Môžem kombinovať kvapky Sinupret a Muconasal Plus do nosa?

iveta7677
26. dec 2013

Syn má upchatý nos dávam mu Sinupret kvapky. Chcela by som mu dať niečo aj na sliznicu, lebo sa sťažuje, že nevie dýchať. Môžem mu dať Muconasal Plus?

marissenka
26. dec 2013

ano,ja davam so sinupretom aj kvapky do nosa-detske....

snehulienka99
26. dec 2013

Muconasal mu nedávaj!! je návykový!!

marek1960
26. dec 2013

fenistil kvapky na odpuchnutie sliznice

sissy27
26. dec 2013

@snehulienka99 takmer všetky kvapky do nosa sú návykové - prečítaj si príbalový leták od hociktorých... neodporúčajú sa užívať dlhšie ako 5 / 7 dní práve kvôli návykovosti... a tie, ktoré sú na báze morskej, tak nie všetky napomáhajú odpuchnutie sliznice, obyčajne slúžia len na šetrné vyčistenie nosa...
@iveta7677 podľa toho, koľko rokov má syn, muconasal nie je vhodný pre deti mladšie ako 6 rokov, ale ak nič iné doma nemáš, pomôže aspoň na noc...

janinah
26. dec 2013

samozrejme,že daj,nebude sa predsa celú noc trápiť..ja síce M. nepoznám,my používame Nasivin,ale určite niečo do nosa dávaj,upchatý nos a nevyfúkané soplíky môžu prispieť až k zápalu str. ucha

montinka
26. dec 2013

sinupret su same bylinky,takze ano mozes dat.😉

brisilda
26. dec 2013

ja davam detom sinupret a kvapky do nosa PantheNose s aloe vera ........pekne precisti nostek a zaroven zvlhcuje sliznicu

hradnapani
26. dec 2013

ved v navode sami pisu, ze sa to moze kombinovat so sprejmi ci kvapkami do nosa 😅

janulienka85
26. dec 2013

Sinupred sa moze bezproblemov kombinovat s roznymi typmi kvapiek- sprejov do nosa( ci uz na baze morskej vody alebo bylin alebo obsahujucich ucinnynne latky typu xylometazolin,ktore su navykove ) navyk vznika po tyzni a viac uzivani

ivuska6
26. dec 2013

do nosa su dobre vincentka kvapky mozes striekat kolko chces a su dobre ja pouzivam tie a uz som davno nepouzila normalne iba ked mal ant.

dejnas
26. dec 2013

môžeš mu dať pokojne nejaké kvapky na odpuchnutie sliznice... aj lekári často kvapky odporúčajú....

neviem, prečo sa tu z kvapiek robí taký "strašiak", jasné, že sú návykové (tak ako väčšina liekov a liečiv), ale veď ich predsa neužívate denne 😕
zvyčajne ich, pri upchatom nošteku, kvapkám deťom maximálne tak 2 - 3 dni, v akútnom štádiu.... za taký čas žiadna závislosť, ani iné problémy nevzniknú... a nie na všetko stačí prípravok z morskej soli 😒 žiaľ a kiežby!
synček bol pred časom hospitalizovaný so zápalom pľúc v nemocke, kvapky vtedy nevyhnutne potreboval, dokonca ich bolo potrebné užívať (na lekárske odporúčanie) dlhšie ako týždeň.... vtedy lekári vyslovene odporučili zmeniť druh prípravku, nikto nezalamoval ruky nad tým, že mu to vážne poškodí zdravie (či sliznicu nosa), nakoľko išlo o výnimočnú situáciu 😉

miku1
27. dec 2013

Môžeš dávať aj jedno aj druhé. Ja dávam aj fenistil kvapky. Kvapky do nošteka dávaj tak 7 dní, potom by mala byť pauza.