Je meno Amelia na Slovensku Amalia?

edzzi
13. aug 2019

Ahojky kocky, veľmi sa mi páči meno Amelia, chcem sa opýtať či je to samostatne meno či je na Slovensku bráne ako Amalia? Poprípade ako ju zvyknete volať? Mia?

amelia000
13. aug 2019

@edzzi som rada ze sa tj paci :D aj mne sa paci :D

nika3136
13. aug 2019

Páči sa mi
A kľudne jej dajte prezývku, ako vás napadne. Tak sa to zaužíva a budú ju taká volať aj deti v škôlke či škole.
Môžeš ju volať napríklad Ami, Meli, Lia (teraz vymýšľam z hlavy)

elem227
13. aug 2019

Mne sa veľmi páči meno Amélie (bolo to jedno z mojich favoritov) lenže čakám chlapčeka tak nič 😉

petenka83
13. aug 2019

Amélia má meniny na Amáliu, ale je samostatné meno, na matrike nebol problém, už sa viac vyskytuje ako v minulosti, moja má I kamošku Amku a sama je Amélia 😁ešte som ani nebola tehotná, a vedela som, že keď to bude dievčatko, bude Amelka 😍hovorim jej Amelka, Ameli, Amka, Aminka, niekto Lia, rôzne odvodeniny sa dajú

edzzi
autor
13. aug 2019

Jeeej to sa mi páči, Mia, Lia, meli, aj ejmy, bojím avšak žeby ju volali amálka to sa mi nepáči. Predtým som chcela oliviu ale nepáči sa mi keď volajú oliva, oli... My zatiaľ nevieme či to bude dievčatko, ale chlapčenské vyberá tato

petenka83
13. aug 2019

Niekto, kto to meno ešte nepozná, jej aj povie Amálka, ale ona ho aj hned opraví 😀

nika3136
13. aug 2019

@edzzi
Môj názor je taký, že by ju mali nazývať tak, ako sama chce.
My sme mali dve Barbory, jedna bola Baja a druhá Boba. Tak si to žiadali aj im to prischlo.
My máme Emily. Voláme ju Emi, Eminka, babka ju volá Mily. Tiež som sa bála, že ju budú volať od Emílie Milka alebo EMILKA! 🤢 To sa stalo len jeden jediný krát a to som hneď urobila poriadok 😄

ivinka_s
13. aug 2019

@edzzi mi máme Améliu... A voláme ju Amélka, Amelinka, Aminka, Ami ...
A poopravím tvrdenie @petenka83 - prečítala som má nete veľa článkov, ale meno Amélia nie je od mena Amália, ale Emília. Na jednej stránke som sa dočítala, že meniny oslavuje 12.7. (v kalendári je vtedy meno Nina) Oslava mením je však na rodičoch. My oslavujeme dali v lete 10.7. a kamarátka v zime, keď má Emília 😊
A Amélia je najkrajšie meno 😍

basska_b
13. aug 2019

Veľmi pekné meno, tiež sa mi páči 👍

deti95060810
13. aug 2019

mne sa nepáči, ale však to nie je dôležité...jedna známa má dcéru s týmto menom ....dievčatko má cca 7 rokov.

tasticka59
14. aug 2019

Nie bude to amelia a ak sa ti paci, tqak je to vase dieta ako nemusi pocuvat nikoho 🙂

bluka2
14. aug 2019

Fajn meno, časté v portugalsky hovoriacich krajinách, obe Amelia aj Amalia

edzzi
autor
14. aug 2019

Ja len že či je aj u nás, lebo skôr sa stretávam s amaliou, ešte mám Andreu a Adriana, ale amelia zatiaľ

6mia6
14. aug 2019

Je to pekne meno a žiadne prezývky by som neodvodzovala

kammik
14. aug 2019

amélia je krásne meno, je síce netradičné, ale mne sa veľmi páči 🙂

talia16
14. aug 2019

v inych krajinach Ameliu prezyvaju Amy (eimy)

mimer
14. aug 2019

Krasne meno,velmi teraz popularne presne ako Olívia

klejkaez
26. aug 2019

@edzzi Sesternica ma Améliu (3r) , volá ju Meli, Melinka, Mel 😊🍀

wifonka2112
27. aug 2019

krásne meno aj my sme ho zvažovali, len neviem či by dobre znelo s priezviskom na A..tak asi sa prikloníme k podomnému a tiež krasnemu Emily..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre