Môžem jesť v tehotenstve grepy?

stastickova
1. apr 2009

Ahojte baby,
niekde som sa dočítala že ako tehotná by som nemala jesť grepy. Je to pravda..mám obavu bo som ich dosť zjedla bo mi moc chutia a normálne akoby mi telo povedalo že chce grep..
mysíte si, že je to pravda albeo je to len fáma

petkakv
24. okt 2012

juuuj akorat pred chvilou som sa aj ja pytala na rovnaku otazku, este ze uz je tu kopec diskusie, z coho mozem vychadzat. aj ja ich mam hrozne rada hlavne teraz v tehu a tiez sa bojim aby nahodou, ale ked to tu tak citam tak snad sa mozem citit bezpecnejsie, ved clovek sa boji vsetkeho. ja co som sa docitala a dozvedela od bab, ktore uz babo maju tak vraj sa nemôzu papat plesnive syry a pecienka, ale snad neni nic take nebezpecne co by ohrozilo zivot malickeho.

alcapalca
24. okt 2012

aj ja som počas tehotenstva bola závislá na grepoch, na všetkých pikantných jedlach a na chrene, a som tu, aj moje dieta, živé a zdravé 🙂

lussy23
25. okt 2012

podľa mňa sú toto všetko len chámy. prečo by sa mala žena v tehotentstve neustále obmedzovať, týrať sa, zriekaní mobľúbených jedál. Fakt palec dolu kto tie fámy vymyslel

katkadankova
26. nov 2012

grepy určite nie:( postratis v rannom stadiu tehotenstva

emmushka
26. nov 2012

@katkadankova To ako mozes napisat takuto blbost???? 😲 😲 😲

babulka1978
26. nov 2012

no...mne grepovy dzus a grep pomaha na nevolnost pri tehu.....jedla som ho aj pri prvom tehu a nebol problem ziadny.....

janie80
26. nov 2012

@katkadankova Akurat vcera som natrafila na odpoved lekara o grepoch a pomele v tehu... Pisal, ze sice obsahuju chinin, ale v takych minimalnych mnozstvach, ze si mozeme kludne dat... 🙂

simca06022011
26. nov 2012

Ano

lussy23
27. nov 2012

@katkadankova to fakt? grapy sú zdravéééééééé.
Ja grepy rada nemám, ale toto je hluposť. Ak nie, šup sem nejaký vedecký dôkaz

katkadankova
28. nov 2012

no tak ich jedzte.....ja len vravim jedna znama z nich potratila a to este nevedela ze je tehotna a to ich jedla kazdy den jeden

katkadankova
28. nov 2012

@emmushka tak ich jedz nadalej nie je to hlupost..je to uplna pravda mam znamu kt. to prezila

jasminet
28. nov 2012

@katkadankova ja mam znamu, ktora potratila a grep nejedla roky rokuce 😉

@stastickova jasne ze si daj grep ked mas chut, tolko chininu v nom nie je aby sa tebe alebo babu nieco stalo. a ide zima, treba jest ovocie a vitaminy

emily76
28. nov 2012

@katkadankova no neviem, ja som v ranom tehotenstve potratila 3x a veru som grep nezjedla v zivote, lebo mi nechutia. A to ma ta znama 100% istotu, ze to bolo z grepov? Ako na to prisla? Nechcem rypat, len ma toto zaujima...

emmushka
28. nov 2012

@katkadankova Za to ze zjedla kazdy den grep, to este neznamena ze potratila tvoja znama prave z toho. Moze to byt dovod, nehaam sa, ale nejako sa mi tomu skratka nechce verit, mohlo tam byt milion inych pricin preco sa jej stalo. Vela zien potratilo a dodnes sa nevie preco vlastne. Jednoducho si nemyslim, zeby tie grepy s tym nejako suviseli.

katkadankova
29. nov 2012

ako chcete jamilujem grepy a vobec ich nejem bojim sa...ja tomu verim..... ale kazda ma iny nazor.......................................

zuzi0911
29. nov 2012

Ja som jedla vsetko. a grepy mandarinky pomarance to bolo moje. a vsetko je v poriadku. moja kamaratka denne musela mat flasku tonicu od zaciatku az po koniec a tiez vsetko je ok.jedla som vsetko na co som mala chut

lussy23
29. nov 2012

@katkadankova a máte aj lekarsky dôkaz? lebo možn oaj keby ten gep nejedla by potratila. nemuselo to byť z grepu.

katkadankova
3. dec 2012

kazda sme ina...kazda zvlada a kazdej prebieha tehotenstvo inaksie...cize kamoska mohla pit tonic... ale ja by som take vobec nepila.... a kto veri veri kto nie nie ja som len povedala skusenost..... kt. zazila znama...

katrin69
4. aug 2016

Čo som ja čítala, tak grep obsahuje chinín, čo spôsobuje tú horkú chuť. Ale v porovnaní s nápojmi, ktoré obsahujú chinín je podľa mňa v ovocí neškodný. Všetky potraviny majú svoje plusy a svoje mínusy. Niečo niektorej škodí a zase naopak niektorým je fajn.
Keby som mohla, prirovnám to k pšenici, ktorá obsahuje lepok, inak povedané glutén. (jej derivátom je glutaman sodný) Moderná technológia dokáže oddeliť určité látky, ktoré nie sú nakoniec na dobrotu, ale na potvoru.
Ako som uviedla, nie pre každú je dobré jesť grep, ja ho tiež ľúbim, ale mám pocit, že dieťa o pár minút neskôr mi ide vyskočiť z brucha. Takže to s ním nepreháňam 🙂
Rozhodnutie je na tebe. Ty si tá, ktorá prijíma vitamíny pre svoje bábätko, a ty najviac pociťuješ, čo je pre teba i bábätko dobré 🙂

mysga
4. aug 2016

Mne moj gynekolog povedal, že môžem jesť všetko, okrem jedu na potkany. Vo velkych mnozstvach moze cloveka zabiť aj voda. 🙂

kadan
4. aug 2016

@stastickova viacero jedál sa v tehotenstve nedoporučuje, napríklad pečeň, plesň.syr, ale v malom množstve je to v pohode, určite by si to nemala jesť každý deň. Raz za čas neublíži 😉

ollski
4. aug 2016

@mysga kratko mudro vystizne a dokonca odborne 😉!!

henka123123
6. nov 2017

Konzumácia grepu v tehotenstve je dôležitá kvôli vysokému obsahu vitamínu C, ktorý grep obsahuje. Tehotná žena by mala mať denný príjem minimálne 85 mg vitamínu C (približne veľkosť jedného stredne veľkého grepu).

Okrem vitamínu C je grep zdrojom vysokého množstva lykopénu, ktorý prispieva k zníženiu krvného tlaku a znižuje riziko vzniku preeklampsie. Vďaka konzumácii ružového, alebo červeného grepu žena získa dostatočne veľké množstvo lykopénu a limonoidsov, ktoré zabraňujú vzniku mnohých typov rakoviny. Grep pôsobí tiež ako prevencia pred vznikom obličkových kameňov, alebo ako ochrana pred rakovinou hrubého čreva.

Červený grep znižuje hladinu cholesterolu, udržuje telesnú hmotnosť ženy pod kontrolou vďaka vysokej hladine pektínu a rozpustnej vlákniny. Tehotná žena by nemala mať strach o koľko kilogramov počas tehotenstva priberie. Konzumácia grepov zabezpečí, že jej priberanie je prijateľné.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre