziadny internet sa tomu nevyrovna 🙂)) na pexeso mam uplne naj spomienky 🙂))

elise
17. mar 2008

ja som milovala behať bosá po tráve a z pupav si robila venčeky a ešte ked mi babka spievavala 😵 😵

mata79
18. mar 2008

Baby, aj tak mam pocit, ze aj keby sme akokolvek chceli deti chranit, nevyhneme sa tomu, ze deti objavia internet a zabudnu na cas a realitu.
Ked to nenajde doma, urcite v skole a celkom iste u kamarata......
Ale casto mavam chute zbalit mojich milovanych chlapov a odist niekam do osady v prirode. Manzel by mi isto velmi podakoval a Matej by sa s radostou ucil zakladat ohen kamienkami...... 😵

bubba
18. mar 2008

matka,
zakladatelka temy uviedla,ze je na internete zavisla.ked sa dietanauci,ze internet ma sluzit ako zdroj informacii sem tam relaxu a nie ako nahraa spolocenskeho zivota je vsetko ok.ale ked vidi rodica od svohjo narodenia tukat do klavesnice tak si myslim,ze podvedome potom nepochopi a bude to mat aj vaznejsie dosledky,ako napr.obezita,zhor.zrak,hyperaktivita a pod...tu nejde o to deti chranit pred internetom,ale spravne ich naucit ho chapat a pouzivat

digysa
28. okt 2011

Na pocitac chodim vacsinou v praci alebo, ked deti spali. Teraz to iste, lebo uz su starsie a pocas dna sa musim venovat im.