Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Naťahovanie sa v tehotenstve

13. máj 2020

Ahojte chcem sa spýtať prvé dieťa sa mi narodilo skôr o mesiac a pol rodila som minulý rok teraz som opäť tehotná v druhom trimestri, malý má cez rok behá aj sám ale ešte vie padnúť tak aspoň za ruku ho držím no on je taký že neobsedí...vkuse by behal, skákal občas sa jeduje lebo mu idú zuby niekedy sa vyslovene vzpiera pri prebalovaní alebo keď ho beriem na ruky...no je mi už ťažký má asi okolo 12kg...niekedy cítim až taký tlak v podbruší lenže to sa nedá nedvíhať ho napríklad do postieľky a z postieľky alebo keď ho prebaľujem...muž má zas problémy zdravotné dosť mu praská koža aj na rukách čiže malého síce vezme ale tiež sa mu zle dvíha a aj chodí do práce čiže nie je možné aby som ho ja nedvíhala...môže mi to nejako uškodiť? mali ste to podobne?

havana40
16. júl 2020

Ja som doteraz normalne vykladala tovar a palety u nas v obchode som 7 mesiac. Teraz uz som isla na PN pretoze aj v s tym ruskom na ustach aj v tom teple plus to natahovanie uz som sama na sebe citila ze nevladzem. Vecer som mavala bolesti v krizoch dost. Pokial ho podla mna nemas na rukach hodinu vkuse tak ti to nema co uskodit. Sama by si citila ze nieje nieco vporiadku ale ak ta to ukludni tak asi kazda by ti povedala ze sa mas setrit a nenatahovat a bla bla bla..... ja nie som na tento typ reci za mna ked sa zena v tehu citi dobre nech robi aj kotrmelce 🙂. Odpozoruj sama na sebe ako ti je jak sa citis ci je vsetko s tebou a bruskon vporiadku ale myslim ze stat by sa nemalo nic. Nase mami to asi robili rovnako kedze vacsinou vekovy rozdiel medzi surodencamk bol cca 2 roky takze sa asi tiez natahovali a nosili nas ked museli

anitaartis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anitaartis
16. júl 2020

Porodila.som.pred.dvoma tyzdnami,doma.mam.dvojrocne sidlo a tiez som.ho nosila cele tehotenstvo..aj ma brucho bolievalo,aj tlacilo aj vsetko.mozne,ale som mamou aj jemu takisto ako tomu malinkemu,co bol v brusku..nemohla.som.stasrieho odsunut na druhy kolaj...dokonca nas bol Zvyknuty zaspavat na rukach a to som.sa musela.prechadzat este s Nim...🙂 Akurat asi posledne dva tyzdne pred porodom uz ho vecer uspaval.len.muz,aj ked cez den stale ja na rukach...pytala somnsa na to aj dr.a ten mi povedal,ze kedze som.ho dvihala aj pred tehotenstvom,brusne svaly su zvyknute a malo.by to byt ok...ze ked sa da obmedzit to ale inak fungovat normalne.ked uz citis,ze ta viac boli.brucho,Tak uz ho nenos...ale inak,robila som.presne to iste co aj ty...drzim.palce...

rubinka
16. júl 2020

Niekomu uškodí niekomu nie. Ja mám rizikové tehotenstvo, malého 18 mesačného nedviham absolútne, inak by som mohla potratit. Mne to bolo lekármi zakázané. Ja som prestala s nosením deti vždy keď som zistila že som tehotná, zvykli si že mama na ruky už nevezme. V tomto poslednom tehotenstve vyslovene nemám na výber, syn sa veľmi rýchlo naučil že mne sa bude pýtať na ruky zbytočne, lebo mu to nepomôže tak už chodí len za tými čo ochotní sú.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli