Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

ria168
23. mar 2017

Ja gynazol ten ucinkuje 5 dni a dnes druhy den sa chystam na jenamazol, pred tyzdnom sa to ozaj nedalo vydrzat a radsej liecit ako by sa to malo vystupnovat som v 27tt, ked domastickujeme tak lactofeel ako prevencia

adia11
23. mar 2017

@ria168 vraj ten lactofeel nieje bohviečo ale mozno to pôsobí rôzne na zeny.ja som to nepoužívala, len z počutia

ria168
23. mar 2017

@adia11 no ved uvidime hlavne nech mam pokoj 😉

lusska13
6. máj 2017

Ahojte som 21tt a lekar mi predpisal clotrimazolum...mate s tymto liekom nejake skusenosti? Okrem toho prave beriem atb Zinnat lebo mam silny zapal v tele tak teraz neviem ci mozem uzivat aj jedne aj druhe lieky ci to uz nebude moc...a ci to nejak nemoze poskodit babätku :-/ dakujem za akekolvek rady 🙂

adia11
6. máj 2017

@lusska13 ja som užívala v tehotenstve veľa liekov takých na vkladanie,začala som v 8tt a odvtedy sa to so mnou vliekol kazdy mesiac. Toto konkrétne nie ale obsahovalo to tiez clotrimazol co som mala, takze kľudne. Ja som sa vzdy len vystresovala, nakoniec som si vzdy vsetko co nim dal dala a malemu nic nieje 🙂 lekár vie co robí, neboj sa, daj si. Je to lepšie ako neliečit sa

lusska13
6. máj 2017

@adia11 dakujem za odpoved 🙂 dufam ze vsetko bude ok ...tiez len stresujem lebo vsetko sa na mna vali odrazu zberam vsetky mozne choroby :'/

adia11
6. máj 2017

@lusska13 neboj vsetko bude ok ;) ja som to počítala este ked som bola tehu, vaginálne tablety som užívala 72 dni za celé tehu.. jedne isto neublizia ked nam nic nespravilo take množstvo..ja som bola este aj 2x prechladnuta..veľa zdravia prajem a neboj sa vziať nic od lekárov, hlavne gynekológ si to na svedomie nevezme, urcite ti chce najlepšie pomoct

lusska13
6. máj 2017

@adia11 oki dakujem pekne za povzbudenie 😉 taze ty uz mas drobceka na svete ? 🙂

adia11
8. máj 2017

uz mame 4 tyzdne 🙂

lusska13
8. máj 2017

@adia11 jeej tak to je super blahozelam a vela vela zdravicka prajem 😉

adia11
8. máj 2017

@lusska13 dakujeme 🙂 zltacka nas neminula,troska zapalene ocka, a uz sme mali aj bolesti bruska, dufam ze to uz takto nebude pokracovat..aj ja prajem vela zdravicka a hlavne pevne nervy s tou mykozou,mne sa to vluse vracali tak dufam ze to nebude aj tvoj pripad ;)

janka12350
11. sep 2017

@zuz11
@zuz11 Aké komplikácie hrozia babetku?

ria168
11. sep 2017

@janka12350 no pán doktor vám naordinujem pred pôrodom do žily penicilín a bude to ok

kathiaros
29. mar 2018

Dobry den, tiez som tehotna a mala som na mykozu aj antibiotika, skusila som Manuka intim gel a pomohol mi.Nemam ziadne problemy 🙂

miskabr
17. okt 2019

Borax

kafedame
7. jún 2020

Ahojte,čítam,že ten kokosový olej pomáha na vaginálnu mykozu. ked si to dám na tampon a aplikujem,nič sa mi nemôže stať? nedostanem neajakú alergickú reakciu,alebo čo? Mám doma bio panenský kokosový olej.

janulkama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre