NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

melonik
24. aug 2009

misicka..kedy mas ten UZV?ja nabuduci pondelok asi aj ty

misicka455
24. aug 2009

Já ho mám v uterý takže jeden den po tobě . 1.9. 😉

klara.t
24. aug 2009

Ahoj holky, tak všechno dopadlo výborně. Doktor vše zkontroloval a pak prohlásil, že máme krásné zdravé miminko. Ptala jsem se, co obličej (ve čt ho můj doktor totiž neviděl) a on řekl, že má obličej perfektní. Že je vše tak jak má být. Vše teda dělal docela rychle, že jsem pomalu nestačila poznat, kamže to mám koukat (mluvil po celou dobu nahlas co vidí), ale vše zkontroloval a ještě to stihl nadiktovat sestře. Déle prohlížel hlavičku a srdíčko a opět použil slovo perfektní. Pak si barevně zobrazil, jak srdíčkem a pupečníkem proudí krev - no co už ty přístroje nedokážou.
Ptala jsem se ho tedy, co si mám myslet o té zluštěné šíji (NT) co jsme měli a on řekl, že na to teď máme zapomenout, že důležité byly chromozomy a tenhle UTZ a když to vyšlo vše v pořádku, tak je to zdravé dítě. Že z medicínského hlediska je zdravá a nemusí se to už dále nějak podrobně sledovat. Už k němu nemusíme, že teď už stačí jen můj obvodní gynekolog.
Tak holky, doufám, že měl pravdu a mám zdravou holčičku. Věřím mu. Doufám, že i vám to dá naději a konečně se tu začneme pořádně radovat z těhotenství. Sice na to nikdy nezapomenu a vždy se budu bát, aby se něco neobjevilo, ale začnu se konečně pořádně těšit a nakupovat výbavičku. 😀

misicka455
24. aug 2009

Klarat tak moc moc velká gratulace 😉

blumka
24. aug 2009

klara.t..gratulujem..ako dobre sa toto cita 😵 😵 😉

jasovky
24. aug 2009

Klarka: Som rada, ze ti to dopadlo takto perfekt 🙂 Moc ti gratulujem k zdravemu dievčatko. Zajtra o 16h ma to čaká, tak dufam, ze aj mna cakaju dobré správy. Konečne sa možes začat tešíť a zabudnut pomaly na ten stres zo zač. tehotenstva 😉 Teším sa s tebou. Mišička: Dufam, ze aj my sa budeme tešiť 😉 baby ahojte a držte mi na zajtra všetky palceky. Vecer napíšem 😝

melonik
24. aug 2009

klarka gratulujem ti a tesim sa s tebou,ja sa toho svojho uz neviem dockat,aj sa bojim,aj sa tesim ze budem konecne vidiet babo aj som zvedava na pohlavie naposledy mi robili UZV pred 5 tyzdnami,mysicka tak ty ides posledna, zajtra ide jasovka ak si dobre pamatam/budem ti drzat paste/,potom ja a ty na dalsi den,ja verim tomu ze vsetkym nam to dobre dopadne ine si ani nepripustam

klara.t
24. aug 2009

Holky, já držím palce vám všem. Zítra začnu u Jasovky. Uvidíte, že to všechno dobře dopadne. Já si chtěla říct o fotku a úplně na to zapomněla. Ale byla jsem vevnitř s manželem, takže jsme jí viděli a slyšeli oba. Po celou dobu jsem byla nervozní, ale nakonec moc ráda. Pak mi to teprve docházelo v autě. Tak držím palce i vám.

misicka455
25. aug 2009

Holky už abychom to měly taky za sebou 😉 Čím víc se to bliží začinám být nervozní 😒

jasovky
25. aug 2009

Ahojte baby!!! Mám dobré správy, Janíčko vyzerá byt uplne zdravučký 🙂 🙂 🙂 Mám aj fotečky, som štastná prestastná 😀 Este mi odporučil specialny ultrazvuk srdiečka, pre absolutny pokoj duše u primára Holáňa /kardioliog/...Musím sa objednať , asi zajtra cinknem...Som happy, ze to je super a zacínam sa uplne uplne tešiť. Nechápem tie NT hodnoty, ze 6 ??? A malý je zdravý ako buk. Je v polohe, ze vlavo dole má nohy, aj som si myslela, lebo ked si lahnem viac na brucho vlavo ako na bok, tak sa mu to nepáci a zacne ma kopat, ze mamina otoč sa a ja musím zmeniť polohu 😉 Dnes sa mu nepacilo v autobuse, strasne buchali dvere, tak sa mykal chlapec moj. Inak aj chlapec to je riadny, bolo vidiiet na ultrazvuku 😀 Tak Klarka zakladám klub Vysoké NT a zdarvé bábo !!! Mišička: Držím palce, či kto je teraz najblizsie na morfologiu??, Melonik: tak tebe prvej v pondelok a Mišičke v utorok!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 papa

blumka
25. aug 2009

jasovku, super, super, super, super.... 😵

melonik
25. aug 2009

jasovky....tak ti gratulujem k zdravemu chlapcekovi,myslela som dneska na teba.A kde so bola na UZV v BA?Kto ti ho robil?Ja sa uz neviem dockat pondelka

klara.t
26. aug 2009

Jasovky, veliká gratulace!!! Jsem moc šťastná, že to tak dopadlo. To je fakt perfektní zpráva. Do klubu s vysokým NT a zdravým miminkem se velmi ráda přidávám. 😀 😀 😀
Ostatní holčiny se k nám doufám přidají. Držíme vám palce holky.
Doufám, že nám všem to nakonec dopadne dobře. 😵

klara.t
26. aug 2009

Jinak, já tu teď nebudu do neděle. Dnes odjíždím v noci na zájezd do Německa, takže budu asi mimo PC. Těším se, jediné čeho se bojím, je že se mi bude chtít v buse na záchod. Chodím už velice často. 😠

misicka455
26. aug 2009

😉 😉 Jasovka tak se přidavám a gratuluji, super 😉

grelu
26. aug 2009

ahojte...baby, tesim sa s vami, ze vam to tak dobre vychadza...ja mam morfo zajtra a uz teraz mam stiahnuty zaludok...pevne verim, ze budem moct napisat taku odbru spravu aj ja 🙂

evuna
26. aug 2009

Ahoj vespolek,mám menší problém,jestli jsem to dobře pochopila tak se bavíte o měření šíje a nosní kůstky,mě naměřily přes 3,krev potvrdila douwna,co teď?jen bulim...............po dvou holkách to je kluk,chápete mě někdo

tercie
26. aug 2009

evuno mě při druhým těhu naměřili taky přes tři, ale odběr CVS Downa nepotvrdil, bohužel chyba byla jinde... ale je tu hodně maminek, který i s takovou hodnotou čekají zdravý mminko!!!! Nevzdávej to 😉

klara.t
26. aug 2009

Ahoj Evuno, psala jsem ti do tvé diskuze, ale napíšu to znovu. Dokud nemáš výsledky amniocentézy, tak se nevzdávej naděje. Koukni na nás. Mě a jasovce už doktoři řekli, že mimi je zdravé. Takže nic není takové, jak to vypadá na začátku.

klara.t
26. aug 2009

Holčiny, opět to trochu shrnu. Pokud tam mám nějaké bludy (třeba týden thotenství apod.) tak mě opravte. Evuno, ty nám prosím napiš čím už jsi prošla a co ti řekl doktor. Pak ti můžeme popsat, co tě asi čeká dál. Z krve ti tedy vyšlo vysoké riziko na Downa? Jak víš, že je to kluk? Není na to ještě brzy?
Misicko55 už ti našli kůstku?

Klara.T (já): NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků, genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16 týdnu v pořádku, nyní v 20-21.týdnu, velký UTZ v pořádku - holčička prý zdravá

Misicka55: NT 3,5,nosní kůstka zatím nenalezena, odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatně, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka, čeká na další UTZ - holčička, nyní v 20-21.týdnu

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, nyní 21. týden, velký UTZ v pořádku, chlapeček prý zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zatím nenalezena, krev špatně, odběr chor.klků, první polovina výsledků genetiky dobrá, na další čeká, chlapeček, 15.týden

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, čeká na UTZ, možná na odběry na genetiku, 20.týden

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, nyní v 17.týdnu, chlapeček, neví zatím co dál

moncicik
26. aug 2009

jasovky velká gratulace i ostatním. 😀

jasovky
26. aug 2009

Babulky dakujem dakujem dakujem za gratulacie 🙂

jasovky
26. aug 2009

Grelu: Držím palceky na zajtra. Evuna: vsetky sme presli tým, co prežívas...dolezitý bude vysledok amniocentezy a tiez morfologia...Melonik: Rozhodla som sa pre sukr.ambulanciu Gynfiv na Zahradnickej ul. MUDr. Ferianec, odporucil mi ho moj gynekolog, pri ktorom som rodila aj Sašku a asi mu ostanem verná aj pir Jankovi.../vybrala som si ho ako mojho porodinika za poplatok podla Zákona/,ale stálo to za to a urobím to aj teraz...Tak papa.zajtra. Grelu: musíš veriť...

melonik
26. aug 2009

tercie..mozem sa spytat downa ti nepotvrdili pri druhom tehu,ale ze bola chyba inde?V com ak smiem vediet?aj mne vyslo NT 3 a raz 4.

misicka455
27. aug 2009

Klarat nevím zda mi ju našly nějak s eo ní už nebavíme .

Melonik mrkni tercie do alba 😉

melonik
27. aug 2009

misicka..a ako si ti mam pozriet jej do albumu nejak to neviem

misicka455
27. aug 2009

U jména máš vždy tři ikony tá první vypadá jako foták a klikneš na to a je to , je to v pravo 😉

melonik
27. aug 2009

jasovky....mne ho budu robit na kramaroch tam mi robili aj ked som bola tehotna s malou, Nt mi meral DR.Cunderlik a teraz mi bude robit dr.klesken.Nepoznas?Si z BA nie?je to dobry doktor?

melonik
27. aug 2009

misicka...dakujem aka blba som bola

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre