NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

melonik
18. aug 2009

jasovky...mala bola velka ked sa narodila,moja mala len 3500g a 50 cm a to som ju prenasala 4 dni a pribrala som strasnych 21 kil bola som ako pampusik,teraz som pribrala zatial len 2 je to malo ale neviem snazim sa zdravo jest vela ovocia a zeleniny,pri malej som sa napchavala vacsinou sladkostami.A preco ti robili sekciu?budes ju mat aj teraz?Mne islo po porode dole len 6 kil,aj ja mam dist velke brusko,kazdy mi hovori ze vyzeram ako v ý mesiaci neviem ale ja som mala aj pri malej dist velke brusko.A jasne ze budu vsetky nase deticky zdrave ine si ani nepripustam verim ze sme zdravy uz nech je 31-boze este skoro 2 tyzdne...A odkial si?

melonik
18. aug 2009

klara.t....aj aj nechcem aby sa narodilo 12 lebo vtedy ma moja svokra narodeniny a nemam ju moc v laske.ty si u dvojiciek aj moja sestra ma dvojicky chalanov ale uz velkych uz budu mat 16 rokov.A tvoja sestra alebo niekto nema dvojicky je to dedicne.Ja som pribrala 2 kila zatial ale moje prve tehotenstvo som sa len pchala sladkostami a pribrala som az 21 kil velmi vela a ja som tucna tearz sa snazim jest zdravo vela ovocia a a zeleniny,drzmim palce zajtra v poradni a moj doktor mi nameral jeden piatok 3mm potom o tyzden piatok 4mm a potom o 5 dni dr.cunderlik 2.77 a povedal ze a ni nahodou to nie je 4 ako povedal moj doktor

klara.t
18. aug 2009

Melonik, ještě jednou se zeptám, pže mě to zajímá .......za jak dlouho ti ten doktor Cunderlik měřil NT po tom prvním doktorovi? Hned druhý den nebo třeba za týden?

melonik
18. aug 2009

klara.t..dr.Cunderlik mi to meral presne o pat dni po mojom doktorovi som ti to uz pisala moj doktor meral v piatok a dr.cunderlik potom na buducu stredu.Preco?

jasovky
18. aug 2009

Baby, 12.1. sa narodila moja krásna princezná - zdravučká, pre mna je to jeden z najkrajších dátumov 🙂 Sekciu sme mali predbezne s doktorom dohodnutú, nakolko meriam len 161cm a bol to nepomer plod vs.panva, a malá bola velká, na ultrazvuku v 37.tt napísali, ze má 4300g!!! Nastastie sa sekli a v 38.tt to bolo "len" 3900g. Brucho so mala velké ako keb som cakala trojičky 😝 Som z Bratislavy, presnejšie z Petrzalky, tam so aj rodila, nakolko mám nemocnicu 10min. chodze 😀 Este týzden , smo fakt zvedavá na tú morfologiu 😉

klara.t
18. aug 2009

Melonik, já ti psala ještě než se tam objevil tvůj vzkaz, takže jsem to předtím ještě nevěděla. Ptám se proto, protože to NT postupně klesá. Proto se už nemá měřit po 14.týdnu. Mě to měřili tři dny po sobě. Taky mi pak naměřili o něco méně, ale jen o desetinky. Možná kdybych šla taky až po týdnu nebo i dýl, tak bych už měla malou hodnotu, protože v 15.týdnu už tam nebylo nic.
Sestra zatím děti nemá. Může to být dědičné nebo i nemusí, ale já si moc přála dvojčátka. Když jsem šla k doktorovi v tom 12.týdnu, tak jsem si ještě venku říkala, že bych je chtěla, ale i kdyby bylo jen jedno, tak hlavně aby bylo zdravý, no a za chvíli ta studená sprcha, že je tam něco co tam být nemá ☹ a to měl manžel svátek a já si říkala, jak mu donesu fotečku jako dárek. Místo toho jsem celý ten den probrečela a dárek mu dávala celá ubrečená. (jiný dárek, ne tu fotku)

melonik
18. aug 2009

klara.t...prvykrat mi to meral moj doktor v 11 tyzdni potom o tyzden znova to som bola v 12 tyzdni a dr.Cunderlik mi meral ked som bola v 13 tt mne to teda merali na cas.Ja som zas bala aby to nahodou neboli tentoraz dvojicky nakolko uz mam jednu dcerku a vzdy som chcela mat len 2 deti myslim na dnesnu dobu to staci a byvame len v 2-izbovom byte.To iste som prezila aj ja.Aj som si chcela zobrat tu fotku a potom mi povedal ze to neni dobre a ja som sa tam rozplakala proste som to nemohla udrzat v sebe......

melonik
18. aug 2009

jasovky...tak aj ty si taky krpec ako ja,ja mam len 158 cm a bojim sa ake bude toto babo velka druhe je vacsinou vzdy vacsie ako prve,moja mala mala 3500 to druhe moze mat aj cez 4 kila sa bojim vsak to zo mna ani nevide,mala isla tazko,ale potom som bola hrda na seba ako som to vsetko zvladla a bez epiduralky mala som dlhy porod cely den som sa trapila....ale potom som bola najstastnejsia na celom svete potom som hned zabudla na tu bolest.A urcite ti dobre dopadne ta morfologia som si ista vsetko si mala potom dobre nakoniec,horsie je to so mnou nakolko som nemala spraveny odber PV velmi sa bojim

jasovky
18. aug 2009

Melonik: Mne o 21,30h odtiekla plodová voda a malá sa narodila 23,40h...ale potom tá bolest po sekcii, nic moc...este som sa nepýtala doktora, ci budem mat aj druhý cisarsky, ale vacsinou to tak býva 😉 Hlavne nech porodím zdravého chlapceka a tú bolest vydržím, bud pred alebo po porode.

klara.t
19. aug 2009

Ahoj holky, tak už mám za sebou kontrolu u mého gynekologa. Udělal mi podrobný UTZ a nenašel nic, se by bylo špatně. Šmudlinka se tam mrskala, je správně velká, zkontroloval ručičky, nožičky, páteř, orgány atd. a vše prý dobré. Nevidí nic špatného. Tak mám radost. Doktor měl den nový UTZ a říkal, že to s ním moc neumí, ale nakonec se mu to povedlo změřit. Tak doufám, že je to OK a v pondělí v Praze nám řeknou, že je to OK. Jen obličej měla odvrácený směrek k mým zádům, tak ho nemohl zkontrolovat. A na kontrolu hlavičky je také potřeba přesnější UTZ, ale to všechno udělají v Praze. Jemu se to ale zdá OK. Mám radost, ale nechci nic zakřiknout.

misicka455
19. aug 2009

Jé klarat tak to je super tak to určitě dobře dopadne a kdy jedeš do té
Prahy?

klara.t
19. aug 2009

v pondělí jdem do Prahy a to další pondělí jdem na dětskou kardiologii do Ústí. Ale doktor na srdíčko kouknul a říkal, že vypadá dobře, že má 4 komory a je symetrické. No jsem ráda, ale ještě radši budu, až budem i po těchto dvou dalších vyšetřeních a tam nam řeknou taky že je to OK.

melonik
19. aug 2009

jasovky...no ved ano bez bolesti to nejde ale ta bolest stoji za to,hlavne nech mame vsetky zdrave deticky a verim tomu ze ich budeme mat.kedy ipresne mas ten morfologicky UZv ja sa svojho uz neviem dockat,dufam ze budem mat vsetko ok a povedia mi konecne aj pohlavie

melonik
19. aug 2009

klara.t tak ti gratulujem ze je vsetko ok ja sa uz neviem dockat toho mojho UZV

jasovky
19. aug 2009

Klarka: Strasne sa teším, že to vyzerá na zdravé dievčatko 🙂 Gratulujem a ver tomu, ze aj buduci týzden Ti povedia to isté a mozes si zacat pomalicky robit radost nákupom maličkých vecičiek 😉 Vynechaj vel.56 , tie nevyuzijes , najlepsie hned 62 - 68. Melonik: Morfologia ma čaká 25.8. o 16h...V piatok príde na vikend manžel po 5.týzdnoch, tak sa teším, malá bude mat prekvapko 😉 Vcera dostala velku supravu do postele Barbie /sama si vybrala/ a menší vankusik a poplonik povedala, ze bude pre bračeka. Som zvedavá aká bude realita po porode. Je to taký moj maznácik, budeme si zvykat, ale s radostou. Aspon bude veselo 😝 😝 😝 Tak baby ahojte a drzte sa.pa

klara.t
19. aug 2009

Holky díky, pokud jste nám držely palce. Já vám je určitě budu držet taky. Já už dostala první věcičky - dvoje dupačky a hračku od příbuzných z Francie. Nechtěla jsem nic, do doby, než budem vědět, že je holčička zdravá, ale k nim se ta moje zpráva nedostala. Ale měla jsem z toho velkou radost - velký je to dost. Holky kolik jste přibrali? Já 2,5kg. To není moc, ale holčička rozměrově odpovídá, tak jsem ráda.

melonik
19. aug 2009

jasovky....tak to mas uz za necely tyzden ja si musim pockat az do 31.Nech to uz mam za sebou strasne som uz nedockava.To je dobre ked sa tesi na braceka aj moja sa na tesi na surodenca ale az tak to nevnima mala len 2 roky nedavno.Hladka mi brusko,a da va pusu atak a hovori moje.Trosku ziarlivosti tam urcite bude to je normalne budu si musiet zvyknut na to druhe babo,ale ze sa tesia to je dobry naznak.Ja si osobne maslim cim mensi vekovy rozdiel medzi detickami tym lepsie rychlejsie si na seba zvyknu ako ti co mali 6-7 rokov jedinacka,aj ked nie vzdy to musi platit.

misicka455
19. aug 2009

Já už nám nahoře 5 kilo 🙂

melonik
19. aug 2009

Klarka...ja tiez len 2 kila ale ja nie som najchudsia mam 78 kil takze babo si ma z coho brat,hlavne je ze je taka velka aka ma byt a ze je vsetko v pohode

jasovky
20. aug 2009

Melonik: Pozerám, ze nielen výsku, ale aj váhu máme podobnu 😉 😉 😉 Mišička: To je v pohode, ved uz sme v polovici 🙂 Ako to letí...Klarka: Drzím palceky aj na pondelok, vsetko bude v poiadku, som strasne rada, ze vsetky vysledky sú dobré...Tak si uzivajme leto, ja chodím plávat celý tyzden, citim sa super...zajtra idem na beznú kontrolu do poradne, ani sa mi nechce, ked je tak teplo... 😎 Ale zas na utorok sa teším... 🙂

zuzulik
21. aug 2009

ahojte tehulky, mam na Vas prosbu.
Vcera som bola na 1.screeningu, NT mame 1,5mm, CRL 13+1, ale v preukaze sa uvadza aj skratka HK alebo MK a DK++. Neviete náhodou co to zanmena???? dakujem 😉

melonik
21. aug 2009

jasovky...aspon nas je zaco chytit...ako casto citis pohyby ja sa furt bojim ked nejaku dobu nekope.Aj ked teraz 2 dni mam uz castejsie pohyby mozno to uz tak bude aspon viem ze je vsetko ako ma byt.Zvyklo kopat vzdy na lavej strane hore a teraz nejako dole mam pohyby asi sa otocilo

katarina82
21. aug 2009

AHoj holky, mám za sebou odběr krve na NT a příští týden jdu na šíjové projasnění.
Bohužel mi sestřička napsala do průkazky hodnoty z krve a já to teď porovnávala a mám to úplně jinak než ostatní, tak mám z toho nervy ☹ . Vím, že se musí počkat, až se to doplní spolu s NT do toho počítačového programu, ale znáte to... Nebýt internetu, tak jsem klidná.
Hlavně to teda mám v jiných jednotkách, všichni to máte v nějakých MoM nebo co, já ne 😖 V průkazce mám PAPP A 2,37 miu/ml - nějak vysoké ne? 😕 A Beta HCG 128,97 ng/ml - ty jednotky nejdou moc přečíst. Odběr mi brali v 10+2 tt. Nerozumíte tomu některá? Děkuji

klara.t
21. aug 2009

tomu fakt moc nerozumím. Nebuď vyplašená. Tyhle hodnoty se mění s každým dnem, takže pokud ti je měřili třeba o 3 dny jinak než mamince, u které jsi četla hodnoty, tak se prostě lišit budou. Poptej se kdyžtak v jiné diskuzi, třeba o HCG. Tam třeba najdeš víc info, ale spíš bych zatím nikde nepátrala. Kdyby byly blbé, tak už se ti doktorka nebo sestra zmínila.

katarina82
21. aug 2009

Holky a nevíte, jestli ty hodnoty může ovlivňovat to, že beru Utrogestan 😕

marketa137
21. aug 2009

Prý to ovlivní i špinění, hematom autroš prý taky. teď nic neřeš a uvidíš jak dopadne UTZ 😉

melonik
21. aug 2009

katarina82..ja som mala papaa test hodnotu O,73miu/l a za yim je este 0,50 Mom a povedal mi ze to je dobre,ja som zasa mala zle NT som mala 3mm cize hranicne.Vsak uvidis kolko ti namera NT.To HCG ti neviem povedat to sa meni pre kazdy tyzden je ina hodnota.A mne to robil v 11 tyzdni.

melonik
23. aug 2009

klarka...drzim palce na zajtrajsi UZV urcite dopadne dobre az ti zavidim ja musim cakat este tyzden.

klara.t
23. aug 2009

Ahoj, díky. Palce držte, budu moc ráda. Pak naoplátku budu držet já. 😅
Máme tam být v 11. Snad nezůstanem někde v zácpě na jižní spojce 😒 Večer napíšu, jak jsme dopadli, protože se v Praze chci juknout ještě na nějaké těhukalhoty. U nás nic není a mě vše začíná škrtit. Takže dojedem domů později.

misicka455
23. aug 2009

KLARAT tak budu očekávat jen ty nej výsledky. My ješte týden 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre