NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

misicka455
27. aug 2009

V pohodě 😉

jasovky
27. aug 2009

Melonik: Na Kramare nechodim, som z Petrzalky a tu máme aj porodnicu, takze nepoznám 😒

grelu
27. aug 2009

Ahojte baby...tak som bola dnes na uzv a vyzera to vsetko ok 🙂...len kvoli mojmu tuku na bruchu boli stazene sonograficke podmienky, tak ma lekar pre istotu objednal este o 2 tyzdne..uff, dufam, ze ten zaver ostane aj po tom uzv.
jasovky, ku komu chodis na antolsku?...aj ja tam chodim .-)

misicka455
27. aug 2009

Grelu tak super, je to na doré cestě 😉

melonik
27. aug 2009

grelu....gratulujem dufam ze aj my dopadneme v pondelok dobre,jasovky...jaj tak potom nic som myslela ze chodis na kramare.misicka....nie si nervozna?ja strasne boze to cakanie je na nervy......

grelu
27. aug 2009

baby...strasne vam drzim palce, nech je vsetko ok...to cakanie je nekonecne...ja by som bola uz tak rada, keby bolo male na svete a zdrave a bez problemov :-/

jasovky
27. aug 2009

Grelu: Mudr.Oravec...A ty?

melonik
27. aug 2009

greku...a pohlavie ti nepovedali?My tiez nevieme dufam ze v pondelok nam povedia

grelu
27. aug 2009

jasovky Dr Dubcakova 🙂...len ona je tehotna, tak budem musiet asi zmenit :-/

mne je Oravec strasne nesympaticky...taky arogantny mi pride...ale zase pocula som, ze je odbornik 🙂

grelu
27. aug 2009

melonik...neviem :-/...pytala som sa neskoro...ale idem o 2 tyzdne este raz, tak snad potom mi povie 🙂

misicka455
27. aug 2009

Melonik ani mi nevyprávej o nervozitě mám dojem, že se z toho zblazním. 😖

melonik
28. aug 2009

misicka...uz len 3 dni a ty 4 dni..uz nech to mame za sebou.grelu.....tak ja sa spytam hned na zaciatku nech mi povie ak bude vidiet taka som zvedava

grelu
28. aug 2009

no ja som bola rada, ze vsetko je ok...to pohlavie by bol len taky bombonik 🙂

jasovky
28. aug 2009

Grelu: Dubcakova mi nic nehovorí 😉 Oravec len tak posobi, inak je pohodák, taký normálny clovek, posranduje, ked má naladu, ako kazdý...a odborník, odporucila mi ho jedna známa 😎 Mišička: Bude to v pohode, ved tvoje NT nebolo také vysoké...bude to OK 🙂 🙂 🙂

melonik
28. aug 2009

grelu....no ved jasne najdolezitejsie je aby bolo vsetko ok ak ak ano tak potom som uz zvedava aj na pohlavie,boze nech je uz pondelok

melonik
30. aug 2009

misicka....zajtra ma to caka asi sa zblaznim taka som nervozna,zajtra napisem akosom dopadla dufam ze vsetko bude ako ma byt hadam ani spat nebudem,rano o stvrtej mozem vstavat aby sme o pol piatej vyrazili aby sme boli o tej siedmej v BA,lebo potom su strasne zapchy.Baby tak mi drzte palce urcite sa zajtra ozvem

grelu
30. aug 2009

baby...drziiiiim palce...nervy su to strasne, ale verim, ze vsetko bude ok 🙂

misicka455
30. aug 2009

Melonik už jsme nervozní taky 😉 Tak v ám ať to dobře dopadne a mimo je zdraví a u nás at nám ho nevezmou 😉

jasovky
30. aug 2009

Babulky držím palce !!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

misicka455
31. aug 2009

Tak Melonik hned jak jsme staly tak na vás myslíme 😉

Holky a my už zítra těším a bojím se moc moc 🙂

darling007
31. aug 2009

Ahoj Misicko, moc a moc držím palečky a přeju hodně štěstíčka!!! Když už jsi to dotáhla takhle daleko, to by bylo, aby to nebylo v pořádku!!! 🙂 HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!!! 😵

mabe
31. aug 2009

Ahoj holky, nechci se vam nejak michat do diskuze. Jenom bych chtela slyset vas nazor. Jsem na zacatku 11tt. Na kontrolu jdu pristi tyden ve ctvrtek, coz budu 11+5tt. Dr. rikala, ze se mam rozmyslet, jestli budu chtit podstoupit toto vysetreni. Ona je proti, ze vysledky vychazi falesne pozitivni a pak mamina je zbytecne ve stresu. Ze az to dalsi vysetreni pozdeji je lepsi. Ja tedka nevim, jak se mam rozhodnout a hlavne, nebude uz pozde na objednani pristi ctvrtek?

Misicko, ty si z Brna, za jak dlouho te objednali na Veveri. Jinak drzim palecky na zitra.

misicka455
31. aug 2009

Holky tak poradna dneska nic moc mám nějaký hodně vysoký tlak tak jsem na to dostala nějaký prášky, ale doktorka říkala, že by to mohlo být z toho zítřka , že jsme už ve stresu 😒 No kdo by nebyl , že? 😉

Melonik tak já čekám tak co můžem gratulovat 😉

Darlin děkuji já si taky myslím, že když jsme to dokopaly tak daleko tak , že prostě nemůžeme skončit 😉

Mabe já nevím tot těžká otázka, pořád si řikám, že u druhého těhu na to vyšetření NT nepůjdu, že raději počkám na triply (pozor taky vychazejí často pozitivně falešně 😉 ) a pak na ten rozhodující utz ve 20tt.

Mabe já nebyla na tom NT na veveří já tam byla až na tu plodovku a to mě obědnaly snad až za dva týdny nebo tak nějak , vím, že tam ty obědnací doby jsou dlouhý. Ale zkus si tam zavolat a třeba budou mít volno a přiští týden tě vezmou 😉 Jinak na druhou stranu kdyby to NT vyšlo dobře měla bych měsíc klid a nežila ve strachu a stresu. Je to fakt těžký zda jít na to vyšetření 😒 Jsem ti moc neporadila co 😉

mabe
31. aug 2009

Misicko, ne, dekuju za radu. 🙂 vam drzim holky palecky. 😉

jasovky
31. aug 2009

Mabe: Uprimne Ti poviem, ze uz by som na ten ultrazvuk v 11.tt nesla, v mojom pripade testy v 16.tt vysli dobré, ultrazvuk v 20.tt tiez a 7 týzdnov stresu /v 11.tt vysoké NT6 , v 15.tt amniocenteza a výsledok amnio.v 18.tt - dobrý/, to bolo strasné a zbytocné!!! Asi by som pockala na krv v 16.tt a dolezitý je ultrazvuk v 20.tt a ten je rozhodujuci, ale samozrejme rozhodnutie je len na Tebe. Rob ako to citiš, ale myslím, ze más správnu doktorku a ked Ti to aj ona neodporuca, podla mna dobre robí...vysetrenie NT mi pokazilo radost tehotenstva od 11.-18.tt ☹ Mišička: Aký si mala tlak? Ja mávam uz 2x v poradni 130:90, ale kazdý den si meriam doma / doktor mi odporucil sledovat/ a doma mám v norme 120:80 🙂 To z tej cakárne a podobne, takze tabletky neberiem...Inak velmi držím na zajtra palceky, vecer si urcite precitam čo nové...Na Slovensku je zajtra Statny sviatok, tak verím, ze aj ty budes sviatkovat a oslavovat dobré správy...Melonik: Uz to más asi za sebou, tak som zvedavá ako si dopadla, budem este vecer na nete...zatial papa 😎 😎 😎

mabe
31. aug 2009

jasovka, dekuju za nazor. jde o to, ze kdyby bylo neco spatne, tak stejne se to prokaze az pozdeji, ze? pri tech kontrolnich testech. nekdo rika, ze kdyby byly vady neslucitelne se zivotem, tak se muze jit jeste na potrat, ale pozdeji uz jenom porod. nevim, co je na tom pravdy, proto se ptam.

misicka455
31. aug 2009

Kdyby bylo něco špatně na tom NT tak by tě stejně poslaly na plodovku a potom by se rozhodolo 😉

mabe
31. aug 2009

tak ja holky premyslim, ze tam opravdu nepujdu. jestli to neni zbytecny se strachovat, jak pise jasovka. 😒 zase kdyby to bylo ok, tak budu klidnejsi.

klara.t
31. aug 2009

Ahoj holky, jsem zpět v ČR. Dneska jsem byla na té dětské kardiologii. Mám takové smíšené pocity. Doktor sice řekl, že srdíčko vypadá dobře, že je symetrické, normální křížení tepen, normální oblouky a toky, ale pak řekl něco o neodmykavosti chlopně. že tam možná maličko nějaká chlopeň nedomyká, ale že to vidí velmi často a samo se to může zlepšit. Prý tam není určitě nic závažného, co by mělo znamenat ukončení těhotenství. Objednali mě ještě za dva týdny na kontrolu.
Jeho závěr je takový: normální základní anatomie srdeční, málo významná trikuspidální regurgitace (to je nedomykavost trojcípé chlopně).

Tak doufám, že se to příště nepotvrdí, on sice mluvil optimisticky, že to není závažné, ale to víte, červíček pochybností a strachu vemě hlodá.

Jinak já bych příště na NT šla tak jako tak. Protože když bude ok, budu mít ohromnou radost. Kdyby bylo vysoké (doufám, že znova se to nestane), tak i přesto budu už vědět, že né vždy to něco znamená, ale alespoň mi udělají spoustu vyšetření, které mi ukáží, jak na tom jsme. Protože už tady vidíte, že díky tomuto dnešnímu vyšetření vím, že může být něco se srdíčkem. Kdyby mi ho nedělali, tak se to vůbec nedozvím a mohlo by se to podcenit.

misicka455
31. aug 2009

Klarat nedomykavost chlopně je fakt maličkost , která se většinou do porodu nebo po porodu sama srovná 😉 Málokdy je potřeba operace nebo braní leků. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre