Musím ísť v prvých mesiacoch tehotenstva k lekárovi?

rybecka
3. máj 2006

Ahojte kocky,
otvaram tuto temu lebo som sama tu v cudzine som tehotna a nikto este o tom s rodiny nevie lebo chcem sa im pochvalit osobne.Ale mam troska z toho strach lebo neviem kedy sa musi ist k lekarovi ja to nejak tu v Anglicku nezvladam ist k lekarovi lebo ani neviem kde mam ist. Nevidela som tu nijaku ambulanciu . A domov idem az koncom juna. Da sa to vydrzat aj bez lekara? Alebo su tam nejake nutne vysetrenia. Poradte mi.

slovakia13
6. aug 2009

skrabulka
uprsany wales a tiez chcem rodit tu,tak hadam vsetko bude ok 😉

natalia777
6. aug 2009

Caute baby ja sa tiez k vam pridavam 😅 som tiez v anglicku a v 17 tyzdni, tiez planujem rodit tu 😉

mzuzka
6. aug 2009

ahojte, tak ja som vcera prvy raz videla srdiecka mojich 2och svistikov. uz biju obidve, chvalabohu. buduci tyzden mam prvu oficialnu registraciu u midwife, na UK prilis skoro, ale zial uz 3tyzdne mam problemy so svistikmi, takze preto. tu vsetko zavisi od GP. verim tomu, ze ten moj predosly, by mi namiesto specialneho vysetrenia na klinike, dal paracetamol a cakal do toho povestneho anglickeho 12tyzdna tehu. az vtedy si tu zenu vsimnu.
som rada,ze sme sa tu takto rozmnozili slovenky z UK, nebude nam smutno.

skrabulka
6. aug 2009

ak mam pravdu povedat, hned sa citim lepsie, ked viem o vas, ze ste tu...a este k tomu, ste skusene tehulky 🙂 🙂 co je vyhoda. Nemam sa s kym poradit ☹ Tema ako na mna usita....PRVY KRAT TEHOTNA a v cudzine.
Gratulujem Zuzka k vcerajsiemu dvojitemu zazraku-muselo to byt uzasne ich pocut.
Ja uz mam GP dost dlho, raz som uz aj u neho bola ked mi meskali kramy skoro 2tyz. a mala som aj vytoky{co sa mi nikdy predtym nestalo} a teho test mi vysiel negativny, cakala som od neho, ze ma posle na nejake vysetrenie, ale kdezeeeee.....poslal ma domov s tym, ze to je take zivotne obdobie, ze mam len cakat. Na jeho stastie, to aj bola pravda, o par dni mi prisli....ale ako mohol vediet co sa so mnou deje, mohlo to byt aj vazne. Teraz to uz neriesim. Ide len o to, ake je tu zdravotnictvo a to moj manzel by vedel povedat...na vsetko, aj na zlomeniny davaju paracetamol 😠
My sme uz vyse dvoch rokov na juhu anglicka, Southampton. Odkial si ty Natalia777?
Inac, ake ste mali zaciatky, tie prve tyzdne....ja zatial nic extra nepocitujem....mam skor nechut do jedla...jem vazne az ked som uz uplne hladna, vobec sick, skor ma prehana, ked nieco zjem....ako vcera cinu 😝

natalia777
7. aug 2009

AHoj skrabulka, skoro som z noch spadla ja som tiez so Southampton 😀 to je parada... kde tu byvas??? ja byvam blizko shirley..... Inac moje zaciatky boli take ze som absolutne nic nepocitovala, nebolo mi ani raz zle 😅 okrem toho ze mi riadne narastli prsia tak vobec nic.... takze dokym som ten maly zazrak nevidela v 13 tyzdni tak sa mi ani nechcelo verit 😀

skrabulka
7. aug 2009

ahojky, tak to je skvele, my sme v Locks Heath 🙂 waw, tak to sa mozme an niekedy stretnut 😀
Tak ja som este v uuuplnom zaciatku,takze zmena len minimalna, vazne nebadana.

skrabulka
9. aug 2009

Baby krvacali ste na zaciatku??? 😒 ja som dnes ano,musela som si dat vlozku ☹ mam strach, stalo sa vam to?

mzuzka
11. aug 2009

skrabulka, ja dnes prvy den po 3 tyzdnoch nespinim. cele 3tyzdne som spinila. ☹

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

baby drzte sa, zvladnete to tak ako aj baby na SR. ak Boh da, tak chcem rodit druhe baby tiez v cudzine 🙂

10aktak10
9. jún 2011

@xenka
Poterbovala by som poradit..Ja som tu uz 4 rok s priatelom. Moja sestra (19) sa tu chystala prist pracovat, ale otehotnela. Na Slovensku nechce zostat a tak by som rada zistila, ze ked pride do UK aj s priatelom v piatom mesiaci, ci sa moze poistit(uz ju totiz asi nikde nezamestnaju)ci si moze urobit home office, ci ma na nieco narok??? dakujem vopred za odpoved.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre