Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Mudr. Grochal

Poruchy menštruačného cyklu
hajanka
7. aug 2019
Ahojte,neviete niekto či pan dr. objedná aj cez email?
Pisala som mu mail pretože moj problem je na dlhšie rozprávanie (okolnosti po otehotneni) a cyklus nepravidelny, tak som tam všetko opisala, aby mohol sam posudiť a potom ma objednať. Len či čita vobec emaily?
zabka1987
7. aug 2019

@hajanka no asi nie posla mňa pretože ani telefón nezdvihnu až večer vola vždy späť. V telefóne mu nevieš vysvetliť? On je v pohode, určite si vypočuje

hajanka
autor
7. aug 2019

@zabka1987 skoda, je to na dlhsie a urcite nepoviem vsetko a poporiadku 🤦🏼‍♀️ ide tam aj o presne datumy a vysledky z vysetreni, asi asi to napisem a precitam do telefonu ☺️ no uz som pisala tak pockam den dva, ci pride odpoved a ked nie zavolam, dakujem

nika3136
7. aug 2019

@hajanka
Zavolaj mu a povedz, že si písala email

zabka1987
7. aug 2019

@hajanka skus alebo nech ti odpise na mail mu povedz, že v telefóne ťažko vysvetlis.

hajanka
autor
7. aug 2019

@nika3136 @zabka1987 ano tak to spravim, skusim zajtra zavolat. A to on pracuje sam bez sestry? Nema nikoho na takuto “administrativu”?

nika3136
7. aug 2019

@hajanka má tam sestru, ale myslím, že číslo na mobil je jeho, nakoľko on voláva späť.
A sú nonstop vyťažení, sú tam permanentne ľudia, tak asi nestíhajú

hajanka
autor
7. aug 2019

@nika3136 vdaka zajtra zavolam 😊

nikpa
7. aug 2019

@hajanka no podľa mňa aj tak kým prídeš na všetko čo by si prečítal alebo mu povieš do telefónu zabudne a budeš mu to aj tak hovoriť znovu osobne 😀

ceklis
7. aug 2019

@hajanka a keby si mu rovno zavolala a objednala sa na to prvé sono v 12tt. Dovtedy aj tak nič neporiešiš :( on dovtedy nebude na sone nič vidieť aby ta mohol ukľudniť.
Skús zavolať a objednať sa, dovtedy užívaj ten duphaston a nemysli na nič. Čas ukáže. Držím silno palce ✊🏻

hajanka
autor
7. aug 2019

@ceklis to je pravda, podla ms som 9tt ale podla oplodnenia taky 6-7tt to su 2-3 tyzdne rozdiel, neviem na kedy sa objednat

hajanka
autor
7. aug 2019

@ceklis dakujem

ceklis
7. aug 2019

@hajanka u svojho gynekológa keď si bola, robil ti sono? Podľa nebo by vedel urcit ktorý tt si. Ak nerobil, skús za ním zbehnut a potom sa objednaj. Viem si predstaviť aké máš stresy, ale ver, že príroda to všetko vyrieši. Naozaj ak by sa niečo malo pokaziť, tak to embryjko nemá šancu sa ani uhniezdnit. Do neviem koľkých dni je zevraj plod úplne že samostatný a nie je viazaný na krv matky, takze ani tie atb by nemali uškodiť. Takze laparoskopiu vylúčili ako niečo čo by malo poškodiť plod, to rtg podľa mna tiež. Pockaj do toho 12tt a podľa toho uvidis. Teraz riešiť prerušenie bez akýchkoľvek dôkazov je asi blbosť :( nie? Skús tomu malému v brušku veriť. Ja si naozaj myslím, že by dávno odišlo ak by ho tieto veci poškodili. Mám kamosku, s ktorou som ležala v nemocnici, bola v 8tt s takým crp (cez 250), pichali do nej infuzkou samé atb a babo je zdravé.

zabka1987
7. aug 2019

@hajanka takto som bola aj ja s prvým, skoro mesuac rozdiel v termínoch. Ešte som aj kráčala hrozne ale dobojovali sme a termín mne sedel ako som aj vedela ze som otehu

zabka1987
7. aug 2019

Krvacala nie kráčala 🙈

hajanka
autor
7. aug 2019

@ceklis moja mi robila minuly ut sono ked potvrdila tehu, povedala 8tt (podla poslednej ms), tento utorok mi zase robila sono a povedala zase ze 8tt, no ja som musela otehotniet par dni pred ms ked 2 dni pred nou som mala este HCG 0. A 4 t po tom mi povedala ze som v 8tt to je nerealne. Podla mojich zaznamov som mala ovulku pred ms a som v 6-7tt max. Je to komplikovane a preto je to tazko aj vysvetlit.

hajanka
autor
7. aug 2019

@zabka1987 aj ja som mala “pseudo” ms, preto som ani netusila ze mozem byt tehotna.
2 dni pred ms HCG 0 a ms prisla slaba a 4t nato tehotna v 8tt (?), pred ms som musela byt este len oplodnena. A spinila som aj min tyzden 1 den a teraz v pondelok zase.

zabka1987
7. aug 2019

@hajanka áno takto som vtedy aj ja otehotnela presbe pred ms. Moja mama otehotnela vždy iba pred ms tak sa to stáva. To si potom nie 8tt ale minimum 2tt menej

hajanka
autor
7. aug 2019

@zabka1987 presne tak 👍🏻

ceklis
7. aug 2019

@hajanka nechápem :( jedna vec je určit tehotenstvo podľa poslednej ms a druha podľa veľkosti gestacneho vaku, resp plodu :( divne. Lebo ja mám tiež rozdiel medzi týmito dátumami viac ako 8 dni, nie to ešte dva týždne. Skús zavolať do Martina a objednať sa o 6tyzdnov

hajanka
autor
7. aug 2019

@ceklis hovorim ze je to tazsie pochopitelne aj vysvetlitelne ☺️
proste som bola vysetrena 2 dni pred MS s HCG 0 a operovana + RTG. Nevedelo sa o tehotenstve. Musela som otehotniet par dni pred tym len, preto este nebolo HCG.
Riadne som potom mala slabu ms a az po 4t od operacie sa prislo na to, ze som tehotna. Naposledy sme mali styk niekolko dni pred operaciou.

hajanka
autor
8. aug 2019

@zabka1987
@ceklis volala som rano, zapla sa odkazovka, zrusila som 😳 trebalo mu zanechat aj odkaz?

nika3136
8. aug 2019

@hajanka
Nie, on si nájde zmeškaný hovor a poväčšine podvečer teelfonuje späť 🙂

zabka1987
8. aug 2019

@hajanka on bola späť, skôr len večer. Skus ešte volať ale on nedvíha, fakt málokedy

hajanka
autor
8. aug 2019

@nika3136
@zabka1987 dakujem pockam do vecera, ak nic rano opat zavolam

hajanka
autor
8. aug 2019

@zabka1987
@nika3136 tak dnes nic, zajtra skusim opät

zabka1987
8. aug 2019

@hajanka skus aj 3-4x kľudbe

hajanka
autor
9. aug 2019

@zabka1987
@nika3136 tak nic z toho neobjednal ma, volala mi prave sestricka, brala do ucahy len datum poslednej ms a tyzden podla toho co vychadza na 11 maju plny, ze ma nema kde objednat, hovorila som este v rychlosti ze tam je 2-3t rozdiel podla otehotnenia a ze potom boli okolnosti ktore mohli sposobit riziko pre plod, bohuzial nema pre mna miesto 😢 mam sa objednat inde. Placem ako blazon. Netusim co teraz a za kym ist.

hajanka
autor
9. aug 2019

Som totalne sklamana, podla toho co som citala o nom a aky ma pristup, ze vie pacientky s rizikom uprednostnit, ze objednava si sam podla konkretneho pripadu... to aby sa zena objednavala este pred otehotnenim, pritom ja som sa to len minuly tyzden dozvedela. Co uz, dostala som facku. 😞😞😞

nikpa
9. aug 2019

@hajanka ja mám s ním veľmi dobrú skúsenosť, zobral ma doslova zo dňa na deň, takže určite vie vyhodnotiť situáciu, no keď má proste plno tak ma plno. Ale nezúfaj, pogoogli ešte, odborníkov je tu dosť, určite ťa niekto zoberie. Držím palce.

hajanka
autor
9. aug 2019

@nikpa ved ano urcite je odbornik, ale keby nemam problem tak mu urcite nevolam. Mne by uplne stacilo ist na obyc sono k mojej gyn. Za minule tehotenstvo som mala 2x usg a nic viac. Ale mam problem. Ano citam tu na neho same pozitiva a chvaly, ako si sam objednava lebo on najlepsie vie vyhodbotit potrebnost a riziko, ale toto ma max sklamalo.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli