Meno pre drobca

daduska_maminka
20. aug 2017

Ahojte. Tak žienky, vždy som bola v tom, že meno pre bábätko si vyberiem JA :D celý život som bola v tom, že moje bábätko sa bude volať tak ako si ja poviem :D ale nastalo pre mna veľke sklamanie, samozrejme, že už nejde o panenky, babiky a mackov (ktorí už maly cez 100 mien :D ), ale o skutočnú realitu ...

..Začala najväčšia dilema, keď sa nevieme zhodnuť na meno pre drobca. Tak zatial pohlavie nevieme a asi ani vedieť nechceme. Ako sa bude volať naše bábätko ? Túto otázku si pokladám 100000000x denne. No meno pre dievčatko sme menili 3x, až nakoniec sme sa zhodli na jednom takom, ktoré je pre nás oboch výnimočne, netradičné a nikto v našom okolí a ani v našej rodine ho nemá a hádam nevie, že ani existuje 😂😂 ale je krasne slovenské. No a teraz chlapčenské.. to je to na ktorom sa nevieme zhodnúť. Partnerovi som napisala zoznam z 10timi menami a kazde jedno mi ofrflal .. nakoniec mi suhlasil so Samuelom .. lenže, keď sme si o tom tak rozpravali tak Samo.. znie to dosť divno. Ďaľšie meno som navrhla a to je Nikolas (Nikolasko/Niko) ale žial to meno už v rodine je a dosť blízkej takže aj to mam ztrhnuté :D ..no priatel od začiatku trva na mene Matthias co sa mne vôbec nepáči. Ako ste riešili vy takúto dilemu ? Mám sa k priateľovi prikloniť, aleo radšej zmeniť a posnažiť sa dohodnúť sa na inom. Ďakujem za odpovede a prajem pekný večer. 🤣🤣🤣🤣

zooeynka
20. aug 2017

@daduska_maminka podakuj nebesiam ze toto je tvoja najvacsia dilema v zivote :D
Kazdopadne, po porode budes ty diktovat meno v porodnici, takze nadiktuj take ake sa paci tebe ;) Tvoj muz si zvykne. Hadam nepomenujes svoje dieta menom, ktore sa ti nepaci len preto ze take chce tvoj muz;)

erickatt
20. aug 2017

@daduska_maminka vela krat sa stalo,ze v sekunde ako mamina zbadala babenko jej meno napadlo a úplne iné ako chceli dať. Máte čas ešte, Uvidíš ,ze vam ,,vojde" do cesty meno samé.

franka
20. aug 2017

ak máš krásne slovenské meno pre dievča, tak daj aj chlapcovi krasne slovenské meno- Matúš. a nie Matthias. Ja som pri dcére chcela dať meno Karolína alebo Agatka, manžel ma prehovoril na Kamilu. Tiež sa mi to páčilo, ale dodnes som na seba nahnevaná prečo som mu ustúpila. Veď ja som ju nosila a porodila.

liaka
20. aug 2017

My sme boli s muzom dohodnuty na kompromise. Ked to bude dievca meno vyberam/dam ja, ked chlapec tak on... Obidvaja sme suhlasili a vyhovovalo nam to takto.

eriksonka1234
20. aug 2017

No ani mojmu manzelovi sa chlapcenske meno,ktore som vybrala ja nepacilo,ale prisposobil sa a teraz si ine pre neho ani nevieme predstavit...pre dievca som zase ja nevedela vybrat,takze vyberal on so synom...nebola som presvedcena o tom,ze to 100% chcem,ale potom som si zvykla a teraz sa mi uz aj paci.Nakoniec som rada,ze sme nedali Sofiu,lebo tych bolo v porodnici ako maku....inak dcera by sa volala Mathias keby bola chlapec,mne sa to pacilo velmi😉

suelop
20. aug 2017

@daduska_maminka tak dajte Matyáš- to je aj v slovenskom kalendari. Aj tak budete zdrobnovat a nieje nic trapnosmiesne zdrobnit matthhiiaass,ci s kolkymi pismenami to je, na "matiasko" 😉

rajna
20. aug 2017

ak slovenske tak mne sa paci Janik alebo Matko. ak zahranicne tak Nathan , Liam. A keby ja som mala syna by bol Kenan a doma mame Keranku.

mia407
20. aug 2017

Ja mam Matiasa😍 slovenske..a znamena dar Bozi😊 a som najspokojnejsia😙

mihula
20. aug 2017

@daduska_maminka ja by som sa s nim rozišla🙂

danielak84
20. aug 2017

My mame Matiasa,tiez som chcela Nicolasa ale muzovi sa to nepacilo a teraz si neviem predstavit ze by sa volal inak.Volame ho vselijak-Matinko,Matej,Matko a ked sa pokaka tak hovorime ze Matysek se pos..l.Moje deti nemaju typicke slov.mena-Christian,Lilien,Karin a Matias.

siska20
20. aug 2017

My sme mali šťastie 🍀, že sme sa vedeli dohodnúť 🙂 ale Matiasa som chcela aj ja 🙂 nakoniec sme išli vyučovacou metódou. Mali sme štyri mená, hneď dve sme vylúčili, lebo boli v zimných mesiacoch a nakoľko sme mali termín pôrodu na Vianoce 🎄 🎁 tak sme nechceli, aby mal narodeniny 🎉 Mikuláša 🎅 A Vianoce naraz v jednom mesiaci, tak sme vybrali mena v lete,aby mohol oslavovať aj cez leto, kedy sa dá lepšie oslavovať... Ostali nám nakoniec len dve a po pôrode sme sa rozhodli, ktoré vyberieme 😉 ale určite by som nevybrala meno sama, predsa je to dieťa 👶 dvoch ľudí

siska20
20. aug 2017

@danielak84 pekné mená 👌 to teda obdivujem ľudí,ktorí majú ešte toľko detí 🚸 v dnešnej dobe 🙂

mondurik
20. aug 2017

Ahoj @daduska_maminka,tak my sme túto dilemu vyriešili losovaním.Vybrali sme si mena a 20 centov rozhodlo o mene našej princeznej ;) áno,možno pre niekoho nepochopiteľné,ale beriem to tak,že to meno si vybrala ona sama(pred tým som sa jej prihovárala,že je to na nej 🙂 PS:princezná oslavuje meniny v deň mojich narodenín <3 <3<3

221girl
20. aug 2017

Baby dá sa vybrať pre dieťa meno, ktoré je v podstate vymyslené? Prejde to? Alebo treba dať aj druhe z kalendáru a bude mať dve krstné mená, alebo to u nás nie je možné vôbec? Ďakujem

mondurik
20. aug 2017

Daj,vedieť ako ste to s polovičkou vyriešili ;) ;)držím,palce,lakte,členky v rozhodovaní 🙂

eriksonka1234
20. aug 2017

@221girl A ake je to vymyslene? Mozno aj existuje a ak existuje,tak ti ho na matrike zapisu.Nam nechceli zapisat Alexy,mohli sme dat bud Alexia,Alesia,Alexys,no chceli sme Alexy....a tak sme nakoniec tiez losovali z klobuka den pred narodenim dcery,ale viac menej vybral syn s manzelom a aj z klobuka sme si vsetci vybrali Sabinu,takze nebolo o com😉

221girl
20. aug 2017

@eriksonka1234 a čím to treba podložiť?

221girl
20. aug 2017

@eriksonka1234 inak Sabina je tiež ako joker 😀 ...čiže dobrá voľba

suelop
20. aug 2017

@rajna akoze Keňan? Kinen?kenan? ... chuda dieta....

anjelicek26
20. aug 2017

@221girl musis dokazat, ze niekde v kalendari (aj keby zahranicnom) take meno existuje. Nejaku chobotinu (vdaka bohu) nezapisu a ani nepriradene meno jednoznacne pohlaviu (ako Alex, Dorian, Jamie...), vtedy vyzaduju dve mena.

@daduska_maminka ved mate este strasne vela casu...sestra sa rozhodla az v porodnici, po dvoch tyzdnoch prenasania, ked ho videla 😂 A nerob kompromisy... najdete nieco, co sa bude pacit obom.

suelop
20. aug 2017

@danielak84
Nieje nic trapnejsie ako zdrobnovat zahranicne mena.... bud chcem mat zahr meno a tak ho aj volat alebo dam slivenske kde je zdrobnenina bezna a hotovo. Ste divne zeny, ktore chcu siloy mocou nieco extra ultra in a nakoniec je z toho matýsek....

asia83
20. aug 2017

Nepochopím ženy, ktoré dajú svojim deťom zahraničné a rôzne čudné mená či mená, ktoré má toľko detí. To im nevadí, že v triede to bude samá Ema, Sofia, Mia, Nina, Nela? Pre chlapcov zase to nepočujem iné iba Marek, Matúš, Marko, Max, Matias, akoby iné začiatočné písmeno ako M neexistovalo. Mne sa to tak pletie. Ľudia bez fantázie. Stačí zobrať do ruky kalendár, veď máme také krásne slovenské zabudnuté mená. Len to chce byť každý "extra" a vymyslieť niečo nové. To nemôže byť slovenské Matúš, to musí byť cudzokrajné Matthias či ako sa to píše. Starí rodičia nevedia mená svojich vnúčat ani vysloviť, nieto ešte napísať. Rodičia myslia iba na seba a zbytočne komplikujú životy svojim deťom. My s manželom sme chceli tradičné slovenské meno. Chlapčenské som mala hneď, už od cca desiatich rokov, Ondrej, nakoľko sa manžel tak volá, tak nenamietal. 😀 No dievčenské som nevedela. Chcela som Amáliu, no mužovi sa nepáčilo, tak keď som už vedela, že bude dievčatko, tak sme zrazu meno nemali. Ja som tak jedného večera šla spať, chytila si bruško v posteli a napadlo ma: Alena. Mužovi sa páčilo, tak bolo vyriešené. Ono je dôležité cítiť to dieťa, čo sa mu hodí. Ono to fakt funguje. Tiež je dôležité dohodnúť sa obaja, urobiť kompromis. Určite by s menom mali súhlasiť obaja. Treba hľadať. Nie ustupovať.

eriksonka1234
20. aug 2017

@asia83 tak ako vam sa pacilo Alena,inym sa nemusi.....Hlavne je,aby sa meno vyslovovalo s laskou k dietatku. Hoci nech je Sofií v triede aj 5 kazda je jedinecna....Nejde o fantaziu,ale o to,ze pre niektorych je to meno to najkrajsie na svete 😉

bluka2
20. aug 2017

@asia83 Mala si si dat pre istotu aj nejaky menej zahranicne znejuci nick, co by prababicka vedela poriadne vyslovit 😉 ved tak krasne to mohlo byt Ázia83...

silviaivan85
20. aug 2017

Snazila by som sa hladat dalej, kym sa nezhodnete na nejakom mene, ja ked som bola tehotna tak meno pre dievcatko sme vybrali hned na prvu a zhodli sme sa, vybrali sme Hanku, dnes sa mi paci aj meno Dianka, no my mame doma chlapca a tiez to bola dilema, ako pises, snad od puberty som snivala, ze ak budem mat syna bude Hugo, manzel razne nesuhlasil tak sme hladali kompromis a mame Miska 👶

yasmeena
20. aug 2017

dieta je oboch rodicov,takze suhlasit by mali obaja 🙂 ...len prosim,ak date cudzokrajne,tak nie v poslovencenej verzii,ako som videla,ze dzenifer 🙂

maminuska
21. aug 2017

Ja som za to aby deti niesli mená ktoré sú slovenské , alebo slovanské . Pred 30 rokmi sa mi narodil bratranec a teta mu dala meno Alfonz. V rodine sme odpadávali z takého mena, dnes sa nad tým ani nepozastavíme a zdá sa nám úplne normálne. Pred 5 rokmi sa mojej sesternici narodil chlapček a dala mu meno Bohdan , druhý chlapček sa jej volá Mojmír. Vyvolalo to rozruch v rodine ale dnes nie je po ňom ani slychu . Susedka má Galinu , celá ulica 6 ročné dievčatko volá Galča. ja som u svojich 4 detí o ich menách rozhodovala viac menej direktívne, jednoducho moja " práca " na zrodení nového človeka bola ťažšia ako manželova. Posledného chlapčeka , ktorý sa mi narodí v decembri ..som nechala rozhodnúť manžela a máme z toho Fedora. Musela som sa s tým zžiť a čím sa blíži termín pôrodu tak tým sa mi to meno zdá prijatelnejšie a do pôrodu sa mi zrejme aj bude páčiť.

daduska_maminka
autor
21. aug 2017

@mihula myslim si ze toto neni dovod na rozchod 😂😂😂😂

peteraluciagecei
21. aug 2017

@maminuska ahoj a ake mena si vybrala pre svoje deti?

daduska_maminka
autor
21. aug 2017

Dievčenske meno sa vymýšľa ľahšie ako chlapcenske... Na kolko nevieme co to bude chceme mat uz kompletne vsetko nachystane a par dni pred narodenim vymyslat meno nechcem. A na kolko partnera lubim mu chcem vyhoviet v niecom ale co z toho ked sa mi to nepaci.. mozno zacne ? :D uvidime co bude dalej ..

Ale dakujem za mile pekne komentare. 😋😉😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre