Môžu mi v tehotenstve pichnúť do zubu umŕtvovačku?

mimkaa10
23. mar 2009

Ahojte,

mam takyto problem:

- som v 12tt, bola som u zubarky na prvej kontrole ako tehotna. Nasla mi dost hlboky kaz. Ked mi vrtala, velmi mi doblizila, pomaly mi slzy tiekli od bolesti, co som uz nevladala vydrzat. Citila som hroznu bolest. Ked som sedela v aute, cela som sa triasla z toho otrasneho pristupu. Nejdem popisovat, ako mi rozpravala, ze ked toto neviem vydrzat, co potom porod a ze nech jej tak nekopem do toho kresla.
Najhorsie na tom je, ze mi dala arzenovu vlozku do dvoch zubov. Ta vlozka ma za ciel mi umrtvit nerv, lebo nasledne sa zubarka chysta na este hlbsie vyvrtanie. Ked som volala doktorovi, trochu sa zhrozil, ze "arzen??"

- ide o to, ze uz si neviem predstavit, ze k nej pojdem. Keby sa dalo, tak hned idem k niekomu inemu, ale bohuzial, nemam takeho znameho. Bojim sa, aby ten panicky strach, co z nej mam a bolest, ktora viem, ze bude ublizi babatku. Neviem teraz co mam robit.

Je mozne, zeby mi pichla umrtvovaciu injekciu ako tehotnej? Je vobec taky typ injekcie, ktory moze aj tehotna? Ake su tam rizika?

Zubarka totiz tvrdi, ze injekciu mi pichnut nemoze a ze musim iba vydrzat. Ale to si neviem predstavit po tomto zazitku. Ved adrenalin, co tam vypotilo vtedy moje telo - no neviem neviem co to urobilo s babatkom.

Prepacte mi, ze som sa tak rozpisala, ale skutocne mi velmi zalezi na zdravi mojho babatka a takyto pristup ku tehotnej sa mi vobec nepaci.

Za odpoved a porozumenie dakujem

mimkaa10
autor
24. mar 2009

haló, nikto nemáte takéto problémy? ☹

wsmoulinkaa
24. mar 2009

ahoj...injekci ti dát může...ale asi lepší až v II.trimu a to už jsi....
já tam byla na 17tt a dal mi pěknou dávku,ale já i chtěla a bolelo mě to vrtání i přes injekci 😀 ale ne tak hrozně!

arzen to nevím-podívej se na internet...tam najdeš vše

a arzen se dává na umrtvení nervů co já vím...pak už by tě nic bolet nemělo!!! nebooooj a vydrž

cetera
24. mar 2009

neviem ale ja som bola na kontrole nastastie bolo vsetko v poriadku.....ale takyto pristup? urcite mate v okoli aj ineho zubara...skus za nejakym zajsta poradit sa alebo spytat ci ta vezme a povedz mu svoj problem co ti na to povie

wacinka
24. mar 2009

ahoj já problémy se zuby nemám. Ale je pravda, že mi zubař na kontrole říkal,že stejně i kdyby mi musel dělat nějaký zákrok dělat tak mi nesmí dát umrtvovací injekci. Neřeknu ti důvod proč, ale asi to má nějaký vliv na miminko.
Jinak k tomupanickému strachu, miminku to neudělá nic.ani neublíží Já mám šílenou fobii z odběrů krve a minulé pondělí jsem byla na triplech a byl to zážitek nadevše ještě 3 dny potom mi nebylo dobře, ale miminko je v pořádku. 😉

wsmoulinkaa
24. mar 2009

holky injekci můžou od II.trimu -co kdyby vám trhal?? 😀
a divili byste se,někomu dali i v I.trimu a vše bylo ok!! vždyt to píšou i na netu...ale každý se bojí jinak!! 😉

wacinka
24. mar 2009

mně připadá, že každej zubař jinej názor, to stejné je i gynekolog 😉 pokaždé každej tvrdí něco jiného

tilly
24. mar 2009

ja som bola v druhom trimestri, keď som čakala syna, mala som vtedy dosť veľké problémy, úbytok vápnika a tak... ale dal mi umrtvovačku, len horšie bolo, že on sa mi nemohol vŕtať v puse, lebo ma stále strašne napínalo, bál sa, že ho tam ovraciam 😀

iinuska
24. mar 2009

Ja som s mojim zubarom spokojna. o dva tyzdne idem druhy krat na kontrolu. Prvy krat bolo vsetko OK, tak dufam, ze aj teraz to tak bude. 😀

jana100
24. mar 2009

Ahoj holky, já se k zubaři teprve chystám, ale praskl mi zub, takže se bude buď vrtat nebo rovnou trhat 🤐 Ale když jsem byla u svýho doktora v poradně, tak říkal, že někteří zubaři nechtějí dělat v těhotenství nic, ale že k tomu není žádný důvod. Můžou vám dát i injekci, je prý i několik druhů a každý zubař ví, kterou látku použít může. A na miminko to prý nemá vůbec žádný neg. vliv 😉 Taky mi doktor říkal, že je lepší se nenechat odbýt, jelikož není nic horšího, než že budeme rodit se zánětem zubu a šílenou bolestí i v puse. 😲 Takže vám všem (i sobě) držím palce, ať je vše OK 😅
papa

bzucinka
24. mar 2009

Ja som mala dost problem s ham-ham otvorom ... 😀 A zakazdym mi lekar povedal, ze zapal,hnis atd. ovela viac skodi babätku ako napr. lokalna utlmovacka, tahanie, vrtanie, rtg a pod. ...jedine, ze dava radsej biele plomby ... cim skor,tym lepsie ... a to plati aj v case kojenia...

susik77
24. mar 2009

lokalnu anesteziu ti v poho moze dat, to sa nevstrebava. vsak to je len "lokalna". ja by som vymenila zubarku. podobny pocit sopm mala z koznej dr.uz som k nej odvtedy nesla 😎

jasom
24. mar 2009

moze ti dat taky sprej, ktory znecitlivie bolest, 😉 a k tej zuberke by som uz nikdy v zivote neisla ! Dnes si mozes vyberat, radsej skoc niekde na pohotovost ako knej,

susik77
24. mar 2009

mozes aj injekciu. ta dr. je fakt odveci 😖

susik77
24. mar 2009

tu radi prave nejaky dr. o anestezii v tehu: http://zdravi.idnes.cz/zubni-poradna-mudr-kopec...

susik77
24. mar 2009

este jedna vec: neviem, ci ta to teraz potesi alebo nie ale porod vobec neboli tak strasne ako dokazu boliet zuby 😔
ja mam so zubami uz bohate skusenosti 😎 mala som zapaleny zubny nerv, chodila som k mojej byval. zubarke, ta mi neverila, ze ma moze zub tak strasne boliet, ale mna bolwel tak, ze som nemohla ani spat v noci.
v praci som bola total nadrogovana tramalom aby som prezila den 😖 nakoniec zistila, ze mam zapaleny nerv, tak mi ho konecne vybrala. to bola ulava. odvtedy mam taky strach, ze si lokalku rada zaplatim pri kazdom vrtani 😎

ani3012
24. mar 2009

mne dnes vŕtali zub! ☹

mandula
24. mar 2009

ahojte, ahoj mimkaa, ja mam teda neskutocne problemy so zubami vobec a nechcem ani vediet co ma caka v tehotenstve. Tiez mi vrtala zubarka zub pred 2 tyzdnami bez injekcie 🙄 viem co to je, nechcela mi dat anestezu, ze vraj az v II. trimestri. Tak mi dala len nejake liecive vlozky do 2 zubov a objednala ma na april, ze vraj potom mi uz moze robit co chce, no tesim sa. Okrem toho sa mi zlomil jeden zub a este k tomu stolicka takze cakam teraz na 7. aprila, kedy mi to idu rezat a trhat, no a este mi vypadla jedna plomba. Ja mam desny strach, ze pridem o viac zubov. Dievcata, da sa robit nieco, aby sa mi tak zuby nekazili, alebo to je geneticky dane a nepomozem si? Dakujem

susik77
24. mar 2009

mandula: jedz vitaminy, hlavne vapnik. umyvaj si teraz zuby aj 3x denne a poriadne, aj s medzizubnou kefkou-to aspon 1x denne. mne strasne pomohla zubna kefka elektronicka-Sonicare.

petkula
24. mar 2009

mimkaa10,

ja bych si radeji nechala dat injekci. Pry vice skodi stres nez injekce. Zkus se podivat na internet, nekde jsem o tom cetla. Jestli je tva zubarka takovy ras, tak bych ji zmenila. Zeptej se treba i sveho gynekologa, co na to rika on.
Jinak, ja mam taky vzdycky hruzu, kdyz jdu k zubarce. Zrovna ted me ceka taky vysetreni (to budu mit zase strevni problemy 😖

ronja27
24. mar 2009

Tak me pri prvnim tehotenstvi taky vrtali dva zuby a na oba jsem dostala injekci..i kdyz jsem doktorovi tvrdila ze to zvladnu bez ni..povidal mi ze to neublizi. (chodim k soukromemu zubari u ktereho se vse plati) Zajimave je vsak ze kdyz jsem tam sla v dobe kojeni (rost mi zub moudrosti a hrozne to bolelo) doporucil mi jen paralen pry nic jineho nesmim - takze z toho dvakrat moudra nejsem..
Ted jsem po druhe tehotna a u zubare jsem jeste nebyla..Finance uz soukromeho zubare neutahnem a menit se mi zatim doktor nechce (byla jsem s nim hrozne spokojena, dost mam se zubama problemy kolikrat uz mi hrozilo vytrhnuti a vzdy mi zoubek zachranil) tak pockam asi az to bude akutni ☹

susik77
24. mar 2009

ronja: injekcie sa v tehu mozu, pretoze posobia lokalne-do krvi sa nevstrebaju, takze mimcu neublizia. s liekmi je to ine. vsetko ide cez pecen-jatra, tym padom sa ich dostane vacsina aj cez placentu ☹
paralen je v tehu bezpecny.

jmisa
24. mar 2009

Injekci v těhu dát může, je to pouze lokální anestezie.

belanka
24. mar 2009

môžem tiež povedať,že zuby sú horšie ako pôrod.mne sa začalo najhoršie so zubami pred koncom 1.tehu a ešte po pôrode mi dokončovala zub a teraz zasa.akurát som bola dnes na výplň koreňa a plomba bude až po pôrode.hovorí sa,že každé tehotenstvo=mŕtvy zub a u mňa sa to potvrdilo.

aponchie
24. mar 2009

injekce od bolesti se v tehu dat muze stejne jak paralen 😀 to uz je prehnane ne? 😝

petra.a
24. mar 2009

ahojte. Ja som bola u zubarky pred dvoma tyzdnami a vedela som, ze asi mi bude trhat zub. A aj tak bolo. Ale pani bola uzasna. Neverila som, ze fakt moze byt taka prijemna zubarka (bola som totiz u nej prvykrat). Spytala sa ma, ci chcem zub vytrhnut teraz alebo az po porode, ale ze vraj teraz je lepsie, pretoze to moze v neskorsom stadiu vybuchnut jak casovana bomba. A ubezpecila ma, ze boliet ma to vobec nebude a ze ma k dispozicii aj injekcie, ktore bez problemov moze pichnut aj tehotnym. A fakt ma to vobec nebolelo.

kvetinka7
24. mar 2009

Holky, holky, nez otehotnite ,je lepsi si nechat zuby zkouknout ,nechat si udelat rentgen,aby bylo vse Ok.. pak to takhle dopada. ..
Mimka, jestli ti musela vrtat tak hluboko,ze ti az musela necht zub umrtvit,tak jsi tam musela mit obrovsky kaz,ktery sis tam pestovala pekne dlooooouho ☹
Arsen se do zubu nedava,to se tomu jen tak rika,daval se kdysi davno. Stejne by ti ale nemela do subu davat zadnou "umrtvujici" vlozku . Jde do vyresit obycejnou lokalni anestezii.

belanka
24. mar 2009

kvetinka7 ja som bola u zubára tesne pred otehotnením a bolo mi to figu platné.zuby som mala opravené a aj tak sa pokazili.v 1.tehu som to mala rovnaké.aj ich čistím,aj mlieko a mlieč.výrobky jem,aj vitamíny a minerály užívam...

mami.sk
29. mar 2009

no ja som cele tehu strasne zvracala a zuby som si umyvala aj 10 x denne a ani jeden kaz sa mi neurobil 😉 a to mam vela kazov a zuby sa mi predtym dost kazili 😒
takze moja rada je len zvysit frekvenciu umyvania zubov a vitaminy 😅

jeudi
29. mar 2009

tak me by k zubari nedostali ani za milion takze ja mam opacny problem..mam fobii a radsi umru a budu mit klapacky nez bych tam sla 😒

hviezda22
30. mar 2009

ja mam so zubami problem cely život, chodím pravidelne k zubarke, zuby si drhnem aj 4-5 x denne a stale sa mi kazia 🙄 .........vzdy niečo pod blombou, lebo ich mam dost poblombované.....tak napr.pred tyzdnom ma začal pobolievat zub, hlavne na dotyk a vyššie pri dasne.....uz som vedela, že zasa čosi 😒 , išla som hned k zubarke a začal mi odumierat nerv, len tak aby mi luto nebolo, takze další zub v čudu, otvorlia mi ho - vobec nič som necítila a zajtra mi ide vytiahnut nerv - vraj ani to nebudem citim. Ja fakt uz nechapem prečo sa mi stale musí niečo s nimi diat. Najradšej by som ich vytrhala všetky a dala porcelan, len budem musiet este čosi našetrit 🙂

mamičky, viete o tom že zubny kaz je vraj prenosny, mnozia sa vam v ustach bakterie a vy potom budete bozkavat svoje detičky 😒 , nedajbože olizovat cumlík 😠 , to ja ked vidím 😠 🤐

a zuby sa vam same nevyliečia a bude to len horšie a horšie, sama som to bohužial pochopila velmi neskoro, v detstve som sa strašne bala zubara, teraz uz nie, asi som si zvykla, hlavne preto že viem, že ked tam chodím tak často, maločo ma bolí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre