Meno pre dievčatko

kacenka2121
5. jún 2018
Ahojte, chcela by som dať meno pre dievčatko Lexi.
Veľmi sa mi páči, ale stále ešte váham.
Doma už máme pomaly 6-ročného Samuela a voláme ho len Samy.
Žijeme na Slovensku.
Prosím o vaše názory, prípadne nejaké inšpirácie na dievčenské mená, nie typické slovenské.
Ďakujem 🙂
danielle123
5. jún 2018
ahoj Je to zvláštne meno nie veľmi tipycké, ale nie je škaredé, mne sa páčia Viktória, Miriam , Sára.
ah1234
5. jún 2018
Daj Alexandra a mozes ju volat Lexi 🙂 Lexi samotne mi pride take ze sa mozu pytat coho je to skratka
danielle123
5. jún 2018
@ah1234 to je dobrý nápad
williamska1
5. jún 2018
@kacenka2121 vcelku pekné meno ale v kalendári sa asi nenachádza, že? taktiež by som radšej alexandra dala meno a už volať ju môžete touto skratkou Lexi 🙂
fergie23
5. jún 2018
😂😂Mne sa osobne nepáčia také ,,čudné,,mená.To je hit u cigánov dávať neslovenské.Je kopuuuuu dievčenských naozaj krásnych mien,keď už chcete také meno,aby ho nemalo polovica mesta tak napr.Jasmína,Agáta,Amália,Aurélia,Bianka,Lesia,Dorotka,Xénia,Zina,je ich mnoho.Ale je to len a len na Vás ,aké dáte vašej dcérke meno.Prajem dobrý výber 😉
lubina
5. jún 2018
@kacenka2121 je velmi pekne, ak sa ti paci, tak si ho vyber pre dievcatko, Samy a Lexi sa tiez hodi ku sebe 😉
kacenka2121
autor
5. jún 2018
ahojte, práveže Alexandra nechcem, to by mi už mohli skomoliť ako Saša, Saška a to už sa mi nepáči...
páčia sa mi aj mená ako Sára, Sofie, ale tých je už veľa...
keď sme dávali s mužom meno Samuel, tak ešte to nebolo také frekventované a povedali sme si, že skrátene ho budeme volať Samy...alebo len Samuel...vôbec som netušila,že sa skrátene oslovuje aj Samko a teraz, keď to počujem, že ho niekto nazve Samko, tak to akokeby ani nešlo o moje dieťa a nožík vo vrecku sa mi otvára...😞
maty112
5. jún 2018
Mne to pride skor meno pre skrecka napr... Ale taka lesia uz to by som brala skor... Kde chodite na take mena baby? 🙂
alchemilkazltozelena
5. jún 2018
@kacenka2121 kamoska dala malej meno Lexie...cita sa "Lexi"...je ich len zopar na Slovensku 🙂
kacenka2121
autor
5. jún 2018
Na toto meno som prišla úplnou náhodou, videla som v slovenskom časopise fotku malého dievčatka s menom Lexi- išlo o slovákov, ale neviem, či to bolo len skrátene alebo skutočné meno...keď som videla na foto v časopise to dievčatko s týmto menom, tak ma to hneď veľmi zaujalo- bolo to asi 2 roky dozadu a hneď som si povedala, že ak ešte raz budem tehotná a budem čakať dievčatko, tak Lexi....keď si to vyslovím v duchu, tak ma to hreje pri srdci, že to je to pravé, ale stále ešte váham...
ukulela
5. jún 2018
@kacenka2121 das lexi a budu ju volat lexina, lexinka - to uz bude OK? (mne to pripomina auto lexus zas ... ) vsak ked sa ti nepaci, ako voleaju syna, povedz v skolke/skole, ze je Samy. ked malu naucite na lexi, sama sa tak bude predstavovat. mame v rodine andreja, on sam povie, ze nie je adko, ale andy.
nechce sa mi verit, ze si samko nepocula - ale mozno preto, lebo ja mam okolo dost samkov aj samov - malych aj velkych. mala som aj spoluziaka a to sme 40nici, kolegyna ma syna, co konci zakladku, ... skratka dost.
miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anega79
5. jún 2018
@kacenka2121 to bude z Alexis - Lexie
minticka
5. jún 2018
Ahoj ja mám doma Lenku 😊 uz aj preto ak sa jej povie Lena tak je to pekné..keď ma ešte aj pochvália niekde,že také pekné a jednoduché meno už dá málokto tak som pyšná🙊😁ale aj lexie sa mi páči,tak ako aj Saskia 🤗
truthy
5. jún 2018
Pekne, no pride mi to skor ako prezivka alebo skratenie mena :/
lubina
5. jún 2018
@kacenka2121 inak v Holandsku maju princeznu Alexiu, to ma este napadlo ked pisala anega79, ze je to z tohto mena....
kacenka2121
autor
5. jún 2018
@ukulela
ahoj, no Lexinka by bolo ok...to by bolo v poriadku...Lexina uz nie, to by ma ani nenapadlo, ze aj takto sa to da skomolit...no ludia vymyslia vselico....no a na Samuela som Samka naozaj nepocula, v okoli nikto s tymto menom nebol, pocula som len Samo, takze som to naozaj nevnimala...no a nas sa predstavuje ako Samuel a darmo povies nejakym starym cudzim babkam, ze nie je Samko... 🙂
kacenka2121
autor
5. jún 2018
Dievcata dajte este nejake pekne kratke meno na inspiraciu...priezvisko bude dlhe- 11 pismen, takze skor kratke meno...este by som brala Zoe
maty112
5. jún 2018
@kacenka2121 nina, nela, lea, ema, ela, anna, mia, zoja, diana, lucia
ah1234
5. jún 2018
@kacenka2121 Zoe je u nas Zoja 🙂
Inak skomolia ti hocico, ja som Andrea a moju mamku by nemapadlo, ze ma budu volat Aďa, ze za jej cias to nebolo. Budu ju ale volat tak, ako chce ona sama. Ak das Alexandru a budes ju volat Lexi zvykne si na to a bude sa tam predstavovat. Ja som zvyknuta na Aďa a nikto ma nevola Andy a podobne lebo sa mi to nepaci. Najlepsia kamoska je zase Barbora a volaju ju Barča a ked niekto povie Baša, tak ani nereaguje a pritom sme vsetky Barbory ine tak volali. Je to o tom dietati, ludia budu respektovat to, ako si sam zvoli ale prezivkam sa nevyhnes bohuzial kym su malicke deti a skomolit sa fakt sa vselico 😞
ah1234
5. jún 2018
Inak ja som mala vybrane aj z tychto, neboli to moje top, ale nevedeli sme sa zhodnut s priatelom na mene, tak padli aj razke volby a su tam aj nejake "exotickejsie", tak mozno ta nieco zaujme 🙂 inak mame vybranu Helenu 🙂
ukulela
5. jún 2018
@kacenka2121 A teda overovalaa si si, ci ti Lexi zapisu?
meno - len chytit daky zoznam z webu a zaradom 🙂
ah1234
5. jún 2018
@ukulela zapisu aj neobvyklejsie mena. V dnesnej dobe zapisu hocico, co dokazes ze je meno niekde 😃
dandelion94
5. jún 2018
Mne sa Lexi veľmi páči, tak sa volala postava z jedného môjho obľúbeného seriálu.
Ale ona bola Alexandra, a všade sa predstavovala ako lexie 🙂

@fergie23 mne sa zase také mená vôbec nepáčia, taká
Lesie - veď to je meno pre psa
Blanka - celý život by si z nej robili srandu a volali ju panenská blanka 😃
jasmína - ej také exotické a nehodí sa mi k nejakej napr. blondínke
Dorotka - budú ju nepekne prezívať zlá Dora, Dorota, Doritka atď.
Xénia - princezná Xena 😃
za to sa mi veľmi páči Amália a Agáta 🙂
tosaneda
5. jún 2018
@kacenka2121 ..neber to v zlom, ale ja poznam psa fenku, ktora sa vola Lexi ale zas je pravda ze aj psika menom Tobias..🤔 tiez neviem ake meno by som dala dievcatku, moj manzel by chcel typicky slovenske Zuzana, Katarina atd..Ja chcem Ester jedine meno ktore sa mi paci..Lustrovala som aj cesky kalendar a nic take ma nezaujalo..Pre chlapca mame meno na ktorom sme sa zhodli obidvaja chvala bohu..
siska012
5. jún 2018
Mne sa veľmi páči meno lexi 🙂 ak sa hodí k priezvisku tak by som neváhala ... ja by som určite nedala nejaké staré slovenské mená, alebo také aké tu poniektoré dávajú že sú nepoužívané , sa ani nečudujem 😃
siska012
5. jún 2018
A ešte ak chcete nezvyčajné mená odporúčam túto stránku 🙂 http://www.vyznam-baby-mena.com/i/category.php
ukulela
5. jún 2018
@ah1234 jasne, len musi dokazat /doniest potvrdenie (pri niektorych menach dokonca z ambasady, ci odkial ...) - tak nech sa na to pripravi. nie potom po porode riesit na matrike neprijemnosti, ale dopredu.
vercaaa20
5. jún 2018
Lexi meno pocujem prvykrat... ale v skolke mame Alexu (dievca) ..
delina
5. jún 2018
Ja mam syna, vola sa Alexej, a volame ho Lex alebo Lexi. Mne sa to meno velmi paci.
Chcela som mu dat meno Lex, ale priezvisko nam zacina na H a zle by sa to vyslovovalo.

Ak by sme mali dievca, tak sa vola Alexa alebo Alexia a tiez by sme ju volali Lexi.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli