Môžem piť v tehotenstve coca colu?

binka79
2. máj 2012

Awojte, babenky, mam na vas strasnu prosbu. Som v tretom mesiaci tehotenstva, kavu som prestala pit bo mi nerobi dobre a mam nizky tlak a hroznu chut na coca colu ... mozem ju pit v tehotenstve? Mnohe hovoria, ze by sa nemala, lebo je tam kofein, ale v kave je tiez a to mi pri prvom tehotenstve doktor odporucil, ze ked so zvyknuta pit, mam si ju dat. Ale co teraz s coca colou, ked mam na nu hroznu chut? Obcas si dam, ale nie ze by som ju pila cely den. Please, poradte 😉 , budem vdacna za kazdu radu

daniela_4
15. feb 2013

ja sa snazim pit cistu vodu,povacsine.je zima nikdy som nebola naucena na tolko vody ako teraz.telo si ju pyta samo.vypijem do dvoch litrov cistej.ako kedy...plus k tomu si robim ovocne caje a ked mam chut na sladke a nie teple ze mam caju dost tak riedim malinovky s vodou pol na pol....aj kofolu,kolu,alebo aj vinei. 🙂 myslim ze by to malo byt vsetko v norme...kavu nepijem...tiez mam nizsi tlak ale nepocitujem ze by mi bolo zle ked som kavu vynechala...najlepsia je samotna voda ale to stale nechuti. 🙂 akurat tonic tomu sa vyhybam uplne...obsahuje tusim taurin alebo co...nieje to vhodne.

brumka
15. feb 2013

coca cola je hnusa chemia, je to kyselina, a kofeinu tam vela neieje a kedysi ani nebola, je tam sama chemia aa cukor preto sa neodporuca ja mam na nizky tlak odporucanu akavu 1-2 denne, lebo mi je fakt zle ale prve 3m som ju nepila nechutila mi dokonca mi odporucili radcej pit kofolu original je predsa prirodnejsia ale nie vela. a tie saldke malinovky bysom neodporucala niesu moc zdrave a su strasne sladke ja vypijem 3-4 litre cistej vody. coca colu po lyzickach odporucam len ana zaludok a nevolnosti nic viac

lucanka49
20. okt 2013

ja si dávam pohár denne na pálenie záhy 🙂

martina1305
20. okt 2013

ja by som to veru nepila, ved to je cista chemia...napr. na palenie zahy je super citronovy olej alebo zazvor (ďumbier)

m_ij_ka
20. okt 2013

nie

bieladama
24. okt 2013

Dám tu jednu radu ..vymen coca colu za pepsi...pepsi sa niekedy predavala v lekarni ako liek na zaludok a na tlak a krv..... az neskor zistili ze je dobra bublinkova.... 🙂 s coca colou umyvaj hrdzu :D na nic ine dobra neni...

senta_sofia
24. okt 2013

pila som pocas tehotenstva a aj pocas dojcenia, ak som mala chut, nizky tlak alebo mi bolo zle, sak nevypijes toho 2 litre naraz, pohar ta nezabije

coni84
24. okt 2013

ja som bola závislá na kofole,aj keď som bola tehotná aj keď som dojčila 😀

fopka
24. okt 2013

ked som mala chut, dala som si, ale neprehanala...max. pohar, rovnako aj pivo, za tym som pocas tehotenstva hybula :D

ludiludi
27. okt 2013

awoj ano mozes pit coca colu dva pohariky denne

lencika
28. okt 2013

ja som pila pretoze som mala na nu fakt nenormalnu chut, ale primerane a nie kazdy den samozrejme

elise
28. okt 2013

pokial nebudeš piť každý den 2 litre tak ano občas j dobrá pepsicola na bolesť hlavy 🙂

maartinaa82
29. nov 2013

Babyyy...zacala mi strasne chutit kofola vanilkova...pijem ju kazdy den...dufam ze to neuskodi malej :(

cawes
29. nov 2013

@maartinaa82 ja som pila kazdy den az do porodu coca colu zero a vsetko ok

majka99999
29. nov 2013

@maartinaa82 tak ju nepi kazdy den a urcite nie na litre.

abbie
29. nov 2013

nie, cista chemia... moze sposobovat hyperaktivitu u dietata som citala

cinan
18. júl 2014

Ja som v šiestom mesiaci a proste keď nemám doma Coca colu tak som hotová, takže podľa mňa každý môže piť aj jesť čo len chce, jasné okrem alkoholu, to len tehule ktoré sa celý deň nudia tak hľadajú na nete čo nemôžu a blá blá...

jellinga
20. júl 2014

Mne velmi pomohla pri nevolnostiach, samozrejme nie vela, ale rano nalacno 1dc coly neuskodi... 🙂 Dokonca to lekar kamoske odporucil...

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristin1021
27. mar 2016

ja by som neodporucala pitie coly v zaciatku tehotenstva ja som pila jeden pohar denne strasnu chut som mala aj mam stale na perlive vody . Neviem ci z toho ale myslim ze ano nasli mojmu malemu problem s oblickami neviem ako to dopadne takze ak sa vyvyjaju organy neodporucala by som pit take nieco.

patrisha19
28. mar 2016

Ja pijem colu tiez a chuty mi velmy ... ale paly ma znej potom zaha

alexska
28. mar 2016

@patrisha19 perfektna gramatika 😀 😀 😀 urcite mate aspon ZS\skoncenu🙂)

mischell333
21. dec 2021

@binka79 môžeš všetko čo chceš 🙂 tehotenstvo nieje choroba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre