Môžem jesť jahody počas tehotenstva?

skorinkas
30. máj 2013

Ahoj. Záhrada je už plná jahôd a mne veľmi chutia. Sestra mi povedala, že ak v tehotenstve jem jahody,bábo bude na ne alergické, lebo sú silný alergén. Viem, že sa neodporúčajú počas dojčenia. Ale ako je to počas tehotenstva?

ziwka
19. jún 2016

tak toto počujem prvýkrát 🙂 jedz čo ti chutí. ja ak som niečo obmedzila bolo veľmi pikantné a výrazne korenené. ale ovocie som pučila do seba vkuse. radšej ovocie ako keksy a čokoládu 🙂 aj citrusy sú alergén a ja som ich zjedla počas prvého trimestra tehu asi 30 kíl :D keď som nevládala žuť tak som ich aspoň odšťavovala :D ale proste mala som nutkanie sa nimi napchávať. a stále kojím (sorry za čechizmus ale slovo dojčiť mi je fakt proti srsti :D ) a jahody jem aj malý má 9 mesiacov a keby som ho nechala tak sám zje za vajling jahôd :D tak mu chutia. a inak po narodení prišla za mnou hlavná sestrička z novorodeneckého a spustila čo nemôžem jesť... prvé tri mesiace som žila na troch druhoch polievok a tiskala som do seba jogurty a mliečnu ryžu ktorú z duše nenávidím a nadvihuje ma už pri myšlienke na ňu ale čo človek nespraví pre drobca. potom som sa na to ale vykašľala a začala som jesť normálne a malému nikdy nič nebolo. a teraz i jemu dávam chutnať všetko ovocie najprv po troške a keď mu chutí a nič to nerobí nech si dá 🙂 ani na mlieko som nečakala do roka. pekne mi zje večer krupicu z mlieka a spokojne spí celú noc. je to vždy na tebe. čo a ako sa rozhodneš, že budeš jesť a kedy a ako budeš potom dávať drobcovi papať 🙂 každý chce poradiť ale vždy je konečné rozhodnutie na tebe. riaď sa tým čo považuješ za najlepšie 🙂 a kľudne si daj jahody ;) obzvlášť keď sú domáce

misel0806
19. jún 2016

Jahody jest kludne mozes,,,🍓🍓🍓🍓,nie su pre teba ani babo ziadna hrozba aj ja som ich jedla velmi vela... Co vsetko sa v tehu nemoze a robi sa😗

monikaparson
19. jún 2016

Sestra je tuším odborníčka. 😀 Ja som jedla všetko a to platilo aj počas dojčenia a stále platí.

synda11
19. jún 2016

ano aj ja som ich jedla na kila pri prvom tehu ...ale kamoska mi povedala co zije v gb ze ked bola tehotna...lekar im dal papier co vsetko by nemali jest a boli tam aj jahody...koly pesticídom...no je to na uvazenie ...ja som bola tiez v soku mala je zdrava....

iskrickaa
19. jún 2016

@synda11 Tak kvoli pesticidom sa nemaju jest v tehotenstve jahody a potom, ked pridu na rad prikrmy mamicky s velkou radostou dietatku urobia doma spenatik (kral dusicnanov) a mrkvicku 😀

lili007
25. jún 2016

Podľa slov sestry by mali byť moje deti obe absolútne intolerantné na laktózu lebo mlieko som pila v tehotenstve snáď viac ako som jedla jedlo🙂 Samozrejme pokiaľ máte možnosť zohnať domáce, nestriekané jahody je to vhodnejšie. Strava v tehotenstve musí byť vyvážená, teda zo všetkého čo je dôležité pre vývin dieťatka trochu ale inak tiež nevidím problém v tom dať si aj pol kila jahôd denne🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre