NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

lentilkal
29. dec 2011

@megy no byla jsem včera a vychazelo me to na 13+2 mela jsem vse v jeden den a byla jsem v brne v prenatalu

jabluncanka
29. dec 2011

@lentilkal Můj gynekolog to říká dobře = počem genetických konzultací a AMC se profiluje kvalita pracoviště.Jinými slovy čím vyšší počet genet.konzultací a AMC,tím horší pracoviště.Dneska chce dělat NT každý šmoula,který kdy viděl ultrazvuk,hlavně když to sype a o soukromých CARech vím své a bylo by to na elaborát a nijak lichotivý.
To,že je Ti 32 vůbec nic neznamená,prostě ta doktorka s tím neumí pracovat,nebo mají záměrně "nedokonalý" program.Ony ty genetické konzultace a AMC tu pojišťovnu taky něco stojí...a o tom to je.

podívej,já měla u prostředního dítěte DS 1:240 a je naprosto OK,a teď 1:320 a je taky OK,podle doktorky.A to jsem starší než Ty...Takže zachovej klid. 😉

megy
29. dec 2011

@lentilkal krev ti brali podle mě o hodně pozdě, než se má, a souhlasím s jabluncankou, některá pracoviště hald mají to svý.

majcam
30. dec 2011

Ahoj holky,pročetla jsem si celou tuto diskuzi,ve středu jsem byla na NT a naměřili mi 3,1,je mi 36let,malej se dost mrskal,měřila mi to na několikrát,tak doufám,že nemám daleko víc ☹ ,byla jsem hned poslána na genetiku a tam jsme se s genetičkou domluvily na odebrání klků,šla jsem na to hned..byla jsem tam na všechno sama, takže jsem tam celou dobu slzela...výsledky budu mít až ve středu,něco prý dělají v laboratoři...takže čekám a přemýšlím....a taky doufám,že jsem tim odběrem nějak neohrozila malého.. ☹

jimmy1
30. dec 2011

@lentilkal v prvním těhu jsem měla riziko z NT screeningu 1/370, celkový závěr screening negativní, ale doporučili mi konzultaci s genetičkou. Šla jsem tam a plodovku odmítla. Jenže pak mi vyšlo z triple testu 1/12 a to už jsem pak teda neváhala a na plodovku jsem šla. Byl to pro mě hroznej zážitek, hlavně psychicky, strašně jsem se bála, ale naštěstí to dopadlo dobře 😵 a Martínek je v pořádku a teď si chrupká vedle v ložnici 😉
Teď v úterý mě NT screening čeká znovu a moc moc se bojím, aby to dopadlo.
Držím pěsti, ať se rozhodneš dobře a hlavně ať je mimi v pořádku 😉

majcam
4. jan 2012

....tak jsem se dočkala výsledku,je to v pořádku!!!!!!!!!!!a čekáme vytouženou holčičku 🙂

dadkav
8. jan 2012

ahojte dievčatá, čakám dvojvaječné dvojčatá, dnes som v 11+6 tt, môj gynekológ mi nameral minulý týždeň u jedného mimča veľmi zlú hodnotu, jedno má 0,9 a druhé až 4,8 😢 a v poznámke sa uvádza podozrenie na hydrops plodu, čo som samozrejme hneď vygooglila.....vravím si, stále je to iba podozrenie, ale tváril sa dosť zle, aj keď ma slovami povzbudzoval, že to nemusí nič znamenať...poslali ma hneď na veľký UZV k odborníkom do nemocnice, kde mi síce lekárka spravila UZV, ale povedala, že nemám panikáriť a prísť o týždeň, čiže idem teraz v stredu ☹ PAPP mi robili koncom týždňa, zatiaľ neviem výsledky a u dvojičiek asi nie sú veľmi vypovedajúce...takže tak zatiaľ a určite dám vedieť ako pokračujeme

tina7729
9. jan 2012

@dadkav drzim palceky,neboj bude vsetko v poriadku

lileia22
9. jan 2012

@dadkav neboj se ničeho, doktorům je podezdřelé všechno, ve škole se učili jen všechno zkoumat a rozebírat a vyhodnocovat, život ale jede podle svého a nic se nedá nikam zaškatulkovat ani vývoj dětí, každý to může mít jinak a doktoři to vše dělají spíše pro jistotu a pro peníze...sichrujou se tím, já mám hodnoty z krve 1:6 na downův syndrom,ale pročetla jsem tolik diskuzí a všeho, že jsem absolutně v klidu a důvěřuji životu rozhodně víc než doktorům,ve valné většině jsou výsledky milné ,a rodí se zdravé děti a je to jen zbytečný stres, který mimínkům naprospívá...opatrujte se..

klouiee
9. jan 2012

Ahojte holky, tak jsem přečetla komplet diskuzi a rozhodla jsem se přidat ☹ bohužel ☹ Jsem v 13+0 a před Vánoci cca 9+6tt jsem začala mírně špinit, tak jsem okamžitě zašla ke svému gynekologovi, ten do mě koukl a řekl mi jen to, že se to sem tam stane, ale že se nic neděje, potom mě začal dělat vnitřní ultrazvuk a trochu se zarazil, že se mu tam nelíbí projasnění šíje ☹ naměřil 5mm ☹ ale že prý nechce dělat žádné závěry, že se vše ukáže až na 1. screeningu. Vůbec jsem nevěděla o čem mluví, z ordinace jsem vypálila jako blesk a začala sbírat informace kde se dalo a teprve pochopila co to vše může a samo i nemusí 😉 znamenat.
No na 1 screening jdu zítra 13+1tt, na jednu stranu se strašně těším až mimíska uvidím na druhou se hrozně bojím ☹ Nevím jetli výsledky budou hned, ale už mám uložené v telefonu číslo na MUDr. Břešťáka, kterého tu tak chválíte 😉 a kdyby něco budu okamžitě volat a prosit o konzultaci.
Jakmile budu něco vědět tak písnu. Tato diskuze mi hodně moc pomohla a doufám, že jednou i můj příspěvek někomu pomůže, ať už dopadne jakkoli 😉
Díky moc Klárce a dalším vzorným pisatelkám 🙂

leeena_4
9. jan 2012

@klouiee ahoj 🙂, byly tu i holčiny, co měly kolem 5mm a dobře to dopadlo, tak moc přeu ať se mezi ně zařadíš. Brali ti už krev?

leeena_4
9. jan 2012

@dadkav u dvojčátek je to strašně těžké posuzovat a i nejlepší doktoři to říkají 😉. Držím pěsti, ať je vše v pořádku 😉

klouiee
9. jan 2012

Jj krev mi brali ještě před Vánoci cca v 10+1, podle informací co jsem vyčetla, tak by to mělo být v pořádku jako termín odběru... víc nevím ☹ Vím že to holkám dopadlo dobře a doufám, že i na mě se usměje štěstíčko 😉 ale i tak tu sedím, brečím a čekám na zítřejší ortel ☹

megy
9. jan 2012

@klouiee z vaginální ultrazvuku měřit šíji??? no uff, tak to by si neriskl ani můj dr., který je spec. na patologická těhu a takhle tě strašit v 10tt, když se to měří doopravdy až v 12-14tt, no teda, bych mu zakroutila krkem.
počkej si na výsledky krve a pak velký uz, uvidíš, že jen dr. měl velké oči. Mě můj dr. vystresoval před vánocema, že mám moc plodové vody, a to jsem přibrala za celé těhu do té doby 5kg - 23 týden 🙂 poslal mě na spec. pracoviště, kde mi řekli, že je vše o.k. 🙂
takže držím pěstičky a počkej si, až budou všechny výsledky 🙂

http://www.gynweb.cz/fetalni-medicina/ultrazvuk...

klouiee
9. jan 2012

Příjde ti to divný, že mi to měřil vaginálně? To jsem tedy nikde nevyčetla, že by se měl dělat jen přes bříško ... ale je to asi jendo, opravdu musím počkat do zítřka a uvidíme... Taky mě MUDr. nepotěšil, takhle mě rozhodil v pondělí před Vánoci, tak si to dokážeš představi, jak to u nás vypadalo ☹ Já jen žasnu co všechno ti doktoři hlídaj a kvůli čemu všemu plaší a nervují těhulky ☹ tak ať i tobě to dobře dopadne a jen a jen zdravoučký 🙂

leeena_4
9. jan 2012

@megy @klouiee taky si myslím, že v 10tt je měření šíjového projasnění blbost!

leeena_4
9. jan 2012

@klouiee jinak mě v Gennetu říkali, že když je miminko špatně natočené, nebo je žena silnější, dělá se i NT vaginálním utz.

klouiee
9. jan 2012

@leeena_4 jj tak to mi řeklo hodně lidí, že se to prostě má měřit až v tu určitou dobu, že do té doby se to může ještě změnit, hold ještě ten jeden den musím počkat, jen doufám, že výsledky budou už zítra jinak se z toho už zblázním ☹

klouiee
9. jan 2012

@leeena_4 On mi asi dělal vaginální proto, že jsem špinila a byla jsem ještě v ranném stadiu těhotenství... nechtěl měřit NT chtěl se hlavně podívat jestli je prcek v pořádku, když jsem špinila, ale protě se mu tohle nezdálo, asi to viděl hned jak do mě zasunul ☹ a tak mi to řekl no ☹

leeena_4
9. jan 2012

@klouiee naprosto chápu ta nejistota je šílená a doktor fakt pako, že tě tak vystresoval ještě před Vánoci a podle mě zbytečně. I kdyby to náhodou nedopadlo úplně nejlíp, nevím čím ti jako mělo pomoct to strašení!! Měly by mít i krurzy z psychologie ti doktoři.Zítra držím pěsti a dej nám vědět 😉. Kam jdeš, do jakého centra?

leeena_4
9. jan 2012

@klouiee to jo, v ranném stádiu se dělá vaginální, ale NT se většinou měří přes břicho. Tak jako hned jo? mě to měřila v Gennetu pěknou dobu, než se odvážila dát na jevo, že to není OK.

werumka
9. jan 2012

@klouiee Teda, to mi připomíná doktora, na kterého jsem na pohotovsti v těhotenství narazila já. Takovým bych zakázala fušovat do takového řemesla... P.S. V ničem pravdu neměl 🙂

klouiee
9. jan 2012

@leeena_4 Já jdu na screening normálně ke svému doktorovi MUDr. Poustka, je nejlepší v Jihlavě (prý). V mobilu mám ale uložené číslo na MUDr. Břešťáka (myslím že PRENATAL Praha) a jakmile se mi nebude cokoli i maličko líbit, tak se budu hned objednávat k němu na konzultaci ať na mě koukne taky... Díky moc snad to dobře dopadne, určitě písnu, pro další generace čtenářů 😉
Ty jsi měla také vysoké hodnoty NT?

leeena_4
9. jan 2012

@klouiee jojo, Břešťák je nejlepší, ale přeju, ať ho osobně nepoznáš. Já měla 4,25 a špatnou krev, takže pravděpodobnost downa a edwardse 1:2 bohužel se to odběrem choriových klků (ještě ten samý den) ten Down potvrdil.

klouiee
9. jan 2012

No jesstli na tu obrazovku čučel minutu maximálně :( certifikát na to má ☹ a prý nejlepší přístroj v Jihlavě, tak nevím, jestli je to možné ☹

leeena_4
9. jan 2012

@klouiee nedumej nad tím, zkus se nějak uklidnit, nebo unavit a jít spát, ať to máš brzy za sebou 😉

klouiee
9. jan 2012

@werumka No ty jsi na něj narazila a já ho mám jako gynekologa ☹ Taky ti neměřili vysoké hodnoty NT? Taky jsme nad tím uvažovala, co jsem mu udělala, že mě tekhle vyděsil o tři týdny dříve než bylo nutné ☹

klouiee
9. jan 2012

@leeena_4 Jj půjdu spát, zítra to chci mít za sebou, ať už to dopadne jakkoli, chci vědět na čem jsem, tahle nejistota je na tom nejhorší ☹

klouiee
9. jan 2012

@leeena_4 JInak mi je líto, jak to u tebe dopadlo ☹

leeena_4
9. jan 2012

@klouiee to nic, už je to za námi 😉. Ve čtvrtek jsme byli na 1.IUI po potratu, tak snad to brzy vyjde znova.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre