NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

eluse
22. sep 2011

dekuji za podporu,ja se snazim byt v klidu moc na to nejhorsi nemyslet.Vsichni okolo nas trpi s nami a to je jeste horsi pocit.Pritel se drzi zuby nehty.Jeste ze ho mam!!!Je pro me obrovskou oporou a vim,ze vsechno spolu zvladnem.Je to pro nas skareda zivotni zkouska.Spousta mych kamaradek ma krasne zdrave deti a ani jedne bych neprala to co ted prozivame,ale porad se ptam proc zrovna my!

veronika.h
22. sep 2011

@eluse Nakoukla jsem do disikuze a čekala dobré zprávy☹. Moc mě to mrzí, přeju strašně moc sil!!!!!. Je to strašně nespravedlivé, ☹ ☹ ☹
@leeena_4 Jste silný ženský a moc vám přeju, abyste se brzo dočkaly!!!

leeena_4
23. sep 2011

@eluse to jsi napsala přesně - okolí trpí s námi. Já jsem po téhle zkušenosti přesvědčená to nikomu kromě manžela příště neříct až do výsledků NT. A neboj, ta otázka proč, za chvilku zeslábne. Člověk se s tím smíří, doktoři to vysvětlí a bude jen dobře. Je mooc dobře, že je ti přítel oporou a pokud to nedopadne dobře, přijde okamžik, kdy budeš oporou ty jemu a to vás moc sblíží! Je to prostě životní zkouška a vy ji zvládnete. Odměnou nám brzy budou hezká kulatá bříška se zdravými miminky.
@veronika.h Děkuju 😵

eluse
23. sep 2011

leeena_4 presne to si rikam taky,jestli to spatne dopadne tak priste nikomu nic nereknu.To cekani je sileny.Nevim jestli zavolaji dnes nebo az v pondeli.Pritel je milacek,sem za nej strasne stastna a vim,ze at to dopadne jakkoliv spolu to zvladnem.Ta tvoje posledni veta je nadherna,Doufam,ze kazda z nas co tohle priserny obdobi proziva zazije i stastne chvile.
veroniko je to nespravedlive,ale nam nezbyva nic jineho nez se s tim smirit.☹ dekujem za podporu

leeena_4
23. sep 2011

@eluse mě braly klky kolem páté odpoledne a druhý den v jednu mi už volali. Moc přeju, ať zavolají dneska 😉. Jinak jsem si naprosto jistá, že když to nedopadne dobře, tak za rok touhle dobou budeme určitě těhotné a tohle trápení bude už hezky vybledlé. Drž se a dej vědět 😉

martinka13
23. sep 2011

My sme mali NT 1,2 ukazkovu A malinka mala edw.syn. Takze NT nie vzdy spolahlivo vypoveda Verim ze to moze byt aj opacne, ze ked je NT vysoka tak babo je ok Drzim silno palce eluse Drz sa!!!

leeena_4
23. sep 2011

@martinka13 a podle čeho to zjistili, že má edwardse? bylo špatně něco v krvi?

eluse
23. sep 2011

Martinko to je krute.Clovek si mysli,ze je vse ok a pak takova rana.To je mi moc lito.Nam jeste nikdo nevolal a dneska uz asi nezavola,tak musime cekat do pondelka. ☹ clovek je nastvanej na celej svet 😠 nic se mu nechce delat,jenom premysli a stejne nic nevymysli. 😠 Mam takovej vztek,ze nemuzu nic delat!!!!

fiallinka
23. sep 2011

@eluse držím pěsti, aby to bylo dobré, šance ještě pořád je! Stejně jako Martina mám naopak taky tu zkušenost, kdy při NT 2,1 bylo všechno špatně, takže možné je prostě všechno...

Ale holky, taky vím, jaké to je, přijít nečekaně o téměr donošené dítko, a jaké to je v půlce těhu kvůli gen. vadám... je hrozně blbé to tu vůbec říkat, ale ta první varianta je mnohem, mnohem horší... ☹ .. a to jsem bohužel o problému nevěděla už v tom cca 12. týdnu ☹

eluse
23. sep 2011

Tak je to v pr....... uz nejde ani brecet ani smutnit.Doktor volal pred ctvrtou,ze je to to,co si myslel.Nebalansovana translokace 10. a 20.chromozomu.Pry je to jeste horsi jak D.syndrom.Ten plod nema sanci prezit.Nejspis prej potratim samovolne.Uz jsem tak otupela nebo co ja vim,ze uz neukapnu ani slzu.Smirit se s tim je tezke,ale s takovou diagnozu co nam rekl nam stejne jina moznost nezbyva.Chtela sem byt ta s dobrym koncem,ale bohuzel.Stalo se ,nikdo to nevrati a neni jine cesty. 😢 . Je to zvlastni ,kdyz zavolal tak sem brecela,ale pak uz jsem se uklidnila a samotnou me prekvapuje, ze sem tak otupela,ale mozna,ze je to jen doznivajici sok,nebo co ja vim.Kazdopadne nikomu nic takoveho nepreji a tem z nas co se tohle prihodilo moc preji,aby meli krasne zdrave deti.Protoze si myslim,ze nic jineho tu obrovskou ranu nemuze zalepit tak, jako radost z noveho zivota.

klara.t
23. sep 2011

@eluse tak to mě moc mrzí. Bohužel jsi rozšířila statistiky o špatný konec. Tak to nějak doma zvládněte a věřte v lepší budoucnost. Zapomenout se nedá, ale jít dál musíte.

fiallinka
23. sep 2011

@eluse Eli, to je mi líto ☹. Možná je dobře, že je to až tak blbé, protože nejsi postavena před volbu toho šíleného rozhodování. A ten klid - ano, znám to. Nejhorší je to čekání, když už znáš pravdu, najednou je to jiné... ale ono se to ještě dlouho bude vracet v různých vlnách. Každopádně držím moc palce, ať se brzo podaří zdravé miminko.

eluse
24. sep 2011

holky jste moc hodny

veronika.h
24. sep 2011

@eluse Opravdu mě to moc mrzí. Přeju Ti, aby ta bolest byla menší a menší. ☹ ☹

eluse
25. sep 2011

Porad se mi o tom zda a vzdycky kdyz se vzbudim tak sem zmatena a nevim jestli je to pravda.Bohuzel pokazde je!!!To cekani jestli kazdou chvili potratim sama nebo budu muset do nemocnice je silene.Ja vim,ze spousta zen potratila a nevedela ani proc a muselo to byt pro ne strasne,ale tohle je ma prvni zkusenost a doufam,ze posledni a ja sem z toho dost spatna.Mam se radovat z noveho zivota a misto toho cekam,jestli se ten zivot ve me sam ukonci,nebo mu pomuzou doktori. ☹ ☹ ☹

martinka13
25. sep 2011

@leeena_4 Aj krv a sono Babo malo vsetky przinaky No samozrejme na 100% by to potvrdila len AMC na ktorej som ja nebola Nemalo vyvinuty ani mozocek, celu tvaricku a pod Lekar mi povedal ze zrejme je to toto, alebo este sa mohol upchat kanalik ci miecha ci co a hlavicka sa prestala vyvijat

martinka13
25. sep 2011

@eluse Je mi to velmi luto Presne viem o com hovoris Mne ked uz definitivne povedali co sa deje, tiez som akoby otupela Uz som ani neplakala Akoby som sa na vsetko pozerala z ineho tela Akoby sa ma to netykalo Teraz s odstupom casu si myslim, ze to bola proste prirodzena psychicka obrana, aby sa clovek nezblaznil Ja som nakoniec sla na ukoncenie pod lekarskym dohladom Nezvladala by som cakat kym sa to samo skonci Je to tazke tak ci tak Ale ako vidis stava sa to a verim ze raz sa budes tesit zo zdraveho babatka a bude mat aspon svojho osobneho anjela tam hore Drzim palce aby si to zvladla najlepsie ak sa TI bude dat

terioza1
25. sep 2011

Ahoj holky, je mi moc lito to, co se vam deje, musi to bejt opravdu strasny... hrozne me to mrzi, vubec nevim, co bych delala... Verim, ze se brz budete tesit s brisek a kazdej kopanec budete prozivat... Drzim vam vsem palecky,doufam, ze brz najdete krasne a hlavne zdrave // Ja jdu na nt 3.10 a neumite si predstavit ten strach.... kor po tom, co tu ctu...

leeena_4
26. sep 2011

@eluse Je mi to moc líto a cítím s tebou. Mě se taky po telefonátu z genetiky ulevilo, i když to znamenalo potrat. Ale i naše miminko bylo tak nemocné, že to jinak nešlo. Úplně chápu, jak se cítíš. Člověk jedná jako robot. Já jsem celou nemocnicí prošla, jako tělo bez duše, nic moc emoce, otupělost a po potratu jsem necítila žádný smutek. Ten dorazil až pár dní po revizi. Ten smutek ještě asi přijde, za pár dní, až ti to všechno dojde. Je třeba si ho prožít, aby mohlo být líp a líp. Oplačeš to, uděláš pár rituálu a pak pomalu začneš sbírat energii na další snažení 😉. Nejsi v tom sama, je nás tu víc a můžeme se vzájemně podporovat v optimisumu a ve víře v nová, zdravá miminka, která na nás určitě už teď někde čekají 😉. A co tě čeká teď? Jdeš na revizi, nebo se bude čekat? Já bych radši šla hned na revizi. I ty dva dny, kdy jsem ještě nosila našeho nemocného chlapečka byly hrozné. Mít ho v sobě a vědět, že to nemůže dopadnout dobře to nebyl vůbec dobrý pocit. Myslím na tebe, objímám a posílám sílu do dalších dní 😵
@martinka13 je to hrozné, něco takového prožít a vidět na ultrazvuku. Ale věřím, že čas uteče jako voda a my všechny za pár měsíců uvidíme na NT srcreeningu zdravá miminka a uslyšíme tu vytouženou větu: "vaše miminko je v pořádku" 😵

martinka13
26. sep 2011

@leeena_4 No uz len pri tej predstave, ze este raz budem pocut ze dietatko je v poriadku (radsej uz po porode) tak sa mi tisnu slzy do oci Pri synovi som nic take neprezila ako teraz takze som to akosi brala ako samozrejmost ze je zdravy Teraz vidim, ako velmi som sa mylila Tak si drzme palceky 😉

eluse
26. sep 2011

Tak sem naposledy videla nase mimi na ultrazvuku.Jsem z toho smutna,ale vim,ze mu nijak nepomuzu,kdyz budu truchlit.Zitra rano jedem do nemocnice.vubec nevim co me ceka,na genetice mi rekli,ze to mozna bude trvat par dni nez bude po vsem.Nevim ani co si mam s sebou vzit nikdo mi nic nerekl,jen mi dal papir a nazdar.

martinka13
26. sep 2011

@eluse No moja tak sa drz Aj mne povedali ze to bude trvat 24-48 hodin ale nakoniec to bolo "len" 6,5 hodiny Maeo bolo uz same na ceste von No nebudem klamat, nie je to nic prijemne ale prezit sa to da Ja som si cely cas hovorila, ze to proste musi byt, aby sme mohli mat dalsie zdrave babo Ber to tak, ze Tvoje malinke je uz tak ci tak anjelik a nijakym sposobom sa mu neda pomoct Prajem vela sil, rychle fyzicke aj psychicke zotavenie Papa

martinka13
26. sep 2011

@eluse Este som Ti chcela napisat co sa tyka tych veci Ja som si nebrala nic zvlastne okrem stahovacich poporodnych nohaviciek, aby sa mi co najlepsie stiahla maternica a sportovu stahovaciu podprsenku, aby sa nezacalo tvorit mlieko (ale aj tak sa po 2 tyzdnoch zacalo) 😒

abriela
26. sep 2011

@eluse Viem co prezivas. Prajem vela sil, budes ju potrebovat a posielam ti kusok energie.

eluse
26. sep 2011

holky moc dik,jste fakt strasne hodny zensky.ja se jdu vykoupat a snad usnu.Doufam,ze to zitra pujde rychle.Diky za povzbuzeni.Mejte se tu papa

furaha
26. sep 2011

eluse, teď jsem si dočetla příspěvky - moc ti držím palce, ať je to alespoň rychlé. mrzí mě to. je to fakt těžké. hodně sil a naděje do budoucna.

monika46
27. sep 2011

@eluse Je mi strasne moc lito cim si prochazis, ale ver,ze je lepsi prijit o miminko ted nez pozdeji Ja jsem mimi davala pryc ve 24tt kvuli VVV, to je teprve psycho- nenasly nam to na tom 1.screenigu a ani si nedovedes predstavit jak sem byla nastvana,ze na to neprisli hned na zacatku, protoze tak pozde si mimi musis odrodit avzhledem k tomu,ze to bylo moje prvni tehu, tak hruza. Ted jsem opet tehitna v 15tt (po 3 mesicich od ukonceni tehu) a ten nam screeningy vysl spatne NT 3,41, krev spatna, vada srdce DS 1:8 atd... podstoupila jsme odber klku a vse vylouceno az na tu vadu srdce musim cekat do 20tt a jen se modlim at se to neopakuje znovu. Bohuzel asi jsou taci lide co si to vybiraji i za ostatni. Jen jsem ti tim chtela dat silu do dalsiho tehu a bohuzel ikdyz opet neprobiha bezproblemu clovek musi dal bojovat a verit v lepsi konce. A jeste jsem chtela rict ze ne vzdy se da spolehat na 1.screening, minule tehu jsem mela doslova ukazkove az na 22tt kde se nasla vyvojova vada a ted je vsechno spatne hned od zacatku a ja verim ze ej to znamka,ze ted bude vse o.k. kdyz se to kazi hned na zacatku.
Neboj zvladnes to a brzy se budes tesit z noveho tehu 🙂

klara.t
27. sep 2011

@monika46 to mě mrzí, čím si procházíš. Co to bylo za VVV, když jsi musela dát mimčo pryč?

leeena_4
27. sep 2011

@eluse už jsem tě nestihla, ale moc moc držím pěsti, ať to máš rychle za sebou a můžeš se odrazit od dna 😉 🙂.

fiallinka
27. sep 2011

@monika46 taky nám bohužel vyšel 1. screening dobře ☹, no, aspoň, že jsme výjimky ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre